Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: [H6] Bugi oraz problemy z grą/fabułą
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10

Alistair PW
5 marca 2014, 21:49
Mam wersję 2.1.0. A ze sprzedawcą się kontaktowałem. Poradzili mi wyłączyć zaporę i antywira, co nic nie dało, i kontaktować się z Ubi. To też zrobiłem, czekam na odpowiedź, na którą pewnie poczekam jeszcze trochę. Jak się nie doczekam, to skontaktuję się ze sklepem ponownie.

Niestety czytam sobie na forum steama, że nie jestem jedynym z tym problemem. Inni też pytali się Ubi, to dostali odpowiedź, że klucz powinien działać i w Ubi nie wiedzą dlaczego nie działa.

Dobra, z patchem sobie poradziłem. Problem polegał na tym, że patch 2.1.1, umieszczony w Grocie, jest przeznaczony dla wersji pudełkowej gry. Ponieważ ja miałem wersję Digital, to patch też musiał być dla takiej wersji.

Znalazłem go tu: Wersje patcha 2.1.1

W sumie przydałoby się to dodać do działu Download dla Heroes 6. Na steamie nie jest to chyba potrzebne (tak gdzieś czytałem), ale nie każdy tam kupuje.

Bezimienny111 PW
6 marca 2014, 13:31
Co do kodu, sam kupowałem na muve, przy okazji promocji na koniec roku. Kod do dodatku działał, do DLC nie chciał. Muve odesłało do Ubi, Ubi poprosiło o screeny, potem przysłało nowy kod, który również nie działał. Dałem sobie spokój... 10zł to nie majątek...

AquaInferus PW
6 marca 2014, 15:07
to chyba nie ma znaczenia ja z patchowałem grę z 1.8 na 2.1.1 łatkami z stornu Ubi i nie było tam dwóch wersji łatki 2.1 czy 2.1.1 . OK wracam poszukać poradnika ile razy można przechodzić ta samą misje źle się dziej ku...

Alistair PW
6 marca 2014, 19:34
No ja musiałem ściągnąć wersję Digital. Jeśli to nie miało znaczenia, to nie wiem co miało, ale wersja Retail nie chciała się zainstalować. Poza tym przeczytałem o tym na zagranicznym forum, może nawet na Ubi.

AquaInferus PW
6 marca 2014, 21:49
Zapomniałem wspomnieć że ma wersje gry pudełkową Z tego co mówili mi w Pomocy technicznej to nawet złotą edycje, czemu wyrażam zdziwko bo ma okładkę wersji premierowej czyli nie potrzebnie kupiłem dodatek z piratami osobno i wpisywałem jego klucz

Jaroo23 PW
12 marca 2014, 21:51
Dziękuję za poradę.
Po zainstalowaniu patchy 2.1 i 2.1.1. problem jak na razie się nie pojawił.

Zehir-12 PW
13 marca 2014, 18:21
Witam!
Czy wy też macie problem z niektórymi mapami, np Elfie Lasy? Tzn. Że pierwsza bitwa w ogóle się nie ładuje??? Nie można przez to zagrać. A nie chce mi się grać na tych mapkach z podstawki, bo już w nie wiele razy grałem ;) Wersję mam aktualną, więc to nie kwestia dogrania jakiegoś patcha.

Crystal Dragon PW
17 kwietnia 2014, 22:15
Mam problem z kampaniami.
Jak skończę pierwszą misję z jakiejkolwiek kampanii to robi się czarny ekran i nic nie mogę robić, ale muzyka z gry gra nadal.
Ogólnie dodatki posiadam wszystkie, a wersji nie podam, bo nie wiem, jaką mam:p

Hieronim PW
1 października 2017, 12:57
Przeglądając temat natknąłem się na bug związany z broniami rodowymi ( strona 9 ). Chodzi mi o to, że zamiast zmniejszać koszt czarów zwiększają go. Czy dobrze zrozumiałem, że z każdym kolejnym wczytaniem gry, przy założonej broni, koszt czarów rośnie o 5% zamiast maleć?

Dodatkowo dostałem informację, że każda broń magiczna jest zabugowana, bo zamiast dodawać moc magiczną to odejmują ją. I tutaj sprawa podobna jak z kosztem czarów. Każde kolejne wczytanie gry obniża moc magiczną. Co gorsza podobno oddziałuje to też na jednostki i im też obniża moc. Np. jeśli mamy 1000 koralowych kapłanek to w pewnym momencie pod wpływem broni mają atak tak jakby było ich 100.

I teraz ważne pytanie - czy to prawda? Ciężko oddzielić plotkę od prawdy, dlatego pytam ekspertów. Z góry dziękuję za odpowiedź! =)


Alamar PW
1 października 2017, 15:54
Tak

Hieronim PW
1 października 2017, 16:40
A czy ten problem dotyczy też broni dla wojowników? I czy zabugowany jest tylko koszt zaklęć i moc magiczna czy wszystkie bonusy dla magów? Bo jest kostur równowagi, który daje obronę przed magią. Można w nim bezpiecznie chodzić? :p

Alamar PW
2 października 2017, 13:14
Osobiście nie miałem z tym bugiem problemów, zarówno u magów jak i u wojowników. Jednak on występuje u innych.
Z tego co wiem, problemem jest psucie się zapisu gry, którego nie da się naprawić. Jeśli dobrze pamiętam, to rozbrojenie bohatera przed zapisaniem gry może ten błąd zniwelować, ale naprawdę nie pamiętam, czy jest to 100% sposób na uniknięcie tego buga. Osobiście każdy z moich bohaterów ma przypisaną broń rodową w panelu Dynastii/Rodu, więc może to też wpłynęło na brak buga?
W każdym razie polecam Ci poszukać samemu dalszych informacji na przyczyny występowania tego błędu i jak go omijać.

Hieronim PW
2 października 2017, 14:00
Ok. Dziękuję bardzo za odpowiedź. No właśnie nie mogłem nic znaleźć dlatego napisałem tutaj. Trzeba będzie chyba poszukać na zagranicznych stronach. A z tym przypisaniem broni, to fajny pomysł. Może faktycznie o to chodzi. Pozdrawiam i miłego dnia! =)

czops PW
14 listopada 2017, 20:10
Witam, mam taki problem po przejściu kilku kampanii doszedłem do kampanii inferno ( 2 misja ), dotychczas gra działała bez zarzutu, jednak od jakiegoś czasu przy jakiejkolwiek walce po wejściu do księgi czarów wywala mnie do pulpitu wszystko inne działa poprawnie, nawet po wejściu w stare zapisy gry dzieje się tak samo, jedynie w potyczce bez neta jest wszytko ok ?!?!

Markham98 PW
12 lutego 2018, 22:05
Ostatnio formatowałem komputer i na nowo zainstalowałem szóstkę, postanowiłem odświeżyć kampanię, więc odpaliłem np. 3 lub 4 misję od nowa, a tu bohater ma pierwszy poziom.

Markham98 PW
15 lutego 2018, 10:20
Po ponownej instalacji błąd występuje nada. Co do wersji to mam 2.1.1
Wiem, że podobny problem występował również w starszych wersjach.

miloszgnk PW
16 marca 2018, 14:33
Witajcie.

Heroes VI
Pierwsza misja kampanii, podchodzę do Toghrula, daję atakuj, robi się czarny ekran, widzę tylko kursor, słyszę dźwięki gry i klikanego Escape'a.
Próbowałem 3 razy.

Pomóżcie :(
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10
temat: [H6] Bugi oraz problemy z grą/fabułą

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel