Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 - 22 - 23

omaakaan PW
18 czerwca 2017, 13:52
Dzięki za odzew, Kastore.

Działa częściowo. Nie ma już magicznych krzaków, ale i polskich znaków też nie ma (np. zamiast "ł" jest "3" w górnym indeksie).
Zapomniałem dodać,że używam HD moda. To przez to?

Serd PW
30 listopada 2017, 08:58
Mam pytanie: mam zamiar spróbować podmienić (ułatwić) kampanię Podziemia i Diabły. Wiem że aby wyciągnąć plik kampanii z *.lod-a to muszę użyć resedita a potem pobawić się edytorem kampani i ew. edytorem map. Pytanie jak wkleić zmienioną kampanie z powrotem do *.lod-a? Bo reseditem nie idzie.

Kammer PW
30 listopada 2017, 09:02
H3 jest na tyle mądre, że w większości przypadków nie trzeba tak robić - jeżeli podmieniany plik nazywa się identycznie jak pierwowzór, to powinno wystarczyć wrzucić podmianę do folderu Data.

zmudziak22 PW
27 grudnia 2017, 18:55
Jak dasz restart misji po modyfikacji mapy kampanii, to gra wczyta twoje zmiany.

gryfheroes6 PW
6 lutego 2018, 18:08
Wiedziony muzyką z Heroes IV postanowiłem zainstalować grę ponownie na swoim komputerze: wpierw była to Złota Edycja (kupiona dobre kilka lat temu za 20 zł w Biedronce) wraz z Equilibrisem (który odinstalowałem potem), niestety miała tendencję do "program przestał działać" czy zawieszania się po prostu (mimo, że muzyka w tle dalej grała, cóż za przypadek...).
Myślałem, że wersja z Goga tego uniknie. Niestety nie, po krótkim czasie gra podobnie zaczęła stroić fochy, no i tyle na razie z grania. Spróbowałem naprawić ją przez Goga, jednak pojawia się okienko z następującym komunikatem (a na pasku na górze "Microsoft Visual C++ Runtime Library":
"Runtine Error!
Program D:\goG\Homm4Complete\heroes4.exe
abnormal program termination."

Zazwyczaj dzieje się to podczas bitwy w kampanii. Gra normalnie się włącza. Nie wiem czego to wina (czy może mam grać tylko scenariusze?). Pomoc techniczna goga uznała, że "Niestety twój system operacyjny nie jest wspierany z tą grą". Także liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam

przystan PW
19 lipca 2018, 09:53
Mam problem ze złotą edycją Heroes III. W wybieraniu scenariusza mam 3 scenariusze "Wojna! (Sojusz)" i zero "Wojna!". Czasami chciałby zagrać używając Wrót Żywiołów na zwykłej Wojnie.

avatar PW
19 lipca 2018, 10:06
Musisz przerobić sobie mapę by się dało. I to nie jest problem z wersją Gold ;)

przystan PW
19 lipca 2018, 10:19
Ale nie da się przerobić, bo to scenariusz istniejący od początku:P
I dziwne że to nie z wersją Gold skoro tylko na Gold tak mam

avatar PW
19 lipca 2018, 10:24
Każdą mapę da się przerobić w edytorze. Jeśli dodatkowo mapa pochodzi z czasów, kiedy Confluxu nie było w grze, to wcale nie jest dziwnym że nie można nim normalnie zagrać:)

AmiDaDeer PW
19 lipca 2018, 12:28
Dobrze rozumiem, że problemem jest to, że nie ma oryginalnej mapy "Wojna!" bez sojuszu w grze? Skąd wziąłeś tę złotą edycję? Wygląda mi to na jakąś okrojoną kopię...

Jendrus PW
13 grudnia 2018, 02:27
Witam, otóż mam taki problem, po zainstalowaniu heroes4 złotej edycji z oryginalnej płytki po uruchomieniu dowolnej kampanii czy scenariusza mapa jest od razu odsłonięta. Nie że to w jakiś sposób przeszkadza w grze, ale jednak jak się nie widzi wszystkich ruchów wojsk przeciwnika to gra jest ciekawsza ;)

MCalebMCalebProszę używać tematu stworzonego do tego typu pytań, zamiast zakładać własny.

MCaleb PW
13 grudnia 2018, 07:44
Musisz użyć kodu na odsłonięcie mapy. Działa on na tyle dziwnie, że globalnie dla całej gry odkrywa mapę, nawet po tym, jak ukończysz czy porzucisz scenariusz. W dodatku tylko w aktywnym scenariuszu gra nazwie Cię oszustem, a w przyszłych już nie, pomimo oszukiwania.
Na szczęście kod ten można włączać i wyłączać.

W każdym razie oto co zalecam zrobić:
Wciśnij TAB w grze, wpisz nwcprometheus i zatwierdź przez Enter.
Proponuję zrobić to na nowej mapce, a nie na scenariuszu na którym może Ci zależeć, bo już nie pomnę czy gra pamięta które części mapki już odkryłeś.

Bahamut PW
1 stycznia 2019, 21:47
Mam problem z uruchomieniem gry Heroes 2, system nie wiadomo czemu, szuka plików gry nie na tym dysku, na którym jest, gra. Mam grę na dysku C, a szuka w dysku D.
Edit: Udało mi się to naprawić, więc nie było tematu i przepraszam za mój spam na forum.

MCaleb PW
2 stycznia 2019, 07:57
Skoro znalazłeś rozwiązanie, to może podziel się nim z innymi, którzy mogliby natrafić na to samo?

No i mamy już temat od problemów technicznych.

Górski Krasnolud PW
31 stycznia 2019, 22:04
http://heroes2.forumactif.com/t401-polska-lokalizacja-heroes-2-pol - czy ktoś się orientuje, czy to tłumaczenie do Heroes 2 zadziała na wersji, którą rozdawał Ubisoft ludziom posiadającym Duel of Champions?

avatar PW
31 stycznia 2019, 22:15
Spróbuj. Najwyżej jak nie zadziała to reinstalujesz grę.

Górski Krasnolud PW
31 stycznia 2019, 22:32
Problem z polskimi znakami, ale to tylko misje do Ceny Lojalności były chyba tłumaczone, bo menu, kampania z podstawki i inne rzeczy to po angielsku nadal są.

Hieronim PW
26 lutego 2019, 18:05
Kupiłem ostatnio Homm4 na gogu. Mam 2 problemy:

1) W przeciwieństwie do homm5 gra uruchamia się dość długo, w dodatku jak już odpali to wyskakuje mi czarny ekran chociaż słyszę muzykę w tle. Muszę wyjść do windows i jeszcze raz wcisnąć okienko to wtedy po 10s widzę normalnie menu.

2) w trakcie gry w czasie bitwy czasami występują drobne, ale irytujące zwiechy. To tak jakbym miał prędkość -2.

Posiadam z goga homm 1-5 i żadna inna część nie sprawia mi takich problemów.

Andruids PW
26 lutego 2019, 18:23
Ponoć wypakowanie tego do folderu z grą pomaga na różne dolegliwości: https://drive.google.com/file/d/1d1pDAj_fguy7Jnc38x0bG50gaIHwMAkS/view?fbclid=IwAR28rHlgO_1b2oQAlGNB_eY7Mc0apzyJSc9sY8ZPjmOvyRk-TsLU8bwYudE

Hieronim PW
26 lutego 2019, 19:08
Faktycznie pomogło. Dziękuję Ci bardzo! :)

EDIT: w takim razie zrobili kawał świetnej roboty
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel