Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10

Adolf_Egzekutor PW
13 sierpnia 2018, 09:34
Kolejny error - zauważyłem, że po wgraniu nowej wersji moda przy wczytywaniu niektórych walk ekran wczytywania się zawiesza, tzn. walka wczytuje się w nieskończoność. Trzeba wtedy zamknąć aplikację i wczytać ostatniego sejwa - baaaardzo frustrujące :P Jest to w pełni losowe i zależy od tury, ponieważ w następnej turze ta sama walka wczytuje się już normalnie. Ktoś jeszcze ma taki problem, czy tylko u mnie coś się popsuło? :(

Pointer PW
13 sierpnia 2018, 14:06
Sorki, nie było mnie w domu przez weekend. Oto kilka screenów:













A co do błędu, o którym pisze Adolf_Egzekutor, to nie wydaje mi się, żeby miał on bezpośredni związek z modem, zwłaszcza jeśli jest to całkowicie w losowych momentach. Chyba, że zauważyłeś, że zdarza się to w przypadku, gdy atakujesz którymś konkretnym bohaterem, albo jakąś konkretną jednostkę (lub jednostki), zwłaszcza spośród nowo dodanych. Spróbuj zobaczyć czy te crashe mają jakąś wspólną cechę. Ja u siebie ich nie zauważyłem jak dotąd.

P.S. W wersji 0.51 Agbeth ma armię testową, więc startuje z Czarnym Smokiem i Smokiem Pustki. To nie jest celowe, będzie zmienione, ale na razie uważajcie, bo może trochę psuć balans. ;)

EDIT: Sorki za formę wstawienia screenów, ale zawsze mam problem z poprawnym wstawianiem obrazków na Grocie. Nie wiem, czy za duże wrzucam, czy co...

EDIT2: Chyba poszły screeny, ale strasznie małe...

EDIT3: W końcu się udało. Ale stwierdzam, że modowanie h7 jest łatwiejsze niż wrzucanie obrazków na Forum Groty :P

Adolf_Egzekutor PW
13 sierpnia 2018, 18:31
Przeinstalowałem całą grę i ponownie dopiero po wgraniu moda zaczynają się problemy z walkami. Niestety są one całkowicie losowe i nie jestem w stanie jakiejkolwiek prawidłowości zauważyć. Testowałem na kilku mapach, na różnych bohaterach i atakując zupełnie różne jednostki. Pełna losowość ;/ Walka ładuje się bez końca, a za np. dwie tury ta sama walka rozpoczyna się po sekundzie. Hmmm...

Godzilla PW
13 sierpnia 2018, 19:57
Mi się nie wyświetlają żadne obrazki.

Alistair PW
13 sierpnia 2018, 20:28
Mi też nie. Włącza się główna strona.

Pointer PW
13 sierpnia 2018, 22:07
@Adolf_Egzekutor

Rozegrałem około 6 tygodni gry ciągiem przed chwilą i nie wywaliło mi ani jednej bitwy, więc to jednak nie wina moda.

@wszyscy ;)

Obrazki poprawione.

Adolf_Egzekutor PW
14 sierpnia 2018, 00:18
@Pointer
No ok, ale uwierz, że u mnie tylko po wgraniu moda zaczynają się walki psuć :P No nic, chyba muszę wyrobić sobie nawyk sejwowania przed każda bitwą ;)

Mam jeszcze parę sugestii co do moda:
1. Proponowałbym powiększyć model jednostki Wild Pixie, bo aktualnie kompletnie nie pasuje do potężnych statystyk :P
2. Niektórzy nowi bohaterowie pomimo, że są magami rozpoczynają grę bez ani jednego czaru.
3. Zwiększone staty dzięki zdolności specjalnej Jesabeth powinny być już uwzględnione w momencie wybierania bohatera przed grą. Po prostu konsekwentnie tak jak jest u innych bohaterów, którzy np. mają +4 do spell power i to widać od razu.

To chyba tyle ;) Trzymam kciuki za rozwój moda i nie mogę się doczekać nowej wersji z bohaterami Axeoth :D

Pointer PW
14 sierpnia 2018, 10:55
Wierzę. Natomiast stwierdzam, że problem nie jest powtarzalny. Tym bardziej, że jak na razie mamy chyba 1:1, czyli moder nie ma problemu, gracz pobierający mod ma, ale jak na razie tylko jeden gracz WoGóle testował moda, a przynajmniej daje jakiś feedback. Jak więcej osób napotka taki problem, to zacznę kminić, co może być nie tak :P Z kolei jak przetestują i nie napotkają, to znaczy, że rzeczywiście problem leży u Ciebie. Na razie nic się nie da stwierdzić.

Co do Wild Pixie, to nie grzebałem nic w tej jednostce, wrzuciłem tylko tego moda do mojej paczki i zrobiłem z niego moda globalnego, bo w wersji autorskiej nowa jednostka pojawia się tylko w scenariuszu załączonym do moda. Ale z tego co czytam, to właśnie taki był zamysł, żeby była to jednostka potężna, ale niepozorna. Sam autor moda w opisie podkreśla, że to pierwsza jednostka rangi Champion o wymiarach 1x1, więc nie chciałem tego zaburzać.

A co do sugestii o Jesebeth, to inni bohaterowie też nie mają zawsze od razu wyświetlonych bonusów. Porównaj sobie przy wyborze bohatera statystyki Sergieja i Francisa. To boahaterowie tej samej frakcji i tej samej klasy. Ich specki to odpowiednio Sergiej +4 Mocy, Francis +4 Obrony. Wyświetlane staty to w obu przypadkach 4;2;1;1. Dopiero w grze widać efekt specjalizacji. Gird z Twierdzy też nie ma naliczonej premii +4 do Magii przy wyborze.

Antalyan PW
15 sierpnia 2018, 15:41
I'm sorry for delayed answers ;)


Pointer:
There are never enough beta testers, especially now before the big August release, your help would be really welcome. The only thing I need to know is your Trello account name to add you to our project board.

Alamar:
My possibilities of modding H7 are quite limited but the following features will be optional (possible to exclude through a simple erasing of mod files): particular new abilities, new forbidden magic schools, champion stats & costs, new heroes for duels, story heroes for skirmish, increased luck & moral caps.

Adolf_Egzekutor PW
18 sierpnia 2018, 13:55
Czy ktoś poza mną testował moda? Jeżeli tak to bardzo proszę się wypowiedzieć na temat walk i tego czy wam normalnie się wczytują za każdym razem. Ja niestety musiałem odinstalować moda, ponieważ przy rozgrywce hot seat ciągłe wczytywanie uniemożliwia przyjemna grę :(

kassandra1986 PW
18 sierpnia 2018, 15:05
Dałoby radę zrobić moda dodającego tylko nowych bohaterów? I AC moda? Reszta opcji mnie nie interesuje. I czy tylko ja mam dodatkowe jednostki po angielsku? Pantera cienia to shadow panter a przeciez jest polska nazwa.

Pointer PW
19 sierpnia 2018, 13:04
A czy testowałaś już moda? Bo wciąż nie wiem czy błąd o którym mówi Adolf_Egzekutor to kwestia tylko jego wersji gry/kompa czy brak błędu jest tylko u mnie?

Co do "pozostałych opcji", to dwie z nich już są wyłączone (pkt 2 i 7 z pierwszego posta), nowe jednostki są tylko dwie i są wyłącznie neutralne, przynajmniej jak na razie, UCP to głównie debug, więc generalnie nie planuję wrzucania samych bohaterów i AC Moda, bo ostatecznie to prawie to samo ;)

A co do nazw jednostek to nieprzetłumaczone są tylko dwie: Wild Pixie i Void Dragon. Reszta powinna być po polsku.

kassandra1986 PW
19 sierpnia 2018, 17:38
Troszkę grałam na małej mapie przeciw kompowi, wszystko ok. Większych nie grałam.Nie wiem czemu, ale ja wszystkie alternatywne jednostki w zamkach mam po angielsku :(

Pointer PW
19 sierpnia 2018, 20:10
Ok, czyli jak Tobie tez sie nie wykrzacza, to problem lezy po stronie Adolfa, a nie moda. A co do tlumaczen nazw, to chyba wiem, gdzie lezy problem. U siebie, tworzac moda, zainstalowalem najpierw niekompatybilna z dodatkiem wersje AC Moda i potem dzialalem, zeby go "ukompatybilnic", wiec pliki polskiej lokalizacji do AC Moda mi sie zainstalowaly. Przy tworzeniu paczki z moim modem i uploadowaniu jej dla Was zapomnialem wgrac tam te pliki. Dlatego u mnie jest po polsku, a u Was nie. Jesli Adolf tez nie ma polskich nazw alternatywnych jednostek, to mam racje i sprobuje to naprawic w najblizszej wersji. Jesli problem jest tylko u Ciebie, to nie wiem co poradzic.

Adolf_Egzekutor PW
19 sierpnia 2018, 20:39
Aktualnie mój Heroes jest po angielsku bo odinstalowałem moda i zainstalowałem inne :P, ale wcześniej na 90% alternatywy faktycznie były po angielsku.

klimat93 PW
23 września 2018, 12:07
Witam nie mogąc doczekać się AC Moda pobrałem ten mod i niestety problemy.
Mam to samo o czym było pisane w tym wątku wcześniej nazwy jednostek i budynków z AC moda po Angielsku i wczytujące się w nieskończoność walki.

Pointer PW
23 września 2018, 12:20
Jednostki są po angielsku, bo nie wgrałem pliku z polską lokalizacją AC Moda, moje gapiostwo. To będzie naprawione już w najbliższej wersji.
Ale nie wiem skąd problemy z wczytywaniem walk. U mnie tego nie ma, kassandra1986 też nie ma tego problemu, więc to nawet nie kwestia, że tylko u mnie działa, a już po wgraniu u kogoś innego nie. Stąd też nie mam pomysłu jak temu zaradzić...

klimat93 PW
23 września 2018, 14:37
hmm może ma tu znaczenie wielkość mapy i tym samym ilość informacji do przetworzenia Kasandra pisała że grała MAŁĄ mapę a ja wielką hmm dobrze by było by Adolf się jeszcze wypowiedział

Pointer PW
23 września 2018, 20:29
U mnie na duzych tez smiga...

Adolf_Egzekutor PW
23 września 2018, 22:23
U mnie jest tak jak pisałem - kompletna losowość. Na dużych, na małych na średnich. Nie mogę żadnej prawidłowości zauważyć.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10
temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel