Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Windows 10 a heroes (potrzebuje porady)
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

traümatanzer PW
6 kwietnia 2018, 20:06
Po paru miesiacach, kiedy moj laptop crashed, postanowilem zagrac raz jeszcze w homm3. Jednakze jako ze posiadam juz tylko windows 10 wystapilo sporo problemow.
Na poczatku probowalem zainstalowac homm3 ze starych plytek, ale bylo z tym zbyt duzo problemow, postanowilem wiec sciagnac z goga inna wersje niz moje stare niemal 20-letnie plytki. O ile udalo mi sie przejsc proces instalacji (heroes complete, english version), to dalej pojawiaja sie dalsze problemy:

* orginalny heroes, ERA, VCMI, oraz MOP, od razu po zalaczeniu przestaje dzialac, nie dochodzi nawet do ekranu startowego, pojawia sie tylko komunikat windowsa ze program przestal dzialac.

* HOTA dzialala mi raz, zaraz po instalacji, a potem bylo jak wyzej.

* dziala mi natomiast jako jedyny HD mod, ale sam w sobie nigdy nie byl dla mnie specjalnie atrakcyjny.

Jesli ktos potrafi rozwiazac mi ten problem, bylbym bardzo wdzieczny. Z checia zagralbym jeszcze raz w hote, ere czy mopa.

P.S. tak wszytskie instalki odpalane sa w trybie zgodnosci z XP, tak wszystkie odpalane sa jako administrator, i nie nie mam dostepu do innej wersji windowsa.

avatar PW
6 kwietnia 2018, 20:19
Ale zgaduję, że wszystkie te dodatki masz zainstalowane w jednym i tym samym folderze, co nie?

traümatanzer PW
6 kwietnia 2018, 20:25
A konkretniej co masz na mysli:P
Tak jak zawsze mialem tzn:
w katalogu 3do posiadam 6 podkatalogow:
* homm3
* momm3 - hd mod
* homm3 - ERA
* homm3 - HOTA
* homm3 - MOP
* homm3 - VCMI

tak wszystko jest osobno i tak w kazdym podkatalogu skopiowalem orginalne homm3.

Warmonger PW
6 kwietnia 2018, 20:25
Ech... jedna platforma - jedna instalacja. HoTA, ERA i VCMI należy instalować oddzielnie. Dziwne rzeczy w rodzaju MOP lepiej też.

avatar PW
6 kwietnia 2018, 20:32
Różne rzeczy już widziałem, więc z góry przepraszam za być może oczywiste 'solucje'.

Tworzysz 6 podkatalogów, jak napisałeś.
Do każdego z tych sześciu katalogów instalujesz 6 razy Heroes3 Complete.
Po tym instalujesz dany mod/dodatek do odpowiedniego katalogu. Musi działać. Mam też win10 i nie mam żadnych problemów z odpaleniem gier. HD-Mod instalujesz tylko do katalogów (3 razy) h3, h3 hota, h3 era. MoP oraz VCMI są niekompatybilne z HD modem.

traümatanzer PW
6 kwietnia 2018, 20:38
Ok odpalasz w trybie zgodnosci z service packiem 2 or 3?

Probowalem odpalic w trybie zgodnosci z ostatnia dzialajaca wersja, na ktorej mi smigalo wszystko, tj windows 8, ale nie przynosi to zadnego rezultatu.

A zapomnialem tak oczywiscie wylaczam windows defender, i tak wylaczam antywirusa przy probie odpalenia gry.

Gdzie jeszcze mozna cos zmienic zeby mi to hulalo??

P.S. Hd mod mam tylko w folderze z Hd modem, jako ze pamietam kiedys mnie draznil na erze. Natomiast w nowej hocie tj 1.53 instaluje sie sama z hd modem, przynajmniej taka wersje sciagnalem, z reszta z groty.

avatar PW
6 kwietnia 2018, 20:47
Tylko ERĘ odpalam w zgodności z XP Service Pack 3. Resztę po prostu instaluję i odpalam grę.
A wklej screena z listą plików np. z folderu w HotĄ/VCMI/HotA.

marchewsz PW
6 kwietnia 2018, 20:47
To może spróbuj odpalić bez trybów zgodności? Ja odpalam normalnie na domyślnych ustawieniach i śmiga. Ewentualnie spróbuj "na piechotę", czyli zainstaluj czyste h3, zobacz czy działa, jak działa skopiuj do innego folderu, znowu sprawdź. Następnie zainstaluj hotę, sprawdź, hd moda, sprawdź, itd.

Szaman PW
6 kwietnia 2018, 21:22
Z Mego doświadczenia i obserwacji wiem, że głównym winowajcom są laptopy. Z technicznego pkt widzenia, laptopy to nie są sprzęty służące do grania. Ich zintegrowane karty graficzne i inne dziwactwa które mają w sobie, czynią że niektóre gry (jak w przypadku H3) poprostu się dziwnie zachowują nie uruchamiają.

Jak chcecie sobie pograć to stacjonarny komp tylko. A reklamy typu "gamingowe laptopy" można włożyć między bajki, najzwyklejsza ściema jest to. Laptop nigdy nie osiągnie takiej samej mocy obliczeniowej co stacjonarny.

@traümatanzer
Jak masz taką możliwość sprawdź czy H3 od goga chodzi ci normalnie na stacjonarnym.

avatar PW
6 kwietnia 2018, 22:01
Od kilku dobrych lat nie mam już stacjonarnego kompa, ale na każdym moim laptopie h3 z gog.com chodziło bez zastrzeżeń, nawet HD Edition od Ubi:) Nie przeczę tezie Szamana ale aż tak źle z tymi laptopami nie jest :)

Dydzio PW
6 kwietnia 2018, 23:13
Ja tam wiem, że głównym winowajcą problemów jest windows 10 ;p

traümatanzer PW
7 kwietnia 2018, 17:27
Udalo mi sie odpalic Hote. Wystarczylo odznaczyc full screen mode, choc nie rozumiem dlaczego mialo by mnie wyrzucac przy pelnym ekranie, ale na ten moment 1200x800 w zupelnosci wystarczy.
Vcmi tez hula, ale kiedy staram sie zalaczyc mody z poza launchera, gra nie odpowiada. Dlaczego? Z checia dorzucilbym sobie forge, czy mody Avatara lub Andruidsa. Jak mniemam wystarczy rozpakowac dany plik do katalogu mod (tak wszystkie pojawiaja mi sie w launcherze), i powinno smigac, natomiast client otwiera sie tylko do linii ilosci modow i dalej nic nie robi...

Absolutnie nie mam pojecia jak odpalic Ere, choc nie probowalem jeszcze z hd modem, moze pojdzie...

Mop nie chce sie odpalic za zadne skarby, od razu wyskakuje komunikat crash i koniec.

I tak stawiam ze to polaczona wina mojego laptopa i windowsa 10, z reszta wszystkie problemy zaczely mi sie wraz z wymuszona instalacja windowsa 10, jeszcze na 8 smigal ze wszystkim.

P.S. Jak sie tutaj dodaje zalaczniki, zeby wyswietlic te moje zrzuty z ekranu?

Kammer PW
7 kwietnia 2018, 17:32
Czyli rozumiem, że w VCMI konsola przestaje Ci przekazywać wiadomości? Czy coś się pojawia na czerwono?
Dobrze mody wypakowujesz? Powinno być mods/<folder z modem>/content i mod.json.

I komendy,

traümatanzer PW
7 kwietnia 2018, 17:39
Wszystkie mody z poza launchera, rozpakowuje do katalogu vcmi>mods.
Nie wyswietla nic po prostu zatrzymuje wczytywanie za raz po mod handler, linika mod filesystem sie po prostu nie wczytuje i moze sobie tak stac nawet 30 minut dluzej mi sie nie chcialo czekac?
Obrazkow w takim badz razie nie umieszcze.

traümatanzer PW
7 kwietnia 2018, 17:57
HOMM3

ERA

HD

HOTA

MOP

VCMI

Kuririn PW
7 kwietnia 2018, 18:12
A cała ta HotA Tobie się odpala? Czy nie? Bo ja mam taki problem zawsze po reinstalacji windowsa (10) nie działa SoD, zwykłe H3 też nie hula. Ale gdy odpalam Hote, wszystko wraca do normy. Dziwne rzeczy ^^
temat: Windows 10 a heroes (potrzebuje porady)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel