Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: [HC: Podbój Podziemi] - Raj...
komnata: Biblioteka Legend

Yaaqob PW
11 lipca 2019, 19:58
Zacząłem na nowo czytać historię tzw. „starego świata" i natrafiłem na rzecz, której nie rozumiem...
Mianowicie — czym jest wymieniony w Heroes Chronicles „Raj”? Czy ma jakiś związek z Przodkami lub Starożytnymi? Czy to koncept, który de facto — w przeciwieństwie do wszystkich innych gier — wprowadza elementy transcendentne, tzn. nieśmiertelne dusze osób; czy w takim razie można domniemywać, że poza technologią Starożytnych i Kreatorów wszechświatem rządzi jakiś Absolut podobny monoteistycznemu rozumieniu Boga? Do myślenia daje też fragment wywiadu z Jennifer Bullard:
Alchemik/J. Bullard:
A: Istnieje Raj, do którego dusze idą po śmierci, ale czym był Wymiar Śmierci, który był odwiedzony przez Gauldotha podczas szpiegowania Kalibarra? Czy było to przeciwieństwo Raju, jak Niebo i Piekło w naszym świecie?
JB: Z reguły w grze komputerowej twórcy umieszczają koncepcje, z którymi gracz jest zaznajomiony, ale jawne nawiązywanie do religii może sprawiać problemy. Chcieliśmy dotrzeć do szerokiej publiki, a wykorzystanie Nieba i Piekła mogłoby zrazić część graczy. To jest powód, dla którego wykorzystywaliśmy takie koncepcje jak Raj lub Wymiar śmierci.
Jak w takim razie można było dostać się Raju/Wymiaru śmierci? Na czym konkretnie polegała misja „uratowania duszy Riona Gryphonhearta”?

Rozumiem, że demony z Podziemi to najprawdopodobniej nie Kreeganie. Kim więc są i czym jest ten tajemniczy „Underworld”, bo w żadnej innej grze, może poza tę niewielką wzmianką w „Shifters”, nie ma o nim mowy.

Starałem się poszukać odpowiedzi w już istniejących tematach, ale nic nie znalazłem; jeśli ten temat był już omówiony, to poproszę o stosowny link.

Kastore PW
11 lipca 2019, 20:15
Yaaqob:
czy w takim razie można domniemywać, że poza technologią Starożytnych i Kreatorów wszechświatem rządzi jakiś Absolut podobny monoteistycznemu rozumieniu Boga?
To, że istnieje raj i dusze nie znaczy, że istnieje bóg.
Yaaqob:
Jak w takim razie można było dostać się Raju/Wymiaru śmierci?
Pewnie trzeba było umrzeć. ;)
Yaaqob:
Na czym konkretnie polegała misja, ,uratowania duszy Riona Gryphonhearta"?
Porwały ją diabły z piekła. :c
Yaaqob:
Rozumiem, że demony z Podziemi to najprawdopodobniej nie Kreeganie. Kim więc są i czym jest ten tajemniczy, ,Underworld", bo w żadnej innej grze, może poza tę niewielką wzmianką w, ,Shifters", nie ma o nim mowy.
Z tego co pamiętam to prawdopodobnie te diabły to były prawdziwe diabły z piekła, a Underworld jest pewnie ich domem, czyli takim właśnie piekłem. I z tego co jeszcze pamiętam, nie ma wzmianki, że to mogą być jakieś istoty transcendentne, poza tym z intra, ale to może być jakaś magia czy coś.

Yaaqob PW
11 lipca 2019, 20:42
Kastore:
To, że istnieje raj i dusze nie znaczy, że istnieje bóg.
Raj i Wymiar śmierci, nieśmiertelne dusze bez istnienia Boga/bogów? Ciekawe, intrygujące.

Kastore:
Pewnie trzeba było umrzeć. ;)
Gauldoth i Tarnum nie doświadczyli śmierci, a jednak te „wymiary”/„krainy” odwiedzili.

Dark DragonDark DragonZamiast 2 przecinków stosuj cudzysłów dolny złożony z dwóch apostrofów – „ ”.

Kastore PW
11 lipca 2019, 22:02
Yaaqob:
Raj i Wymiar śmierci, nieśmiertelne dusze bez istnienia Boga/bogów? Ciekawe, intrygujące.
To działa bez tego założenia.

Yaaqob PW
11 lipca 2019, 22:05
Kastore:
To działa bez tego założenia.
Nie mówię, że nie. Po prostu mnie to intryguje. ;-)

Dark Dragon PW
12 lipca 2019, 10:17
Cytat:
Rozumiem, że demony z Podziemi to najprawdopodobniej nie Kreeganie. Kim więc są i czym jest ten tajemniczy „Underworld", bo w żadnej innej grze, może poza tę niewielką wzmianką w „Shifters", nie ma o nim mowy.

Starałem się poszukać odpowiedzi w już istniejących tematach, ale nic nie znalazłem; jeśli ten temat był już omówiony to poproszę o stosowny link.

Klik

Cytat:
Gauldoth i Tarnum nie doświadczyli śmierci, a jednak te „wymiary”/„krainy” odwiedzili.

Toć Tarnum zginął w intrze do Wojowników pustkowi.

Yaaqob PW
12 lipca 2019, 11:46
Dark Dragon:
Toć Tarnum zginął w intrze do Wojowników pustkowi.
Zginął i "nie zginął", bo pochwycili go Przodkowie...

AmiDaDeer PW
12 lipca 2019, 11:49
Zabili go i uciekł.

Yaaqob PW
12 lipca 2019, 15:54
Ok, dużo na ten temat było już tutaj:
Władcy Żywiołów
Tarnum i Przodkowie
temat: [HC: Podbój Podziemi] - Raj...

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel