Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Dodawanie filmów
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2007, 18:07
Mam parę filmów w formacie SMK, które chciałbym dodać do pliku video.vid jako filmy do kampanii. Wiem, że to wyjątkowo trudne, ale pytam się, czy ktoś wie, jak to zrobić i to jeszcze tak, żeby działało to z edytorem kampanii (podobnie jak z tymi nowymi filmami WoGa do kampanii, w edytorze zastępują one inne filmy).

tymolord PW
29 stycznia 2007, 18:21
Dobre pytanie, też bym chciał wiedzieć. A obrazki też można jakoś wpakować jako filmik do kampanii?

avatar PW
29 stycznia 2007, 18:55
Nie wiem, czy da radę dodać jakieś filmy do pliku video.vid (wydaje mi się, że nie), a WoG Team dodawał swoje filmy poprzez odpowiednią komendę w skrypcie.
A to już moje prywatne zdanie: filmy mi są na grzyba potrzebne - obejrzę je raz, może nawet w ogóle... tak brakuje mi zwykłych kampanii do WoGa, więc jak już będzie taka, to pominę wideo i wskoczę w wir przygody. Dla mnie więc szkoda czasu bawić się filmami. Od tego jest YouTube.com.
Tymolord: pojedyncze obrazki trzeba przerobić na pliki .smk lub .bik. Pewnie na necie są do tego narzędzia jakieś... Pewnie któryś forumowicz poszuka...

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2007, 19:49
>>>WoG Team dodawał swoje filmy poprzez odpowiednią komendę w skrypcie

Mógłbyś mi powiedzieć, jaką? Byłbym wdzięczny.

Altair PW
30 stycznia 2007, 00:15
Można dodać pliki smk do vid, tworząc instalkę WoGa. Jednak muszę tutaj rozczarować was, ponieważ pliki tworzone przez aktualną wersje RAD tools nie są kompatybilne z wersją kodeka w WoGu. Efekt? Brak filmów...
Problemem, więc raczej nie jest wgranie samego pliku, ale jego zgodność.

AmiDaDeer PW
30 stycznia 2007, 16:58
A czy te filmy SMK z MM6-8 byłyby dobre? Mogę ostatecznie zrezygnować z moich własnych filmów.
Innym problemem jest samo wgranie do kampanii - nie wiem, jak zrobić tak, żeby możliwe było dodanie tych filmów w edytorze.

Dark Dragon PW
13 marca 2007, 20:04
W WoGu nie ma intra (takiego prawdziwego) więc postanowiłem wykonać własne.

Oto link do intra (w formacie wmv, spakowane rarem):
http://www.divshare.com/download/224299-212

Dawajcie opinie i propozycje zmian. Filmik oczywiście nie jest jeszcze w wersji finalnej (choć jest już po wielu przeróbkach).

MCaleb PW
13 marca 2007, 20:25
Plusy:
+ hmm... działa?
+ pomysł.

Minusy:
- tekst pisany (lepszy byłby mówiony, bo widz zazwyczaj nie lubi czytać);
- kwestia mówiona z intra H4, no i jego wymiary (rozciągnięcie w pionie);
- efekt pikselizacji jest całkowicie nie na miejscu;
- nieruchome obrazki.

Neutralne
= rozdzielczość - nie wiem jaka ma być, ale chyba w rozmiarze 4:3;
= język polski - to może być wersja polska, ale chyba wolałbyś to przedstawić szerszej publiczności.

Cichy PW
13 marca 2007, 20:49
Wg mnie to się (na dobry początek) udało, tylko że tekst pisany nie jest najlepszym (w tym wypadku) przekazem informacji. Najlepiej, jak widzom poda się wszystko "na tacy", wtedy to ich zachęci do gry w WoGa :P. Aha, no i po angielsku i rosyjsku by się something przydało.

EDIT: Miałem problem z uruchomieniem w AllPlayerze (kodeki?), intro uruchomiło się w... windowsowym MediaPlayerze...

Dark Dragon PW
13 marca 2007, 20:53
Zależy od ver. All Playera. Inne wersje językowe wyjdą w niedalekiej przyszłości ;)

Acid Dragon PW
13 marca 2007, 21:03
Nie wiem czy to się nadaje na intro (pewnie nie ze względu na pokaz slajdów czy użycie elementów interfejsu), ale to na pewno fajna prezentacja, tudzież świetny trailer ;). Przeszkadzało mi jedynie mieszanie języków - polskie napisy vs angielski fragment intro H4.

Dark Dragon PW
13 marca 2007, 21:08
Postaram się naprawić to zmieniając angielski filmik z polskim. Nie wiem jak go "wydłubać", w polskiej wersji jest angielski filmik.

Acid Dragon PW
13 marca 2007, 21:29
hmmm... dziwne - w wersji z extra klasyki na pewno jest polski.

I kilku rzeczy jednak się można uczepić.

- literówka - Erthii
- kilka slajdów, włącznie z pierwszym daje zdecydowanie za mało czasu na przeczytanie textu.
- "Okłamują, żeby zataić prawdę". Gdzieś albo zgubiłeś podmiot, albo zdanie, które było przedtem ("Oni Cię okłamują, Bohaterze.")

Trang Oul PW
13 marca 2007, 21:47
Ja mogę podesłać polski, jak będę wiedział, czym i co mam wypakować.

EDIT: Nie wiem jakim cudem, ale też mam w zasobach filmik po angielsku! Za to intro z WoW jest po polsku...

EDIT2: Polska wersja jest w text.h4r

Alamar PW
13 marca 2007, 22:01
Zajrzyj do Skarbca. A co konkretnie wypakować, to chyba umiesz czytać?

Dark Dragon PW
14 marca 2007, 07:43
"Polska wersja jest w text.h4r"

To to ja też wiem. Dzięki za literówki, na pewno naprawię.

Dark Dragon PW
14 marca 2007, 13:27
Nowa wersja (na razie zawiera niewielkie poprawki):

Wersja fix. [1]:
- pierwszy tekst jest dłużej puszczany, aby móc go przeczytać w 100% i przedłużony został fragment muzyczny
- poprawiono literówkę w wyrazie Erthii na Erathii
- do ostatniej wypowiedzi dodano "A ta prawda jest o wiele bardziej skomplikowana niż mogłoby się kiedykolwiek wydawać..." i przedłużono czas tegoż napisu oraz fragmentu muzyki
- między pierwszym, ostatnim obrazkiem, a drugim w czasie obracania nie pokazuje się napis (pokazuje się on już po odwróceniu)

Link:
http://www.divshare.com/download/227446-a2e

Propozycje:
Chcecie aby "wspomnienia" były:
a)rozmazane
b)takie "brązowe" z efektem sepia (coś jak w starych westernach)
c)stary (pasek przechodzi przez ekran, a na ekranie są "muchy")
d) jeszcze starszy ( pasek przechodzi przez ekran, ekran jest trochę rozmazany i "skacze")
e) najstarszy (j.w. + czarno-biały ekran)
f) zostawić tak jak jest

Cichy PW
14 marca 2007, 13:47
"Wspomnienia" mogą być typu (że się tak wyraże) C, czyli "stary". Jakiś cool-effect musi być ;P

Trang Oul PW
14 marca 2007, 14:40
W ostatnim slajdzie, przed wyrazem "niż" powinien być prtzecinek.
Poza tym nazwy mieczy powinny być napisane z dużych liter, gdyż są to nazwy własne.

Dark Dragon PW
14 marca 2007, 16:43
Wersja fix. 2:
- naprawia błędy opisane przez Tranga post niżej (dzięki)
- zamiast efektu pikselizacji mamy tunel czasoprzestrzenny
- wydłuża czas pokazywania napisu pod koniec "wspomnień"
- po obrazku z menu są 2 filmiki z 2 ścieżkami muzycznymi, a po nich końcowa kwestia wraz z kometą
- pod koniec intra jest filmik, który wita nas na początku WoGa

Błędy "tymczasowe":
- niestety ostatni tekst musi być taki krótki, ponieważ nie dopasowałaby się ścieżka dźwiękowa :(
- po obrazku z menu w pierwszym filmiku nie ma od razu ścieżki dźwiękowej, ponieważ nie mogłem znaleźć odpowiedniej :(

Link do filmika:
http://www.divshare.com/download/228178-9f4

Dane:
wielkość pliku: 11, 71MB (spakowanego rarem)
długość filmiku: 00:01:31
wymiary: 720x576

Czy ta wersja jest lepsza czy gorsza od poprzedniej? Nadal proszę was o wychwytywanie błędów.
temat: Dodawanie filmów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel