Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Marvel - komiksy, filmy itp.
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27

Kastore PW
24 lutego 2019, 14:18
Dosyć tych bredni, macie wyjaśnione:

Nicolai PW
24 lutego 2019, 14:27
Fioletowe włosy? Ichabod zmienia się w feministkę?

rad19dym PW
25 lutego 2019, 15:07
Ostatecznie film "Czarna Pantera" otrzymał trzy Oscary - za najlepszą muzykę oryginalną, za najlepszą scenografię i za najlepsze kostiumy.

Warto wspomnieć też o tym, że nagrodę za najlepszy długometrażowy film animowany otrzymał film "Spider-Man: Into the Spiderverse".

Warmonger PW
25 lutego 2019, 18:01
Za kostiumy się należał, jak najbardziej. Sam uważam, że ukazanie kultury afrykańskiej to jeden z największych walorów tego filmu. Osobiście oczekuję od kina (rozrywkowego) widowiska, a nie deklaracji politycznych.

Matheo PW
27 marca 2019, 17:49
Kto widział Kapitan Marvel jak wrażenia?

Bacus PW
27 marca 2019, 17:57
Mogło być gorzej, film przeciętny. Takie 4,5/10 można dać.

Warmonger PW
27 marca 2019, 18:20
Fabuła na duży plus. Wiele zaskakujących momentów, których z trailerów nie można się było domyśleć.

Nawiązania do MCU - bez ładu i składu.

Sceny akcji - sporo ich, ale bez szału. Podobnie efekty specjalne. Film jak zwykle dobry, ale w historii kina się nie zapisze.

Alamar PW
27 marca 2019, 18:28
Średniak co najwyżej, ale jednak lepszy od Pantery czy Mrówkarza i Osy. Do obejrzenia i zapomnienia. Kilka ciekawostek odnośnie uniwersum (choćby skąd Starlord mógł pozyskać trolla do strollowania Yondu :P) i tyle, typowe origin story, które przy filmach trzeciej fazy Marvela wypada słabo (przy tych z pierwszej fazy już nie). Na plus Nick Fury, Jude Law i kotek, sama Marvelówna nie porywa, ale tez nie odpycha, jakby niektórzy w internecie chcieli. :P

Aayren PW
27 marca 2019, 20:35
Solidny film Marvela. Naprawdę nie rozumiem tej szerokiej krytyki w internecie. W kilku miejscach może było wolniej, w kilka żartów może nie było aż tak fenomenalnych niż te w Thor:Ragnarok, ale i tak to solidne, satysfakcjonujące kino.

Kastore PW
28 marca 2019, 10:11
Bez życia, jak wszystkie inne filmy MCU.

Aayren PW
28 marca 2019, 18:16
Zmieniam zdanie, Kastore ma racje.

Alistair PW
28 marca 2019, 20:40
A dla mnie Fury wcale nie był na jakiś wielki plus. Więcej się ślinił do kota niż to było warte. Może kogoś bawił widok Jacksona rajcującego się kotem, mnie jakoś nie za bardzo. Dla mnie to była ogólnie słaba rola tego aktora. A sam film był dla mnie ani to gorszy, ani lepszy od pozostałych. Fajny film do obejrzenia i nie wrócenia więcej do niego. No i na koniec wielka rozpierducha głównej bohaterki, no ale trzeba było jakoś pokazać wszechmoc jednej z najpotężniejszej postaci Marvela.

Bacus PW
30 marca 2019, 08:13
^ O to to!
Wręcz mnie zasmuciło, że zrobili z niego postać komediową, jakoś nie współgra mi z wcześniejszą (późniejszą) kreacją Fury'ego w MCU, a geneza jak stracił oko to też żenująca. Ogólnie klasyczne origin story z nijaką główną bohaterką, brakiem jakiś błyskotliwych i zabawnych żartów lub gagów, fabułą okey i genialną kreacją postaci Talosa, który był najlepszą postacią tego filmu...
...poza montażem pościgu, którego chyba nikt z MCU nie oglądał, bo jest niespójny <3 Pierw kasują całą prawą stronę auta, aby przez następnych 5 scen samochód był cały i nietknięty, aby w finale oczywiście znów był rozklekotany! Cudowna robota i najlepszy gag filmu.

No, ale Jackson z kotem i Vers strzelająca do plakatu Schwarzeneggera stały się z miejsca hitem.

Matheo PW
30 marca 2019, 18:44
Co tam robi Walkiria i gdzie jest Loki?




Tylko bez spoilerów :)

Sobieski PW
30 marca 2019, 22:30
Co robi Walkiria? - Jest.

Gdzie jest Loki? - Dryfuje gdzieś w kosmosie.

A trochę bardziej na poważnie. Marvel ostatnio udostępnił 32 plakaty - 16 z tymi co przeżyli A: IW i 16 z tymi co nie przeżyli A: IW. Na powyższym plakacie masz 14 z 16 postaci, które przeżyły (brakuje Happy'ego i Pepper) i 14 z 16 postaci, które nie przeżyły (brakuje Lokiego i Wasp).

Swoją drogą zdziwiłeś się Walkirią, ale Wongiem już nie.



Przy okazji. Porównując oficjalne plakaty A: IW i A: E można zauważyć, że Wong jest jedyną postacią, która znajdowała się na plakacie A: IW, przeżyła A: IW i nie znalazła się na plakacie A: E.





Nie ładnie.

Kastore PW
31 marca 2019, 15:32
Loki nie został wymazany rękawicą.

Sobieski PW
31 marca 2019, 15:47
Nie pisałem o wymazanych tylko ogólnie o zmarłych. Vision i Gamora też nie zostali wymazani, a na chińskim plakacie i 16 plakatach z postaciami się znaleźli (tu akurat Loki też był).

Kastore PW
31 marca 2019, 23:30
Ale dusze Visiona i Gamory są w rękawicy a Loki ma złamany kręgosłup.

Sobieski PW
1 kwietnia 2019, 01:03
Vision raczej nie jest istotą żywą/organiczną, więc duszy nie ma. Jest robotem z bardzo zaawansowaną sztuczną inteligencją. Chyba.

Zresztą nawet jeśli to dlaczego dusza Visiona i Gamory mają być w rękawicy? Bo Vision miał kamień na czole i teraz ma tam kopie zapasową, wystarczy naprawić mu czoło i wsadzić z powrotem kamień jak jakąś baterię? Według Bannera nie potrzebuje kamienia. Wystarczy naprawić mu czoło podłączyć do komputera Shuri i liczyć, że zrobiła backup.

A Gamora? Bo akurat była w pobliżu jak Thanos zdobył kamień duszy? Jeśli dobrze pamiętam to po zrzuceniu zrobiła się wokół niej zielona kałuża, więc nawet jeśli dusza jest w kamieniu to nie ma jej do czego wsadzić. Pozostali zostali sproszkowani mocą kamieni, więc tą samą mocą można ich odproszkować, a Gamora zastała zabita w sposób konwencjonalny. A jakby zrzucił swoje ukochane krzesło, to one by było w kamieniu? Nigdzie nie jest powiedziane jak działa kamień duszy w filmach. Nie musi tak samo jak w komiksach. Nawet kolory kamieni się nie zgadzają między filmami i komiksami.

Ale pewnie masz racje. Wyparowani wrócą na 100% i fajnie, jestem na tak. Ale mam kłopot z niewyparowanymi. Z Xandarczykami, Askardczykami, Heimdallem, Lokim, Gamorą i Visionem. Dwoje ostatnich wróci raczej na 99,9%. Właściwie z powrotem Visiona nie mam problemu, bo to robot którego można naprawić i może jest Shuri go skopiowała. Ale reszta. Biedni mieszkańcy Xandaru, Asgardu, Heimdall i Loki raczej nie wrócą, bo nie zginęli od kamieni, no i ok, to ma sens.

Kłopot mam tylko z Gamorą. Nie zginęła od kamieni, została zabita normalnie. Jednak coś tam coś tam, szacher macher wróci, ponieważ powody.

Jak Gamora wróci, to reszta też ma wrócić, jeśli nie to ok.

Kastore PW
1 kwietnia 2019, 13:55
No mówiłem, że komiksy są głupie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27
temat: Marvel - komiksy, filmy itp.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel