Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Heroes of Malgrimia
komnata: Podziemna Tawerna

Górski Krasnolud PW
26 maja 2018, 11:01
Nie wiem, czy ktoś z tutejszych słyszał o tej grze, gdyż już liczy sobie ponad dekadę, a nigdy nie była zbyt popularna. Na serwisach takich jak GryOnline, czy MiastoGier też niewiele wiadomo na jej temat, dlatego mam kilka pytań w sprawie owego tytułu, mianowicie:

- Ile frakcji występuje w grze
- Czy gra jest dopracowana (nie zawiera bugów itd.)
- Czy ktoś ją kiedyś widział w sklepie (ja nigdy, nawet w tych internetowych xD)
- Czy dodatek "Heroes of Malgrimia: Kill the Dragon" wprowadza wiele nowości

I najważniejsze: czy miałby ktoś do odsprzedania tych Heroesów? ;)

Andruids PW
26 maja 2018, 16:09
Niepotrzebnie straciłem czas próbując dociec co to w ogóle jest. Nic dziwnego, że nic na ten temat nie wiadomo. Oficjalna strona nie działa.

Górski Krasnolud PW
26 maja 2018, 20:45
No faktycznie, też próbowałem odwiedzić oficjalną stronę gry, ale nie działa. :P Można co prawda sprowadzić grę z Rosji, ale po cholerę skoro rosyjskiego i tak nie rozumiem.

Jakby ktoś jednak posiadał grę chętnie odkupię.

anonim1233 PW
26 maja 2018, 21:21
Kiedyś jak czytałem artykuł o historii serii King's Bounty na Gram.pl wspomniana była ta gra.

Tarnoob PW
26 maja 2018, 22:13
Czytałem chyba ten sam artykuł. Tam było wspomniane, że jeden Rosjanin zrobił fanowskie King’s Bounty 2, po czym zrobił właśnie tego klona HoMM i KB. Wiem, że jedna z rosyjskich fanstron o HoMM próbowała też pisać o Malgrimii, ale chyba to porzucono.

Górski Krasnolud PW
26 maja 2018, 22:49
No to jest nas trzech. ;-) Gra zaciekawiła mnie przede wszystkim ze względu na pogłoski, jakie słyszałem. Ponoć jest w niej aż 10 rodzajów magii, w bitwie mogą brać udział więcej niż dwie armie, a same budynki ulegają zniszczeniu podczas oblężeń. Frakcji chyba też nie brakuje, wiem że w grze są miasta demonów, nieumarłych, natknąłem się też na coś,co przypominało akademię z piątki.

Kalohn PW
27 maja 2018, 00:45
A gdyby tak cyrylicu poprobowat

http://lki.ru/text.php?id=3421

Domena krajowa ".ua", zatem... Osobiście wszelkie zło namiętnie, nieoględnie i ślepo przypisuję kacapom, co też czynię i w tym przypadku. ;)

vinius PW
27 maja 2018, 18:40
Nie mylicie się, autorem Bohaterów Malgrimii jest ten sam koleś który zrobił KB 2 (w KB 2 istotą gry jest zebranie armii przed wyruszeniem do właśnie Malgrimii celem walki z niejakim Undinem, który ma siedzibę na tym kontynencie). W grę niestety nie miałem przyjemności zagrać, a warstwa wizualna nie zachęcała. Głowy nie dam, bo już nie pamiętam, ale wydaje mi się że ten sam autor stoi za trójwymiarowym (nowym) King's Bounty.

MinosKing PW
27 maja 2018, 21:00
@Górski Krasnolud Mam tą grę z torrent, niestety po rosyjsku, jest tam od 9 do 10 ale nie poziomów zaklęć a poziomów jednostek, jest 6 Frakcji po trzy z podziałem na dobre i złe. Trzy Ludzkie nie wiem czym się różnią jeszcze za bardzo, ale podejrzewam że niektórymi układami jednostek, no i trzy Nieumarłe: Duchy, Zombie oraz Kościotrupy <czy jakoś tak>. Ograłem tylko góra dwiema z nich i powiem że gra się przyjemnie. Poziomów zaklęć zaś jest chyba z 6 czy 7? To i tak dość dużo. Gra się podobnie jak w Homm 4. Niestety AI jest tak inteligentne że ledwo wyrabiam a on ma aż o 150% większą armię od mojej. Nie wiem jakim cudem nadal dycham, ale to pewnie kwestia czasu. Bohaterowie zaś mają różne możliwości uczenia się podobnie również jak w homm 3 i 4, w tym mogą nauczyć się i magii i strzelania. Jest duży podział surowców a budowle <czytać Osady, Zamki i Budynki do produkcji Mrocznej Esencji czy jak to mogę przetłumaczyć?>. W każdym razie gra się przyjemnie pomimo wersji rosyjskiej. To tyle ode mnie na temat tej gry.


Edit: Poprawka a jednak jest i jakieś zaklęcie 10 poziomu, niestety nie dotarłem jeszcze do niego ale według pliku manual.pdf jakiś czar na tym poziomie się znajduje. Niestety nie potrafię podać jego nazwy. Polecam też zaktualizowanie gry jeśli już ją posiądziesz do wersji 1.07 która wprowadza pewne zmiany i prawdopodobnie naprawia jakieś bugi, które znajdowały się w wersji podstawowej <czytaj przed aktualizacją gry>.


temat: Heroes of Malgrimia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel