Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 ... 82 - 83 - 84

Kastore PW
14 maja 2019, 23:30
W sumie dziwny jest ten statyczny koń.

ShEv441 PW
15 maja 2019, 12:16
Bardzo ciekawy news. Wersja 1.6 ma zostać wydana w lato i dodać do gry nowy teren - Wastelands



Na nowym screenie, poza Wastelands i wyglądem zamku, mamy dużo nowych portretów bohaterów. Zaznaczony heros to Sam - po wyglądzie i masce na czole obstawiam specjalizacje w miotaczach ognia. Poza nią, mamy jeszcze 2 portrety i moim zdaniem wyglądają one lepiej.



Interesujący szczegół zauważyłem przy okazji najnowszych screenów. Na ekranie miasta pojawił budynek ujawniony w poprzednich miesiącach - serpentarium. Nie ma jednak rekrutowanej w nim jednostki w lewym dolnym rogu wnętrza zamku. Najprawdopodobniej jest to spowodowane nieskończeniem reszty jednostek. Dało mi to do myślenia, że być może inne budynki znajdujące się na ujawnionym obrazku będą także służyły do rekrutacji jednostek. Na samym środku mamy dziwny budynek (zielony prostokąt), który mógłby rekrutować mechaniczną jednostkę (których ma być w line-upie Factory kilka) - może mechaniczny smok, znany m. in. z Heroes IV i pojawiający się w spekulacjach?

Budynek zaznaczony na różowo przypomina mi nieco jeden z budynków znany ze screenów oryginalnego Forge i może być jakimś siedliskiem np. miotaczy ognia.

Kastore PW
15 maja 2019, 15:45
Cytat:
mechaniczną jednostkę (których ma być w line-upie Factory kilka
Serio?

AmiDaDeer PW
17 maja 2019, 10:58
Nowa informacja o Factory od samego Docenta Picolana: gildia magów będzie pięciopoziomowa, zaś na screenach wśród bohaterów pojawili się Agar i Wrathmont, co zresztą sugeruje wysoko rozwiniętą magię w mieście.

Kastore PW
17 maja 2019, 13:06
Cytat:
gildia magów będzie pięciopoziomowa
I bardzo dobrze. Nigdy mi się nie podobał pomysł ucinania magii w zamku technologicznym. No bo czego innego mieliby użyć do tak szybkiego rozwoju techniki? Mózgów? No nie sądzę.

Andruids PW
17 maja 2019, 22:34
Bez sensu. Trzeci poziom albo drugi ^^

Matikun PW
17 maja 2019, 23:13
Grafiki nie są zbyt ładne, ale to chyba wynika z fazy rozwoju. Sama koncepcja jednak mi się podoba - lubię steampunk, lubię dziki zachód. Podoba mi się umieszczenie kowbojów(?) na 6 poziomie, to w miarę realistycznie oddaje potęgę karabinów. Szczerze mam nadzieję, że nie przedobrzą i będzie to jedyna jednostka z bronią palną w mieście.

Ponieważ jestem człowiekiem, który bardzo lubi gdybać, to będę zgadywał jakie jednostki ujrzymy w mieście;
- Miotacze płomieni (z uwagi na to, że inspiracją było Forge);
- Smocze golemy (jednostka pojawiła się już w serii, a do miasta pasuje jak ulał. Skoro wiadomo, że pojawią się jednostki mechaniczne, to smoczy golem wydaje się oczywistym wyborem);
- A gdyby tak pojawili się Rakszasa? Takie mrugnięcie okiem, ale raczej wątpię w spełnienie tego pomysłu.

AmiDaDeer PW
17 maja 2019, 23:31
Matikun:
Miotacze płomieni (z uwagi na to, że inspiracją było Forge);
Wiadomo na 100%, że będą. Nawet pokazano wstępne rendery tychże.

Matikun:
Smocze golemy (jednostka pojawiła się już w serii, a do miasta pasuje jak ulał. Skoro wiadomo, że pojawią się jednostki mechaniczne, to smoczy golem wydaje się oczywistym wyborem);
Problemem byłoby lore, które średnio pozwala na pojawienie się smoczych golemów przed H4.

Andruids PW
17 maja 2019, 23:35
Matikun:
Ponieważ jestem człowiekiem, który bardzo lubi gdybać, to będę zgadywał jakie jednostki ujrzymy w mieście;
- Miotacze płomieni (z uwagi na to, że inspiracją było Forge);
To praktycznie potwierdzone.

Docent Piccolo:
- All humanoid units from the lineup have now been made public; these are the Halfling, the Gunslinger and the Mechanic (formerly Flamethrower Operator), described in the previous article.
- źródło

RustDragon PW
20 maja 2019, 06:29
Wyszła wersja v1.5.4 juz

Fandor PW
20 maja 2019, 06:36
Czas chyba na Fandorowe narzekania. ;3
Generalnie ciągle uważam, że ekran miasta jest zbyt monotonny kolorystycznie, niby ma bogatą paletę, ale dobór kolorów jest taki, że jednak dużo mocniej zlewają się ze sobą.
W ekranie miasta, brakuje mi też wastelandu. Wiem, nie ma takiej reguły, że teren natywny jest koniecznie w mieście, ale jednak dość mocno widać w np. Tower czy Fortress co jest ich natywnym terenem. Tutaj jest chyba też wyjątkowo dość dużo płaskiej przestrzeni, która mogłaby jednak być bardziej pomarańczowa i popękana, ekran byłby od razu dzięki temu trochę bardziej żywy.
Bardzo bym chciał, żeby zrezygnowali z Piromana, 3 jednostki około człowiecze, to już bardzo dużo, a ten miotacz ognia, to jednak zupełnie inna technologia niż proch i bardzo mi to nie odpowiada (tak prochu też się czepiałem swego czasu, mając wiedzę że występuje w MM, ale skoro jest już stałym elementem HotA to wszystko spoko).
Kowboj wyszedł miodzio. Przyznaję jest dużo bardziej różny od Wilka Morskiego niż się zapowiadało, chociaż wciąż mi się ze sobą trochę gryzą.
Nie podoba mi się wygląd bohatera (to bohater magii czy mocy?) jakoś tak nie przystaje do reszty wizji miasta.
Chciałbym, żeby HotA rozpoczęła jakiś nowy rozdział wraz z tym miastem i zmieniła nazwę dodatku. Moim skromnym zdaniem jakby rozdział Rożka już się skończył i fajnie by było zobaczyć nowy mod pod nowym tytułem (mod dalej byłby kontynuacją instalowaną razem z całą zawartością HotA, tylko byłoby nowe logo i osobno kampanie HotA i nowego dodatku). Coś w stylu RoE, AB i SoD mając Complete/Gold Edition wybieramy po prostu kampanie jednego z nich i gramy. A HotA już zawartościowo przyćmiła oba dodatki. Ale fakt to ostatnie czepialstwo, to trochę czepialstwo dla czepialstwa, kwestia semantyki, coś najmniej ważnego, ale jednak uważam, że byłoby to spoko.
Ciąg dalszy nastąpi po kolejnych informacjach. ^^

planetavril PW
20 maja 2019, 07:31
would you like them to make a new expansion where you can play safely even with the previous contents?

in this case there would be no need to make a new expansion it would be enough to rename the existing one and change the gamselbk, gamselb, etc. graphics

Droopy PW
20 maja 2019, 10:17
Piromanka musi zostać !! Ja nie widzę problemu że są w frakcji 3 jednostki humanoidalne

Ursus PW
20 maja 2019, 10:35
Oj, długo mnie w Grocie nie było. Odnosząc się do informacji udostępnionych przez HotA Crew to jestem pozytywnie nastawiony do tej frakcji. Jej oryginalność i ciężkie określenie całości składu jednostek tym bardziej mnie ciekawi i nie mogę się doczekać nowych informacji.

Równie istotną kwestią jest jaką rolę ma mieć ta frakcja w uniwersum. Oprócz tego, że będzie uchodziła za neutralną nie wiemy nic o jej lokalizacji ani ustroju tego państwa, które będzie reprezentować. Przypuszczam, że będzie położona na pograniczu Bracady i Krewlod. Skłania mnie do tego to, że wśród bohaterów znajduje się ork jak również potwierdzone jest, że magia będzie stała na wysokim poziomie. Na krajobraz Bracady składają się ośnieżone góry oraz tereny pustynne, więc akurat znajduje się nisza, gdzie Faktoria może być uplasowana. Myślę, że to będzie coś na wzór rejonu autonomicznego do którego władza nie dociera, więc w tym społeczeństwie wytworzy się coś na kształt uporządkowanej anarchii, którą charakteryzował się Dziki Zachód z którego frakcja czerpie.

Nic tylko czekać jak miasto wyjdzie :).

Szaman PW
20 maja 2019, 13:53
Ursus:
Równie istotną kwestią jest jaką rolę ma mieć ta frakcja w uniwersum.
To hota crew pisze też fabuły?:P Nie żebym się czepiał ale fabuła cove/hota nie porwała mnie;)

Jak dla mnie mogą wrzucić zamek byle gdzie. Bez żadnego wyjaśnienia... i tak esencje hoty to gameplay a nie fabuła.

Ursus:
Przypuszczam, że będzie położona na pograniczu Bracady i Krewlod.
o ile fabuła będzie, powiedzmy po wydarzeniach z AB i HOTY to bym celował w Eofol. W końcu to była ojczyzna niziołków a demonów po AB niema już na antygarichu, więc...

AmiDaDeer PW
20 maja 2019, 14:05
Warto dodać, że oficjalnie Factory ma związek z działalnością Kastore'a, który jest de facto ostatnim królem Deyji według MM7. Prócz tego wśród bohaterów Factory mają się znaleźć czarnoksiężnicy z Enroth, w tym Agar - którego ostatnio widzieliśmy w MM6 jako lisza (podczas gdy w Factory wygląda na kogoś w pełni żywego).

No i oczywiście istotna jest kwestia terenu. Teoretycznie może to być Eeofol lub pogranicza Krewlod i Bracady, ale inne podobne krajobrazowo tereny to Deyja oraz powierzchnia Nighonu (o której zresztą mało wiemy).

Szaman:
To hota crew pisze też fabuły?:P
*patrzy na Przygody Gunduli* Ekhm.

Droopy PW
20 maja 2019, 14:49
Czy macie jakieś spekulacje odnośnie fabuły Fabryki ? Chyba bardzo prawdopodobne że będzie to miało związek z niebiańską kuźnia skoro zjawi się Kastore

Kastore PW
20 maja 2019, 15:19
A zjawi się Kastore?

AmiDaDeer PW
20 maja 2019, 16:21
Wywiad z Docentem Picolanem:
Tell us about the Factory campaign. Will it be a rehash of the Forge campaign or something else?

We will offer some detail about the Factory campaign later. At the moment we can only state that some of the characters will be fundamentally new, and some already familiar from HoMM II&III, and M&M. Kastore [Editor's note: Kastore is an Elven sorcerer and one of the founders of the Forge] will definitely make an appearance. Some elements of the supposed plot for the Forge campaign will be reused, but the story can be largely called independent.

Alistair PW
20 maja 2019, 18:31
Kastore musi być. Jak inaczej obić mu twarz? ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 ... 82 - 83 - 84
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel