Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [H5] Pytania - początkujący
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 4 - 5 - 6

Kastore PW
21 maja 2018, 16:33
No skoro wolisz się podniecać tym, że niebieskie jednostki są słabsze w umieraniu, gdy się je atakuje to co ja na to poradzę. ;)

Darth Ponda PW
22 maja 2018, 10:58
Obaj podajecie bardzo dobre argumenty i świetnie w ten sposób ilustrujecie, że to zależy które ulepszenie jest lepsze (przynajmniej w Przystani). Jak to podsumował Kastore, niebiescy są lepsi w nie umieraniu, czyli świetnie będą się nadawać w walkach typowo defensywnych. Krzyżowiec będzie zbierał obrażenia, archanioł wskrzeszał, a strzelec eliminował wrogów, którzy dotarli do naszych oddziałów itp. Z kolei czerwoni są bardziej agresywni i skierowani na atak - tu znów można przytoczyć chociażby zdolności kusznika i serafina. Dlatego wybór ulepszeń zależy z jednej strony od naszej taktyki, a z drugiej od przeznaczenia werbowanych jednostek i nie można jednoznacznie stwierdzić że któreś są lepsze od innych. Przynajmniej w Przystani.

Hayven PW
22 maja 2018, 12:19
Cytat:
Z kolei czerwoni są bardziej agresywni i skierowani na atak - tu znów można przytoczyć chociażby zdolności kusznika i serafina. Dlatego wybór ulepszeń zależy z jednej strony od naszej taktyki, a z drugiej od przeznaczenia werbowanych jednostek i nie można jednoznacznie stwierdzić że któreś są lepsze od innych.

Nie do końca. Teoretycznie Osiłek i Fanatyk są jednostkami ofensywnymi, ale jak chcesz prowadzić ofensywę czymś, co w większości przypadków nie ma szans na dotarcie do przeciwnika w rozsądnym czasie? Te jednostki są na tyle powolne, że zasadniczo nie mają zastosowania poza dobijaniem tego, co się za bardzo zbliży do naszych strzelców.

Z kolei zaklęcie rzucane przez Serafa (Boska Zemsta) ma mocno ograniczone zastosowanie w ofensywie (a w wielkich bitwach, w których to się ona przydaje, i tak zwykle ten oddział będzie padał jako pierwszy).

anonim1233 PW
22 maja 2018, 13:02
Chyba jednak wolę w większości czerwone ulepszenia, chociaż szeregowcy mają trochę sensowniejszą zdolność. Z drugiego poziomu wolę kuszników. Na trzecim poziomie fanatyk. Krzyżowiec ma losową zdolność, a korzystanie z osłony zmusza go do stania w miejscu. Z kapłanów Zelota ponieważ ma lepsze statystyki. Nadal jednak nie wiem czy lepszy jest czempion czy paladyn. Zdolność paladyna może być przydatna, ale rzadko z niej korzystałem. Czy leczących dłoni można użyć raz na bitwę?

Hayven PW
22 maja 2018, 13:46
Można ich użyć tyle razy, ile się chce.

Kastore PW
22 maja 2018, 15:01
Np. wcale, bo są słabe. ;)

Hayven PW
22 maja 2018, 15:11
Będziesz inaczej śpiewał jak Ci ktoś zahipnotyzuje najsilniejszy stack w armii :p

Kastore PW
22 maja 2018, 19:24
Bo to się tak często zdarza plus to, że nie masz rozproszenia.

Hayven PW
22 maja 2018, 20:36
Bo rozproszenie zawsze działa, bo warto na nie tracić manę i kolejkę bohatera (a na przykład może nam się nie opłacać atakowanie czegokolwiek paladynem), bo to nie ma innych zaklęć, których warto się pozbywać (dezorientacja na Strzelcach Wyborowych, osłabienie na Serafach, Spowolnienie na czymkolwiek :P, efekt ognia+zapłon i inne syfy).

Z analogicznych powodów Kostucha się opłaca w Nekro, bo zdejmuje np. Tajemną Zbroję i Odbicie Pocisku.

anonim1233 PW
24 maja 2018, 23:14
A jeśli chodzi o Fortecę to które ulepszenia są przydatniejsze na szóstym i siódmym poziomie?

Kastore PW
25 maja 2018, 00:59
Władca Burz i Magmowy Smok.

Kubson PW
29 maja 2018, 14:14
Hej, właśnie przeczytałem w JB, że trening (talent rasowy) może być darmowy. Czy to prawda? Jeżeli tak, to jak do tego dopuścić?

Kastore PW
29 maja 2018, 14:17
A nie napisali na JB?

Hayven PW
29 maja 2018, 14:22
Teoretycznie - Ekspercki Kontratak + zdolność Eksperckie Szkolenie + Wisior Mistrzostwa (podnosi Ekspercki Kontratak na Kontratak Doskonały) + Suzeren (specka Izabeli) na 10. poziomie dają razem w sumie rabat 100%. Mimo to jakoś nie chce mi się wierzyć, jakoby rabaty się sumowały, a nie np. kumulowały (tj. według mnie koszt wynosiłby raczej 45%*35%*(1-poziom*2%)), ale nigdy tego specjalnie nie sprawdzałem. Jak masz pod ręką Edytor Map, to możesz to na szybko sprawdzić.

Kubson PW
31 maja 2018, 16:55
Kolejne pytanie. Marmurowy gargulec zwiększa sześciokrotnie wrażliwość na magię, oprócz ziemi przylegającym jednostkom. Kiedy to testowałem, czuć było, że obrażenia od zaklęć są większe, ale nie aż takie drastyczne. Dlaczego?

Kammer PW
31 maja 2018, 17:30
Czy przypadkiem otoczenie nie miało redukcji obrażeń od zaklęć?

Zresztą to jest takie nieco wróżenie z fusów - podrzuć może mapkę.

Kastore PW
31 maja 2018, 17:30
Są większe o 50%, nie sześciokrotnie.
Cytat:
Czy przypadkiem otoczenie nie miało redukcji obrażeń od zaklęć?
Nie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 4 - 5 - 6
temat: [H5] Pytania - początkujący

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel