Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 144 - 145 - 146 ... 200 - 201 - 202

Mistrz PW
17 października 2017, 18:27
Zbroja dla Gryfa!

Obecność pancerza wcale nie musi się kłócić ze zmianą koloru dolnej części bestii. Czerwony jest chyba zbyt przaśny ale, już np. miedziany był by bardzo ok.

Szaman PW
17 października 2017, 21:15
Jak zawsze kombinujecie i wychodzą dziwactwa... W Intro do H3 i jednej cutscence z kampanii, jej gryf jest brązowy i nieopancerzony. I tego najlepiej się trzymać.

Kammer PW
17 października 2017, 21:24
Ale to ma być upgrade, nie downgrade.

Teraz mamy zielono-brązowy -> biało-brązowy. Brązowo-brązowy nie wpisywałby się w tę zasadę.

Może zostawić białą górę i wyszarzyć dół? Wtedy mielibyśmy jakiegoś starszego, doświadczonego gryfa.

Belegor PW
17 października 2017, 23:13
Ja bym połączył obydwa pomysły - kolorowanka wg Kammera i opancerzenie.
Wyszarzenie, czy może lepiej posrebrzenie dołu sprawi, że faktycznie gryf będzie wyglądał na starego i doświadczonego osobnika. Co do pancerza...powinien wyglądać na lekki i elastyczny. By gryf mógłby w nim latać. Ja dałbym klapy, lub "maskę z dziobem" dla ochrony oczu i wzmocnienia dzioba. Jakąś lekką ochronę na przedramienia skrzydła. Takie opancerzenie by wystarczyło.

Kuririn PW
18 października 2017, 13:12
Takie coś?


Kolorem złotym oznaczona jest zbroja. Coś zmienić, usunąć i tym podobne?

Demorator PW
18 października 2017, 13:20
Na pewno "otworzyć mu oczy". W tej chwili nie ma w hełmie otworów na nie, ale może był szkolony do walki w podziemiach z troglodytami.

Naramienniki wyglądają jak przyklejone do piór, więc myślę, że trzeba dodać jakieś paski łączące z resztą zbroi - tak byłoby w rzeczywistości, ale w rozmiarze H3, może ujść uwadze i zostać jak jest.

Zastanowiłbym się też nad dodaniem delikatnego pióropusza na hełmie - najlepiej w kolorze niebieskim, aby wpasować się w kolorystykę frakcji.

A poza tym to jak zwykle świetnie.

Belegor PW
18 października 2017, 14:37
Faktycznie - otworzyć klapy, by było widać oczy. Zawsze można ograniczyć "hełm" do części czołowej gryfa. Napierśnik bym usunął, ale...niekoniecznie, nawet dobrze wyszedł. Ja bym usunął naramienniki, a zamiast nich dał ochronę na skrzydła.
Pióropusz jest zbędny, hamowałby aerodynamikę gryfa. Nie róbmy tego po ashańsku - czyli ze zbędnymi, pompatycznymi dodatkami.

Kuririn PW
18 października 2017, 14:46
Czy każdy się będzie czepiał tych gał? Gadamy o zbroi a nie o pierdółkach.
To tylko pusty model bez tekstur!

Kuririn PW
21 października 2017, 08:13
Dobra, mamy łikend! Więc tak. Chciałbym zobaczyć wasze sugestie co do ptaków w h3 - feniksa i ptaka burzy. Coś ktoś cokolwiek!

@Andruids - proszę o szkic ul. ul.gremlinka ^L^

Belegor PW
21 października 2017, 10:12
Co do feniksa...mam niewiele pomysłów

- Poza armorem na czoło i dziób, ja bym zaproponował różne barwy płomieni - to znaczy w animacji żeby pojawiał się biały, czerwony, pomarańczowy i złoty płomień. Nie wiem na ile to jest wykonalne. Zawsze można dodać mu czub. To zawsze działa.

Co do Ptaka Gromu...to o matko, pełne pole popisu:

- Długi czub i długie sterówki - na wpół harpia wielka (taki orzeł co poluje na małpy), na wpół rajski ptak. Kosmetyczne

-Pazury na zgięciu skrzydeł - też kosmetyczne

- Jasny brzuch z animacją piorunów. Zdolność - rzucanie losowo łańcucha piorunów.

- Uzbrojenie łap i szponów.

- Kombinacja powyższych, wedle wizji autorskiej.

Broń Boże nie róbcie tego maszkarona z czwórki.

garnithron PW
21 października 2017, 11:04
Feniks, nawiązując do różnokolorowego motywu frakcji, mógłby mienić się na tęczowo w trakcie animacji. Oczywiście na swój skromny sposób.

Innym pomysłem byłaby zamiana ul. Feniksa w losowy z czterech różnych ptaków odpowiadających czterem żywiołom na początku każdej tury. Nie wiem na ile jest to wykonalne szczerze mówiąc, ale pomysł jest pomysł.

Ptasiora z Twierdzy mogą otaczać wyładowania takie jak podczas zamiany w SSJ2. Poza tym mógłby mieć zaostrzone, metalowe lotki i dziób. Kolorystyka srebrno-złota.

Kuririn PW
22 października 2017, 18:59

Warmonger PW
22 października 2017, 19:33
Czarodziej jak się patrzy. Tylko kij nie z tej bajki, te ozdoby w kształcie słońca (?) bym wyrzucił. Jakieś proste dyski czy półksiężyc.

Kuririn PW
22 października 2017, 19:37
Warm:
te ozdoby w kształcie słońca (?)

klik

Mistrz PW
22 października 2017, 19:55
Klasa. Czarodziej jak się patrzy ;)

Belegor PW
22 października 2017, 20:43
Jednostka idealnie wyglądająca. Nie mam zastrzeżeń.

Kuririn PW
23 października 2017, 03:07
Jak coś rozdziałka hirołsowa:

Kurek PW
23 października 2017, 10:24
Feniks:

Recolor na złoty jak w wogu lub na tęczowy. Do tego wydłużenie ogonu o "pawie" pióra. Jest taki ptak, który się nazywa "kwezal". Wziąłbym elementy pawia i kwezala i podoklejał feniksowi dodatkowo zwiększając temperaturę jego płomieni, pazury złote zamiast czarnych, biały od rozgrzania dziób. Smokowate kolce na grzbiecie jak u tego z H5 też mogą być.

Arcymag:

Nazwałbym go "Grandmage", czyli wielki mag. do tego trochę gwiazdek u dołu szaty, a buty złote i zdobione. To chyba wszystko co do niego. Nice work!

Kurek PW
23 października 2017, 17:49




Kuririn PW
23 października 2017, 18:51
W sumie mógłbyś zrobić tego fenixa :D tylko troszkę za dużo on zajmuje, nie jest przyjazny dla mego oka...

Ul. Arcymaga - gwiazdki - zdecydowanie nie!
strona: 1 - 2 - 3 ... 144 - 145 - 146 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel