Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 172 - 173 - 174 ... 200 - 201 - 202

avatar PW
20 listopada 2018, 12:57
Cóż mogę powiedzieć Kuririnie - zawsze byłeś wyczulony na klimat i zgodność grafiki H3. Ten Majotaur jako model jest fajny, ale ten topór jest taki... ashanowy, czyż nie?

Kuririn PW
20 listopada 2018, 15:15
avatar:
ale ten topór jest taki... ashanowy, czyż nie?
Tak, zgadzam się, wymodelowałem coś na szybko, chciałem zobaczyć efekt jak to będzie z dwuręcznym toporem. I takie coś, albo dam mu cos konkretnego, jeden dwuręczny topór, albo 2 małe, np z podstawowej wersji i z ulepszonej.

Fandor PW
20 listopada 2018, 16:36
Ja proponuję, żebyś po prostu podzielił ten topór który zrobiłeś na 2 mniejsze części, no trochę zmniejszył bo jest za duży, zwłaszcza większa część i zrobił 2 jednoręczne, jeden trochę większy i bardziej podrasowany od drugiego i chyba będzie spoko.

Andruids PW
20 listopada 2018, 17:20
Mi się podoba.

Kuririn PW
21 listopada 2018, 21:07

Troszke chyba go przekoksiłem. Proszę o sugestie z waszej strony. Ach, tekstur nie ma jeszcze zaden topór. i dlon tesktura jakas dziwna.

Kammer PW
21 listopada 2018, 21:28
To dziwne coś wokół szyi... źle wygląda.

Kuririn PW
21 listopada 2018, 21:31
Post wyżej, naramiennik.

Trith PW
21 listopada 2018, 23:12
Zwiększyć rogi, oczy, kolczyk w nosie, może nawet całą głowę. Rozjaśnić nieco sierść i złoto pociągnąć delikatnie w stronę pomarańczowego. Drugi topór wystaje bardzo w przód, albo bym go ustawił inaczej (oparty o ramię?) albo wyrzucił, ewentualnie zastąpił czymś innym, ale raczej nie tarczą.

Naramiennikowi bym odjął ten najbardziej wystający element tuż przy głowie, bo zasłania ją bardzo wizualnie robiąc z tego kołnierz. Może jakiś hełm czy inne nakrycie głowy? I ja bym w sumie jednak poeksperymentował z dwuręcznym toporem na twoim miejscu.

Lord Hawk PW
22 listopada 2018, 19:05
Sam model wygląda bardzo ładnie, jednak niekoniecznie jako 2 ulepszenie, bardziej jako alternatywne.
Zbroja a dokładnie naramienniki mogły by być bardziej masywne [bardziej wyraziste od 1 ulepszenia], sierść jak pisał przedmówca nieco rozjaśnić, ale nie jest to konieczne, jeśli celowo miał być ciemniejszy to jest ok, no i topory najbardziej się rzucają w oczy, same z siebie są ok, ładne crescenty, ale trochę jako ciągłość się kłóci, to nie Orkowie gdzie dostają dodatkowy po ulepszeniu i atakują obydwoma, ale jeden większy i skoro zwykły ma podstawowy 1 strony, a ulepszenie dwustronny to bardziej w tą stronę by się przydało iść, bo właśnie sprawia to teraz wrażenie alternatywnego ulepszenia, gdzie Minotaurowi do wyboru po ulepszeniach pojawia się albo 1 podwójny duży, lub 2 mniejsze 1-stronę, sama animacja ataku będzie się gryźć, gdyż 2 podstawowe będą wymachiwać 2 rękoma, a 2 ulepszenie z 2 toporami jak Ork, więc chyba lepiej będzie się prezentować z 1 dużym.

garnithron PW
22 listopada 2018, 21:04
Myślę, że dwa topory odejmują hirosłowemu Minotaurowi majestatu. Akurat ogrywam Titan Questa i tamtejsze Minotaury (z dwoma toporami jednoręcznymi) wyglądają bardzo barbarzyńsko, za to te z H3 są pełne gracji (szczególnie ulepszenia) i wdzięku i myślę, że tak powinno pozostać.

Ciężko coś wymyślić, jeśli chodzi o kolejne ulepszenie. Poszedłbym w stronę zrównania jednostki stylistycznie do innych dodatkowych ulepszeń - może czarno-czerwona zbroja? Hełm nie pasuje, chyba że rogaty :>

Kopyta powinny mieć bardziej spiczasty kształt; rogi ciemniejsze.

Mistrz PW
22 listopada 2018, 22:20
Zgadzam się z opinią, że kolega minotaur wygląda jak alternatywa, a nie drugie ulepszenie. Pozwolę sobie jeszcze raz wrzucić mój koncept, bo zastanawiam się czy po jednosiecznym i dwusiecznym taki "pełnosieczny" topór nie był by lepszy. Hełm też rozważył bym raz jeszcze, natomist futro lepsze jednak brązowe.


Eggyslav PW
25 listopada 2018, 12:10
Popieram Mistrza i innych, dwa topory zupełnie nie pasują do charakteru jednostki. W concept-arcie podoba mi się też hełm, warto by pomyśleć o czymś takim...

zmudziak22 PW
27 listopada 2018, 23:39
Minotaur z dwoma toporami za bardzo zajeżdża z Minotaurem z Heroes 5.

Co do ulepszenia, minotaur powinien być bardziej umięśniony, toporem dwuręcznym(animacja ataku mogłaby wyglądać jak uderzenie kosą przez diabłów). Może troszkę ciemniejszy, czerwone oczy, zbroja myślę, że pasowałoby do niego zakryte ręce(przednie kopyta) oraz nogi(tylne kopyta).

Fandor PW
28 listopada 2018, 01:40
Ja bym jednak został przy broni jednoręcznej. Nie jestem znawcą średniowiecznych militariów, ale może ktoś ma pomysł, na jakąś broń która zastąpi topór, a odda klimat jednostki? Jeżeli mam wybierać czy dwie bronie, czy broń dwuręczna, to do tej jednostki dużo bardziej pasują dwie bronie jednoręczne, albo po prostu zostańmy przy jednej jednoręcznej. Hełm także wydaje mi się, nie będzie pasować, tylko oszpeci jednostkę bo pysk będzie mniej rozpoznawalny.
Proponuję zacząć od dobrze opracowanego opancerzenia kopytek i nóg, bo tam jest pusto więc łatwiej będzie coś dodać wyróżniającego od poprzedniego poziomu. Powiększyłem sobie screen i ten pancerz wcale tak źle nie wygląda, wydaje mi się, że aby naramienniki się bardziej odróżniały, musisz odsłonić trochę więcej szyi i trochę klaty pod nią zrobić futrzastej i wtedy możliwe, że będzie to dobrze już wyglądać bez większych zmian.
No i teraz taki dziwny pomysł, który eksperymentowałeś przy innych jednostkach którym wg mnie nie pasowała, ale może właśnie minotaurowi walnąć pelerynkę?

Eggyslav PW
28 listopada 2018, 09:49
Uwaga, mam pomysł: A może, zamiast topora dać Minotaurowi korbacz/morgensztern? W nawiązaniu do HoMM 1 & 2? Oczywiście, nie taki mały jak mają Gnolle, ale taki wielki i ciężki, coś w tym stylu:


Kuririn PW
28 listopada 2018, 19:51
Mam pomysł! Zgnolimy Minotaura!

Mistrz PW
28 listopada 2018, 20:20

Trith PW
28 listopada 2018, 22:13
Czyli to będzie ulepszenie do Forge?

Kuririn PW
28 listopada 2018, 23:23
Tag

Fandor PW
29 listopada 2018, 00:41
Mistrz szanuję za Generacje 1, a nie jakieś podróbki. :D
strona: 1 - 2 - 3 ... 172 - 173 - 174 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel