Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Heroes 3 HD - VCMI? ;-)
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Kuririn PW
13 marca 2017, 09:31
avatar:
Jak już ekran miasta będzie odtworzony
Za rok może dwa - czterdzieści lat minęło. Heroes III będzie miało piękny wiek. :P

Co do twojej wypowiedzi, to tak, zgodzę się w 100%. ^^
Edit:
Podstawa wymodelowana :D



val-gaav PW
13 marca 2017, 11:40
A nie lepiej zacząć od Conflux'a ? Inne zamki już mają wersję HD, trochę bardziej "rysowaną" niż oryginał ale mimo wszystko bardzo dobrej jakości.

Poza tym Conflux nawet w SD wymaga poprawy bo wygląda gorzej niż reszta oryginalnych zamków.

Co do zaś Freeh3 to trzymam kciuki :)


Kuririn PW
13 marca 2017, 13:49
A panie, przeczytaj trzeciego posta w tym temacie!

val-gaav PW
13 marca 2017, 14:13
Rozmazanie i pikseloza to domena wersji SD. Zwłaszcza jeśli gra się na ekranie większym niż 15 cali.


Zupełnie nie rozumiem krytyki wersji HD od Ubisoftu, jak dla mnie graficy odwalili kawał dobrej roboty.

Drwal PW
13 marca 2017, 16:32
val:
Zupełnie nie rozumiem krytyki wersji HD od Ubisoftu, jak dla mnie graficy odwalili kawał dobrej roboty.

Ja też nie i trochę czuć hipokryzję przynajmniej od części osób. Taki Kuririn wielokrotnie korzystał z grafik Ubisoftu. Może nie pomagają mu one wprost, ale nie raz i nie dwa używa ich do przyjrzenia się szczegółom, których w SD nie widać. Są dla niego sporym ułatwieniem.

Ogólnie grafiki HD są co najmniej poprawne i ciężko chyba byłoby zrobić to lepiej. W niektórych miejscach wyszło to super, w innych trochę gorzej. Generalnie to kawał dobrej roboty. A wersja HD nie przyjęła się tak jak mogła głównie z powodu ograniczenia się tylko do podstawowej części Heroes III i małej ilością nowości. Po poprawkach i patchach (w tym fanowskich) gra chodzi bardzo dobrze i czuć przyjemność z rozgrywki. A dołóżmy do tego w końcu przyjemny i łatwy sposób rozgrywki online.

avatar:
ak już ekran miasta będzie odtworzony - pomyślcie nad różnicami na ekranie miasta w zależności od terenu na którym miasto stoi. Np. Zamek w podziemiach byłby bardziej 'brudny'. To by było osom!

Rozumiem, że Zamek w podziemiach dalej będzie mieć Portal Chwały i całe niebo? ;)

Fandor PW
13 marca 2017, 19:05
Drwalu, H3 HD, od Ubi to zrobienie tego po najprostszej możliwej linii oporu, w zupełnie innej jakości niż oryginał. H3 w swoich czasach dawało efekt "wow", a to są takie przeciętne, plastusiowe grafiki, i jeżeli zestawisz w przyszłości jakiś gotowy budynek, zrenderowany z modelu, z tym różnica będzie diametralna.

val-gaav PW
14 marca 2017, 10:20
Wielokrotnie (również na tym forum) osoby związane z moddingiem wypowiadały się, że o wiele łatwiej jest zrobić model jednostki 3d i jego animacje niż rysować je klatka po klatce w 2d. W związku z tym ciężko jest się zgodzić z tym, że Ubi poszło na łatwiznę.

Tak naprawdę wybrali tę trudniejszą drogę i co ważne tę właściwą, bo tzw. enhanced editions nie polegają na wydaniu starej gry w nowej odsłonie graficznej, tylko na odświeżeniu tej starej odsłony. Gdyby wydali wszystko z nowymi animacjami w 3d i z efektem wow, to dla wielu fanów już nie byłoby to samo i bez tej nostalgii sprzed lat.

Grafika jest ładniejsza, trzyma klimat, owszem są drobne rzeczy, do których wnikliwi się przyczepią, ale wersja SD sprzed lat również nie była idealna i miała swoje lepsze lub gorsze animacje jednostek, itp.

dvoytek PW
8 stycznia 2019, 02:15
Jest w ogóle opcja, żeby zmusić silnik H3 do korzystania z grafik w wyższych rozdzielczościach? Tak jak w H3 HD.

Pomyślałem, że fajnie by było przynajmniej dać do gry stare grafiki podrasowane do wyższej rozdzielczości, bo na wymodelowanie wszystkiego w 3d nie ma co liczyć.

Np. coś takiego. Niestety jakość obrazu przy wrzucaniu gifów trochę spadła, ale wciąż widać różnicę, a wydaje mi się, że u mnie na kompie minimalnie większą :P

Stare



I poprawiony


Andruids PW
8 stycznia 2019, 03:50
Obawiam się, że do poziomu rozmycia i filtrów edycji HD troszkę brakuje temu ptakowi. Wygląda... po prostu dobrze, podczas gdy reszta jednostek jest bardziej zniekształcona. Za bardzo albo za mało się starałeś : p

Ale hm... może tylko mi się wydaje i w walce nie będzie się bardzo odróżniał.

avatar PW
8 stycznia 2019, 09:11
Nie można zmusić H3 do pracy w wyższych rozdzielczościach. To już łatwiej by było, gdyby ktoś dorobił brakujące grafiki Conluxu i neutrali i dodał je do wersji Ubisoftu. Z wielu powodów - grafiki to jeden problem - drugi to mechanika. Wiadomo - pole bitwy podzielone jest na 165 heksów, które zajmują ekran o rozdzielczości 800x374 piksele. Czyli - koordynaty każdego heksa są pewnie gdzieś wpisane w grę. I tak heks 1 ma koordynaty x1,y1, heks 28 - x28,y28, heks 154 - x154,y154. I teraz pewnie już czujesz, że zwiększając rozdzielczość gry owe koordynaty są zupełnie inne gdyż ekran nie ma już rozdziałki 800x600, tylko np. 1280x1080. Czyli - bez kodu źródłowego babranie się ciemnościach hex-edycji jest raczej bezcelowe.

dvoytek PW
8 stycznia 2019, 09:55
Skoro na silniku H3 nie ujdzie, to może na VCMI jest to do zrobienia?

Warmonger PW
8 stycznia 2019, 11:37
W VCMI problem jest ten sam, koordynaty wszystkich elementów GUI są ustawione na sztywno i nie przewidują skalowania.

Tym niemniej u mnie VCMI działa w okienku ze skalowaniem 150% i wygląda zupełnie dobrze.

val-gaav PW
9 stycznia 2019, 13:25
Różnica jest jednak zasadnicza. W VCMI wystarczy umiejętność kompilacji kodu i nawet ktoś kto nie jest programistą może przejrzeć kod VCMI i zmienić te koordynaty mnożąc je np. przez 2 (Otrzymujemy wtedy natywną rodziałkę 1600x1200).

Pod tak skompilowane VCMI mogliby już dalej graficy podpinać przeskalowane/przefiltrowane grafiki z SD, bądź przeniesione grafiki z HD, nie martwiąc się i nie dotykając samego kodu.

Natomiast programista zdaje się mógłby dostawić warunek jeżeli (if) do każdej wartości i dorobić w konfiguracji odpowiednie parametry SD HDx2 HDx3 itp. tak by było to rozwiązanie globalne w VCMI.

Jak na moje to względem binarnego grzebania w oryginalnym h3 to jednak w VCMI jest o niebo prościej.




jbnp5 PW
4 lutego 2023, 15:52
Co prawda, nie powinno się odkopywać trupa, jednak moje pytanie pokrywa się z ostatnimi postami w tym temacie, a zawsze to lepsze niż zakładanie tematu, który nie będzie się rozwijał.

Wracając do sedna.
Chciałbym wiedzieć czy ma ktoś może na swoim dysku przeskalowaną kopię gry?

avatar PW
4 lutego 2023, 16:20
Co znaczy przeskalowaną? Znaczy - grafiki z wersji SD przeskalowane do 'HD'?

Kuririn PW
4 lutego 2023, 20:51
O mamunciu, zapomniałem ze robiłem budynki z heroes 3 :D

jbnp5 PW
5 lutego 2023, 17:34
avatar:
Co znaczy przeskalowaną? Znaczy - grafiki z wersji SD przeskalowane do 'HD'?
Nie koniecznie do HD. Wystarczyłoby UXGA.
strona: 1 - 2
temat: Heroes 3 HD - VCMI? ;-)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel