Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Absurdy
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9

Kubson PW
7 października 2017, 10:32
Być może... :/
Ale, myślę że chyba nie, bo bardzo rzadko się zdarza, żeby nawet zwykłe 7 poziomy na mapie dołączały do bohatera, a co dopiero ich ostateczne formy.

avatar PW
7 października 2017, 10:55
Jest też inna możliwość, ale wymaga analizy skryptów, a przynajmniej komentarzy.Zecydowana większość skryptów jest pisana, co oczywiste, pod gracza. Ponieważ AI nie umie korzystać ze decyzyjności skryptów (co też jest oczywiste) autorzy skryptów często by zachować jakiś balans, dają pewne bonusy komputerowi. I to może być taki przypadek, że ty możesz włączyć sobie skrypt ulepszający artefakty, a AI w zamian ma jedną jednostkę 7 poziomu więcej co tydzień.

Magiellan PW
7 października 2017, 19:32
Cube2000

A jesteś absolutnie pewien, że ta konkretna opcja wog była/jest wyłączona? Bo jakby opisany przypadek idealnie pasuje do sytuacji w której si manipuluje przyrostem jednostek... Inną opcją jest obecność siedlisk (konkretnie czarnego lub czerwonego smoka), ale piszesz, że też nie... Więc szczerze mówiąc to nie mam pojęcia XD...

Kammer PW
7 października 2017, 19:55
Ewentualnie sprawdź poprzednie zapisy, jak masz, kodem odkryj cały świat i sprawdź ilość wojska.

Albo udostępnij zapis gry i screeny z panelu skryptów.

ewerlordxp PW
8 października 2017, 09:51
A nie złożył sobie czasem komp Statuetki Legionu?
Oraz mógł mieć fart w Obozie Uchodźców.

Kubson PW
8 października 2017, 16:19
Być może masz rację, gdyż na tej mapie dość często trafiały mi się części zestawu legionisty, zarówno ze znajdźków, jak i z pokonanych wrogów. Ale jakoś udało mi się rozgromić jego armię, on mi uciekł, więc nie jestem w stanie tego stwierdzić. Ale nadal nie jestem pewien, czy w posiadaniu tylko jednego lochu i statuły mógłby zdobyć tyle smoków.

A poza tym zagrałem sobie jeszcze raz na tej samej mapie. I nie wiem jakim cudem wróg zdobył 165 świętych feniksów, jak na mapie nie było ABSOLUTNIE żadnych wrót żywiołów. Jak to wyjaśnicie?

Magiellan PW
8 października 2017, 16:40
Co do przypadku z czarnymi smokami to część propozycji jak dyplomacja, statua legionów i obóz to bym raczej odrzucił... Gdyby to była dyplomacja to musiałoby na mapie być albo dużo oddziałów czarnych/czerwonych smoków, albo mało (ale za to w większych ilościach) i praktycznie wszystko jak leci musiałoby się przyłączać do si... A takiego farta to chyba nawet komp by nie miał...Jeśli chodzi o statuę legionów i obóz to przynajmniej gracz zyskuje dosłownie plus 1 jednostkę 7 poziomu więc też by to nic nie dało... Chyba, że w przypadku gracza komputerowego ten plus jest większy... W sumie to samo tyczy się tego drugiego przypadku z feniksami... Tam jeszcze ewentualnie może wchodzić w grę opcja z siedliskami na mapie... Z drugiej jednak strony z graczem si wszystko jest możliwe więc...

Kubson PW
8 października 2017, 17:09
Jakby Si miał tą statuetkę, to z grallem dostawałby 4 smoki tygodniowo. Więc w ciągu 4 miechów i 2 tygodni musiałby mieć ich max.72 (a nawet i minimalnie mniej, gdyż w pierwszym tygodniu nie da się ich zdobyć). Oczywiście też byłbym w szoku, ale przynajmniej wiedziałbym, że jest to możliwe.

A w przypadku feniksów, kompletnie nie wiem, o co tu chodzi. Przecież Si nie mógł ich od tak po prostu wziąć z powietrza (zwłaszcza w tak niewiarygodnych ilościach)!!!

avatar PW
8 października 2017, 18:12
Mapka losowa czy autorska? Gdyż jak autorska to całkiem możliwe, że mapmaker ustawił zdarzenie dające ai stworzenia.

Kubson PW
8 października 2017, 18:18
Zwykła, w scenariuszu, nosi nazwę "Odwrót mnichów". I na niej zdarzyły się obie przypadki. W żadnej innej nie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9
temat: Absurdy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel