Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Porady graficzne
komnata: Podziemna Tawerna

Matheo PW
17 grudnia 2017, 13:23
Przejrzałem forum i nie zlazłem podobnego tematu. Dlaczego w tej komnacie? Bo nie będzie to dotyczyć grafik heroesowych, tylko grafiki ogólnie.

W tym temacie będzie można zapytać jak wykonać konkretną rzecz, jakich programów do tego użyć, skąd czerpać już gotowe szablony itp.

Do założenia tematu skłania mnie zadanie do wykonania, które nico mnie przerasta. Potrzebuje kilku zaawansowanych bajerów graficznych i jakoś po chamsku bym je sobie ogarnął, ale wypadałoby żeby wyglądało to dobrze. Chciałbym też nauczyć się nowych sztuczek i zrobić to samemu.

Co potrzeba?

1 Animację stopniowego odkrywania grafiki. Wyobrażam to sobie jako zdrapkę. Kawałek po kawałku znika wierzchnia warstwa i z czasem pokazuje się cała grafika.

2 Pasek ładowania. Chciałbym mieć pasek, który stopniowo napełnia się od 0 do 100.

3 Nawet nie wiem jak to nazwać. Najlepszym przykładem będzie kucykowa skórka na czacie. Gdy się ją rzuci na ekranie pojawiają się różne kuce i robią różne rzeczy. Ja chciałbym jakieś balony, fajerwerki coś takiego. W pewnym momencie następowałby jakiś efekt "wow", coś takiego jest też chyba na Facebooku w niektórych przypadkach.

Będę wdzięczny za wskazówki jak się za to zabrać.

Demorator PW
17 grudnia 2017, 16:33
Zanim napiszę coś co może nie być odpowiedzią na Twoje pytanie, chciałbym prosić o doprecyzowanie.

Czy chodzi o podejście graficzne czy programistyczne? - jako pierwsze rozumiem gotowy animowany element umieszczany np. na stronie internetowej; jako drugie kod w dowolnym języku programowania wykorzystujący mniejsze "pod-elementy"

Matheo PW
17 grudnia 2017, 17:12
To miałaby być tylko wizualizacja potencjalnego rozwiązania. To może być po prostu .gif lub plik .mp4. Do programowania bardzo daleka droga, chętnie się dowiem jak to zrobić ale w swoim czasie.
temat: Porady graficzne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel