Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Pieśń lodu i ognia & Gra o tron
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18

Bacus PW
29 kwietnia 2019, 10:58
Lepszy bo:
- Mniej gadania więcej machania
- Mniej przygotowania więcej umierania
- Mniej jasności więcej ciemności
Gorszy bo:
- Mimo, że w dwóch poprzednich odcinkach nie mieliśmy fabuły, tak tutaj jest i to zlepek chaotycznych scen i momentami nie wiadomo co się dzieje
- Oczekiwaliśmy bitwy o Minas Tirith, a dostaliśmy bitwę o Winterfell
- Dwa lata czekania na właśnie to wydarzenie, a efekt pozostawił takie "meh"
- Brak hajpu przed kolejnym odcinek, bo najlepsze(?) za nami.

Spoilerowo:
Piękny akt odkupienia jednego bohatera, który w tym odcinku był moim ulubieńce, heroizm innego bohatera był przepiękny, śmierć głownego antagonisty to XD.

Ogólnie rozwiązanie problemu Innych spaprali, tyle teorii, tyle symbolizmu, a wyszło jak w kiepskiej chińskiej kreskówce.


Napisałem na czarno, aby nikt nie opluł mnie spoilerowaniem.
Pozdrawiam serdecznie

Kammer PW
29 kwietnia 2019, 11:11
Wolę Helmowy Jar.

Ogólnie widzę trzy cztermy epickie sceny z tego odcinka, które się dobrze wpisują:
1. Melissandre podpala rzeczy I;
2. Melissandre podpala rzeczy II;
3. Lyanna jest absolutnym złodupcem 💙;
4. Żelaźni bronią Brana, ale montaż był tutaj IMO kiepski.

Koniec NK-a był tragikomiczny. Montaż Aryi była spoko, ale ubicie go od wbicia jednego sztyletu? Naprawdę?
Niebieski ogień konkretnie zepsuto, jego animacje po prostu źle wyglądają.
Naprawdę liczyłem, że Dankę zatłuką, ale nie! Znikąd przybywa ser Friendzone...
A już naprawdę komiczna była ta szarża i ostrzał na ślepo, nie wiem, nei mogli wysłać smoków na rozpoznanie?


Trochę się obawiam, że kolejne odcinki będą kiepskie...

Garett PW
29 kwietnia 2019, 12:19
Cytat:
Tak, na serio. Dla mnie kwestia Ahaia nie wzbudzała wątpliwości. Stanis przeszedł próbę, wyciągną miecz z płonącego stosu. Było to powiedziane wprost.

...Nie mam pojęcia jak to skomentować. Ty naprawdę uważasz specjalnie wyreżyserowaną przez Melisandre próbę za dowód? Wyciągnięcie zwyczajnego miecza, nawet nie valyriańskiego, ze stosu palonych drewnianych rzeźb? Próbę specjalnie zrobioną po to, żeby ładnie wyglądała i miała pokazać wszystkim, że Stannis nawraca się na Pana Światła? Tę próbę?

Poza tym ciągle zapominasz, "smok ma trzy głowy".

Cytat:
Jest tam napisane wprost, że Thoros nie chce tego zrobić ze względu na zgniliznę?

Naucz się czytać ze zrozumieniem:

Cytat:
The Freys slashed her throat from ear to ear. When we found her by the river she was three days dead. Harwin begged me to give her the kiss of life, but it had been too long.

Cytat:
No dokładnie o tym pisałem. Melisandre również mogła doznać uszczerbku po wskrzeszeniu Jona.

Nie, nie o tym pisałeś. Poza tym Magia Krwi nie działa poprzez pozbawianie mocy w wyniku jej użycia, a poprzez krew. Szlachetną krew, a najlepiej królewską. To, że Mel wskrzesiła Jona w serialu za free nie oznacza, że w książce też dostanie nowe życie w gratisie.

Cytat:
Jon Snow wybrany demokratycznie na Lorda Dowódcę, Euron wybrany demokratycznie, Szary Robak wybrany demokratycznie, Mance Ryder (w pewnym sensie wybrany demokratycznie), Dothrakowie w pewnym senie również mają demokracje istnieją więzy krwi, a przywództwo można odebrać. Do tego maesterowie wybierają się demokratycznie.

W trzech podanych przypadkach to organizacje w których w ten sposób się wybiera szefa (a w jednym z nich dosłownie zasztyletowali potem...), w dwóch tylko "w pewnym sensie" (od kiedy więzy krwi i odbieranie przywództwa poprzez ubicie poprzedniego Khala to demokracja?), a na Żelaznych Wyspach to tylko demokracja szlachecka.

Cytat:
Jeśli się to przedstawi w tak lekceważący sposób to na pewno, Natomiast jeżeli weźmie się pod uwagę, że w praktycznie każdej prowincji jest albo problem z dziedzicem, albo walka o przejęcie władzy, to można dojść do wniosku, że innej drogi nie ma.

Taaaak, bo żądni władzy lordowie Siedmiu Królestw nagle stwierdzą, że w sumie spoko by było oddać władzę w ręce ludu, to brzmi logicznie. /s

Hieronim PW
29 kwietnia 2019, 12:39
Pewnie zostanę nazwany widzem "gorszego sortu", ale odcinek mi się podobał. Wzbudzał emocje do końca. Wyjechanie Dothraków wytłumaczyłem sobie w ten sposób, że poczuli zew wojny i nie potrafili się powstrzymać, jak to barbarzyńcy, chociaż oczywiście była to głupia scena. Zgodzę się również, że nieśmiertelność pewnych postaci była bardzo sztuczna. Jamie lub Brienne to nie byle rębajło, można przymknąć oko, ale Sam? :)

Odchodząc jednak na chwilę od dyskusji - trochę mówiło się o "Polaku w GoT" https://www.youtube.com/watch?v=nFZFszx-E5U&t=637s

W tym wywiadzie pan Paweł wspomniał, że wystąpi epizodycznie w 3 odcinku. Od początku wiedziałem, że go nie zauważę, ale może ktoś specjalnie wypatrywał i go dostrzegł? Chodzi mi o informację, czy on w ogóle tam był, czy jednak go wycięli.

Matheo PW
30 kwietnia 2019, 00:15
Kammer:
spoiler



Widziałem trzeci odcinek.

Nicolai PW
30 kwietnia 2019, 03:16
Połowa odcinka była czarną plamą, przez co fabułę wręcz po omacku oglądało na zasadzie "X jest w tarapatach, ciemność, Y jest w porządku". Być może u mnie sprawę pogarszało oglądanie w spartańskich warunkach, ale to było jak śledzenie Bitwy o Helmowy Jar mając zepsutą świetlówkę.

W każdym razie mam mocno mieszane odczucia... z jednej strony świetne widowisko, zwłaszcza jak na telewizję, ale z drugiej szkoda, że połowy tego widowiska nie zobaczyłem. Ja wiem, że ta ciemność to taki środek stylistyczny, ale w takim nasileniu wyszło karykaturalnie. Może chcieli zamaskować braki budżetu?

1.
2.
3.
4.
5.
5.
6.
7.

Zwiastun tego co za tydzień...

Matheo PW
30 kwietnia 2019, 10:12
Garett:
...Nie mam pojęcia jak to skomentować. Ty naprawdę uważasz specjalnie wyreżyserowaną przez Melisandre próbę za dowód? Wyciągnięcie zwyczajnego miecza, nawet nie valyriańskiego, ze stosu palonych drewnianych rzeźb? Próbę specjalnie zrobioną po to, żeby ładnie wyglądała i miała pokazać wszystkim, że Stannis nawraca się na Pana Światła? Tę próbę?
Według mnie decyzje Stanisa miały fundamentalny wpływ na losy świata. W powieści nie dostajemy jednoznacznego zaprzeczenia, że to jednak nie on. Oczywiście spekulacje są uzasadnione ale Stanis ratował świat.

Garett:
Poza tym ciągle zapominasz, "smok ma trzy głowy".
Ależ pamiętam o tym doskonale.

Garett:
Naucz się czytać ze zrozumieniem
No czytam to już któryś raz i nic z tego fragmentu nie wynika. Beric jakoś dał radę z tym samym ciałem. Także wskrzeszenie było możliwe nawet w takim stanie.

Garett:
Nie, nie o tym pisałeś. Poza tym Magia Krwi nie działa poprzez
No tak, masz rację.

Garett:
a na Żelaznych Wyspach to tylko demokracja szlachecka.
Garett:
Taaaak, bo żądni władzy lordowie Siedmiu Królestw nagle stwierdzą, że w sumie spoko by było oddać władzę w ręce ludu, to brzmi logicznie. /s

Przepraszam nie wyjaśniłem dokładnie. Nie miałem na myśli znoszenia podziałów klasowych. Nadal będą lordowie i pospólstwo. Gorąca Bułka nie zostanie królem. Przeanalizuj sobie sytuacje w poszczególnych prowincjach. W niektórych i tak odbędą się demokratyczne głosowania, a w pozostałych może zostać wprowadzona by uniknąć walki o władzę. Czyli nadal władze sprawowaliby wysoko urodzeni tylko na zasadach demokratycznych.

Kammer PW
30 kwietnia 2019, 23:14
Trochę się pobawię w adwokata diabła:
Nicolai:


Nicolai:



Matheo PW
30 kwietnia 2019, 23:48
Kammer:

Bacus PW
6 maja 2019, 09:08
Nowy odcinek GoT zalatywał starymi sezonami, czyli intrygami, knuciem, seksem, piciem i żarcikami. Czy to dobrze? Niech każdy oceni sobie, ja osobiście chyba wolę ten serial w takiej odsłonie niż nadmuchiwane bitwy.

Sam w sobie odcinek jest okey, taki przyzwoity poziom, a może i najlepszy odcinek sezonu, bo nie było nudne i czce gadanie "Ojaciedługanocumrzemy.jpg" tylko te rozmowy mają siedemnaste dno.



Pozdrawiam

Kammer PW
6 maja 2019, 12:58
Jestem nieco rozczarowany.


Nicolai PW
7 maja 2019, 00:16
Ja pierniczę, ten odcinek... Chyba już wiem jak się czuli fani Star Wars wychowani na Starej Trylogii na Mrocznym Widmie. Wszystko co kochałeś w danej serii zmienia się przed Twoimi oczyma w efekciarską głupawkę. Chociaż nawet nie chcę sobie wyobrażać w tym momencie przeżywa GRRM. Dzieło jego życia, lata misternego prowadzenia fabuły z pietyzmem, wszystko po to by efekt końcowy, przynajmniej ten telewizyjny, trzymał się tak bardzo kupy jak historia w Szybkich i Wściekłych. To chyba pokuta za ociąganie się z Wichrami Zimy (i Snem o Wiośnie).



1.






2.

3.

4.

5.

6.

7.



8.

No nic... chyba już wszystko wiadomo (niektóre postacie wyniosły się z Winterfell tylko dlatego, że fabuła tego potrzebowało). Zostało się tylko jedno pytanie kto kogo i kiedy zabije? Osobiście zgaduję, że tak jak ostatnio załatwią wszystko w ostatnim odcinku. Ech... spodziewałem się, że ten sezon będzie posysać, ale nie aż tak. To w jakim kierunku to wszystko prowadzą jest tak słabe, że nawet "znawcy" z YT mieli lepszy pomysł na to jak to wszystko rozwiązać.

Garett PW
7 maja 2019, 00:50
Cytat:
Chociaż nawet nie chcę sobie wyobrażać w tym momencie przeżywa GRRM

Nic nie przeżywa, bo go serial chyba nie bardzo obchodzi. Przypominam, że sezon temu gruby wolał komentować na twitterze "Wikingów" zamiast odcinki adaptacji swoich książek.:P

Cytat:
Bodaj Pierwsza Wielka Rada, Garecie popraw jakby co, uchwaliła, że kobiety nie mogą zasiadać na Żelaznym Tronie.

...

"ten rycerz, który w książkach nie żyje od um... dwóch książek" (Garecie, prostuj).


Bacus PW
7 maja 2019, 08:41
Nikola:
Chociaż nawet nie chcę sobie wyobrażać w tym momencie przeżywa GRRM
Siedzi w jacuzzi i robi przelicza hajsiwo mając wylane w te serie, bo pieniążki się zgadzają pysiu.



Nikoś w pigułce - Rian wyrzuca fanowskie teorie do śmieci i śmieje im się w twarz - Szanuje za odwagę i popiera za pójście po swojemu. DeDeki robią to samo - Oni nas traktują jak zwierzęta, szydzą z nas i serie, którą tak kochamy traktują jakby mieli prawo adaptować ją po swojemu, niech ktoś ich powstrzyma!


Garett PW
7 maja 2019, 13:40
Cytat:
Nikoś w pigułce - Rian wyrzuca fanowskie teorie do śmieci i śmieje im się w twarz - Szanuje za odwagę i popiera za pójście po swojemu. DeDeki robią to samo - Oni nas traktują jak zwierzęta, szydzą z nas i serie, którą tak kochamy traktują jakby mieli prawo adaptować ją po swojemu, niech ktoś ich powstrzyma!

Bacuś w pigułce - olewa fakt, DeDeki nie wyrzuciły jedynie fanowskich teorii do śmieci, ale zrobili to samo z lore książkowym. Poza tym jest różnica między teoriami opartymi na multum foreshadowingu, a teoriami które można skrócić do "uważam, że Rey jest wnuczką Palpatina bo chciałbym żeby tak było, chociaż nic na to nie wskazuje!".

A żeby pokazać jak bardzo twórcy mają wywalone na jakoś ostatniego sezonu, pozwólcie, że zaprezentuję wam Mitycznego Westeroskiego Starbucksa!

avatar PW
7 maja 2019, 14:48
Gdyby oglądać filmy i seriale klatka po klatce to zapewnie można się dopatrzeć wielu takich baboli - nie ma to zupełnie powiązania z profesjonalizmem. Nie myli się jedynie ten kto nic nie robi.

Nicolai PW
7 maja 2019, 16:09
Jakby mi dali kawę na popijawie to też bym siedział naburmuszony. Wszystko zaczyna się składać w logiczną całość...

Garett PW
7 maja 2019, 19:20
@avatar Problem jest taki, że to nie jest tylko jedna klatka, a cała cholerna scena.

EDIT: Oh, i nie zapominajmy, że Królewską Przystań najwyraźniej teleportowali do Dorne. :P


Matheo PW
7 maja 2019, 21:28
Nicolai:


Cytat:
Wy serio zachowujecie się jakby ta seria była taka fajna xD A to tylko przepisana historia Anglii z dopisanymi smokami, zombie, czarami i murzynami. Zluzujcie portki to ma być rozrywka, a nie bawienie się w teorie i wymyślanie koła na nowo xD
Niektórzy traktują biznes jako jakąś działalność społeczną, która im się należy. Ludzie się burzą, że FB im coś tam usuwa i blokuje jakby to było robione za publiczne pieniądze. Płacimy za ten serial. Za każdym razem jak dostaję bubel niezależnie czy chodzi o buty, czy cheeseburgera to się irytuje. Dlatego takie reakcje jakie tu widać nie powinny dziwić.

Serial został zniszczony. Ogólnie mam wrażenie, że większość postaci zgłupiała. Dzicy i Nocna Straż zapomnieli, że trzeba palić zmarłych. Jon zapomniał, że Biali Wędrowcy się nie palą. Daenerys, która potrafiła radzić sobie w beznadziejnych sytuacjach bezczynnie patrzy jak traci wszystko co zbudowała.
Najgorzej z Tyrionem. Gość, który dogadał się z siejącymi postrach barbarzyńcami, wspiął się na wyżyny kreatywność w bitwie nad Czarnym Nurtem i jedną, prostą propozycją małżeństwa odmienił pozycję Lannistrów, nagle stał się bezużyteczny i został 4 razy przechytrzony przez osobę, którą doskonale zna.

No właśnie co z małżeństwami? Mariaże małżeńskie towarzyszą nam od pierwszego odcinka i nie jednokrotnie zmieniały sytuację polityczną. Dlaczego nikt nie proponuje ślubu Sansy, Ary, Daenerys, Jona, kogokolwiek z kimkolwiek.

Cała nadzieja w Ary.

Matheo PW
8 maja 2019, 20:18
Oto zadośćuczynienie za to jak traktowano Ducha. Głupota twórców serialu przyczyniła się do świetnej akcji.
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18
temat: Pieśń lodu i ognia & Gra o tron

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel