Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: [H6] Punkty doświadczenia
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)

Sobieski PW
2 lutego 2019, 18:18
W H6 grałem już baaardzo daaawno i trochę mi się pozapominało, zatem do rzeczy.

W grze zdobywamy 3 typu PD:
- PD bohatera,
- PD rodu,
- PD broni rodowej.

Jak te punkty mają się do siebie? Mam ukończony prolog i całą kampanię Nekropolii. W prologu bohater może zdobyć max 157500 PD, a w kampanii Nekropolii max 2000000 PD + to co zdobyli bohaterowie otrzymani fabularnie i kupieni w auli bohaterów. Razem mam ponad 2157500 PD na bohaterach, natomiast mój ród ma 995456 PD, a bronie rodowe 855139 PD. Możliwe że przez jakiś czas nie miałem założonej żadnej broni rodowej, ale i tak mam 2,0-2,5 raza mniej PD rodu i broni rodowej niż bohaterów.

- Są jakieś przeliczniki?
- Na auto-walce PD rodu i broni rodowej się nie dodaje?
- Więcej PD otrzymuje się za ściganie i walkę, czy za pozwolenie na ucieczkę?
- Po zdobyciu max poziomu bohatera w danej misji PD rodu i broni rodowej się nie dodaje?
- PD z mapy (skrzynie, obeliski, kapliczki, itp.) nie dodają się do rodu i broni rodowej, tylko te z walki?
- PD zdobywane przez bohaterów pomocniczych (typu Kaspar i Ludmiła) i tych z auli bohaterów (typu, np. Javed i Leila) nie dodają się do rodu i broni rodowej, tylko te zdobywane przez Głównego bohatera, np. Anastazję?
- Jakieś inne sytuacje, o których zapomniałem?



Drugie pytanie o Żetony Rodowe, bo też nie ma tematu na ich temat.

Wykupienie wszystkich bonusów w Ołtarzu Życzeń kosztuje 126540 ŻR, natomiast za wykonanie wszystkich osiągnięć dostajemy 58800 ŻR. Brakuje jeszcze 67740 ŻR.

Jednak ŻR dostajemy oprócz za osiągnięcia też w trakcie gry. Za osiągnięcia mam do tej pory 15000 ŻR, natomiast razem 16116 ŻR, czyli za coś dostałem 1116 ŻR. Pytanie jak i na jakiej zasadzie?



Trzecie pytanie o bohaterów w rodzie, bo też konkretnego tematu na ten temat nie znalazłem.

Ukończyłem kampanię Nekropolii Anastazją magiem na drodze krwi i taka mi się dodała do rodu.

Czy jeśli zagrałbym kampanię jeszcze raz, np. wojownikiem na drodze łez, albo magiem na drodze łez (tak jak na ekranie ładowania misji), to do rodu dodałaby mi się druga Anastazja i bym miał maga krwi i wojownika łez?

Czy też ostatni wybór nadpisuje przedostatni, czyli jak zagrałbym kampanię Nekropolii trzy razy, to Anastazja nr 2 nadpisałaby w rodzie Anastazję nr 1, natomiast Anastazja nr 3 nadpisałaby Anastazję nr 2, czy też będę miał w rodzie trzy różne Anastazje?

Czy po prostu w rodzie będę miał Anastazję maga krwi, a kolejne restarty nie będą miały wpływu niezależnie jaki typ i drogę wybiorę?

Alamar PW
2 lutego 2019, 20:04
Cytat:
- Są jakieś przeliczniki?
Jeśli chodzi Ci o wymagane PD na kolejne poziomy broni, to masz je podane na stronie H6 Groty o artefaktach (Prawa ręka, na samym dole strony).

Cytat:
- Na auto-walce PD rodu i broni rodowej się nie dodaje?
Nie. Musisz rozegrać walkę normalnie, by broń rodowa zdobywała doświadczenie a i tak nie zawsze, bo w którejś łatce wprowadzono ograniczenia maks. doświadczenia do zdobycia na mapie.

Cytat:
- Więcej PD otrzymuje się za ściganie i walkę, czy za pozwolenie na ucieczkę?
Za walkę. Ucieczka to chyba tylko 50% PD.

Cytat:
- Po zdobyciu max poziomu bohatera w danej misji PD rodu i broni rodowej się nie dodaje?
Chyba właśnie nie, patrz wyżej.

Cytat:
- PD z mapy (skrzynie, obeliski, kapliczki, itp.) nie dodają się do rodu i broni rodowej, tylko te z walki?
Nie mam pojęcia.

Cytat:
Jednak ŻR dostajemy oprócz za osiągnięcia też w trakcie gry. Za osiągnięcia mam do tej pory 15000 ŻR, natomiast razem 16116 ŻR, czyli za coś dostałem 1116 ŻR. Pytanie jak i na jakiej zasadzie?
j.w.

Cytat:
Czy jeśli zagrałbym kampanię jeszcze raz, np. wojownikiem na drodze łez, albo magiem na drodze łez (tak jak na ekranie ładowania misji), to do rodu dodałaby mi się druga Anastazja i bym miał maga krwi i wojownika łez?
Nie, masz ją już odblokowaną. Na dowolnej mapce możesz wybrać jej "karierę".


Cytat:
Czy też ostatni wybór nadpisuje przedostatni, czyli jak zagrałbym kampanię Nekropolii trzy razy, to Anastazja nr 2 nadpisałaby w rodzie Anastazję nr 1, natomiast Anastazja nr 3 nadpisałaby Anastazję nr 2, czy też będę miał w rodzie trzy różne Anastazje?
Jak już, to by nadpisała, ale naprawdę już nie pamiętam czy w ogóle cokolwiek się zmienia w oknie dynastii. W każdym razie 2-3 Anastazji nie będziesz miał, tylko jedną.

Alistair PW
2 lutego 2019, 21:25
Kiedyś było tak, że broń rodowa zdobywała doświadczenie poza grą. Już dokładnie nie pamiętam jak to się odbywało, ale na pewno nie trzeba było grać w grę, żeby broń zdobywała doświadczenie.

Ta kuźnia jaki ma adres? Bo pobieżne poszukiwania nic nie dają, a nie chce mi się za cholerę tego szukać głębiej. Zobaczyłbym, czy to działa.

Sobieski PW
3 lutego 2019, 00:23
Alamar:
Jeśli chodzi Ci o wymagane PD na kolejne poziomy broni, to masz je podane na stronie H6 Groty o artefaktach (Prawa ręka, na samym dole strony).
Chodziło mi o to, że np. 2,00 PD zdobyte przez bohatera, to np. 0,92 PD rodu i np. 0,79 PD broni rodowej. To ile PD jest potrzebne na zdobycie konkretnego poziomu broni rodowej wiem.

Alamar:
Nie, masz ją już odblokowaną. Na dowolnej mapce możesz wybrać jej "karierę".
W formie pojedynku w grze niestandardowej Anastazja ma takie staty jak w opisie rodu.

Alistair:
Ta kuźnia jaki ma adres? Bo pobieżne poszukiwania nic nie dają, a nie chce mi się za cholerę tego szukać głębiej. Zobaczyłbym, czy to działa.
Ten temat. Adresy:
http://heroes-6-conflux.pl.ubi.com
http://heroes-6-conflux.pl.ubi.com/soulforge
http://heroes-6-conflux.pl.ubi.com/altarofwishes

Alamar PW
3 lutego 2019, 09:29
Cytat:
W formie pojedynku w grze niestandardowej Anastazja ma takie staty jak w opisie rodu.
Jeśli dobrze pamiętam, to przejście kampanii "po drugiej stronie Mocy" nadpisze danego bohatera. Grałem jednak dawno, więc musisz samemu sprawdzić (najlepiej na którymś z dwóch DLC, bo tam chyba są tylko dwie mapki do przejścia).
temat: [H6] Punkty doświadczenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel