Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Kuźnia Artefaktów
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)

Pointer PW
7 kwietnia 2018, 15:49
Tworzę ten temat, bo znalazłem w grze coś, co mnie bardzo zaintrygowało. Chodzi o obiekt, który nie jest nigdzie opisany, ani tutaj, ani na Jaskini Behemota, a wyszukiwarce google'a też nie wyszukuje. Jest to Kuźnia Artefaktów, a na mapie prezentuje się tak:
https://imgur.com/a/4kn9s.

Po odwiedzeniu wyświetla się okno informujące nas o możliwości wykucia nowych, potężnych artefaktów z zestawów:
https://imgur.com/a/2X3Gg

Artefakty możliwe są do wykucia, jeśli bohater posiada 5 artów z danego zestawu, ale ich działanie jest zupełnie inne niż działanie 2, 4 czy 6 artów uzbieranych po prostu przez bohatera. Same artefakty też nie są nigdzie opisane (Grota czy Jaskinia). Oto one:

1. Berło Shantiri (z zestawu Skarb Shantiri)

2. Brosza z Kuźni Krwi (wiadomo)

3. Elfi Pierścień (zestaw Elfie Rzemiosło)

4. Krasnoludzka Zbroja Wojenna (Krasnoludzkie Dzieło)

5. Poświęcony Miecz (Zestaw Uświęcony)

6. Smoczy Hełm (Błogosławieństwo Smoków)

Sam obiekt występuje na mapach losowych niezwykle rzadko. Odkąd grywam w Heroes VII trafiłem na niego dopiero 2 razy, a mam rozegrane 1090 godzin wg konta Steam. Wydaje mi się, że poprzednim razem trafiłem na możliwość wykucia innych artefaktów z innych zestawów, ale nie jestem pewien, a nie mogę znaleźć save'a.

Czy ktoś wie coś więcej na temat tego obiektu? Czy ze wszystkich zestawów można coś wykuć? Czemu sam obiekt jest tak tajemniczy, że nie jest nigdzie opisany, podobnie jak artefakty, które można tam stworzyć?

Kammer PW
7 kwietnia 2018, 16:00
Temat bardzo ciekawy, ale linki nie działają - pokazują stronę główną. Może wrzuć na jakiegoś imgura?

Andruids PW
7 kwietnia 2018, 16:01
Pointer:
Proszę, używaj jakiegoś normalnego hostingu obrazów, np. imgur.

Pointer:
Sam obiekt występuje na mapach losowych niezwykle rzadko.
Pojawia się na pewno w drugim scenariuszu kampanii Krasnoludów.

Pointer:
Czemu sam obiekt jest tak tajemniczy, że nie jest nigdzie opisany, podobnie jak artefakty, które można tam stworzyć?
Zgaduję, że powodem jest ogólnie mała aktywność dotycząca H7 po wydaniu dodatku.

diabełek412 PW
7 kwietnia 2018, 16:15
Pointer przede wszystkim wrzuć screenshoty gdzie indziej, bo linki chyba padły. A co do tego obiektu, to mam pewną hipotezę. Pamiętacie pewnego kraba, który rzekomo miał pojawić się w heroes 3? To miał być tzw. Easter Egg, ale nie został wypuszczony na światło dzienne. Ta Kuźnia to też rzekomy Easter Egg, ponieważ można go spotkać niezwykle rzadko. Jest całkiem interesującym obiektem i niezwykle silnym, dlatego tak rzadko występuje. Oczywiście w takiego typu grach (Może nawet we wszystkich) może być tych "smaczków" więcej. Tak więc odkryłeś Pointer właśnie jeden z tych "smaczków" oferowanych przez Ubisoft. Trzeba znaleźć więcej tych 'jajeczek' i trzeba je upublicznić, bo wśród nas jest niewiele ludzi którzy znaleźli takie coś. Dowiedzmy się co tam Ubisoft przed nami ukryło. Kto jest za tym żebyśmy szukali tych "jajeczek", oczywiście nie tylko w tej grze, ale także gdzie indziej. I proponuje zrobić na to oddzielny temat, zgoda?

Pointer PW
7 kwietnia 2018, 16:16
@Kammer

Linki poprawione.

A co do samego obiektu, to rozumiem, że może i aktywność graczy nie jest duża, ale wydaje mi się, że na Grocie lub Jaskini warto by wspomnieć o tej lokacji i o tych artefaktach.

Andruids PW
7 kwietnia 2018, 16:22
Obiekt i nowe artefakty zostały po prostu dodane w dodatku "Trial by Fire".

Pointer PW
7 kwietnia 2018, 17:00
Ok... trochę offtop, ale jak już jesteśmy przy artefaktach... Istnieje jakiś mod dodający/odblokowujący artefakty takie jak Karmazynowa Kosa, Sejmitar Dżina, Urok Wodnego Elfa, Jedność Elratha, Grzmiąca Skóra, Księżycowa Klinga czy cały Strój Bitewny Gryfa na mapach losowych?

Hayven PW
7 kwietnia 2018, 18:38
@diabelek412

Żaden smaczek, w żaden sposób nie ukryty, normalnie umieszczony na mapie i działający zgodnie z mechaniką gry. Coś, co występuje rzadko, nie zawsze jest easter eggiem. Programowo to sobie easter eggów możesz szukać, ale znakomita większość jest już chyba powszechnie znana. A samo ich występowanie jest uwarunkowane wyłącznie chęcią i poczuciem humoru autora.

Ps. Wydaje mi się, że słowo "rzekomy" nie znaczy tego, co myślisz, że znaczy.
temat: Kuźnia Artefaktów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel