Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Marvel - komiksy, filmy itp.
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 25 - 26 - 27

Alamar PW
9 stycznia 2018, 20:47

rad19dym PW
11 stycznia 2018, 01:02
A propo tego filmu - fanom tak się spodobała filmowa Valkyrie, że aż niedługo dołączy do komiksowego uniwersum.

Warmonger PW
30 stycznia 2018, 16:11
Pozamiatane :D


Alistair PW
30 stycznia 2018, 19:27
No cóż. Bez względu na to, czy to będzie kaszana czy nie, to na pewno się na to wybiorę. Nie, żebym twierdził, że to będzie kaszana. Broń boże.

Alamar PW
5 lutego 2018, 06:33

Warmonger PW
5 lutego 2018, 08:49
Z tego trailera dowiedziałem się tylko, że w filmie będzie wielu bohaterów i bardzo ładne kolory. Prawdopodobnie musiałbym obejrzeć go z 5 razy, żeby wyłapać wszystkie sekundowe migawki :P

diabełek412 PW
5 lutego 2018, 13:00
Wydaje mi się, że to będzie coś w stylu "Wielki nemesis (Thanos) wymyśli coś co wszystkich wkurzy, czyli - pewnie zamierza wykorzystać coś lub kogoś (znowu), aby zniszczyć wszechświat, a potem kiedy plan będzie realizowany (albo kiedy będzie kończony) to wszyscy bohaterowie połączą siły, oleją swoje sprawy i zajmą się nim. A oczywiście taki łotr pewnie będzie miał jakiegoś asa w rękawie typu tajna broń, jakiś wspólnik, jakiś bohater który wszystkich zdradzi itd. itp. (Wszystko może taki szaleniec wymyślić)" Tak to według mnie będzie wyglądało ( jak zawsze w takich filmach jest).

Hayven PW
5 lutego 2018, 13:13
Hej, kogo gra Cucumberbatch?

Warmonger PW
5 lutego 2018, 13:22
Widzę, że nie wszyscy się orientują w temacie :P

Cytat:
Hej, kogo gra Cucumberbatch?
Dr Strange. Świetny film - polecam.

W ogóle przez Infinity War należy obejrzeć wszystkie filmy MCU, może poza Ant-Manem i drugą częścią Strażników Galaktyki.
Cytat:
Wydaje mi się, że to będzie coś w stylu "Wielki nemesis (Thanos) wymyśli coś co wszystkich wkurzy, czyli - pewnie zamierza wykorzystać coś lub kogoś (znowu), aby zniszczyć wszechświat
Wydaje mi się, a nawet jestem pewien, że wszyscy od lat wiedzą, o czym ten film będzie. Jest on oparty na komiksach z początku lat 90, w których Thanos zdobywa Kamienie Nieskończoności dające mu władzę nad całym wszechświatem. Kamienie pojawiały się już w wielu filmach z MCU.

Alamar PW
5 lutego 2018, 13:44
Cytat:
Jest on oparty na komiksach z początku lat 90, w których Thanos zdobywa Kamienie Nieskończoności dające mu władzę nad całym wszechświatem. Kamienie pojawiały się już w wielu filmach z MCU.

Mam podejrzenia, że zamiast romansidła Thanosa ze Śmiercią z komiksu z lat 90., dostaniemy jednak opowieśc o jednym z pierwszych starć między Mścicielami, Pająkiem oraz Warlockiem a Thanosem i jego sześcioma Klejnotami Nieskończoności, która pojawiła się pod koniec lat 70. Wydano ją zresztą i u nas w tym roku w numerach 121 i 123 WKKM:



Vision z Mind Gemen utrzymująym go przy życiu jak nic pasuje do postaci Warlocka w owym komiksie.
Oczywiście dochodzą do tego "Dzieci Thanosa", których wzięto z "Nieskończoności" wydanej w XXI w. Cóż... zobaczymy.

Cytat:
może poza Ant-Manem i drugą częścią Strażników Galaktyki.
Strażnicy się pojawią w Infinity War, więc raczej druga część o ich przygodach jest warta obejrzenia, zwłaszcza z uwagi na Gamorę i Nebulę.

Warmonger PW
6 lutego 2018, 07:19
Cytat:
pojawiła się pod koniec lat 70.
A prawda, Wikipedia wprowadziła mnie w błąd :v Tak czy inaczej, komiksów o tej tematyce było więcej, niż 1.

avatar PW
6 lutego 2018, 09:11
Wikipedia częściowo wprowadziła w błąd. Co prawda Kamień Nieskończoności pojawił się na czole Warlocka już w latach 70-tych, tylko wtedy nikt nie nazywał go Kamieniem Nieskończoności :) Nazwę ową jak i inne kamienie Jim Starlin wprowadził pod koniec lat 80-tych/początek lat 90-tych.

Alamar PW
6 lutego 2018, 11:53
Cała szóstka Kamieni Nieskończoności, pojawiła się już w latach 70. w przygodach Adama Warlocka. Nazywały się wtedy jednak Klejnotami, a ich moc nie była znana. Jednakże już wtedy Thanos zebrał całą szóstkę, by zniszczyć Ziemię i zainponować Śmierci*. Infinity Gaunlet to z grubsza powtórzenie tej samej opowieści, tylko na większą skalę i z dokładniejszym zagłębieniem się w postacie i ich motywy... i gdzie klejnoty/kamienie mają o wiele większą moc.

*Chciał zainponować, ponieważ nie zginął w walce z Mścicielami podczas wcześniejszej afery z Kosmiczną Kostką i Thanoskopterem. :P

Alamar PW
8 lutego 2018, 07:51

Alamar PW
13 lutego 2018, 11:07
I jeszcze nawiązanie do dwóch ostatnich zwiastunów: Deadpool malujący Cable'a.


Jakby ktoś miał wątpliwości, to aktor wcielający się w Cable'a, gra też Thanosa.

A jutro Walentynki... i premiera Czarnej Pantery w Polsce.

Alamar PW
16 lutego 2018, 11:49
Byłem wczoraj na Czarnej Afro-amerykańskiej Afrykańskiej Panterze i film niezbyt mi przypadł do gustu. Jest dobry, dobrze zagrany i z dobrze umotywowanymi bohaterami i złoczyńcami, ale dość przewidywalny i nie zapadający w pamięć. Nie ma też żadnych większych powiązań z resztą uniwersum, poza może odniesieniami do Civil War, więc spokojnie można go sobie pominąć przed Infinity War.

Nie wiem, może odepchnęła mnie sama mitologia Czarnej Pantery, gdzie w sercu Afryki mamy super-hiper-mega rozwinięte technologicznie społeczeństwo, gdzie wszyscy są szczęśliwi i gdzie mają lekarstwo na każdą chorobę? Na szczęście w filmie złagodzono ton komiksów i wspomniano nawet, że reszta świata szybko dorównuje tej utopii. Zresztą cały ton filmu to to, czy Wakanda ma wciąż pozostać w izolacji, czy jednak w końcu zerwać z tą szopką "biednego kraju trzeciego świata, a tak naprawdę supermocarstwem, który ma resztę świata gdzieś". Zarówno T'Challa jak i główny zły, Killmonger, są za tą drugą opcją, tylko różnią ich metody.

Film nie jest równomiernie prowadzony. Oglądając pierwszą część filmu miałem wrażenie, że oglądam Jamesa Bonda i to niezbyt dobrego. Jednak dalsza część akcji była na plus. Chociaż końcówka to standardowa bijatyka w filmie z superbohaterami. Zabrakło czegoś unikatowego, co ostatnio mieliśmy choćby w Zimowym Żołnierzu, Wojnie domowej, Loganie, Spider-Manie czy nawet Strażnikach, Thorze czy Wonder Woman.

Jeśli chodzi o aktorów, to wg mnie wszyscy zagrali przyzwoicie. Szkoda mi tylko Andy'ego Serkisa (Golluma, Snoke'a), bo przez pierwszą część filmu wyraźnie ratował sztampowe "bondowskie" schematy. Przydałaby się dla niego rola głównego złego, a nie tylko drugoplanowa tym bardziej, że w przeszłości pokazał, że stać go na więcej, a nie tylko na granie postaci komputerowych.
Johnny Storm Killmonger jest dobrze zagrany i jego motywy też są dobrze umotywowane. Widać, że to postać z krwi i kości, a nie kolejny złoczyńca, który chce zawładnąć/zniszczyć świat. Szkoda tylko, że mimo tego jego czyny (podobnie jak u Heli w Thorze) to typowe akcje czarnego bohatera - niszczenie dla niszczenia, straszenie podwładnych, itd., itp.

Humor w filmie jest, ale w małych ilościach... i dobrze. To nie Thor, Strażnicy czy Ant-Man, by wrzucać go wszędzie. Efekty komputerowe są... niestety nie najlepszej jakości. Muzyka wpada w ucho.

Film wg mnie do obejrzenia i zapomnienia. Nie wnosi nic nowego do uniwersum i nie jest też "originem" Czarnej Pantery. Nie ma też powiązań z nadchodzącym filmem o Thanosie (nie pokazano szóstego klejnotu, choć można się go domyślać). Ot takie wejrzenie w historię i kulturę tego bohatera, więc nie każdego musi to interesować (mnie niezbyt).
W filmie są dwa stingery i oba są niejako epilogiem całego filmu, więc warto dla nich pozostać. Pierwszy to otwarcie Wakandy na świat na forum ONZ, a drugi to powrót wyleczonego Bucky'ego.

Warmonger PW
16 lutego 2018, 15:54
Właśnie wróciłem z seansu. Film bardzo dobry - wizualnie, aktorsko, świetnie prowadzona akcja. Bez dziur w fabule. I jest o czymś, kwestia pomocy uchodźcom to bardzo gorący temat.

Oczywiście największą zaletą filmu jest kultura afrykańska - fantazja na temat tego, co by było, gdyby w Afryce istniała rozwinięta cywilizacja. Czegoś takiego w kinie jeszcze nie było, więc warto obejrzeć.

Sama akcja - standardowa. Urozmaicona, bez zgrzytów, ale też bez rewelacji - po prostu średnia dla tego gatunku. Postać Ulyssesa Klaue niestety zmarnowana. W ogóle cała scena pościgu znana z trailerów jest nieszczególnie interesująca.

Alamar PW
21 lutego 2018, 19:15
Marvel planuje kolejny restart swoich komiksów

Zaraz, czy Legacy nie miało tego uczynić?
Brak słów

marchewsz PW
21 lutego 2018, 22:25
Alamar:
(nie pokazano szóstego klejnotu, choć można się go domyślać)

Z chęcią poczytałbym te domysły, gdzie znajduje sie ostatni z klejnotów/kamieni. Przed Thorem:Ragnarok, była masa teorii, że jest w posiadaniu Heimdalla jednak nic takiego nie zostało w nim potwierdzone.

Stąd też moje pytanie czy pojawiło się coś nowego?

Alamar PW
22 lutego 2018, 06:28
Brakuje już tylko Klejnotu Duszy. Ciekaw jestem, dlaczego siły Thanosa atakują Wakandę w trailerze Infinity War? Wakandę, w której znajduje się wielki meteoryt wibranium, który spadł z nieba i umożliwia kontakt z duchami przodków?
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 25 - 26 - 27
temat: Marvel - komiksy, filmy itp.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel