Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/Projekt] Świątynia/Shrine
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 9 - 10 - 11

AmiDaDeer PW
8 sierpnia 2017, 21:49
Andre:
geograficznego Vori
Postulowałem Bacusowi, by tak zrobić Świątynię, by mogła zostać geograficznie umieszczona na Vori (czyli przykładowo zrobić z terenu frakcji śnieg czy coś w rodzaju tundry). Wtedy oprócz barbarzyńców (których już mamy), gigantów (których już mamy) i elfów (których też już mamy) na Vori znajdowałby się przynajmniej jeszcze czwarty lud. Inna sprawa że miałoby to wpływ tylko na fabułę, która jest, stety czy niestety, drugorzędna przy kreacji frakcji.

witchking PW
8 sierpnia 2017, 22:28
@up
Vori to dobre miejsce na osadzenie całkiem nowej fabuły więc jak najbardziej popieram pomysł Hobbita. Jak już się tak nasuwa temat Vori to tak na marginesie wspomnę, że marzy mi się zagrać kiedyś w odtworzoną kampanie miecza mrozu z nowymi zamkami reprezentującymi frakcje Vori.

Khemiel PW
8 sierpnia 2017, 22:32
Hmm, a jakby siedliskiem Tanukich była Gorzelnia? W końcu mają w swoich łapkach te bukłaczki z sake czy innym napojem wyskokowym "żeby dodać sobie odwagi". Gorzelina w sumie mobłaby też zwiększać ich przyrost.
Taki skromny pomysł z mojej strony. :)

Kastore PW
8 sierpnia 2017, 22:45
Nie podoba mi się pomysł z osadzaniem świątyni na śniegu. A to gdzie ma być usadzona fabularnie w ogóle mnie nie obchodzi.

Khemiel PW
8 sierpnia 2017, 22:54
Popieram Kastore, wtedy cały lineup musiałbym zostać zmieniony. Małpi wojownicy, Ninja, Tanuki a przede wszystkim Kappy jakoś nie kojarzą się ze śniegiem.

Kammer PW
8 sierpnia 2017, 23:05
Co do kapp - to nieco bym polemizował, kipie DoC-a udało się, mam wrażenie, dość ciekawie połączyć kappy z lodem w Sankturium, na przykład tak.

Przy czym, mam wrażenie, zapominacie o pewnym szczególne - pod lodem mogą być gorące źródła, vide Islandia, Słowacja.

Kastore PW
8 sierpnia 2017, 23:09
I co z tego? Japonia kojarzy mi się z tym a nie z tym.

witchking PW
8 sierpnia 2017, 23:19
A może tak

Kastore PW
8 sierpnia 2017, 23:23
A może nie?
Zresztą jednostki są ubrane jakoś tak przewiewnie, zaziębiły by się.

Trith PW
8 sierpnia 2017, 23:25
A dżiny, gremliny, magowie, nagi i tytani? Co, im nie jest zimno?

Kastore PW
8 sierpnia 2017, 23:27
A kappa? Przecież ma całe mokre włosy.

Mistrz PW
9 sierpnia 2017, 00:00
Tego jeszcze nie było! Bardzo doceniam wkład pracy. Udało się wam uchwycić klimat Japonii w stylu homm3. Zgadzam się z przedmówcami, że nazwy muszą być bardziej w stylu homm3, bo te obecne nie pasują do reszty. Nie podoba mi się też Lis na 7-mym levelu, Oni pasował by tu bardziej IMO.

XEricSin PW
9 sierpnia 2017, 08:55
Hi, nice to see your Japanese faction.

I am making a Chinese faction on era, which would be ported to vcmi as well.

And I have seen some overlaps. And I am afraid that my amateur will be beaten hard by your professionality. :(
The monkey, the fox, the pagoda.
I have monkey creep and monkey hero, fox creep(removed) and fox hero.
My special building, pavilion, looks like your pagoda.

May I suggest not to include figures from other literature as a hero, especially Sun Wukong.

By the way, I have posted your faction pictures on HC for discussion. If you mind, I will remove them.

Thank you.

For your information:

I have the following hero races:
1 human (Monk/Taoist/Merchant/Commander)
2 monkey
3 snake
4 fox

I have the following buildings/creatures:
1 vine yard: leaf -> flower -> calabash boy
2 temple of monkey king: monkey -> monkey elder
3 sword chamber: sword servant -> sword rider
4 wall of carvings: martial monk -> spell monk -> high monk
5 statue of goddess: snake carrier -> snake bearer
6 deep woods: white deer -> sacred deer
7 mark of mountains: fire dragon -> jade dragon -> white dragon

Andruids PW
9 sierpnia 2017, 10:22
Sup. Wukong has been renamed to Goku yesterday. His bio points to another hero from 'Journey to the West' but he also has his Japanese name. I hope it's OK.

XEricSin:
And I am afraid that my amateur will be beaten hard by your professionality. :(
Well... you have functional town screen and units. This project is still in its concept phase. There may pass a year until it takes some semblance of a playable town. Sure, it may be well-thought-out and promising, but it's hardly professional.

Kastore PW
9 sierpnia 2017, 11:10
A może nazywanie bohatera bardzo znanym imieniem pewnej nieogarniętej postaci z pewnego anime nie jest dobrym pomysłem. Zanim powiecie, że to tylko imię jak każde, no to z góry się nie zgadzam, bo Goku to imię bardzo silnie zakorzenione w popkulturze i niekojarzące się zupełnie że stuffem hirołsopodobnym. Wiecie, to tak jakby nazwać jakąś postać Jezus Hitler, niby normalne imię, normalne nazwisko, ale jednak coś nie gra.

Andruids PW
9 sierpnia 2017, 12:24
Kastore:
A może nazywanie bohatera bardzo znanym imieniem pewnej nieogarniętej postaci z pewnego anime nie jest dobrym pomysłem.
Ale przecież Saiyuki nie jest aż tak popularne jak Jezus i Hitler.

caladan PW
10 sierpnia 2017, 13:27
Inna nazwa na Oni, która można dać jako nieulepszenie Akki.


Do alternaty

Tengu i ulepszenie DaiTengu

Inny ciekawy stwór

Ningen- "jest to stwór badany przez japońskich kryptozoologów. Według doniesień przypomina połączenie człowieka z wielorybem. Jest biały i długi na 20-30 metrów. Obserwowany był w okolicach Antarktydy. Podejrzewa się, że Ningen może być humanoidem, który przenosząc się z lądu do wody, przystosował się do życia w niej. Może coś w tym jest, skoro nawet rząd japoński postanowił zająć się tą sprawą."




Bacus PW
11 sierpnia 2017, 22:38
Dzisiaj tak bardziej...

Dlatego krótka rozpiska co porusze, aby każdy łatwiej znalazł akapit interesujący właśnie jego...

Idzie to tak:
1. O fabule
2. O Budywlach
3. Bohatyry
4. Więcej o reszcie

Zacznijmy więc...

O Fabule!
Świątynia na Vori? Sensowna opcja, można wtedy bardzo prosto uzasadnić pochodzeie istot, ot tubylcy... ale co ze śniegiem? Mi też nie widzi się ten ekran przykryty przyjemnym białym puchem... No, ale Vori bez śniegu!? To herezje! E tam... Można uczynić tak, aby wilk byl syty, a owca cała... Ekran jak i historia Świątyń trwałaby przed zlodowaceniem Vori kiedy był to archipelag, wtedy mógłbym ekran dać jaki uważam, że pasuje... jednak obecnie fabuła i osadzenie Świątyń w uniwersum pozostawiam tajemnicą... Może ukrywają się w górach? Może na Vori? Dzisiaj nie poznacie odpowiedzi na to pytanie.

Budowle!
Karczma:

Wstępna Gildia:

Dojo+Plac Treningowy(Horda)


Pomysły na budynki specjalne i ich działanie:
Sieci Rybackie - Co tydzień szansa na wyłowienie losowego artefaktu.
Plac Treningowy - Horda Ninja
Konsulat - Zwiększa moc Dyplomacji i Sokolego Wzroku o 10%

Bohatyry:
Pierw zapowiedź... Dejaponizacja imion nastąpiła, więc wielu bohaterów zmieni swe imiona. Robota dla was! Piszcie swoje typy imion dla Samurajów i Mnichów(Obu płci), a najciekawsze opcje trafią zostaną wybrane i trafią do frakcji. Miłej zabawy!

Nowi Samuraje:
Cytat:
Ashi

Rasa:Demon
Specjalizacja:Oni
Bio:Ashi była od urodzenia wychowywana na zimnokrwistą zabójczynię, do momentu kiedy dostała zlecenie zabicia Jacka. Kiedy spotkała cnotliwego samuraja, zrozumiała że popełnia błąd i przyłączyła się do jego krucjaty.

Cytat:
Jack

Rasa:Człowiek
Specjalizacja:Dyplomacja
Bio:Jack został wypędzony ze swojej ojczyzny przez potężnego demona, który opanował jego kraj. Jego nieugięty charakter i ciągła walka ze złem, pozwalają mu zjednać sobie wielu sojuszników.

Bohaterowie ujawnieni wcześniej mogą ulec zmianie, ale nie muszą. Będę informował na bieżąco.

WIęcej o reszcie
Niedowiarki:
tylko właśnie, jest tu jakiś grafik 3D, który to zrealizuje?


No właśnie... Póki nie zobaczę grafik 3D. Uznaje poziom tego projektu na poziomie "Vori".
O którym Vori mowa?
Modele powstają w ciszy, bo tego potrzebują, ale jak i budynki tak i jednostki są w fazie realizacji. Powoli, ale pracujemy swoim tempem i stylem. Dlatego, aby jakokolwiek uzasadnić słowa wstawie wczesny model Kappy, który obecnie jest w fazie produkcji.


To tyle na dzisiaj.

Wyczekujcie, śledzcie i wszyscy szanujmy DIO.
Pozdrawiam.

Trith PW
12 sierpnia 2017, 01:11
Dalej ładnie i poprawnie, zastrzeżenia mam do dwóch rzeczy jednak.
Gildię magów bym zrobił na planie sześciokąta lub ośmiokąta, szczególnie jeśli nie masz zamiaru odginać dachu na modłę azjatycką. Tak prosty kształt na planie kwadratu wydaje się trochę biedny.
Drugim mankamentem jest kappa. Do podstawy nie mam zastrzeżeń, ulepszeniu jednak zwiększyłbym kontrast, dał bardziej nasycone, intensywne kolory bo teraz jest szarawe i się trochę zlewa. I skorupa ulepszenia wygląda po prostu jakby taszczył na plecach duży kamień. Zmieniłbym teksturę o podobnej fakturze co podstawa albo nawet jeszcze gładszą, ciemniejszą, z większym połyskiem i pokombinował z próbą wizualnego zaznaczenia krawędzi skorupy, bo ta też się wizualnie gubi przy ulepszeniu, przy podstawie może też bym nieco uwydatnił.

Hayven PW
12 sierpnia 2017, 11:44
Cytat:
Jack został wypędzony ze swojej ojczyzny przez potężnego demona, który opanował jego kraj. Jego nieugięty charakter i ciągła walka ze złem, pozwalają mu zjednać sobie wielu sojuszników.

Cytat:
Ashi była od urodzenia wychowywana na zimnokrwistą zabójczynię, do momentu kiedy dostała zlecenie zabicia Jacka. Kiedy spotkała cnotliwego samuraja, zrozumiała że popełnia błąd i przyłączyła się do jego krucjaty.

I see what you did there.

Podoba mi się :)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 9 - 10 - 11
temat: [VCMI/Projekt] Świątynia/Shrine

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel