Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Heroes V na Win10
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)

Victoria Hrafn PW
22 grudnia 2017, 18:33
Witam wszystkich.

Ostatnio mam dosyć dziwny problem z Heroes Might and Magic V Dzikie Hordy. Polega on na tym, że... Cóż, nie wiem jak to wyjaśnić "normalnie". Chodzi o to, że po włączeniu gry wyskakuje mi komunikat, że "Należy wyłączyć grę, by nie utracić informacji". Albo jakoś podobnie. Gdy tego nie zrobię, po około 15-20 minutach mam bluescreen z powiadomieniem o "wyjściu poza pamięć systemu" "Page_not_found_in_nonpaged_area". Szukałam informacji na ten temat odnośnie HOMMV, ale ani widu, ani słychu, a sama nie mam pojęcia, co mam robić. Moje wykształcenie informatyczne podpowiada mi jakiś sposób zapychania bufora pamięci... Ale gdzie i jak? Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to bomba dekompresyjna (czasem są używane w grach, ale o tym innym razem).
Ktoś ma jakiś pomysł? Proszę o pomoc!

Dark DragonDark DragonTemat przeniesiony do właściwego stolika.

AmiDaDeer PW
22 grudnia 2017, 22:20
Nie mam Win10 i bardzo mało grałem w Heroes V, ale szybkie przeszukanie Google dało mi informację, że może to być problem z funkcją shadowplay. Jeśli dobrze rozumiem, po wciśnięciu skrótu klawiszowego Windows (obok lewego Alt) + G powinnaś mieć opcję wyłączenia tej funkcji.

Tak zgaduję, nie mam jak tego u siebie sprawdzić, ale widząc brak odzewu lepsze to niż nic. :P

Szaman PW
23 grudnia 2017, 17:09
Heroes V oryginalny? Rejestr Czysty? Mi to wygląda na uszkodzoną pamięć RAM... Sprawdź pamięć jakimś programem czy wszystko ok.

Victoria Hrafn PW
23 grudnia 2017, 23:44
Shadowplay jest wyłączony od samego początku. Troszkę mnie wkurzał, więc go dezaktywowałam z miejsca.
HV oryginalny, rejestr sprawdzałam tydzień temu, czyściutki jak łza, a problem mam od... Praktycznie od zainstalowania (ile to będzie, z rok prawie). Zauważyłam około 3 miesięcy temu, wcześniej przechodziłam HOMMV i Kuźnię Przeznaczenia. Tam nie było takich problemów. Programy takie jak Gimp czy Blender też działają bez zarzutu, tak samo jak League of Legends czy stare jak świat Final Fantasy VIII. Ba, nawet Diablo II przepuszczony przez Glidera działa jak należy. Dlatego wykluczam opcję z uszkodzonym RAM'em. Bo wszystko działa nawet i po 4-5 godzin bez żadnego problemu. Tylko te nieszczęsne Dzikie Hordy nie chcą.

Szaman PW
24 grudnia 2017, 04:21
Cytat:
Ba, nawet Diablo II przepuszczony przez Glidera działa jak należy.
Przedstawicielka płci pięknej grająca w Diablo II? Chyba się zakochałem:) hehe... Taki malutki żarcik...

No cóż... Jedyne co mi do głowy teraz przychodzi to format systemu i postawienie go od nowa...
Choć nie wiem czy warto dla jednej gry.

Sprawdzałaś na innym kompie czy wszystko OK?

Alistair PW
24 grudnia 2017, 10:22
Ja tam bym spróbował z inną wersją gry.

Victoria Hrafn PW
27 grudnia 2017, 19:44
U mojego brata na Win8 śmiga. Kuźnia i podstawa u mnie działają bez zarzutu. Jedynie Dzikie Hordy niezbyt...
Format może nic nie dać, jeśli to jest problem z shell'em systemu aka jakimś durnowatym *.dll w plikach systemu... Albo źle napisana bomba dekompresyjna... Wydaje mi się, że HOMMV ich używa.

Jeszcze podpytam na uniwerku czy ktoś grał na Win10 w V i miał podobne problemy. Dam znać co i jak.

zmudziak22 PW
1 stycznia 2018, 17:22
Może spróbuj zaktualizować Dzikie Hordy do wersji 3.1.

Victoria Hrafn PW
2 stycznia 2018, 16:17
Jest w wersji 3.1, więc nie mam do czego update'ować. Ale dzięki.
Pytałam kila osób z uniwerka, jest jeszcze jedna osoba z tym błędem...

Kammer PW
2 stycznia 2018, 17:22
Za ~tydzień przemigruję na Win10, zobaczę, czy u mnie też jest problem.

Co przychodzi mi na myśl - może sprawdź H5.5? Nieco miesza w mechanice rozgrywki, ale może to zadziała...

Kubson PW
3 stycznia 2018, 10:43
Cóż, ja mam Win10 i dzikie hordy działają bez problemu, więc myślę że to bardziej wina kompa, niż systemu. A Wy co o tym sądzicie?

KIng_Mariusz PW
3 stycznia 2018, 10:56
U mnie również dzikie hordy działają bez zastrzeżeń. Kilka miesięcy temu po jednej z aktualizacji WIndows 10 musiałem je przeinstalować, ponieważ zniknęła mi większość dźwięków w grze. Ale opróćz tego nie miałem żadnych problemów.

Victoria Hrafn PW
3 stycznia 2018, 11:01
Jak to mawiają... Najciemniej pod latarnią. Otworzyłam w zgodności z Win7. Śmiga jak należy :D
Ale dziękuje wszystkim za próby pomocy. Dobrze wiedzieć, że jeszcze na tym świecie istnieją dobre duszyczki ;)
temat: Heroes V na Win10

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel