Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: J.R.R. Tolkien
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Matheo PW
28 kwietnia 2019, 10:45
Napisałem coś takiego i sam już nie pamiętam czy czegoś nie pokręciłem.

Cytat:
Nie będzie jak we „Władcy pierścieni”, że wszyscy walczyli w tej samej sprawie, a potem ludzie, krasnoludy, elfy, dzikie plemiona, niziołki a nawet orkowie klęknęli przed nowym królem lub zostali włączeni w skład państwa mlekiem i miodem płynącego.

Mi się wydaje, że Aragorn włączył pod swoją jurysdykcję Shire i jedną z krasnoludzkich kolonii. Natomiast orkom nadał ziemię na własność by mogli żyć w spokoju. Tak samo zrobił z plemieniem, które pomogło mu przedostać się przez oblężenie.

Konkluzja była tak, że po pokonaniu wszystkich sił Sauron, wliczając Sarumana, zapanował pokój i nie toczyły się żadne większe konflikty.

Demorator PW
30 kwietnia 2019, 10:55
Twoja wypowiedź, skłoniła mnie do ponownego przejrzenia Rachuby lat i oto co tam znalazłem:
1. Król Ereboru Thorin III i Król Dale Bard II uznawali zwierzchnictwo króla Gondoru, byli obecni na koronacji króla Elessara (ich ojcowie Dain i Brand zginęli podczas bitwy o Dale).
2. Shire było Wolną krainą pod ochroną Berła Północy; ludziom nie wolno wchodzić do Shire (protektorat?); Burmistrz Shire, Pan na Jenelisku i Tan Tuków byli częścią rady Północnego Królestwa, co może sugerować, że Shire i inne osiedla Hobbitów w około były częścią Północnego Królestwa.
3. Rohan był oddzielnym królestwem, w którym rządził król Eomer.
4. Nigdzie nie jest wspomniane, że Elfowie klęknęli przed Królem Gondoru. Myślę, że pokłon Elronda był symboliczny, a Galdriella, Celeborn i Thranduil nie byli obecni na koronacji i ślubie.
5. Na północy w Mrocznej puszczy (która ponownie została nazwana Lasem Zielonolistnym) mieszkali ludzie. Nie ma słowa o tym, że byli poddanymi Króla Gondoru.

Dalsza część mojej wypowiedzi zawiera przypuszczenia i rzeczy, które kołaczą się mi w pamięci, ale niekoniecznie muszą pochodzić od J.R.R. Tolkiena albo jego spadkobiercy Christophera. Mogą pochodzić z innych analiz lub dzieł “post-tolkienowskich”. Nie dane mi było jeszcze czytać “Nowego Cienia”.
1. Nie znalazłem nigdzie wzmianki o tym, żeby Krasnoludowie opuścili Erebor, Żelazne Wzgórza czy Góry Błękitne, myślę, że jednak większa część z nich tam pozostała. Moria była tylko jednym z królestw Krasnoludów. Przy okazji: czy ktoś potrafi wyliczyć 7 krasnodudzkich królestw?
2. Dunlendingowie raczej nie klęknęli by przed nikim.
3. Harad był otwarcie wrogi Gondorowi. Gdzieś czytałem, że król Elessar prowadził kilka wypraw do Haradu i w końcu go podbił, ale jako że jest to kraj pustynny, to jego władza była pewnie tylko nominalna, a namiestnik lub ktoś o podobnym tytule rządził z Umbaru.
4. Esterlingowie byli wrogami ludzi zachodu od pierwszej ery, nie sądzę, aby dali się zhołdować. Poza tym wiedza Zachodu o krainie Rhun jest bardzo ograniczona – na mapie zaznaczone jest tylko Morze Rhun, więc nie sądzę, że ktokolwiek by się przejmował tamtymi terenami.
5. Pozostaje otwarta sprawa Khandu, który nigdzie nie jest jakoś specjalnie wspominany.
6. Orkowie zostali wypędzeni z Gór Mglistych, Szarych, Mordoru (?) itd., ale nigdzie nie znalazłem informacji o tym, że schylili czoło. Domyślam się, że wrócili to stanu z początku III ery, czyli żyli w plemionach, które od czasu do czasu zjednoczył jakiś większy watażka jak np. Uruk z Mordoru, który dowodzi atakiem na Drużynę w Morii w wersji książkowej.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: J.R.R. Tolkien

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel