Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Problemy z logowaniem mobilnym
komnata: Przeklęta Machina

Mistrz PW
9 listopada 2017, 14:04
Hej! Mam problem z logowaniem przez telefon komórkowy. Po wprowadzeniu loginu i hasła jestem przekierowywany na stronę główną, gdzie ponownie proszony jestem o te dane i tak w kółko. Help!

mervell PW
10 listopada 2017, 11:14
Mi na andeoidowej Operze działa bez zarzutu.
Kiedyś miałem jednak podobny problem z inną stroną na desktopie. Pomogło wyczyszczenie cache i usunięcie ciasteczek strony.

Mistrz PW
10 listopada 2017, 13:49
Ok. sprawdzę. Dzieki.

avatar PW
13 lutego 2019, 17:24
Nie wiem do którego wątku to pasuje, więc wrzucą tutaj. Dziś zauważyłem, że wchodząc na Kwasową Grotę na telefonie, wygląd strony został dopasowany do przeglądania mobilnego. I super - problem w tym, że "winieta" z ostatnimi tematami na forum została przeniesiona na sam dół strony o trzeba się mocno nascrollować by do niej dotrzeć. A przecież forum jest najbardziej aktywną częścią serwisu i ludzie wchodząc na KG przede wszystkim po to, by zobaczyć czy pojawiły się jakieś nowe posty/tematy (gdyż newsy są rzadko). Dlatego fajnie by było ową winietę przesunąć z dołu strony pod banner a przed pierwszym newsem.

Acid Dragon PW
13 lutego 2019, 17:51
Dzięki za sugestię. O ile nie jestem wcale pewien tej generalizacji (zwłaszcza w odniesieniu do liczby odwiedzin strony głównej w porównaniu do aktywności forum), to faktem jest, że dla aktywnych użytkowników to może być jakaś niedogodność. Pomyślę nad rozwiązaniem.

Swoją drogą myślałem, że tego dostosowania długo nikt nie zauważy :P.

Kuririn PW
13 lutego 2019, 19:06
To jest strasznie uciążliwe, co napisał avatar. Acid, proszę Cię o pozytywne rozpatrzenie tej sprawy, tak w mgnieniu okiem smoka :P

garnithron PW
14 lutego 2019, 06:14
Może być tak, że ludzie odwiedzają najpierw stronę główną i zerkają na najnowsze wpisy na forum - jeżeli nie ma nic nowego, to nie wchodzą, stąd zapewne nasuwają się pozornie błędne wnioski na temat negatywnej korelacji między liczbą odwiedzin głównej/forum, a rzeczywistym zainteresowaniem.

Acid Dragon PW
20 lutego 2019, 17:55
W widoku mobilnym przeniosłem widget wyświetlający tematy forum pod pierwszy nius. Jako bonus - może wyświetlać dwie kolumny tematów, jeśli ekran telefonu na to pozwala.

Lepiej?

avatar PW
20 lutego 2019, 18:04
Lepiej!!!

AmiDaDeer PW
20 lutego 2019, 19:12
Tak, teraz działa idealnie.

Drwal PW
20 lutego 2019, 19:29
Lepiej aczkolwiek nie jest to intuicyjne. Gdybym nie wiedział, to nie szukałbym tam tej rozpiski.

Kuririn PW
20 lutego 2019, 22:01
Lepiej było po staremu...

Kammer PW
21 lutego 2019, 21:50
Zgodzę się z przedmówcami, nie umiem przywyknąć do nowego rozkładu.

Ale za to podoba mi się podwójny panel z postami!

Acid Dragon PW
21 lutego 2019, 22:45
Jeśli ktoś ma lepszy pomysł, to zachęcam do podzielenia się. "Po staremu" jednak strona się nie mieściła, więc trzeba było albo oddalać widok, albo przewijać w bok. To już nie wróci na pewno. Celem zmiany było właśnie dostosowanie strony głównej do wszelkich ekranów urządzeń mobilnych.

Kastore PW
22 lutego 2019, 01:08
No najlepiej jest wrzucić tematy na forum gdzieś pomiędzy newsy. Już miałem to proponować ironicznie, ale widzę, że już się zdecydowaliście na takie ułożenie. ;)

Andruids PW
22 lutego 2019, 01:31
Skoro ten temat został poruszony, to jako użytkownik telefonu mogę wskazać jedną główną rzecz, która przeszkadza mi w przeglądaniu strony głównej:

Ta wielka grafika smoka i pasek szybkiego dostępu.

Na komputerze to jest ładne i nie przeszkadza (a przynajmniej wydaje mi się, że nie przeciętnemu użytkownikowi), ale na telefonie chcę głównie przeczytać newsy i komentarze, no i najnowsze tematy na forum (choć to już mniej, bo mam na to osobną kartę z dziennymi postami), a nie przeglądać zupełnie niedostosowane do urządzeń mobilnych komnaty, więc, moim zdaniem, zajmujący trzy linie pasek jest całkiem zbyteczny. Tak samo ramka z opcjami logowania.

Dlatego radzę dać z lewej strony jedną ikonkę, która po kliknięciu wyświetlałaby całe menu portalu, a z drugiej strony inną ikonkę, zarządzającą zalogowaniem użytkownika. Między nimi może być ładny napis "Kwasowa Grota".

I nie wiem... automatycznie wrzucać obrazek z newsa do galerii, a ją samą ograniczyć do jednego obrazka (otwierającego galerię)? I jedno i drugie psuje kompozycję i niepotrzebnie wydłuża stronę.

Acid Dragon PW
22 lutego 2019, 21:09
Dzięki za sugestię. Górny pasek został teraz faktycznie zminimalizowany do jednego poziomu, przez co całość strony przy widoku mobilnym została podniesiona do góry o kilkadziesiąt pikseli (maksymalnie o 60).

Jednakże logo smoka zostaje na swoim miejscu, sorry. Gdzieś jest granica pomiędzy dostarczaniem użytkownikowi tylko i wyłącznie treści, jakie go interesują, a tworzeniem marki, klimatu oraz graficznej identyfikacji strony. Ja ją wyznaczam tutaj.
temat: Problemy z logowaniem mobilnym

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel