Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: [mod] M&M8 - Rebirth
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 16 - 17 - 18

mervell PW
28 stycznia 2018, 09:49
Tło całkiem spoko, ale ja wciąż czekam na więcej. xD
A co do oryginalnego tła z menu MM8 to owszem, po taniości i lokacja z gry, ale muszę przyznać, że mimo wszystko na początku zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, szczególnie z tą muzyką w tle. :3

Orzie PW
31 stycznia 2018, 08:56
True that, the main menu in the original game depicted one of the original locations (to be precise, the location shown in the intro cutscene). However, I don't think it is necessary to stick to this rule: still, the loading screens in MMVIII didn't contain the in-game locations, and Sower's menu resembles them in a good way.

Nice job with the ghost and werewolf, too. Can't wait to see more progress.

P.S. GrayFace once expressed pity that although he created the map editor for MM8, there were no modders left to use this tool. I feel the same way.

J. M. Sower PW
11 marca 2018, 15:22
Cieszę się, że się podoba.

Tymczasem prezentuję parę nowinek w interfejsie (to jednak nie jedyne jakie się pojawią). Niemal wprost zapożyczone od Rodrila okno towarzyszy podróży i wgląd w reputację drużyny wśród różnych frakcji. Sama kwestia wizualna może się jeszcze z czasem zmienić. ;)


Generalnie chciałbym dowiedzieć się co sądzicie o tym drugim elemencie. Na razie obmyśliłem plan, iż wykonywanie zadań dla jednej frakcji podnosi opinie w oczach jej przedstawicieli, odrobinę także podnosi reputację u jej sojuszników i obniża u wrogów. Poza tym w małym stopniu, ale jednak na reputację wpływ ma zabijanie określonych stworzeń. Startowe wartości są zależne od rodzaju stworzonej postaci. Efektem byłoby to, iż aby wykonać ważniejsze zadania należałoby pamiętać o dobrym imieniu drużyny, a w skrajnych przypadkach trzeba by popracować nad wizerunkiem, aby zwykli przedstawiciele frakcji chcieli nam w ogóle otworzyć drzwi. ;) Będzie się to wszystko przeplatać z możliwością przejścia gry na więcej niż jeden sposób.

Shael PW
11 marca 2018, 17:30
Pomysł świetny, ale pewnie gorzej będzie to wykonać? Czyli, że zabijanie nieumarłych = rep + u paladynów czy tam kapłanów, a -rep u nekromantów? I jakiś punkt kulminacyjny tej reputacji, po którym u jakiejś frakcji u której sobie nagrabiliśmy nie możemy już nic zrobić?

Planujesz tworzenie drużyny, czy tak jak w VIII, że zbieramy ich po drodze, i w dowolnej chwili edytujemy jej skład? To drugie mogłoby działać z reputacją, że np rzeczony nekromanta nie będzie chciał być w drużynie, która regularnie niszczy nieumarłych itd.

Sir Galuf PW
11 marca 2018, 20:16
Interfejs wydaje się troszkę przepakowany. Może by umieścić informacje o reputacji w menu gry?

J. M. Sower PW
11 marca 2018, 20:53
Oba okienka są otwierane i zamykane. Po ich zamknięciu interfejs jest całkiem normalny.

Postać tworzona na początku jest głównym bohaterem i niezależnie od składu drużyny jest ona nie do wywalenia.

Zawsze będzie jakaś możliwość odbudowania reputacji, choćby ubijaniem określonych potworów, ale z pewnością jest to wolny sposób, więc nie warto tak niszczyć reputacji, aby to była jedyna droga do jej poprawy.

No i w oryginalnym MM8 możemy grać nekromantą, który opowiada się po stronie Kościoła Słońca i tłucze nieumarłych. ;)

Na koniec dodam, że uważam taką reputację za bardzo obiecujący element, jednak jeszcze ostatecznie jej nie zatwierdziłem. Ciężko mi na tym poziomie prac stwierdzić jak będzie ona wpływać na rozgrywkę. Wyjdzie w praniu. ;)

Zu PW
11 marca 2018, 21:57
O ile pomysł jest ciekawy, to martwi mnie koncepcja tego, że zabijanie określonych stworzeń ma wpływ na reputację. Oznaczałoby to, że jeśli chciałbym zachować dobre stosunki z jakąś frakcją, to musiałbym omijać pewne wrogie stwory szerokim łukiem. A to tak, jakbyś porozrzucał Ściany Mgły z MM7 po różnych zakątkach świata. Nie brzmi to dla mnie jak recepta na frajdę...

Mimo to z zaciekawieniem czekam na to co wyjdzie z tego moda. Od strony graficznej na pewno zapowiada się obiecująco.

J. M. Sower PW
11 marca 2018, 22:29
@Zu, są to z pewnością uzasadnione obawy. Można to jednak rozwiązać choćby w taki sposób iż pewne potwory przestają nas atakować gdy przylizujemy się do danej frakcji. Sądzę, że można to w jakiś sposób zgrać. Zwracam jednak uwagę, iż zabijanie będzie miało naprawdę drobny wpływ (no chyba że mowa o zabijaniu niewinnych chłopów ;P ), generalnie kręcić się to będzie raczej wokół wykonywanych zadań.

Garett PW
11 marca 2018, 22:33
@Zu Zawsze możesz potem pójść zrzucić Armagedon na miasto niczym w MM6 jak się obniżało reputację żeby wyuczyć się magii ciemności na maxa. :P

Kastore PW
11 marca 2018, 22:56
Rozumiem, że to nie jest ostateczny wygląd okienka reputacji i będzie tam wyjaśnione co to za wartości.

J. M. Sower PW
12 marca 2018, 07:00
@Kastore, jak pisałem, kwestia wizualna pozostaje otwarta. Być może zrobię jakieś większe okno bądź dodam przycisk wyświetlający dodatkowe info. Aktualnie po kliknięciu na wartość procentową wyświetla się nazwa frakcji.

@Garett, obecnie czary nie wwypływają na reputację. Będę się starał to zrobić (kwestia techniczna).

Garett PW
12 marca 2018, 20:41
W sensie nie wpływają w taki sposób, że reputacja się nie zmienia jeśli zabijesz wroga czarami, czy chcesz zrobić tak aby samo używanie danego rodzaju magii delikatnie wpływało na reputację?

Zu PW
12 marca 2018, 23:04
Jeszcze jedno mnie zastanawia. Jeśli zabijesz jakiegoś stwora gdzieś na odludziu, albo użyjesz konkretnego czaru wewnątrz jakiegoś głębokiego lochu, to jak dokładnie te frakcje dowiadują się o tym? :P

Hayven PW
13 marca 2018, 00:30
Po zapachu :P Albo po aurze :P

Albo odpowiem pytaniem na pytanie: jak możemy zdobywać punkty Sławy, będąc na odludziach? Dlaczego w MM6 psuje nam się reputacja, kiedy w głębinach nawiedzonego zamku zapłacimy Ponuremu Żniwiarzowi za wsparcie? Nie wszystko musi być w pełni wytłumaczone, żeby działało.

A co do samego pomysłu i jego wpływu na rozgrywkę mam mieszane odczucia. Z jednej strony takie rzeczy wpływają na to, co się nazywa "replayability", z drugiej - brzmią raczej jak ograniczenie rozgrywki niż jej rozwinięcie i urozmaicenie. Oczywiście, najlepiej będzie to widać dopiero w trakcie rozgrywki, więc ostateczna ocena i decyzja co do wprowadzenia tego elementu pozostaje w rękach Sowera; wciąż pamiętam, że nie podobało mi się wprowadzenie ograniczeń co do nauki umiejętności i czarów w MM7 względem MM6. Szczerze... wciąż nie wiem, czy uważam to za zmianę na plus.

J. M. Sower PW
13 marca 2018, 17:21
Powiem tak. Liczyłem na szczerą krytykę i się nie zawiodłem. ;) Jak pisałem, pomysł pozostaje otwarty. Jestem też ciekaw waszych propozycji.

Co do czarów, to aktualnie nie udało mi się napisać skryptu sprawdzającego, czy bohater zabił jakiegoś stwora przy użyciu magii. Niestety tworzenie modów często napotyka na takie z pozoru proste problemy. ;) Niestety pod tym kątem mam wątpliwość, czy uda mi się doprowadzić system reputacji do pełnej funkcjonalności. No cóż, będę jeszcze próbować.

Kastore PW
13 marca 2018, 17:33
Co do reputacji na interfejsie proponuję, żeby po najechaniu na pasek pojawiało się drzewko dziesięciu okienek razem z reklamami.

Uważam że zmiana reputacji pod wpływem bronienia się przed potworami to słaby pomysł, bo co? Mam uciekać? Rzucać na siebie niewidzialność, żebym nie musiał walczyć? Zwłaszcza, że zabijanie przeciwników mieć minimalny wpływ, więc jaki to ma w ogóle sens?

Bardzo chciałbym przy okazji jakiś sposób na odkupienie swoich win bez kary więzienia, bo szczerze nie pamiętam czy coś takiego było w MM8 ale wydaje mi się że nie.

J. M. Sower PW
13 marca 2018, 19:00
Cytat:
Co do reputacji na interfejsie proponuję, żeby po najechaniu na pasek pojawiało się drzewko dziesięciu okienek razem z reklamami.
Genialny pomysł! Rozumiem, że wykorzystując go muszę umieścić twój nick w creditsach? A, i myślisz bardziej o reklamach statycznych, czy ruchomych? A może takich migocących?

Cytat:
Uważam że zmiana reputacji pod wpływem bronienia się przed potworami to słaby pomysł, bo co? Mam uciekać? Rzucać na siebie niewidzialność, żebym nie musiał walczyć? Zwłaszcza, że zabijanie przeciwników mieć minimalny wpływ, więc jaki to ma w ogóle sens?
Chcę aby kręciło się to głównie wokół wykonywania zadań, ale mordowanie przedstawicieli danej frakcji z jednoczesnym wykonywaniem dla niej zadań jest dla mnie dość absurdalne, więc postawiłem na niewielki wpływ takich poczynań na stan reputacji.

Cytat:
Bardzo chciałbym przy okazji jakiś sposób na odkupienie swoich win bez kary więzienia, bo szczerze nie pamiętam czy coś takiego było w MM8 ale wydaje mi się że nie.
W zasadzie cały system trafiania do więzienia i wykupywania kar mogę zbudować na nowo w zmienionej formie, podczas budowy nowego świata, wykorzystując dodaną przeze mnie reputację. Z tego co pamiętam, to jest to w oryginale zrobione w dość prosty sposób (czyt. nie jest zbyt zautomatyzowane), a co za tym idzie, w łatwy do wykorzystania zgodnie z własną wolą.

Zu PW
14 marca 2018, 05:28
Przyszła mi jeszcze do głowy taka ciekawa myśl. Mógłbyś rozważyć ułożenie gry tak, aby możliwe było przejście przez nią bez zabijania nikogo. Z pewnością byłoby to dość ciekawe wyzwanie. :P

Kammer PW
14 marca 2018, 22:04
Chciałem powiedzieć, że pomysł reputacji jest świetny.

Proponuję dodać kilka enklaw - małych lokacji zamieszkanych wyłącznie przez przedstawicieli danej frakcji. Ich zachowanie będzie ściśle zależne od stosunku ich frakcji do nas.
Jeżeli jest ekstremalnie niska - zaatakują nas. Obojętna - coś tam odburkną, by dać im spokój. Wysoka - handlowaliby unikalnymi itemami, może jakieś specyficzne questy frakcyjne.

Kastore PW
14 marca 2018, 22:46
No w sumie jeżeli miałoby to być tylko zabijanie określonych potworów w jakimś otoczeniu takiej enklawy to może być.
Co do reklam to wystarczy mi 49% wpływów, po więcej szczegółów zapraszam na priv. ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 16 - 17 - 18
temat: [mod] M&M8 - Rebirth

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel