Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Wrota Żywiołów w Heroes VII
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 - 23

Kurek PW
11 marca 2018, 17:28
Wciąż idą kolejne postępy, ale niestety progress spotyka się z errorami.

Mam problem z tekturami i materialem do Fortu Conflxu. Model w blenderze ma wszystko ok, mapping, uv, tektury, niby wszystko gra. Niestety gdy zaimlementuję model fbx do edytora, tektury nie chcą wyglądać tak, jakbym chciał. Co jest źle? Czy ktoś mi mógłby pomóc? Błagam!



Dodatkowo, za każdym razem jak próbuję zaimplementować tekstrę do jakiegoś modelu fbx używanego w ParticleSystems, ta robi się czarna.

Kurek PW
14 marca 2018, 00:31
Fort ukończony, problem zażegnany. Nie wiem do końca jak ja to zrobiłem, ale jest już git.

Dlaczego pole siłowe? Bo Shantiri takich używali! Przykładem jest przedostatnia misja Przystani w HVII, gdzie można takie pole uruchomić wkładając do obelisku klucz w kształcie dysku.


Asderuki PW
14 marca 2018, 15:37
Fantastyczne są te budynki! Naprawdę świetna robota. :D

Dla tego zamku dałabym drugą szansę H7, które niestety mnie odepchnęło po włączeniu :<

Kurek PW
10 maja 2018, 15:27
Wreszcie mam działającą wizję żywiołów oraz inne umiejki i zdolności, buffy i efekty!

Tylko powiedzcie mi, czy taki opis zdolności jest zrozumiały i czytelnie opisany? Trochę długi niestety :/

"On every begining of a each turn of the battle, the hero activates his elemental vision, which causes the elemental chains effect. Elemental chains cause magic damage buffs to be cast on friendly units and magic vulnerability buffs on the units of the enemy. There is a 25% chance for the buff to be applied on each creature. Most enemy creatures get a vulnerability to a random magic school spells, but those, who have been already vulnerable, get their magic vulnerability increased. The strength of each negative or positive buff depends on the level of hero's Irresistible Magic faction skill, which is 5% for Novice, 10% for Expert and 15% for Master."


Adolf_Egzekutor PW
11 maja 2018, 14:42
Ja tam wszystko zrozumiałem i jak dla mnie złoto <3 Wiesz jak będą problemy ze zrozumieniem, to zawsze jakimś hotfixem będzie można poprawić tekst :P To co zostało Ci jeszcze do zrobienia i kiedy można się zgłaszać na jakieś beta testy? ;)

Kammer PW
11 maja 2018, 14:54
Elemental Vision jest wyjątkowo rozdmuchana, ją trzeba zdecydowanie przyciąć.

Proponuję:
At the begining of each turn, there's a 25% chance to activate an elemental chain effect on each creature. Friendly units get magical damage bonus, enemies get their magic vulnerabilities deepened if possible or become vulnerable to random magic school otherwise. The magnitude of effect depends on level of skill: 5/10/15%.


Kurek PW
11 maja 2018, 16:45
@Adolf

Co pozostało
1. Przetestować wszystko bardzo dokładnie.*
2. Poprawić chmurkę latającą dookoła Lesser Elemental Confluxu (model z H5), bo niestety na razie daleko do efektu wędrjącej w górę ogrągłej chmury z piorunami jak w H5.

3. Poprawić efekt latających kulek nad Elemental Stockpile. Było dobrze, ale po ponownym odpaleniu mapy, efekt się zwyczajnie popsuł i kulki nie chcą latać. Jakiś dziwny BUG.

4. Zdolność Większego Żywiołaka Światła o nazwie "Epiphany" lub po polsku "Objawienie", który znamy z HVI nie działa poprawnie.


5. Heropedia pokazuje nowe jednostki, ale czasami nie chcą się w niej "przekładać strony", czyli po obejrzeniu kilku jednostek, heropedia głupieje. To jest strasznie wkurzający bug i nie umiem go na razie naprawić. Możliwe, że to jest błąd gry, a nie mój.
6. Istnieje dwóch bossów żywiołakowych, których znać możemy z gry Might and Magic Showdown, można ich zobaczyć TU. Bossowie mają zdolność zamieniania się miejscami poprzez teleportację. Próbuję sprawić, że ta zdolność zadziała. Na razie nie wiem, bo nie mogę przetestować mapy.
7. Moondisc nie chce się połączyć, a jak zrobiłem zdarzenie, które miało wywołać zamianę czterech kawałków na cały dysk, gra się scrashowała.

8. Zdolność Przywoływacza "Summon Lesser Elemental" czasami nie pokazuje efektu magicznego, a czasem pokazuje, jest to bug gry, który próbuję obejść. Kiedyś mi przestało się to dziać, a teraz bug powrócił :(

9. Summoner czasami nie zadaje obrażeń. Nie wiem czemu. Sytuacja identyczna jak z punktem 8.


10. Ekran miasta nie pojawia się, a jest jedynie czarne tło, przyciski do budynków w trybie miasta nie pojawiają się lub nie działają. Pierwsze jest kwestią regulacji pewnego pliku, co wiem jak zrobić, a drugie może być z tym też powiązane.

11. Mapa oblężenia niezrobiona, bo nie umiem, ale LordGraa już prawie to rozgryzł i niedługo (mam nadzieję) mi pomoże.

12. Potrzebna jest też oddzielna mapa do oblężenia "Garnizonu Shantiri", nowego typu garnizonu, który wprawdzie jest tylko wizualną zmianą, ale warto by było, żeby miał ciekawą mapkę do walki.

13. Jak już zwalczę powyższe problemy, potrzebuję pomocy ze złożeniem tego wszystkiego do formy modu do instalacji, czy coś w ten deseń. Najlepiej tak, jak zrobił to Acid w swoim modzie, ale z różnicą, że będzie się dało ten mod normalnie odinstalować bez problemów.

*Dodatkowo mam problem z działaniem gry, nie chce mi się moja mapa odpalić z poziomu edytora, co powoduję brak możliwości testowania i sprawdzania, czy wszystko działa. Jest to nowy problem i bardzo mnie bolący.

**Dodatkowo moje Particle Systems znowu przestały się odpalać, reinstaluję grę drugi raz i mam nadzieję na poprawę, ob chcę poprawić może ze 3 lub 4 pliki.
problem zażegnany

Na zielono zaznaczone rzeczy prostsze, na czerwono bugi, które mogą być bardzo trudne lub niemożliwe do obejścia.


@Kammer

Dzięki za pomoc! Dokładnie o to mi chodziło. Super!

dvoytek PW
13 maja 2018, 01:04
Kurek:
**Dodatkowo moje Particle Systems znowu przestały się odpalać, reinstaluję grę drugi raz i mam nadzieję na poprawę, ob chcę poprawić może ze 3 lub 4 pliki.
Usuń pliki konfiguracyjne w lokalizacji gry w Moich Dokumentach. Edytor przy uruchomieniu zrobi nowe i Particle Systems będą działać.

kochan PW
2 sierpnia 2018, 01:50
jakieś zmiany na froncie?

Etharil PW
1 stycznia 2019, 12:16
@Kurek jakiś progress może? :P

Kammer PW
1 stycznia 2019, 12:18
Dołączam się do pytania przedmówcy.

Bacus PW
1 stycznia 2019, 12:19
Czy prace dalej trwają czy rzuciłeś wszystko w Kammery?

Adolf_Egzekutor PW
24 stycznia 2019, 18:51
Pozwolę sobie podbić :P

Kammer PW
24 stycznia 2019, 19:03
Podbijam podbicie. :P

Etharil PW
24 stycznia 2019, 19:05
1-up.

Pointer PW
5 lutego 2019, 12:45
Podbijam

Górski Krasnolud PW
5 lutego 2019, 15:55
Również jestem ciekaw, czy prace posuwają się do przodu. Według mnie Conflux do Heroes VII jak i Wryn Pendragon: Umbramancer to teraz dwa najciekawsze projekty na scenie moderskiej HoMM i z niecierpliwością czekam na jakiekolwiek newsy dotyczące powyższych.

Kammer PW
5 lutego 2019, 15:56
Ja też nie mogę się doczekać tego moda.

Kastore PW
5 lutego 2019, 17:24
Też jestem ciekaw.

Etharil PW
6 lutego 2019, 17:40
Bump.
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 - 23
temat: [mod/projekt] Wrota Żywiołów w Heroes VII

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel