Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [przybity] H5 - problemy techniczne
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

Kammer PW
29 stycznia 2018, 10:06
Może w Dokumentach masz gdzieś zapisane? U mnie się pojawiały w podfolderze Maps, ale u Ciebie, mówisz, jest on pusty...

KIng_Mariusz PW
29 stycznia 2018, 13:48
Musisz poszukać zupełnie w innym miejscu niż te w którym instalowałeś grę.
Dla przykładu u mnie na WIn10 folder z niektórymi mapami i inne pliki tymczasowe znajdują się w lokalizacji:
"C:\Users\Mariusz\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Ubisoft\Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy"
Przeszukaj dysk (łącznie z folderami/plikami ukrytymi) w poszukiwaniu konkretnej mapy (wystarczy sama nazwa bez rozszerzenia), a na pewno znajdziesz.

Kubson PW
6 lutego 2018, 12:55
Mam problem. Kiedy gram w h5, grafika mi ciągle płata figle. Co chwilę tekstury np. powierzchni, zamków, czy jednostek bez przerwy się gliczują i stają się rozmyte do bólu. Majstrowałem przy ustawieniach grafiki i za każdym razem wszystko na moment poprawia i znowu się gliczuje. Jak to naprawić?

Hayven PW
6 lutego 2018, 14:26
Proszę :) (odpowiedź w poście Dagona).

Kubson PW
6 lutego 2018, 16:41
Zrobiłem tak jak Dagon powiedział. Znalazłem ten plik, w nim notatnik i linijkę, którą trzeba zmienić. Podmieniłem "0" na "1" obok linijki, chcę zapisać i wyskakuje mi błąd: "Odmowa dostępu". Nie chce się zapisać i tekstury nadal rozmazane. Zrobiłem coś nie tak?

Hayven PW
6 lutego 2018, 16:51
Spróbuj wejść we właściwości, odznaczyć "Tylko do odczytu", i jeszcze raz zapisać.

Kubson PW
6 lutego 2018, 17:03
Nic z tego, nadal nie można zapisać.

Hayven PW
6 lutego 2018, 20:31
Kiedy pojawi się okienko zapisu, usuń stary plik i zapisz nowy pod tą samą nazwą.

Albo zapisz pod tą sama nazwą na pulpicie i przenieś do odpowiedniego folderu, zastąp stary plik.

Kubson PW
7 lutego 2018, 18:16
Hej, a który folder odpowiada za losowy generator map? Może tam znajdę stworzone mapy i je skasuję.

Kubson PW
8 lutego 2018, 13:13
Czy istnieje folder odpowiedzialny za losowy generator map? Jeżeli tak, to który to jest?
Postawiłem system na nowo, z powodu wolnego działania systemu, zainstalowałem h5, stworzyłem mapę, aby sprawdzić, czy się gdzieś pojawi. Sprawdzałem w podfolderze Maps, dokumentach i w plikach User i nie ma.

Hayven PW
8 lutego 2018, 13:23
Nie mam w tym momencie zainstalowanego H5, ale wydaje mi się, że był tam taki folder mający w nazwie coś z "RMG", może tam coś będzie. Ewentualnie Editor -> H5MMods (albo coś w tym stylu) i tam też może być ta mapa w postaci niespakowanego folderu. Nie chciałem wcześniej pisać, bo nie mogę pomóc konkretnie, ale widzę, że nikt inny nie kwapi się do odpowiedzi :P

MinosKing PW
10 lutego 2018, 09:27
@Hayven nie szkodzi ale ja mam, mapy losowe z tego co pamiętam u siebie zapisywały się w C:\Heroes V Dzikie Hordy [czy tam jak nazwałeś folder z grą]\Editor\H5MMods <--- tam powinny się one pojawiać w folderach o odpowiednikach nazw danej mapy którą stworzyłeś.

Spróbuj też podania dokładnej ścieżki do folderu z mapami najlepiej prosto z H5_MapEditor, przykład dysk C:\gry\Heroes V Dzikie Hordy\maps.

Edit: Sprawdziłem na szybko u siebie jak to działa i jest tak jak napisałem wyżej, faktycznie stworzył się folder o nazwie mapy, zaś sama mapa powinna się zapisać w folderze maps.
Wejdź do katalogu z grą i znajdź dokument tekstowy o nazwie MapEditor.txt tam masz informacje na temat aktualnego miejsca zapisu map stworzonych przez edytor.

flapdzak PW
19 stycznia 2019, 11:31
Przepraszam, jeśli niewłaściwy temat :P

Co zrobić, by cutscenki działały na pełnym ekranie, a nie z czarnymi paskami po bokach?
Przygoda jest normalnie, a scenki dialogowe zajmują połowę ekranu.

A tu przykład, że chyba się da :P
https://www.youtube.com/watch?v=GqA4mBObp4Q

Tallos PW
22 stycznia 2019, 21:21
Pewnie rozdzielczość ekranu "nie pasuje" do rozdzielczości filmików. Masz jakąś niestandardową lub niestandardową w czasie wydania gry?

flapdzak PW
23 stycznia 2019, 11:38
Mam rozdzielczość 1366x768 i to samo ustawione w grze.

Cóż, albo się da, albo ktoś "rozciągnął" scenki podczas montażu. :P

pan G PW
12 lutego 2022, 18:47
Od niedawna mam pewien problem. Otóż jakości grafiki pogorszyła się strasznie. Brak żadnych detali i na mapie i na jednostkach oraz bohaterów brak im oczu natomiast na tym samym komputerze mam 3 oddzielnie profile (raczej karzdy wie o co chodzi ) i na 2 pozostałych wszystko jest git więc może ma ktoś jakieś sugestie ?

Markham98 PW
29 marca 2023, 11:55
Mam pytanie a propos kampanii w Heroes V. Zauważyłem, że zdobyte artefakty nie przechodzą w kolejnych scenariuszach kampanii w podstawce i Kuźni tak ma być czy jest to jakiś bug?

Hayven PW
29 marca 2023, 13:10
Tak ma być. Tylko w Dzikich Hordach przenoszone są artefakty z zestawów, bo ktoś specjalnie napisał do tego skrypt - pewnie po to, żeby gracze mogli się w kampaniach nacieszyć tymi zestawami.

Markham98 PW
2 kwietnia 2023, 16:33
Dziękuję bardzo. A propos kampanii i w ogóle save mam pytanie, czy w plikach gry - właściwie zapisów da się dokopać do wcześniejszych autosave? Kończę przechodzić kampanię i na złość zabrakło mi jednego dnia do wykonania misji (jest na czas), a na złość wszystkie zapisy kończą się kiedy jest już deadline, szkoda od nowa powtarzać cały scenariusz (ostatnia misja z Kuźni Przeznaczenia).

Hayven PW
2 kwietnia 2023, 19:06
Nie, nowe pliki nadpisują stare.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: [przybity] H5 - problemy techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel