Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 8 - 9 - 10

klimat93 PW
24 września 2018, 07:19
Hmm ale to ciekawe że nam obu się wiesza a Kasandrze nie. Wyjątek potwierdza regułę? Czy jest jakiś wspólny mianownik mam nowego kompa więc niezawirusowany Śmiga WH10 a i nic wcześniej nie mieszałem w grze dopiero co ściągnięta.

Yogoort PW
2 lutego 2019, 15:00
Jak tam się miewa MOD obecnie ? UCP jest już w wersji 1.1 od jakiegoś czasu, czy mod ma go w sobie ? Ach no i jeszcze jedna sprawa, chciałem pobrać moda w wersji dla bardziej wybrednych jednakże link już wygasł i pliku pod wskazanym adresem nie ma, jest szansa na ponowny upload w wersji dla bardziej wybrednych ?

Pointer PW
5 lutego 2019, 13:13
MOD jest cały czas rozwijany, jednak ostatnio trochę słabiej z czasem u mnie więc i prace zwolniły. Ze względu na swoją wielkość i powiązania między plikami, prawdopodobnie pojawiać się będzie już tylko jedna wersja moda. Bez obaw, bazuje na wersji dla wybrednych, ale nie dal najbardziej wybrednych. To co ujrzycie na pewno w najbliższej wersji to:
1. Zmiany wprowadzane przez mod Unofficial_Community_Mod_1.1 (w tym debugi i nowe umiejętności jednostek).
2. Nekromancja przywrócona do stanu pierwotnego.
3. Odblokowani bohaterowie scenariuszowi i kampanijni w grach hot seat i potyczkach.
4. Bohaterka Adowyn do Sylvana (mod nie mój, ale nie pamiętam gdzie ją znalazłem).
5. Nowy bohater do Fortecy - niemal żywcem z heroes3 - Grindan!
6. Nieco podrasowana Ognista Tarcza, dostał ją też Ognisty Smok.
7. Nowe jednostki: Smok Pustki, Sylwański Tygrys, Dzika Rusałka, Demon i... Błękitny Smok. Część jednostek nadal w fazie dopracowywania.
8. AC Mod w wersji 1.5 kompatybilny z dodatkiem Trial by Fire z dodanym, na razie jednym, dodatkowym wyborem dla Fortecy - Żywiołak Ognia jako alternatywa Kapłana Run.
9. Odblokowani bohaterowie z Zaginionych Opowieści Axeoth.
10. Kilkudziesięciu bohaterów zaimplementowanych z Heroes 6, a wraz z nimi kilka nowych specjalizacji.
11. Trzy nowe czary zaczerpnięte z moda WrynPendragon: Błogosławieństwo, Klątwa, Wskrzeszenie Umarłych.
12. Kilka artefaktów z Opowieści Axeoth oraz z WrynPendragon, niektóre w nowych zestawach (to jeszcze w fazie testów, bo nie wszystkie działają tak jak powinny).

A w tej albo w następnej wersji:

13. Kilkudziesięciu bohaterów z Heroes 5 z kolejnymi speckami.

A zatem cierpliwości, wkrótce coś wrzucę :)

Yogoort PW
6 lutego 2019, 09:14
Świetna robota Pointer!

Adolf_Egzekutor PW
6 lutego 2019, 19:44
Jezu ja się tylko modlę, by walki mi się normalnie wczytywały.

Adolf_Egzekutor PW
16 kwietnia 2019, 16:12
Jakieś wieści z frontu?

Antalyan PW
18 czerwca 2019, 17:51
Any news?

Most of the changes seem very appealing to me.

Exo PW
5 lipca 2019, 17:20
Ktoś ma kontakt z autorem? bo już linki powygasały.

Pointer PW
9 lipca 2019, 15:38
Exo:
Ktoś ma kontakt z autorem? bo już linki powygasały.

A owszem. Ty i wszyscy użytkownicy Kwasowej, gdy tylko się do autora odezwą ;)

Antalyan:
Any news?
YES!!! :)

Trochę się u mnie dzieje ostatnio, więc nie bardzo miałem czas być tutaj aktywny, a tym bardziej modować coś więcej, ale...

Gotowa jest wersja 0.53 moda, na razie raczej jako beta test, bo sporo rzeczy wciąż nie potłumaczone na polski, a zatem trochę taki Ponglish, ale w graniu nie przeszkadza ;) Zmiany wprowadzane zgodnie z tym co napisałem w punktach 1-12 tego postu. Dodatkowo trochę zmian w dotychczasowych staystykach Dzikiej Rusałki, aby mogła trafić do Sylvanu w formie jednej z alternatyw. Oprócz Grindana w Fortecy, żywcem z h3 pojawia się Thunar w Sylvanie, choć nie aż tak iernie przeniesiona.

Mam jedynie problem, bo paczka tworzona na szybko zajęła mi ponad 5 GB, ze względu na WPU. Muszę nad tym popracować, ale myślę, że linku do ściągnięcia możecie się spodziewać jeszcze w tym tygodniu.

Adolf_Egzekutor PW
9 lipca 2019, 22:23
Wspaniałe wieści, nie mogę się doczekać :D Co do wielkości paczki, to nie ma się czym martwić, bo przy dzisiejszej prędkości neta, 5GB to nic strasznego. Jak coś to zgłaszam się na beta testera ;)

klimat93 PW
10 lipca 2019, 14:14
5GB to nie aż tak dużo patrząc na dzisiejsze gry (100GB+),
ja się tylko modle by mod działał normalnie.

Antalyan PW
13 lipca 2019, 12:13
Great to hear!

Some of the features are appealing to me only as a player but I will probably consider integrating some parts directly to UCP (if you are not against ofc), so the further cooperation between future mod versions will be even easier.

As for the mod size, can't you just copy some parts of the WPU? You won't need the majority of files and the mod is really massive.



Exo PW
17 lipca 2019, 17:27
Jak z tym linkiem bo tydzień już będzie?
Jeśli dalej są problemy to można prosić o odświeżenie linków do poprzedniej wersji? skoro 0.53 nie jest z paczkowana :)

Pointer PW
18 lipca 2019, 10:34
Zapraszam do testowania. Edytor wyświetla wprawdzie jeden błąd, nie umiem go znaleźć, ale jak na razie nie zauważyłem, żeby miał on wpływ na samą grę.

Pointer's Mod Pack 0.53 beta

KamilCygan PW
18 lipca 2019, 22:35
A jest już kompatybilny z dodatkiem? Bo z wielką chęcią przetestuję tylko ta jedna rzecz mnie trapi.

Exo PW
19 lipca 2019, 00:34
Jest

Pointer, co konkretnie chcesz wiedzieć? pomijając Ponglish.
Bo jeśli chodzi o wydajność to zagrałem jedna malą mapę całą, zasadniczo nie wiem dlaczego ale z modem gra chodzi u mnie płynniej w sensie szybciej wczytuje się wszystko, szybciej niż mamy to w standardzie.

Od strony wizualno technicznej to jest sporo do poprawy, bo sporo rzeczy po prostu nie pasuje do ogólnego przyjętego stylu H7 o ile AC mod i jego zawartość wciąż jest dopasowany świetnie, tak reszta nie.

Co do Ponglisha to opisy jednostek które dodałeś wykrzaczają PL znaki.
Spelle zapożyczone od czechów maja czeski opis, zmiany z Unoficial patcha sa po angielsku wiadomo ale maja krzaki w braku pewnych ikon czy cyferek np spell szybki powrót jest pustym blankiem ( ja wiem to ni ema dużo wspólnego z tematem ale musiałem napisać )

Najbardziej razi fakt ze bohaterowie z opowieści totalnie nie pasują do gry, jak i artefakty z tych opowieści strzał w stopę, jedna bohaterka akademia w sumie jest z akademii a na mapie wygląda jakby była z lochu.

Ogólnie mod się nie wykrzacza jak np u Adolfa niż z tych rzeczy.
Jak wspomniałem napisz co konkretnie chcesz wiedzieć to się sprawdzi.

I gdzie jest Raelag jak się pytam? tyle rzeczy przeniesionych a gdzie nasz grzybkofil xd.


Andruids PW
19 lipca 2019, 02:09
Kamil*****:
A jest już kompatybilny z dodatkiem?
Od zawsze był. Takie było chyba założenie.

Toriko94 PW
19 lipca 2019, 07:43
Hi ! thank you thank you thank you very much for your mod! I played all afternoon and I did not have any serious bugs ... I noticed a new ability for sentinels and the prerequisite screen for building level 7 creatures (necro) is shifted and we do not see the necessary resources. I can do screenshots if you want. I would like to translate some parts into French, do you have a tutorial for that? Tell me if you prefer my message in Polish?

Pointer PW
20 lipca 2019, 13:28
Andruids:
Kamil*****:
A jest już kompatybilny z dodatkiem?
Od zawsze był. Takie było chyba założenie.

Dokłądnie tak. Pierwotna wersja moda była jedynie dostosowaniem ACModa właśnie do dodatku, dopiero potem ruszyłem z dodatkowymi modyfikacjami.

Exo:
Pointer, co konkretnie chcesz wiedzieć? pomijając Ponglish.
Bo jeśli chodzi o wydajność to zagrałem jedna malą mapę całą, zasadniczo nie wiem dlaczego ale z modem gra chodzi u mnie płynniej w sensie szybciej wczytuje się wszystko, szybciej niż mamy to w standardzie. (...) Najbardziej razi fakt ze bohaterowie z opowieści totalnie nie pasują do gry, jak i artefakty z tych opowieści strzał w stopę, jedna bohaterka akademia w sumie jest z akademii a na mapie wygląda jakby była z lochu.

Ogólnie mod się nie wykrzacza jak np u Adolfa niż z tych rzeczy.
Jak wspomniałem napisz co konkretnie chcesz wiedzieć to się sprawdzi.

Właśnie to chcę wiedzieć, co napisałeś. Czy nie wykrzacza, czy nie muli itp. Co do bohaterów i artów z Axeoth, to celowo starałem się w nich nie ingerować, zachowując ich przynależność do frakcji, specjalizacje i właściwości dokładnie takie jak w Opowieściach. Z prostej przyczyny: mod ma ich odblokowywać, a nie zmieniać. Chcę uniknąć zarzutów, że ktoś nie pobierze moda, bo mu zmienia bohaterów, do których przywykł. A wydaje mi się, że dopasowanie bohaterów do frakcji jest zgodne z tym jakie było w h4, choć ręki sobie za to nie dam uciąć, za mało grywam w "czwórkę".

Exo:
jedna bohaterka akademia w sumie jest z akademii a na mapie wygląda jakby była z lochu

Którą konkretnie masz na myśli?

Antalyan:
Some of the features are appealing to me only as a player but I will probably consider integrating some parts directly to UCP (if you are not against ofc), so the further cooperation between future mod versions will be even easier.

You don't have to integrate them into UCP. I'm integrating whole UCP to my Mod Pack ;) If you make new version of UCP, I'll try to integrate it to my Pack :) of course, cooperation is a good idea, so if you're planning to make some new changes in UCP, tell me on private message, maybe it will be easier to integrate them separately, not from whole UCP. Of course you can use all things from my Mod in UCP if you want :)

Toriko94:
I noticed a new ability for sentinels and the prerequisite screen for building level 7 creatures (necro) is shifted and we do not see the necessary resources. I can do screenshots if you want. I would like to translate some parts into French, do you have a tutorial for that? Tell me if you prefer my message in Polish?

In English is ok. Not only Sentinels have new ability. Also Elementals, Golems, Crushers and many other units. Most of them are in UCP. Here you can read more about UCP and changes made by this modification.

What do you mean as shifted level 7 buldings? Please send some screenshots.

If you want to translate something into your language, you must make new Localization files. Find original Localization files in your game folder (\MMH7Game\Localization\Content\). I don't know what type of files it would be for French version. For original it's .int, for Polish it's .pol and for German it's .deu, so probably .fre or .fra.
If you have French game version it would be easy to check ;)

Exo PW
20 lipca 2019, 17:22
Zebym to ja pamiętał która, ale jest tego więcej: jakiś hero z nekro ma wygląd hero z przystani, znowu hero z sylwanu tez ma wygląd z przystani, widzisz tu jest ten problem doceniam fakt odblokowania hero z opowieści i artefaktów ale zrozum, to nie pasuje do obecnego stanu H7.

Postaram się zrobić spis tych błędnych hero, aczkolwiek to nie będzie łatwe.

BTW - Grałem tez na średniej mapie i również wciąż nie ma nic do zarzucenia wydajności Tip Top

Odnoście balansu, tak to nie jest istotne i tu tez zmienić się nic nie da.
Loch jak był w samych H7 najsilniejsza frakcja/zamkiem tak jest dalej zaś jak w AC stal się jeszcze bardziej Op tak to się tu tez nie zmienia.

Co do nowych jednostek narazie tylko trafiłem na Demona jasne przekolorowana świecąca na czerwono kappa ale nie ma nic do zarzucenia jej, po za brakiem opisu w heropedi.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 8 - 9 - 10
temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel