Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26

avatar PW
17 października 2018, 09:01
Wyciągnąłem parę grafik z wersji HD Edition i przeskalowałem je na rozdzielczość herosową. Czy taki zabieg przyniósł jakieś różnice? Można sprawdzić w modzie HDE graphics.

Procesowi zostały podane przede wszystkim portrety, tła miast oraz ekrany oblężeń.

Andruids PW
17 października 2018, 14:34
@avatar Chyba ma to sens przy portretach bohaterów. Za to w ikonkach bonusów z kampanii i jednostek, żadnego. Te rozmyte potworki wyglądają dużo gorzej niż kadrowane rendery. ?Najlepiej widać to na przykładzie Królewskiego Gryfa.


A ode mnie kolejne doraźne rozwiązanie związane z brakiem animacji kolorów palety w VCMI. Z tym małym modem, Beholderzy i Złe Oczy będą strzelać małymi piorunami zamiast strzałami z Balisty.

LINK: beholders_gaze.rar

avatar PW
7 listopada 2018, 22:14
XXL Maps Pack.

Mod zawierający 6 map większych od rozmiaru XL (144x144).
To naprawdę bardzo szybka konwersja map wygenerowanych przez normalny generator map (z XXL patchem) by sprawdzić jak silnik VCMI obsługuje większę rozmiary. Mapy mogą być niegrywalne (czasami generator takie wygeneruje), a ponieważ mapy zostały wygenerowane przez silnik H3, z vcmi-owych modów na tych mapach mają szanse się pojawić jedynie nowe artefakty.

avatar PW
12 listopada 2018, 18:57
Fast Battle Animaton v1.0.
Znany z różnych modów do H3, mod przyśpieszający animację stworzeń podczas walki "nareszcie" dostępny pod VCMI.

Oczywiście szybsze animacje są tylko dla stworzeń z H3. Jednostki z modów będą posiadać swoją normalną prędkość.

Dydzio PW
13 listopada 2018, 11:34
A po co takie coś skoro w settings.json masz np:

"battle" : {
"animationSpeed" : 1,
"cellBorders" : true
},

animationSpeed zmieniasz np na 2 i jest większa prędkość

avatar PW
13 listopada 2018, 12:04
Dlatego, że ten plik zmienia prędkość każdego stworzenia z osobna (a niektóre animacje są dłuższe/krótsze od innych). Twoje rozwiązanie zmienia czas trwania animacji globalnie, jak leci.

avatar PW
15 listopada 2018, 19:07
Nowa (i na jakiś czas ostateczna) wersja moda
Combine Grail (v 1.2).




Sutra Wysyczacza Magii (Magic Sweater Sutra):

Podczas walki nie można rzucać czarów 1 poziomu (pierwotnym zamysłem było, by tylko wróg nie mógł rzucić, ale nie umiem tego zrobić).


Patron Jadowitego Ognia (Patron Of Venomous Fire):

Obniża o 10% zdrowie wrogiej armii.


Syrenia Gwiazda (Siren's Star):

-1 do dostępnych zaklęć u stworzeń wroga. Czyli jeśli walczymy z Archaniołami, to te nie będą mogły wskrzeszać.


Woliera Żywiołu Eteru (Ether Elemental's Aviary).

Niszczy codziennie 250 złota u każdego wrogiego gracza.

Szkatuła Magnusa (Magnus Coffer):

Wszystkie machiny wojenne mają +50 wytrzymałości.

Te pięć artefaktów umieszcza się je w slotach różnych jak na zdjęciu wyżej.

Fandor PW
17 listopada 2018, 22:02
Patron jadowitego ognia najbardziej mi się spodobał, czy graal daje te premie co te artefakty? Jeżeli nie to czy można go później na nie rozłożyć jeżeli się go znajdzie z obelisków? Wybacz jeżeli pytam o oczywiste rzeczy.
Najbardziej bezużyteczne wg mnie się wydaje +50% do życia machin oblężniczych, chociaż w połączeniu z takim działem z HotA byłoby to już bardzo groźne.

avatar PW
18 listopada 2018, 09:15
Cytat:
czy graal daje te premie co te artefakty?
A wiesz, że tego nie sprawdziłem? :) Wg mechaniki z H3 - dopóki nie stracimy go na wybudowanie Sanktuarium Grala - powinien.
Cytat:
czy można go później na nie rozłożyć jeżeli się go znajdzie z obelisków?
Rozłożyć można go w dowolnej chwili - dopóki nam nie zniknie przy wybudowaniu Sanktuarium :)

avatar PW
20 grudnia 2018, 21:36
New Summon Spells (v1.00)


Od jakiegoś czasu VCMI pozwala na tworzenie zaklęć przywołujących dowolną jednostkę na pole bitwy. Były tu wcześniej prace nad takimi zaklęciami, ale projekt umarł, więc pozwoliłem sobie dokończyć moda.

W modzie znajdziemy 4 nowe zaklęcia przywołujące: Demona, Zjawy, Dżina i Anioła. Ddoatkowo, jeśli włączy się port HoTy to można włączyć submoda z dwoma kolejnymi przywołaniami: Nereidy i Bestii Sztormów.

Aha - dla odmiany te zaklęcia są tak skonstruowane, że po rzuceniu jakiegoś zaklęcia przywoływania, kolejne można rzucić już w następnej turze - nie trzeba czekać na śmierć ówcześnie przywołanej jednostki. Czemu tak? Hm... bo mogłem :)

p.s. Autorem większości grafik jest nasz Kurek.



Kuririn PW
20 grudnia 2018, 23:09
Angel, nie pasuje do tego zestawu. Przykro mi, ale nie! do reszty sie nie przypiernicze, bo jest zacna ;)

avatar PW
20 grudnia 2018, 23:14
I słusznie bo Angel to jedyna nie-Kurkowa robota :)

witchking PW
20 grudnia 2018, 23:41
Aniolka bazowalbym na tej grafice z mm6

Lord Hawk PW
21 grudnia 2018, 17:24
Popieram wszystkich przedmówców, bardzo ładnie to wygląda, tylko aniołek do wymiany bo grafika obecnie bardziej na upadłego wygląda ^^, a tak wykonanie i pomysł na plus.

Kastore PW
21 grudnia 2018, 18:41
Nie ma w ogóle upadłych aniołów w MM. :P

Edit: nie wliczam Ashan do MM. B-)

Alistair PW
21 grudnia 2018, 18:51
To, że nie ma upadłych Aniołów, to nie oznacza, że ikona tak nie wygląda, bo odniosłem dokładnie to samo wrażenie. No może nie, że upadły, ale bardziej krwiożerczy :)

Kurek PW
22 grudnia 2018, 13:09
Zaraz wam zrobię Aniołka summon ikonkę i będzie git.

Warmonger PW
21 stycznia 2019, 19:33
Mod z zaklęciami przywołania fajny, ale trochę niezbalansowany. Proponuję:

- Porównać siłę przywoływanych stworów z siłą Przywołania Żywiołów, które wszak jest zaklęciem poziomu 5.
- Przenieść przywołanie Nimf na poziom 1, redukując ich liczbę. Mamy obecnie zbyt mało pierwszopoziomowych zaklęć, a możliwość taniego przywołania bloku / zdjęcia kontrataku byłaby ciekawą opcją taktyczną.

planetavril PW
11 czerwca 2019, 23:26
Summon Spells Machine,summoning Ammo Cart,Ballista,Catapult,First Aid Tent and HotA Cannon.

Here

Andruids PW
12 czerwca 2019, 00:58
Did you test it? Because VCMI doesn't load for me while this mod is on.
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26
temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel