Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/Projekt] Świątynia/Shrine
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11

Bacus PW
4 sierpnia 2017, 09:24
Odpowiem na większość uwag, ale pierw mała aktualizacja.

Hobbit i witchking zasugerowali, abym stworzył grafikę koncepcyjną bohaterów dosiadających swoje rumaki. Uznałem, że to dobry plan, więc go dzisiaj zrealizowałem.
Oto pierwsza wersja jeźdzców!


Do tego bohaterca magii:
Cytat:
Onna
Rasa: Demon

Specjalizacja: Dziennie daje 1 siarki
Bio: Onna należy do najbardziej przebiegłych i złośliwych przedstawicieli swojej rasy. Terroryzowani mieszkańcy krainy demonów użyli podstępu, żeby przekonać ją do zamieszkania w świątyni, lecz nawet tam najświętsze kapłanki mają jej dość.

Teraz odpowiedz na pytania, czyli pierwsze Shrine'owskie Q&A w moim wykonaniu! Oczyiwiście Andruids i Hobbit mają tak samo ważny głos jak Ja, więc pamiętajcie, że Oni także mogą coś zmienić i zrobić aktualizacje!

Topork:
Bohaterem mocy powinien być zdecydowanie Szogun(za wikipedią: wódz naczelny, generał, zwierzchnik sił zbrojnych, generalissimus.)
Pierwsza wersja zawierała Szoguna jako bohatera mocy i Samuraja w line-upie, ale uznaliśmy we trójkę, że Samuraj brzmi lepiej, bardziej pasuje do całej koncepcji i cyferek, które Andre spisał.
Cytat:
Wydaje mi się, że jest zbyt wiele humanoidów w line-upie( właściwie to sześć z siedmiu jednostek.)
Czyli tyle ile w Zamku, Fortecy, Twierdzy i Nekropolii.
Cytat:
Dla urozmaicenia można by do line-upu dodać
Lwy to Lammasu z modu Nepha, a Garudy to harpie. Nie, nie będzie powielania. Frakcja ma być inna od reszty i nie gryźć się z innymi modami, a także dawać choćnby map-makerom całkiem nowe istoty do wykorzystania.

Kastore:
Dlaczego sieci rybackie? Poza tym, to nie jest zbyt OP? W końcu to masowa pasywka składanego artefaktu.
Bo skośni robią sushi, poławiają rekiny... takie skojarzenie, ale fakt, przemyśleć trzeba działanie, bo może być zbyt potężna na niektórych mapach.
Cytat:
W sensie co?
Widzisz wroga na mapie i chcesz obejrzeć jego armie, ale nie widzisz tam Tanuków, ale dajmy na to czarty, enty czy pegazy. Taka zmyłka! Umiejka nie robiąca w grze nic, ale podkreślająca psotną nature Tanukich.
Cytat:
Ale jak to będzie wyglądać?
Jak u Arcydiabłów. Bomba dymna i znikanie. Teleportacja jednym słowem.
Cytat:
A może nie? Nie ma w grze jednostek ze stałym działaniem jakiegoś czaru.
To będzie! A jeśli coś nie będzie grało to może rzucać na siebie pogromce przy ataku. Ot.
Cytat:
Co? Jak to ma działać?
Jak u Ogrów, możesz rzucić na sojusznika buff, który Leczy, a ulepszenie zwiększa dodatkowo zdrowie o 10% wybranej jednostki.
Cytat:
Pomysł fajny, ale to powtórka z czarodziejskiego smoka.
Trochę... ale na obronę dodam, że smok jest neutralny, więc nie mamy 7 poziomowego maga nigdzie, a może wnieść coś nowego... no i będzie miał mniejszą pule czarów(Po 1 każdego żywiołu)

Eggyslav:
Taka drobna krytyka jeśli chodzi o Ninja: Prawdziwi ninja nosili się raczej na granatowo (żeby wtapiać się w tło nocnego nieba), nie na zielono, a już na pewno nie na czerwono-czarno... Proponuję chociaż zmienić kolorystykę ulepszenia.
To gra fantasy, więc pozwoliłem sobie na taki zabieg, szczególnie, że starałem się zachować spójność kolorystyczną frakcji. Podstawy w Szarościach, zieleniach i brązach, a ulepszenia w czarno-czerwonych ciuchach. To mną kierowało wybierając kolory poszczególnych ubrań.
Cytat:
Proponowałbym także zmienić nazwę bohatera magii na Sensei...
Mnich jest bardziej klasyczny, kojarzy się z Tybetem i podkreśla religijną naturę frakcji skąd nazwa Świątynia.
Cytat:
I btw, skoro Tanuki znane są z tego że ich posągi są amuletem przynoszącym szczęście w biznesie i dobrobyt (podobnie zresztą jak Maneki Neko, te kotki machające łapką), proponuję żeby zamiast tej dziwnej zdolności miały one zdolność dawania złota, 100 sztuk, ulepszenie 250, mechanizm taki jak u Kryształowych smoków.
Dobry pomysł, wezmę go do serca i analizy.
Cytat:
Poza tym, jako alternatywną, dodatkową jednostkę latającą, proponowałbym Tengu, ulepszenie Tengu Yamabushi
Nad alternatywami póki co nie myślałem, a jak zacznę nad nimi myśleć to pewnie postaram się, aby zmieniały trochę styl gry lub uzupełniały lukę. Będzie odczuwalny brak niskopoziomego strzelca? Wykreuje się go, potrzebny będzie ofensywny piechów? Będzie taki. Obecnie alternatywy nie są rozplanowane. Zbyt wczesny etap prac, ale wezmę Tengu do arkusza jako opcja.

Toffi:
Poważnie... już nazwa sturęcy była śtednia.
Nazwa jak nazwa, mogę dowolnie zmienić... Może być Kami, Kyuubi, Yokai czy dodać do Kitsune jakiś człon jak Prorok(prophet) czy sugerowany przez Tritha Kitsune Sensei. To zawsze mogę zmienić, a dałem taki placeholder, aby wiadomo było z czym mamy do czynienia.

Cytat:
=Warmonger]Nareszcie jakiś pomysł i wizja, od razu z pewną wykonaną pracą. Chyba po raz pierwszy nie pojawi się tu słynny komiks o nowych miastach;)
Bo jeszcze Nicolai nie widział, więc nie miał kto wrzucić nasz ulubiony komiks.



Kastore PW
4 sierpnia 2017, 12:39
Bacus:
Widzisz wroga na mapie i chcesz obejrzeć jego armie, ale nie widzisz tam Tanuków, ale dajmy na to czarty, enty czy pegazy.
Ale bez sensu. To będzie działać równie dobrze co całun ciemności "ukrywający" nekropolie. :P
Bacus:
To będzie! A jeśli coś nie będzie grało to może rzucać na siebie pogromce przy ataku. Ot.
Oh, oh, to niech ma to jako zdolność działającą tak samo jak pogromca, a nie jako stały czar.
Bacus:
Jak u Ogrów, możesz rzucić na sojusznika buff, który Leczy, a ulepszenie zwiększa dodatkowo zdrowie o 10% wybranej jednostki.
Leczenie na szóstym levlu. :3
I jak podzielę sobie armię na dajmy na to 6 kirinów i archanioła, to archanioł będzie mógł mieć po pierwszej turze 443 punkty życia? :P
Do kiedy to ma się utrzymywać? Można to będzie rozproszyć? Jak to będzie działać umiejką upiornego smoka? Jak to ma działać, kiedy życie jednostki jest niepełne? Np. czy starożytny behemot mający 150hp po rzuceniu tego efektu będzie mieć 330hp? Czy może tyle ile daje leczenie + 30hp? I jak silne ma być to leczenie?
Bacus:
Trochę... ale na obronę dodam, że smok jest neutralny, więc nie mamy 7 poziomowego maga nigdzie, a może wnieść coś nowego...
To chociaż zmień magiczne lustro na coś innego.
Cytat:
zamiast tej dziwnej zdolności miały one zdolność dawania złota, 100 sztuk, ulepszenie 250, mechanizm taki jak u Kryształowych smoków.
Czyli na tydzień? No OK, chociaż trochę to biedne. :P

Andruids PW
4 sierpnia 2017, 13:25
Kastore:
Ale bez sensu. To będzie działać równie dobrze co całun ciemności "ukrywający" nekropolie. :P
Zamysł był taki, żeby Tanuki pojawiały się na mapie przygody jako losowa jednostka, a podczas walki - zonk, ale faktycznie, bardziej odpowiednie będzie chyba działanie przypominające Ukrycie na poziomie podstawowym.
Kastore:
I jak podzielę sobie armię na dajmy na to 6 kirinów i archanioła, to archanioł będzie mógł mieć po pierwszej turze 443 punkty życia? :P
Nie, bo efekt nie będzie się nakładał.
Kastore:
Do kiedy to ma się utrzymywać?
Standard w przypadku jednostek rzucających zaklęcia to 3 tury.
Kastore:
Można to będzie rozproszyć?
Tak samo jak każde pozytywne zaklęcie.
Kastore:
Jak to będzie działać umiejką upiornego smoka? Jak to ma działać, kiedy życie jednostki jest niepełne? Np. czy starożytny behemot mający 150hp po rzuceniu tego efektu będzie mieć 330hp? Czy może tyle ile daje leczenie + 30hp? I jak silne ma być to leczenie?
Normalnie, normalnie, nie, tyle ile daje leczenie, chyba poziom eksperta (5 x moc + 30).

Kastore PW
4 sierpnia 2017, 13:42
Andruids:
bardziej odpowiednie będzie chyba działanie przypominające Ukrycie na poziomie podstawowym
Tzn.?
Andruids:
Standard w przypadku jednostek rzucających zaklęcia to 3 tury.
Nie zawsze.
Andruids:
Normalnie
Tzn.?
Andruids:
chyba poziom eksperta (5 x moc + 30)
Ma być masowe?

Andruids PW
4 sierpnia 2017, 14:09
Kastore:
Tzn.?
Tanuki pokazują się w armii bohatera jako najsilniejsza jednostka w grupie, czyli jeśli bohater ma 2 oddziały Tanuki i oddział Oni, to przeciwnik widzi 3 oddziały Oni.
Kastore:
Tzn.?
Zmiana maksymalnego życia jednostki nie ma wpływu na obecne życie "najwyższej" jednostki w oddziale. Oddział poddany w tym samym czasie buffowi Kirina i debuffowi Upiornego smoka będzie miał -40% życia.
Kastore:
Ma być masowe?
Pewnie tak, jeśli bohater będzie miał Ekspercką umiejętność Magii Wody. Jeśli okaże się to zbyt OP, to nie.

Eggyslav PW
4 sierpnia 2017, 14:21
Kastorełeczełe:
zamiast tej dziwnej zdolności miały one zdolność dawania złota, 100 sztuk, ulepszenie 250, mechanizm taki jak u Kryształowych smoków.
Czyli na tydzień? No OK, chociaż trochę to biedne. :P

Wiesz, liczby zawsze można zmodyfikować, bałem się, żeby nie było zbyt OP, ale jak 100/250 szt. złota to mało, to myślę, że 250/500 będzie w sam raz... W końcu Tanuki to tylko jednostka I poziomu...

Kastore PW
4 sierpnia 2017, 14:24
Andruids:
Pewnie tak, jeśli bohater będzie miał Ekspercką umiejętność Magii Wody.
Chyba jeśli walka będzie się toczyć na magicznym albo wodnym polu, jak w przypadku innych jednostek tego typu. Stawiam hipotezę, że leczenie na zaawansowanym na 6. poziomie będzie bardzo słabe, bo w zasadzie służy tylko do zdejmowania negatywnych czarów, a na eksperckim będzie OP, bo będzie można to robić masowo, aczkolwiek, jeżeli ma to być jakiś ważny element taktyki frakcji czy coś to może być.
Egg:
myślę, że 250/500 będzie w sam raz... W końcu Tanuki to tylko jednostka I poziomu...
Obawiam się, że i tak będzie to nieprzydatne.

Eggyslav PW
4 sierpnia 2017, 14:48
Panie Kastore, Złoto zawsze jest przydatne, to co powiesz na 500/1000 gp? 1000/2000? 2000/5000? Jak mówiłem, liczbę można dostosować, zresztą, wszystko zależy od Bacusa.

Kastore PW
4 sierpnia 2017, 15:17
Zrezygnowałbym z dawania złota przez pandy. Niech mają tylko ukrycie.

MinosKing PW
4 sierpnia 2017, 17:13
Miasto zapowiada się bardzo interesująco, zaś utwór zrobiony przez Hobbita bardzo klimatyczny! I doskonale wpisuje się w klimat miasta!

Jednostki zapowiadają się całkiem ciekawie, ale nie wiem co sądzić tylko o jednym strzelcu? Do tego dopiero aż na 7 poziomie! :3

Eggyslav PW
4 sierpnia 2017, 17:19
W Nekropolii też masz tylko jednego strzelca, i również na późniejzym poziomie...

@Kastore Tanuki to nie Pandy Małe, tylko gatunek japońskiego szopa.

Andruids PW
4 sierpnia 2017, 17:30
Jak już mamy być dokładni, to jenotom bliżej do psów, niż do szopów.

Hieronim PW
4 sierpnia 2017, 17:54
Skorzystałem z podanej przez Ciebie rady - włączyłem sobie muzyczkę i jednocześnie oglądałem. Zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Po pierwsze świetny utwór, więc wielkie brawa dla Hobbita. Po drugie bardzo podoba mi się line-up. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia dobrania odpowiednich umiejętności, ale same jednostki są ciekawe i klimatyczne. Życzę powodzenia w pracach nad projektem!

przystan PW
4 sierpnia 2017, 20:14
Bacus:
Bo skośni robią sushi, poławiają rekiny... takie skojarzenie, ale fakt, przemyśleć trzeba działanie, bo może być zbyt potężna na niektórych mapach.

Zbyt potężna? A grall fortecy? odkrywanie całej mapy?

Kastore PW
4 sierpnia 2017, 20:18
Odkrywanie całej mapy jest słabe jak barszcz.

Zachari PW
4 sierpnia 2017, 21:09
A nawet bym powiedział że denerwujące

Kammer PW
4 sierpnia 2017, 23:18
Bacus chciał moich opinii, to proszę:
- tanuki mają fantastyczne kapcie, też taki chcę;
- ich worek wygląda... niezbyt bojowo, to sprawia wrażenie, jakby walczyły bukłaczkiem;
- ich umka na ten moment jest cannot-into-VCMI, może w kolejnych iteracjach kodu;
- Kappa Shya wygląda na nieumarła, serio. Skóra wygląda bardzo nie-życiowo, a skorupa na nadgniłą;
- u nindżów mi ewolucja kolorków nie leży - zielony przechodzi w czerwony?
- oni wygląda jak... e... żul, co ukradł katanę, a ulepszenie jak full samuraj, mam wrażenie, że skok jest za mocny, dałbym podstawie fragmenty pancerza (napierśnik?);
- małpi król jest taki złoty, że się zlewa w jasną plamę, może nieco zróżnicuj złoto (szczególnie od pasa w górę);
- to samo u ulepszenia K(u)ririna, też jest zbyt złoty, zresztą, przejście zielony->złoty mamy już w Bastionie, u smoków.
- kitsu są obłędne;

To jakoś tak, sam projekt jest obiecujący, powodzenia.

Dydzio PW
5 sierpnia 2017, 12:52
Kammer:
ich worek wygląda... niezbyt bojowo, to sprawia wrażenie, jakby walczyły bukłaczkiem;

Ja myślałem, że to manierka do picia, w której jest coś takiego jak np tu w pierwszych 12 sekundach filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=UKZLI6_tD9M

Eggyslav PW
5 sierpnia 2017, 13:25
to się nazywa tykwa, i służy do przechowywania wody, sake i innych napojów. Taka wschodnia manierka.

Bacus PW
6 sierpnia 2017, 15:30
Aktualizacja będzie malutka.

Koncept rozwoju Ratusza:



*Gif nie wiem czemu się nie zapętlił, więc jakoś odpalić w innej karcie.

Postanowiłem poprawić Oniego.


A teraz krótkie Q&A:
MinosKing:
Jednostki zapowiadają się całkiem ciekawie, ale nie wiem co sądzić tylko o jednym strzelcu? Do tego dopiero aż na 7 poziomie! :3
Późno, ale będzie dosyć tani i łatwy do zdobycia, więc nie będzie to mocno odczuwalne.

Kammer:
- ich worek wygląda... niezbyt bojowo, to sprawia wrażenie, jakby walczyły bukłaczkiem;
To jest bukłaczek z sake. Tanuki podbijają w czasie walki z manierki, aby wzmóc odwagę.
Cytat:
- u nindżów mi ewolucja kolorków nie leży - zielony przechodzi w czerwony?
Chciałem ujednolicić kolorystykę opancerzenia i ubioru wśród jednostek frakcji.
Cytat:
- małpi król jest taki złoty, że się zlewa w jasną plamę, może nieco zróżnicuj złoto (szczególnie od pasa w górę);
To się wyważy.


strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11
temat: [VCMI/Projekt] Świątynia/Shrine

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel