Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: CD Audio w MM6-8
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2

nortonex PW
26 grudnia 2006, 14:54
Powiedzcie mi, czy jest taka możliwość, aby zmusić Might and Magic do CIĄGŁEGO odtwarzania muzyki CD Audio podczas gry? Denerwuje mnie to, że jak jestem dłuższy czas w jakieś lokacji, to muzyka towarzyszy mi przez jakieś 2-3 minuty pobytu, a potem cisza... Przecież to tylko kwestia zapętlenia...

Zna się ktoś na tym?

Acid Dragon PW
26 grudnia 2006, 15:02
Sam byłbym wielce zainteresowany rozwiązaniem, aczkolwiek ze 3 lata temu nie znalazłem go i nie wiem, czy w tej kwestii pojawiło się cokolwiek nowego.

MCaleb PW
26 grudnia 2006, 15:16
Dla posiadaczy Kronik MM to i tak żaden problem, bo tam nie ma ścieżek CD Audio.

(Teraz zacznę pewne gdybanie połączone z tzw. "technicznym bełkotem" - czytasz na własną odpowiedzialność!)
Jednak zapewne gra gdzieś przechowuje zmienną zawierającą odpowiednik (najpewniej liczbowy) terenu, na którym się znajdujemy. Gdyby udało się odnaleźć ten adres, to można by stworzyć (napisać) odpowiedni program, który puszczałby zapętloną muzykę odpowiednią do zmiennej.

Problemami są:
- znalezienie tej zmiennej i jej wartości, jakie przyjmuje;
- napisanie programu wczytującego tę wartość z pamięci gry i zapętlający odpowiedni utwór.

I to w zasadzie wszystko. Byłby to osobny programik, w którym ustawiałoby się część sagi (potrójna robota przy wyszukiwaniu adresu) i odpalało grę.
Oczywiście łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ale przynajmniej ten sposób działałby też dla posiadaczy Kronik.

Kreator PW
26 grudnia 2006, 15:46
Wybaczcie że trochę nie na temat...
Taka ciekawostka, kiedyś (po odpaleniu gry oczywiście), zamieniłem płytę M&M7 na M&M8, i ku mojemu zdziwieniu "sączyła" się muzyczka z ósemeczki, lecz tylko gdzieś przez 30 sekund, później jakby się coś popsuło czy zapętliło.

EDIT.
@Alamarze, jeśli piszesz w miom kierunku, to wiedz że nie chodziło mi o rozwiązanie problemu z wyłączaniem muzyki po pewnym czasie. To co opisałem, można jedynie uznać jako "eksperyment":P.

Alamar PW
26 grudnia 2006, 19:03
Bardzo prymitywne rozwiązanie tego problemu - Windows Media Player, Winamp lub inne podobne ustrojstwo.
Uruchomić któryś z tych programów i stworzyć sobie playlistę z danymi utworami i odpalić, a następnie uruchomić grę. Muzyka powinna być przez cały czas (pewnie już po godzinie to ciągłe słuchanie tych samych ścieżek dźwiękowych, będzie napawać odbiorcę obrzydzeniem).

EDIT:
Kreator - nie do Ciebie ani do nikogo innego - po prostu opisałem prymitywny sposób na ciągłą muzykę w grze, bez używania żadnych programów czy ingerencji w sama grę.

nortonex PW
27 grudnia 2006, 13:27
@Alamar - takie rozwiązanie stosuję obecnie, ale denerwuje mnie, że będąc np. w dolinie Kurhanów, słyszę muzykę z Harmondale.... chodzi o to, żeby kawałki były odpowiednio dostosowane do obecnej lokacji, w jakiej przebywam...

Zealot PW
31 grudnia 2006, 18:06
Więc zawsze można stworzyć sobie playlistę do odpowiednich lokacji lub napisać prosty program, który będzie puszczał wybrane przez użytkownika kawałki przy danej lokacji. Wadą tego rozwiązania jest to, że przy każdej zmianie lokacji trzeba zwijać grę :/ Co na dłuższą metę w ogóle nie ma sensu...

Kreator PW
31 grudnia 2006, 18:33
A czy nie prościej będzie, opcja save/load? Zajmuje ten "manewr" w moim przypadku 3 do 4 sekund :P

LISZ PW
8 stycznia 2007, 20:38
Czyli jak na_razie nie ma sposobu na dopasowanie muzyki do miejsca, w którym jesteśmy?

LISZ PW
18 stycznia 2007, 19:35
A jak by tak załatać MM7 patchem Moka(CD Projekt). Gra wymaga wtedy drugiej płyty. Nagrać na tą drugą płytę soundtracki i może by działało?

PS. Mógł by mi ktoś powiedzieć co jest na 2 płycie M&M7 wydanej przez CD Projekt?

Gandalfica PW
6 kwietnia 2007, 13:36
Mi też szkoda, że nie gra cały czas muzyka w jakieś lokacji. Chyba nie będę ryzykował instalowania patcha - boję się, że gra mi nie będzie działać. Ale - spróbuję.

ponury PW
13 czerwca 2007, 20:56
Ja mam Kroniki i mam muzykę. I chyba wiem dlaczego. Mam też wersje z muzyką, które mi nie działają i zainstalowałem Kroniki. I teraz mi chodzą MM-y i mam muzę w czasie gry

valdr PW
2 sierpnia 2007, 18:40
Zaraz zaraz ponury... w Kronikach nie ma muzyki, chyba, że:
- ktoś prócz Cenegi je wydał (wątpliwe)
- miałeś w napędzie jakąś płytę audio i gra ją odtwarzała
Mam przy okazji pytanie dotyczące odtwarzania właśnie CD-Audio z poszczególnych części razem z kronikami, czy to rozwiązanie jest skuteczne i czy pierwsza ścieżka płyty jest odtwarzana (pierwsza chyba była data dobrze pamiętam?)

Ginden PW
2 sierpnia 2007, 20:49
Ja zauważyłem w Kronikach tylko brak dźwięków w filmikach. Po prostu cisza. Nawet napisów nie ma. Ale w normalnej grze jest muzyka.

Gandalfica PW
23 lipca 2008, 14:28
Muszę was oświecić... Kroniki jakiś czas po premierze były popsute - nie miały muzyki, filmików. Natomiast niedawno Cenega uaktualniła je i teraz mają muzykę :) Właśnie wróciłem ze sklepu z nową wersją Kronik. I w nich akurat jest muzyka. A dźwięk z filmików też jest. Teraz sprawdzę MM VIII i Crusaders. W MM VII i MM VIII dalej słychać nieco tych pryków, ale one wcale nie przeszkadzają.

Haregar PW
31 grudnia 2009, 20:06
Witam!
Powróciłem po ponad 5-letniej przerwie do Groty, yay.
We wstępie tego pościka chciałbym przedstawić wam mój problem. Dlaczego w mm8 nie mam muzyki? Owszem, są odgłosy walki czy chodzenia, ale nie ma muzyki, która jest swoją drogą świetna, mam ją w folderze "Audio Tracks" .
Wiem, że powstał taki temat, ale nie wiem, czy sensem byłoby w nim pisanie.

Pozdrawiam,
Haregar

Tarnoob PW
31 grudnia 2009, 20:44
-wypalone-

Sprawdź, czy nie wyciszyłeś jej w opcjach – też mi się tak kiedyś trafiło.

Haregar PW
31 grudnia 2009, 20:46
-wypalone-
Nie, jest na max. Nawet w opcjach nie mam ustawionej opcji żeby w ogóle audio było włączone.

Tarnoob PW
31 grudnia 2009, 21:00
-wypalone-

Do tematu: jaką masz wersję i czy jest „świeżo” zainstalowana?

Haregar PW
31 grudnia 2009, 21:04
Taak, bardzo fajnie wrócić do Antagarichu, mojego ulubionego świata fantasy. ;)

Co do wersji to nie mam pojęcia. Ale zastanawiam się, czy aby nie jest to problem, że gram na laptopie bez głośników, a z głośnikami zamontowanymi już wewnątrz niego? Od laptopów jakimś ekspertem nie jestem, ale z tego co wiem z wieloma starszymi grami się takie problemy zdarzały, kiedy nie miało się dajmy na to głośników USB.
strona: 1 - 2
temat: CD Audio w MM6-8

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel