Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 105 - 106 - 107

Alamar PW
1 czerwca 2018, 13:34
Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba można było zacząć grę w podstawce (załatanej do wersji 2.x) kurduplami na mapach losowych. Ewentualnie stworzyć/ściągnąć mapę, gdzie się nimi rozpoczyna grę.

Sobieski PW
2 lutego 2019, 19:29
Jak do tego postu ma się zawartość Prób Ognia? I kto jest tam członkiem* rady Ivana.

* Rada Ivana ogranicza się chyba, tylko do przedstawicieli ras z podstawki. Chodzi mi o osobę która opowiada historię przedstawioną w kampanii Fortecy. Chyba to była jakaś krasnoludzica/krasnoludka/krasnalka/kurdupelka?

Alamar PW
2 lutego 2019, 20:08
Wilma z MMX.

Dark Dragon:
H5, H5:HoF, H5:ToE, H6, H6:SoD, H7, H7:TFB

454 RSS - Samotny Wilk
po 467 RSS - Krzyk Wolności
467-480 RSS - H7 kampania Akademii
469-470 RSS - H7 kampania Przystani
472-476 RSS - H7 kampania Twierdzy

504 RSS - Kielich Gromu
505 RSS - Serce Koszmarów
540-550 RSS - prolog H6 Zguba Gryfa
564 RSS - H6

565 RSS - H6 PotSS, H6 DM, Historia Solmyra i Ifryta
566 RSS - Dzień Łez Ognia
568 RSS - Opór
ok. 570+ RSS - H7 kampania Sylvanu
570 RSS - DoC - saga Herolda Pustki
575 RSS - MMX, H7 kampania Lochu, 1 mapa
630 RSS - Ruchome Piaski
650 RSS - H6 Odcienie Ciemności
660 RSS - H6 SoD kampania Veina

692 RSS - Krąg Nienawiści
702 RSS - H7 kampania Fortecy, 1 mapa
710 RSS - H7 kampania Fortecy, 2 mapa
711 RSS - H7 kampania Fortecy, 3 mapa
717 RSS - Smoczy Rycerz, Heroes Online
751 RSS - Wyspa na Własność
770-820 RSS - H7 kampania Nekropolii
820 RSS - Podstęp Maahira
823 RSS - Uchodźca

832 RSS - Podróż Miryma
833-835 RSS - H7 kampania Lochu, mapy 2-4

840 RSS - H7 kampania Fortecy, mapy 4-6
843 RSS - Ostatni Lot Sokołów
844 RSS - Obietnica Yeshtar
846 RSS - Wojny drzewne, Krew w Zatoce

847 RSS - Pocałunek Róży
847-848 RSS - Lodowe Demony
848 RSS - Pakt krwi

853 RSS - H7 - finał kampanii
858 RSS - H7:TFB - finał kampanii
930 RSS - Clash of Heroes
951 RSS - Dyplomata, Próba Agraela
952 RSS - Łza dla Ossira
954 RSS - Gorący Pościg
969-970 RSS - H5
970-973 RSS - H5 HoF i H5 ToE
989 RSS - Dark Messiah

Sobieski PW
2 lutego 2019, 23:34
Dostałem więcej nic się spodziewałem, dziękuję.

Widzę że zawartość H6 została oznaczona w pierwszym wierszu kolorem szarym, natomiast w rozpisce kolorem szarym oznaczone jest zawartość innych gier i kilku gier na raz, natomiast zawartość H6 jest oznaczona kolorem żółtym. Brakuje mi też scenariuszy z H5:HoF, które nie zostały powtórzone z H5, czyli:
- Nowi wrogowie [Sylvan],
- Temptation [Akademia],
- Unia [Nekropolis],
- w poszukiwaniu mocy [Inferno],
- Żelazny tron [Forteca].
No chyba, że nie ma informacji kiedy się dzieją, to wtedy mówi się trudno i żyje się dalej.

I jeszcze pytanie, co to jest to:
Alamar:
717 RSS - Smoczy Rycerz
to:
Alamar:
823 RSS - Uchodźca
i to:
Alamar:
951 RSS - Dyplomata
?

Czy są to mapy w stylu "Christmas Treasure Hunt" i "The Seven Shards of Remembrance" do H6, czyli stworzone przez oficjalnych twórców, ale nie dołączone oficjalnie do gry? chociaż ta pierwsza w grze nie ma oznaczenia że jest oficjalna w przeciwieństwie do tej drugiej. Pytanie też, czy jest więcej takich map.

Alamar PW
2 lutego 2019, 23:45
Wszystkie scenariusz z FoH-a dzieją się po podstawce H5 (970 RSS). Wyjątkiem jest Żelazny Tron, który nie ma ustalonej daty.

Co do tych trzech tytułów, to są scenariusze z podstawki H5. Tak, wiem, niektórzy ich w swojej grach nie mają z jakiegoś powodu, ale są one na płytce z wersją 1.0 gry.

Sobieski PW
2 lutego 2019, 23:46
Da się je skądś ściągnąć tak jak "Christmas Treasure Hunt" i "The Seven Shards of Remembrance" do H6?

Alamar PW
2 lutego 2019, 23:51
Christmas Treasure Hunt
Druga mapka zapewne jest na stronie mod db lub na Maps 4 Heroes.

Sobieski PW
3 lutego 2019, 00:29
Źle mnie zrozumiałeś Alamarze. Te dwie mapy do H6 mam od dawna. Chodziło mi czy da się skądś ściągnąć mapy: "Smoczy Rycerz", "Uchodźca" i "Dyplomata" do H5. Po polsku albo chociaż po angielsku.

Alamar PW
3 lutego 2019, 09:26
Sorry
Sprawdź na Maps4Heroes w takim razie.

Sobieski PW
7 lutego 2019, 19:30
Znalazłem te trzy mapki, są na samym dole.

A teraz trochę podsumowania. Podzieliłem mapy do H5 na cztery grupy:

I - H5-część 1 - 6 map dostępnych w podstawce H5 i Kuźni Przeznaczenia,
II - H5-część 2 - 3 mapy, które kiedyś były dostępne w podstawce H5,
III - H5:HoF - 5 map dostępnych w Kuźni Przeznaczenia,
IV - H5:TotE - 5 map dostępnych w Dzikich Hordach.

Powyższy link zawiera mapy z grupy I, II i III.

:
H5-część 1

Gorący pościg
Opór
Ostatni Lot Sokołów
Podstęp Maahira
Wyspa na własność
Łza dla Ossira

H5-część 2

Dyplomata
Smoczy Rycerz
Uchodźca

H5:HoF

Nowi wrogowie
Temptation
Unia
W poszukiwaniu mocy
Żelazny Tron

H5:TotE

Dni Ognia
Kielich Gromu
Krzyk Wolności
Krąg nienawiści
Próba Agraela

Jeśli wypakujemy mapy w folderze "Maps" w katalogu z podstawką H5 i Kuźnią Przeznaczenia, to:

w podstawce H5:

I - wszystkie 6 map ma polskie dialogi i napisy,
II - wszystkie 3 mapy mają polskie dialogi i napisy,
III - włączenie mapy "Nowi wrogowie", "Unia" i "Żelazny Tron" powoduje wyłączenie się gry; mapy "Tempation" i "W poszukiwaniu mocy" działają, ale ta pierwsza ma angielskie dialogi (ale polskie napisy) i w scence otwierającej w miejscu animacji jest czarny ekran, natomiast w drugiej mapce w ogóle nie odtwarza się scenka otwierająca (pewnie też ma angielskie dialogi i polskie napisy).

w Kuźni Przeznaczenia:

I - wszystkie 6 map ma polskie dialogi i napisy,
II - wszystkie 3 mapy mają polskie dialogi i napisy,
III - mapa "Nowi wrogowie" ma angielskie dialogi i polskie napisy; mapy "Temptation", "W poszukiwaniu mocy" i "Żelazny Tron" mają polskie dialogi i napisy; mapa "Unia" ma polskie dialogi i napisy, ale model Ornelli nie wyświetla się na mapie i w bitwach.

Jeśli wypakujemy mapy w folderze "Maps" w katalogu z Dzikimi Hordami, to:

I - wszystkie 6 map ma angielskie dialogi i polskie napisy,
II - wszystkie 3 mapy mają angielskie dialogi i polskie napisy,
III - wszystkie 5 map ma angielskie dialogi i polskie napisy, dodatkowo na mapie "Unia" Ornella ma swój model z Dzikich Hord, a nie typowy model rycerza jak w Kuźni Przeznaczenia.


Kończąc. W H5:TotE wypakowujemy wszystkie 14 map. W H5+H5:HoF wypakowujemy 3 mapki z grupy II i "Temptation" oraz "W poszukiwaniu mocy" z grupy III jeśli ktoś chce zagrać te dwa scenariusze z Kuźni na podstawce, no i wypakowanie tych dwóch map nie buguje ich w Kuźni. Natomiast wypakowanie map z grupy I nic nie zmienia, a wypakowanie map z grupy III "Nowi wrogowie", "Unia" i "Żelazny Tron" i tak nic nam nie da w podstawce, a w Kuźni dodatkowo zbuguje pierwszą i drugą mapkę.


Znalazłem jeszcze takie coś do Dzikich Hord:
A Quest for a Beauty,
Death Feud.
Ktoś coś słyszał, ktoś coś widział?

Hayven PW
7 lutego 2019, 19:49
Death Feud na pewno było w polskiej wersji, w którą grałem (tylko nazwy nie pamiętam). Nie wiem, jak z tą drugą, ale nazwa "W poszukiwaniu urody" brzmi znajomo. To są mapki multiplayer.

Sobieski PW
7 lutego 2019, 20:40
Rzeczywiście, są to mapki hot seat.

"A Quest for a Beauty", to "Na ratunek urodzie".
"Death Feud", to "Wendetta".

Pewnie dlatego je wypunktowali, bo są mapkami z narzuconymi bohaterami. Na 40 map w Hordach jest jeszcze trzecia mapa z narzuconym bohaterem, nazywa się "Poszukiwacze złota". Pojawiła się już w Kuźni, ale tam nie miała narzuconego bohatera.



PS
Może by dodać mapy "Dyplomata", "Smoczy Rycerz" i "Uchodźca" (oraz pozostałe 11 map z tej paczki) do Skarbca? Tak samo można by dodać do Skarbca mapę "The Seven Shards of Remembrance" (mapa "Christmas Treasure Hunt" już się tam znajduje) z H6. Wszystkie 4 mapy są stworzone przez twórców, ale nie znajdują się w grze.

Dlaczego w Skarbcu znajduje się mapa "Grimstalk Beach" 1.1? Czym ona się wyróżnia od innych map stworzonych przez fanów?

Alamar PW
9 lutego 2019, 09:15
Cytat:
Dlaczego w Skarbcu znajduje się mapa "Grimstalk Beach" 1.1? Czym ona się wyróżnia od innych map stworzonych przez fanów?
Tym się wyróżniała, że była to pierwsza mapa stworzona przez fana do H6. W tamtym czasie innych fanowskich map nie było. No i tak już jej się zostało...

Markham98 PW
23 września 2019, 21:48
Był taki mod do siódemki, który zwiększał nasycenie kolorów. Ktoś kojarzy? Niestety normalnie wszystko na minimapie się zlewa w dodatku jest maciupeńkie.

Andruids PW
24 września 2019, 04:21
http://www.hommdb.com/mods/heroes7/saturation-mode/

Wolfman PW
24 września 2019, 12:18
Czy ktoś jest w stanie zachęcić mnie do grania w tą część? Próbuję od premiery. O ile w piątkę mimo ohydnej grafiki i tych dziwnych imion rodem z Rosji dało się grać, VI grałem po łatach i na łatwym. Dodali tam oszustw dla komputera, że na normalnym i wyżej trzeba było być szybszym niż w Starcraft 1&2 (jeśli jest mod usuwający te oszustwa to proszę o link)
Natomiast w VII kupioną na premierę gram do dzisiaj. Robię podejście do kampanii Przystań od paru lat. Jestem na czwartej mapie, gdzie po obronie tego zadupia Starego Wilka i jego śmierci gram w następną mapę. Jak to zwykle robiłem dawniej tak i teraz połączyłem trzy armie od trzech Herosów i dałem najsilniejszemu. Niestety po max 4 turach wpada mi czarodziej i rozwala mając słabą armię, czarami połowę mojej. A w drodze są kolejni dwaj. Czy ta gra jest cała tak nafaszerowane oszustwami, że nie idzie w to g....o grać? Mógłbym wylać tu na ten twór wiadro pomyj, ale nie o to mi tu chodzi.

Górski Krasnolud PW
24 września 2019, 22:37
A jakimi czarami robi Ci pogrom? Tj. używa czegoś co mu też zadaje straty, czy tylko tobie? Jeśli to drugie, to podchodź do czarodziei słabymi bohaterami, komputer ignoruje fakt, że podjeżdżasz do niego z jednym kusznikiem, i tak użyje łańcucha błyskawic, zadając sobie ogromne straty. A zagrać warto, kilka wątków z HoMM VI i M&M X jest dokończonych właśnie w siódemce, największą wadą jest brak Sanktuarium i Inferno, ale jak ktoś nie lubi tych frakcji to nieistotne ;d. I... Heroes VII wcale nie jest chamski, polecam zapoznać się z Disciples III: Reincarnation, to jest dopiero ciężka liga (pudło, pudło, cios krytyczny, wczytywanie, brrr).

Andruids PW
24 września 2019, 23:18
Nie pamiętam jak ją przeszedłem, ale generalnie nie polecam. Ze wszystkich kampanii, najlepsza (i chyba jedyna, w którą naprawdę warto zagrać) jest Orków, potem Elfy/Akademia, za to odradzam brać się za Przystań, Nekropolię i Mroczne Elfy.

Wolfman PW
25 września 2019, 10:20

@Andruids
Dlaczego?


Wolfman PW
25 września 2019, 10:28
"A jakimi czarami robi Ci pogrom? "
Tego nawet nie wiem. Poprzednie plansze to sam byłem na mapie, a ta mapą zaraz przed tą to była ustawiona pod walkę i śmierć tego Wilka. Potem dostałem 500 tytanów i zamiotłem wszystkimi.
Jak można to w ogóle ogarnąć? Żadnej normalne misji gdzie się rozwijasz na początku i jakiejś walki w międzyczasie. Poznajesz jednostki nie spiesząc się i budynki. Ale nie da się najwidoczniej. Dostaję grę do której muszę się zmuszać by pograć. Mam nadzieję, że ktoś odkupi tą licencję od nich. Najlepiej polskie studio.

Jestem dokładnie tutaj
https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1631&PART=10157
Sprawdziłem te kampanie, zaledwie po 4 misje. Ale co tu mówić, jak ja jedną kampanie przechodzę od 4 lat prawie.
EA i Ubi to dwie firmy, które powinny licencje rozdawać za darmo. jedna powinna tłuc Fify,NHL i NBA, a druga AC.
strona: 1 - 2 - 3 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel