Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Wojny Bogów
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

Phoenix PW
11 stycznia 2007, 19:54
@Altair
Chodzi mi o ulepszenia zamku, czyli skarbca i siedlisk.
A z tymi jednostkami z nowych ulepszeń, to chodzi o to, że jak edytuje bohatera, to w zakładce armia nie ma takich potworów, żeby mu je dać_-) .
Ps. Teraz sprawdziłem, czy ten skrypt z artefaktem działa, i działa, nawet po WoGifikacji! Jupi! Dzięki.

@Quba
Dowolnie, byleby w Erathii -) .

@Hobbit
Dzięks

@Ktokolwiek
Można zobaczyć skreena z jednego scenariusza z Wojen Bogów_-)
http://foto.m.onet.pl/_m/bcd3fa3671284abf82d562a644cab8c8,14,19,0.jpg


Quba Drake PW
11 stycznia 2007, 20:13
No no masz wymagania, ja tu myślałem o jakiejś rebelii na wyspach, no niech będzie.
Proście, a dane wam będzie.
Może uda mi się coś pomajstrować przy ożywianiu umarłych, albo wyjadę na wyspy jako dezerter lub rebeliant.

Altair PW
11 stycznia 2007, 21:00
>>>>Chodzi mi o ulepszenia zamku, czyli skarbca i siedlisk.

To jak mam napisać te skrypty? Czy ma być Wogifikacja? Nie rozumiem.

>>>>A z tymi jednostkami z nowych ulepszeń, to chodzi o to, że jak edytuje bohatera, to w zakładce armia nie ma takich potworów, żeby mu je dać_-) .

Istnieje coś takiego jak patch do edytora map. Wtedy można w edytorze map dodawać w garnizonach i bohaterom m.in. WoGowe stwory. Do nowych ulepszeń jest także specjalny plik.
Odsyłam do tematu:
http://www.forum.acidcave.com/topic.php?TID=303
przed instalacją warto przeczytać opis:
http://wog.republika.pl/opisy.htm


>>>Ps. Teraz sprawdziłem, czy ten skrypt z artefaktem działa, i działa, nawet po WoGifikacji! Jupi! Dzięki.

Chcesz stworzyć WoGifikowaną kampanie? Takie rzeczy pisze się na początku. Na szczęście pisząc skrypt o tym pomyślałem.
BTW: A nie miał to być zupełnie nowy dodatek? ;P


Phoenix PW
12 stycznia 2007, 09:35
@Altair
Chodzi mi o to, że jak w jednym scenariuszu wybuduje se skarbiec i ulepsze załóżmy 12 razy -), to w następnym scenariuszu też to będzie -).

A co do WoGlifikacji, to czemu miało by jej nie być? Przecież WoG to jest też Wars of Gods -) .

AmiDaDeer PW
12 stycznia 2007, 19:26
Tak jakby, Vaderze. Ale oryginalne kampanie Wake of Gods NIE MOGŁY BYĆ WoGifikowane z powodu skryptów.
Jeszcze jedno pytanko - mam zrobić jedną mapę, do której TY uzupełnisz fabułę, czy też własną kampanię?

Phoenix PW
12 stycznia 2007, 19:53
W mojej kampani z powodu skryptów nic się nie dzieje...(nie psuje się)
Hobbit, jak robisz kampanie, to z udziałem wielkich wojen, a jak scenariusze, to dowolnie.

Altair PW
12 stycznia 2007, 22:36
>>>>Chodzi mi o to, że jak w jednym scenariuszu wybuduje se skarbiec i ulepsze załóżmy 12 razy -), to w następnym scenariuszu też to będzie -).

Każde miasto ma niezależny skarbiec, więc jak zamierzasz przenieść to innych miast na innej mapie? Chyba, że to będą dwa identyczne scenariusze lub na tych mapach będzie po jednym mieście. Jednak i tak to wydaje się trochę nielogiczne.

>>>A co do WoGifikacji, to czemu miało by jej nie być?

Choćby dlatego, że mogą wyniknąć błędy podczas gry. Zwykle tak jest jeśli zamierzamy grać w mapę z własnymi skryptami i jeszcze ją zWoGifikować. Skrypty używają określonych zmiennych czy funkcji. Każda z nich ma swój niepowtarzalny numer. Jeśli te numery powtórzą się w wewnętrznym skrypcie danej i Wogifikacja to często prowadzi to do wystąpienia błędów. Jeśli dane zmienne są tylko "tymczasowe" to nic się nie stanie. Jeśli tam były zapisane jakieś ważne informacje wtedy już gorzej. Natomiast przypadkowe powtórzenie nazwy deklaracji funkcji czy timera ZAWSZE prowadzi do poważnego błędu (prawie zawsze jest to crash). Dlatego do mapy, którą zamierzamy zWoGifikować zwykle nie dodaje się skomplikowanych skryptów. Oczywiście można się uprzeć, napisać skrypty używające innych zmiennych niż te już zdeklarowane i łudzić się, że wszytko będzie dobrze działać. Jednak WoGifikacja jak i sam ERM nie jest bezbłędny. Nie wiadomo więc która czy któraś kombinacja nie spowoduje krytycznego błędu. Wystarczy też że ktoś będzie miał zainstalowane jakieś "dodatki" do Wogifikacji czy pojawi się jakaś aktualizacja i już cały trud na nic. Podsumowując, aby kampania działała poprawnie u większości ludzi (i nieludzi) powinna mieć skrypty NIEZALEŻNE od Wogifikacji. Tak też zostały stworzone oficjalne kampanie WoG.


Phoenix PW
13 stycznia 2007, 20:47
Ale jak mam mieć opcję WoG w kampaniach, jak nie będe ich WoGifikował?

Trang Oul PW
13 stycznia 2007, 20:49
Skrypty należy wpisać w zdarzeniach we właściwościach mapy.

AmiDaDeer PW
13 stycznia 2007, 20:49
Skopiować skrypt ERM z WoGifikacji na mapę.
Chyba, że to są skrypty wkodowane w grę, wtedy nie wiem.

EDIT: Trang, nie tak brzmiało pytanie.

Phoenix PW
13 stycznia 2007, 20:52
@Trang
Chodzi o skrypty jak nowe ulepszenia, albo coś.

@Altair
Napisałem skrypt zmieniający statystyki gorynyczowi. Jak sprawdzam mu te statystyki, są takie, jak chcę. Ale jak walczę, i mam w armii gronycza, to jest on ignorowany. Tzn. jest grafika, ale nic nie może robić, a szkoda -( .

AmiDaDeer PW
13 stycznia 2007, 20:53
Wiesz, co? Mi też. :P

Altair PW
13 stycznia 2007, 21:18
>>>>Ale jak mam mieć opcję WoG w kampaniach, jak nie będą ich WoGifikował?

Wszystko zależy jaką opcje WoG chcesz dodać do kampanii. Jeśli to są opcje wkodowane w grę np. doświadczenie jednostek, zostawianie stworzeń na mapie itd. jest to bardzo proste. W wypadku samych skryptów WoGifikacji jednym z dobrych rozwiązań jest jak wspomniał Trang przeniesienie ich do zdarzeń czasowych na mapie. Wszystko zależy od ilości i tego jakie skrypty chciałbyś wykorzystać. Jeśli jest ich tylko kilka to nie ma problemu. Jeśli mają być dostępne wszystkie opcje to lepiej pozostać przy Wogifikacji. Inna sprawa, że należałoby wtedy określić opcje które powinny być włączone i kampanii dołączyć stosowny plik konfiguracyjny dat. Inaczej jeśli każdy będzie mógł wybrać sobie dowolną opcje Wogifikacji do Kampanii to może zdarzyć się, że nie da się jej ukończyć.



Phoenix PW
13 stycznia 2007, 21:26
@Altair
Trzy sprawy:
- Co z tym gorynyczem?
- Gral mi nie działa. Tzn. jak zdobędę grala i przeniosę do miasta, nic się nie dzieje -( .
- Nie działa dział download w Jaskini Behemota. Czy mógłby mi ktoś przesłać na maila (bebok_bebok@autograf.pl) program h3sprite.exe, ten do pakowania plików def?

Altair PW
13 stycznia 2007, 21:40
Z tym skryptem na gorynicza to próbowałeś na nieWogifikowanej mapie?
Możliwe też, że popełniłeś jakiś błąd składni (lub inny). Niestety ja tu tego skryptu nie widzę, więc nie powiem ci co jest w nim nie tak.

BTW: Program, którego szukasz jest m.in. na mojej stronie ;P
(w jednym z patchy do WoGa).
Jednak trzeba jeszcze utworzyć specjalny plik bat inaczej zniszczysz sobie WoGa!

Phoenix PW
14 stycznia 2007, 10:06
Ok, Altair, z tym skryptem na gorynycza dam se spokój. Nie działa, jak WoGifikuję, nie działa, jak nie WoGifikuję, nie działa, jak coś pozmieniam w tym skrypcie..._Trudno. Ponawiam moje pytanie: co może być nie tak z tym gralem?
Jeszcze jedno. Czy rozwiązaniem na WoGifikowanie map i kampanii nie będzię dodanie tych skryptów do WoGifikacji?

avatar PW
14 stycznia 2007, 17:24
Uf.. wreszcie dłuższa chwilka przed komputerem, którą mogę poświecić hobby :)

Parę zdań do Vadera głównie, ale to także będzie się odnosiło do innych stwórców. Ogólnie bardzo przyklaskuję nowym pomysłom i pracy fanów, ale jedno mnie w tym wszystkim mierzi - mianowicie MEGALOMANIA autora. Gdyż, może tego sam nie widzisz, ale twoje posty, zakres planowanych prac wskazuje, że nie jesteś świadom pewnych rzeczy i tracisz energię na mało istotne sprawy!
Po kolei:
Tak naprawdę to nie tworzysz nowego dodatku. Stworzenie nowej kampanii, mapy to jeszcze nie jest dodatek! Po to jest edytor map i kampanii, żeby powstawały nowe, fajne plansze do rozgrywek; by przedłużyć żywotność gry! Dodatek to coś innego - dodaje nowe funkcje, rozszerza możliwości gry, dodaje nową grafikę (na trwałe, na każdą mapę i kampanię!!!) To co chcesz robić, będzie obowiązywało tylko na twoich mapach, gdy załaduję inną grę - już nie będzie działało - jaki więc z tego dodatek?
Zmienienie statystyk - to bardziej podchodzi pod mod, bo coś zmienia, a nie dodaje. Dodajesz nową fabułę do kampanii - naprawdę wierzysz, że to ma funkcjonować na zasadzie dodatku?
Inna sprawa - chcesz dodać nowy artefakt? Proszę bardzo - ale w tym celu wykorzystujesz skrypty ERM! To jest narzędzie w tym celu tworzone! Mamy w WoGu wiele pustych obiektów, które są po to, by zapełnić je autorskimi skryptami! W tym celu używasz gotowych komend ERM. Na necie jest wiele map, w których dzięki składni ERM miały nowe, unikalne artefakty, lokacje, nawet zaklęcia (vide mapy Grigorija Minceva, kampania T.H.U.N.K)! Ale to tylko mapy i kampanie, żadne tam dodatki!
Aby stworzyć nowy dodatek musisz napisać skrypty, które dodadzą się do Opcji Wogifikacji, które będą działać z większością map! Musisz dodać nowe grafiki, których WoG nie ma i które będą wyświetlanie nie tylko w twojej kampanii. Idąc twoim myśleniem - to każda oficjalna kampania WoGa to oddzielny dodatek - bo zmienia statystyki potworów, używa nowych grafik itd... Rozumiesz różnicę? Weż sobie pograj w skypty Sagamosy (zobaczysz na czym polega dodatek), zagraj w mapę "Tribute to Warcraft" - tak wygląda mod. Ty tworzysz tylko kampanię (czy też kilka kampanii).
Inna sprawa poruszona przez Altaira. Obiecujesz całkowicie nowy dodatek... Jaki z niego dodatek, skoro do działania potrzebuje WoGa? Który bez skyptów ERM nie ruszy? Powinien w niego zagrać ktoś kto nie ma WoGa w ogóle! Powinien instalować się na gołego Heroes 3, powienien mieć swój własny plik dodatek.exe !!! Więc jak to jest? Chyba, że marzy ci się dodatek do Woga (jak Nowe Ulepszenia), czyli dodatek do dodatku - wtedy mógłbym to zrozumieć... Ale, czy pomyślałeś nad kompatybilnością? Popatrz, twój zamyślony 'dodatek' ma coś tam dodawać, zmieniać... Ale ludziska zainstalują go, zagrają, ale zaraz pomyślą "może toto i fajne, ale w WoGu było tyle fajnych rzeczy i opcji, z których musimy zrezygnować grając w ten dodatek, ale bardzo je lubimy, więc zagramy raz, góra dwa w ten dodatek i potem wrócimy do WoGa..." (podobnie w NU - osobiście grałbym w niego częściej, ale musiałbym zrezygnować z opcji Neutralny Conflux, który to bardzo lubię!
Czy naprawdę musisz unosić się honorem i zostać hiper-super twórcą (a z tego co czytam to raczej koordynatorem, sztygarem) dodatku niż zwykłym, plebejskim twórcą kampanii (których tak bardzo brakuje?)?? Czy trzeba tracić czas i energię by spieprzyć WoGa po to tylko, żeby była nowa kampania i żeby pisało War of Gods zamiast Wake of Gods? Komu to potrzebne? Czy nie możesz umieścić w necie rzy kampanie o nazwach War of Gods akt I, War of Gods akt II, War of Gods akt III, komu naprawdę do szczęścia potrzebne są nowe obrazki przy wyborze twojej kampanii? Mnie w zupełności wystarczy wczytanie kampanii z opcji Nowa Kampania->Autorska Kampania...
Rozumiem, widziałeś screena z powstającego Groove, gdzie była nowa ikonka WoG Cronicles i były nowe obrazki... ale... to tak jakby porównywanie przysłowiowego byka do karety.
Dlatego Vaderze, odpuść sobie niepotrzebne bajery, pogódź się z brakiem sławy jako twórca dodatku i stwórz zwykłe, porządne kampanie okraszone przemyślanymi, przetestowanymi skryptami... Brakuje mi takich kampanii. Po prostu kampanii, nie modów czy dodatków...

Quba Drake PW
14 stycznia 2007, 17:41
Ja już się Grove nie czepiam, zaczynam lubić ten zamek.Vader sorry(jak ja biegle władam angielskim) ale straciłem wiarę w ten dodatek(tak jak wszyscy stracili wiarę we mnie i w mój fanowski zamek).
Avatar ma racje,spójrz w prawdzie w oczy to i tak będzie nieoficjalny dodatek, tylko niektóży będą w niego grać.

Viktoriusz J. Lezublideusz PW
14 stycznia 2007, 18:09
Avatarze, takiego daru przekonywania to można tylko pozazdrościć.

Phoenix PW
14 stycznia 2007, 18:56
Avatarze, dzięki za szczerość, ale źle zrozumiałeś pojęcie dodatek. Dodatek DODAJĘ. A ja zamierzam dodać do WoGa różne rzeczy, bez konieczności odrzucania jgo opcji. Jednak masz rację. Muszę się pouczyć ERM i tekie tam, a potem myśleć o dodatkach. głupi byłem. Ale cóż. Zacznę tworzyć nowę mapy i kampanie z własnymi skryptami i artefaktami, i spróbuję dodać nową jednostkę: Wilkołaka Norski. Tyle.

@Trang Oul
Nie zamykaj tego tematu, gdyż będą tu przedstawione i ocenianę kampanie mojego autorstwa o tej własnie fabule.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Wojny Bogów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel