Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 78 - 79 - 80 ... 84 - 85 - 86

Ursus PW
24 grudnia 2018, 08:55
Wszystkim Grotowiczom życzę rodzinnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra z pompą i żeby nadchodzący rok był pełen życzliwości, miłości i przyjaźni ;)

Alamar PW
24 grudnia 2018, 11:29
Tradycyjnie już: Wszystkiego najgorszego, zgagi, dżumy, cholery i rzeżączki, spotkania rabusiów na drodze do domu (dwukrotnie), pożaru, powodzi, zamieci i halnego (naraz) oraz wizyty całej, nawet najdalszej i zapomnianej już rodziny (wraz z bachorami), a także trzynastego gościa w postaci poborcy podatkowego

życzy

Długoucha

PS
I żebyście pod choinką znaleźli Fallouta 76. :P



Drwal PW
24 grudnia 2018, 19:55
Tylko według mnie wygląda to kapitalnie?


mrocznymag322 PW
24 grudnia 2018, 20:05
Nie tylko tobie, drogi Drwalu ;)

Kammer PW
24 grudnia 2018, 21:59
Nowe tło jest fantastyczne, takie skórki mogłyby być częściej.

Trith PW
25 grudnia 2018, 01:34

Andruids PW
25 grudnia 2018, 02:09
Ależ to jest piękne.

Górski Krasnolud PW
14 kwietnia 2019, 20:06
Siemka, miałby ktoś do sprzedania pudełkową wersję Warlords Battlecry III?

Mad Hatter PW
14 kwietnia 2019, 20:28
A co z GoGiem?
Ja sam mam jeszcze pudełko, ale tylko pudełko. :(

Górski Krasnolud PW
15 kwietnia 2019, 15:01
Cóż, wiem, że jest na GOGu (i nawet nie przeszkadza angielski, bo są spolszczenia), ale jestem typem człowieka, który lubi rzeczy troszkę archaiczne i zamiast edycji cyfrowej, lubię mieć nowe pudełeczko do swojej kolekcji. :) Mam już najpopularniejsze marki heroesopodobne (tj. AoW, HoMM, KB oraz Disciples), ale teraz czas na uzbieranie wszystkie Warlords i Warlords Battlecry (co nie jest takie łatwe). :)

Alistair PW
21 kwietnia 2019, 10:32
Wesołych Świąt, Szczęśliwego Nowego Roku, zlania wodą, szczęścia w następnym wcieleniu :)

Górski Krasnolud PW
15 sierpnia 2019, 00:49
Ludzie w końcu!! King's Bounty II !

Kastore PW
15 sierpnia 2019, 01:38
Ale czy będzie tak dobre jak jedynka i dwadzieścia dodatków do niej? Zobaczymy. W każdym bądź razie ten trailer wygląda jakby mieli naprawdę mały budżet i nie chodzi mi o grafikę, tylko o to, że nie chciało im się przyłożyć* i w zasadzie nic ciekawego w nim nie ma. Chociaż nawet ciekawa jest ostatnia scena, w której reżyseria zakłada, że nigdy w niczym nie widzieliśmy smoka i to jest po prostu tak niesamowite.


*To nie jest ujma, mnie też by się nie chciało.

Alistair PW
15 sierpnia 2019, 12:57
Jak dla mnie wiadomość roku. I do tego strona po polsku.

Górski Krasnolud PW
15 sierpnia 2019, 22:52
Ja również uznałem zapowiedź King's Bounty II jako najważniejszą wiadomość w świecie gier (oczywiście dla mnie). Songs of Conquest będzie miało ciężką sytuację z wybiciem, gdyż w tym samym roku premierę będzie miał jeden z gigantów gatunku, a w dodaktu Age of Wonders: Planetfall będzie nadal rozwijany.

Co do samego zwiastunu - podoba mi się, i to niesamowicie. Oczywistym jest, iż te sceny są pod niego zmontowane, a grać będzie się zupełnie inaczej, ale oglądałem screeny z gry i też były urokliwe. Kupił mnie zabieg, który zastosowano w Age of Wonders III. Na jednym hexie stoi oddział, a nie tylko pojedynczy człowiek, to będzie dodawało bitwą realizmu.

Zastanawiającą sprawą są również frakcje. Na zwiastunie widzimy oczywiście ludzi i nieumarłych, ciekawi mnie, kto będzie sprawcą całej tej zarazy, zapewne nakromanci, ale miło byłoby zobaczyć frakcję a'la Władcy Zarazy, to na pewno byłoby zaskoczeniem dla wielu graczy.

Sami ludzie również są podzieleni. Czyżby były różne odłamy tych samych frakcji, tak jak miało to miejsce w Dark Side? W King's Bounty I (już chyba można używać takiego stwierdzenia) mieliśmy aż trzy odłamy elfów (leśne, śnieżne i mroczne). A może po prostu Ci "źli ludzie" to jednostki neutralne? Czas pokaże.

A teraz czas na frakcję, jakie bym chciał ujrzeć, a jakie mogą pójść na odstawkę. W zwiastunie widzimy istotę podobną do anioła, więc nowych jednostek spodzieważ możemy się na pewno. Oprócz nieumarłych, którzy są pewniakiem, liczę również na demony i jaszczuroludzi, O ile o tych pierwszych jestem raczej spokojny, tak wiem, że twórcy raczej nie znajdą dla gadów miejsca w podstawce (może dodatki zmienią sytuację?). Ucieszyłbym się również z trzeciej "złej" frakcji (wcześniej wspomniani Władcy Zarazy byliby tutaj idealni). Wiem, iż orkowie też są traktowni jako istoty mroku, ale ja zawsze wolę ich na stanowisku frakcji neutralnej.

To tyle, mam nadzieję, że jest tutaj więcej sympatyków King's Bounty, i na litość... zróbcie o tym newsa. Jak jest jakiś turniej, czy konkurs to zawsze jest o tym notka, a póki co nie widać newsa o nowej części gry, która notabene była kiedyś powiązana z Might&Magic.

Tarnoob PW
17 sierpnia 2019, 11:51
Brzmi super. Też jestem za newsem. Podoba mi się realistyczny, elegancki styl graficzny znany z H3, H5 by NWC i trochę z H7. Bajkowość z KB1 też była ok, ale nie trafiała w sedno mojego gustu.

Kastore PW
5 września 2019, 23:25
Nie wiem czy już słyszeliście, ale zapowiedziano sequel do jednej z najlepszych gier wszech czasów <3:

Khemiel PW
1 grudnia 2019, 13:47
Cześć wszystkim, czy ktoś się orientuje czy powstało jakieś zestawienie/porównanie "realnych" wysokości jednostek z Heroes III?
Zastanawia mnie jak duże (lub małe) byłyby wszystkie stworzenia w porównaniu do przeciętnego człowieka.

AmiDaDeer PW
1 grudnia 2019, 13:58
Na Hirawce, grupie na Fb, powstało parę takich zestawień, ale jednocześnie dyskusje na ten temat były dość rozbudowane i pewnych kwestii nie udało się jednoznacznie określić (czasem ze względu na sprzeczne informacje).

Najbardziej dla mnie poprawne (choć z pewnymi zastrzeżeniami) zestawienie znajdziesz tutaj. To, do czego raczej bym się przyczepił, to bardzo nieprecyzyjne określenie wielkości smoków i hydr (wygląda na to, że w zależności od odsłony serii MM i HoMM ich wielkość się różni - możliwe, że mamy w każdej części do czynienia z różnymi odmianami tych stworzeń), a także wielkość diabłów (autor sam przyznaje, że to jego wymysł, ale sądząc po MM6-7 obstawiam, że diabły również są zróżnicowane wielkością w zależności od pełnionej funkcji).

Alamar PW
1 grudnia 2019, 21:23
Ogólnie smoki są... duże. Choć ich wielkość waha się w zależności od filmiku/grafiki/etapu życiowego smoka (szczegóły o tym masz w cRPG Might and Magic VIII), to jednak te największe/najpotężniejsze są wielkości zamków:




Tytani są mniej więcej równego wzrostu co przeciętne smoki (od 1:45):


Hydry i behemoty ogólnie też nie ustępują przeciętnym smokom w swych rozmiarach:



Przy okazji na filmiku widać, że anioł jest mniej więcej ludzkiego wzrostu.

Co ciekawe, cyklopi są wcale nie tacy mali:


Jeśli chodzi o inne stwory (np. feniksy), to trudno powiedzieć, ponieważ nie ma za bardzo grafik przedstawiających je w porównaniu do zwykłego choćby chłopa. Wszelkie porównania na podstawie gier Might and Magic to duże uproszczenie, gdzie dany stwór zawsze występuje w 3 różnych rozmiarach (choćby minotaury, który najmniejszy jest niewiele większy od człowieka, a już Minotaur Lord niewiele ustępuje tytanom) i nie jest 100% odwzorowaniem wizji autorów, ale wynika choćby z limitu silnika gry.
strona: 1 - 2 - 3 ... 78 - 79 - 80 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel