Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H1] Prosty instalator modów
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Ginden PW
28 stycznia 2019, 03:12
Cześć.

Hobbit na pewnej facebookowej grupie opublikował paczkę z jego własnymi utworami do Heroes 1.

Stwierdził jednak, że będzie miał problemy, bo:
Hobbit:
a) udostępnianie całego obrazu płyty mogłoby mnie narazić na problemy natury prawnej, a tego nie chcę

W odpowiedzi zaproponowałem stworzenie prostego instalatora do jego paczki z muzyką i oto jest.

Wygląda to tak:



Kod źródłowy (WPF + C#) znajdziecie tutaj: https://github.com/Ginden/H1ModInstaller

Link do pobrania: https://github.com/Ginden/H1ModInstaller/releases/download/1.0.0/Release.zip

Będziecie prawdopodobnie potrzebować .NET 4 (domyślnie zainstalowany na Windowsie 8+), by uruchomić całość.

Działa tylko z wersją z GOGa (bo tylko tę mam), działanie jest proste: rozpakowywujemy ZIP z instalatorem, wybieramy ZIP z modem, wybieramy plik homm1.gog, zaznaczamy ewentualnie "Backup" i wciskamy przycisk.

Hobbitowi wysłałem na maila z profilu paczkę ZIP w odpowiednim formacie, mam nadzieję że jutro rano, gdy już przeczyta maila, opublikuje ją.

Szczegóły techniczne

Jak to działa od środka:
- Tworzy backup pliku homm1.gog
- Rozpakowywuje plik ISO (ukryty pod rozszerzeniem .gog) do katalogu tymczasowego
- Rozpakowywuje plik ZIP do tego samego katalogu, zastępując pliki
- Tworzy nowy plik ISO i zastępuje nim stary

Co to ustrojstwo może

Podmieniać muzykę i cutscenki.

Andruids PW
28 stycznia 2019, 04:31
Ginden:
Hobbit na pewnej facebookowej grupie opublikował paczkę z jego własnymi utworami do Heroes 1.
Próbowałem szukać na własną rękę i mi nie wyszło, więc lepiej chyba będzie jak spytam - można gdzieś przesłuchać te utwory?

AmiDaDeer PW
28 stycznia 2019, 09:10
Dzięki wielkie, Ginden! Masz u mnie... e... dług muzyczny.

Muzyka do odsłuchania w empetrójkach spakowanych w rar jest tutaj.

A sam mod działający pod Heroes 1 znajdziecie TUTAJ. Podmienia utwory miast barbarzyńcy, czarnoksiężnika i czarodziejki.

Fandor PW
28 stycznia 2019, 21:41
Ma ktoś może moda Morglina i sprawdzi czy da się go tym instalować?
Da się jakoś wrzucić mod Morglina i potem do tego muzykę Hobbicusa?

Ginden PW
29 stycznia 2019, 15:31
Moda Morglina niemal na pewno nie da się tym zainstalować.

Myślę, że nie byłoby problemu z wgraniem nowej muzyki do moda Morglina.
temat: [H1] Prosty instalator modów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel