Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prawa autorskie, licencje i inne prawnicze dyrdymały
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

Trang Oul PW
2 czerwca 2005, 19:07
Znalazłem pewną stronę, na której ktoś sprzedaje mapy do Herosów i DARMOWEGO WoGa. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53029573
Skąd ten osobnik wziął 7000 map? Założę się, że albo zrobił mapy losowe, albo ściągnął z internetu i teraz wszystkich oszukuje. Mało tego, sprzedaje jeszcze DARMOWE spolszczenie do WoGa. Ludzie, tak być nie może! Możemy coś z tym zrobić?

Haregar PW
2 czerwca 2005, 19:29
Owszem, trzeba. Ale nie potrzebnie robiłeś 3 tematy :p

Nagash PW
2 czerwca 2005, 19:46
Mało tego, że trzeba płacić za DARMOWEGO WoG'a to jeszcze skopiował obrazek z Jaskini Behemota! Oto ta strona http://www.heroes.dog.pl/

Acid Dragon PW
2 czerwca 2005, 20:04
Co do aukcji na allegro, to tu sprawa nie jest tak oczywista.

Niegdyś sam interweniowałem w podobnych sprawach, gdy ktoś sprzedawał WoGa (i tak też dokładnie mówił) nie podając, że jest on darmowy, sprawiając wrażenie, że to jakiś specjalny dodatek, niedostępny po prostu w Polsce.

Oczywiście sprzedaż WoGa jako takiego nie jest legalna, ALE legalne jest sprzedanie *nośnika*, na którym WoG, mapka, czy inny darmowy produkt się znajduje. Jeśli ktoś więc informuje, że WoG jest *darmowy* i na dodatek zaznacza, że jest to jakiś rodzaj darmowego bonusa do czegoś innego, to legalnie nie można mu nic zrobić. Wtedy cena, jaką delikwent sobie zażycza może być traktowana jako cena za nośnik oraz czas/wysiłek/energię elektryczną :P włożone w jego nagranie/ściągnięcie/etc... Oczywiście nie może też być zbyt wysoka, ale tego już prawo nie normuje.

Pamiętam, że jeden nawet tak się wysprycił, że sprzedawał instrukcję do tego, jak zainstalować WoGa, a jako bonus za darmo dorzucał samego WoGa :P

Wiem, jak to wygląda i wiem też, o co chodzi autorom takich aukcji, ale fakt faktem, że jeśli zaznaczają, że dane produkty są darmowe i *nie za to* pobierają opłatę, ale za fizyczny nośnik, to nie można im nic zrobić.

Trang Oul PW
2 czerwca 2005, 20:10
Ale za skopiowanie obrazka z Jaskini Behemota chyba tak. Chyba że to idiota i myślał, ze to obrazek z gry, a nie posklejany z obiektów. Jeżeli jest z Jaskini, to za takie coś może nawet wylecieć na stałe.


A co z tą stroną, gdzie jest mapa sprzedawana po 6 zł (http://www.heroes.dog.pl/)?

Rabican PW
2 czerwca 2005, 20:21
Sugeruję, aby tego gościa zabić. Zamordować. Zaszlachtować. Ukatrupić. A wcześniej trochę poprzypalać, poprzypiekać, no i naturalnie porozciągać. Dobrze byłoby również co nieco mu powyrywać lub poobcinać. Nie od rzeczy jest również oślepienie czy kastracja. A dlaczego? Bo to, co zrobił, to SZCZYT CHAMSTWA!!! NAJCHĘTNIEJ BYM TEMU * &!^ę <#%@{#|! $}!>*:#".*: tak ^>?_^:#>&.":+, ŻE BY SIĘ ODUCZYŁ!!! Ale tę rozkosz pozostawię Acidowi i reszcie WoG Teamu...

Trang Oul PW
2 czerwca 2005, 20:30
Ja wolę implodować i dezintegrować po kawałeczku. Ale nie pogardzę wbiciem magicznej strzały w oko.

Boryna PW
3 czerwca 2005, 13:25
Dobra.Przestańmy narzekać zacznijmy działać.Moim zdaniem należy mu wysłać e-mail z zapytaniem czy te mapy są jego autorstwa oraz czy obrazek z jaskini bechemota został zamieszczony z zgodą jej twórców.Jeśli okaże się że mapy nie są jego lub obrazek nie jest zamieszczony z zgodą twórców jaskini to po prostu zawiadomimy odpowiednie osoby.Co o tym sądzicie?

Nagash PW
3 czerwca 2005, 13:25
A może mu żywcem rozetniemy brzuch i powyciągamy wnętrzności, ale przed tym wyłupiemy oczy? ]:->

Boryna PW
3 czerwca 2005, 13:29
Spokojnie i bez przemocy.Zresztą to nie forum o tematyce sadystycznej.

Trang Oul PW
3 czerwca 2005, 19:17
Już wysłano maila do Allegro i do tego gościa.

Rabican PW
3 czerwca 2005, 20:57
To nie jest forum o tematyce sadystycznej? Jak to? To nie może być prawda!

A co do listu do tego $}!>*:#"@, to niestety ja nie mogłem go napisać, gdyż zagęszczenie słów wulgarnych w nim występujących uniemożliwiałoby jego odczytanie.

Kaazam PW
8 czerwca 2005, 13:35
Zabić. Zabić. Ukatrupić gościa. Nie dość że nie jego to sie żądzi jak by było jego. To kiedy jadziemy go sprzątnąć.

Haregar PW
8 czerwca 2005, 14:47
Chcesz zabić mnie? Fakt, to złodziej i kryminalista, ale nie można go karać śmiercią. Ludzie, to nie jest komuna czy średniowiecze...

Kaazam PW
9 czerwca 2005, 07:34
No to zamiast go ukatrupić. Zamknijmy go w klatce z lwami w ZOO. Co wy na to? Wiem wiem że jestem sadystyczny. Ale jak morzecie to mi wybaczcie. To przez te horrory. Takim powinni co sprzedajo nie legal to powinni dawać co najmniej 10 lat. By sie nauczyli skór..... czybyki jedne


Acid Dragon PW
9 czerwca 2005, 10:30
Spokojnie - dość już o tym co można zrobić gościowi z allegro :P. I tak prawnie, to ani go nie możemy ukatrupić, ani rozpuścić kwasem, ani nawet pociągnąć za warkoczyk :P. Niestety nasz cudowny, kochany kraj jest pełen takich cwaniaków i niewiele można na to poradzić. Póki nie przekroczą magicznej granicy, są bezpieczni.

Swoją drogą to też dziwię się ich klientom - widzą napis, że WoG jest darmowy, a nawet, że można go ściągnąć, a mimo to kupują. Przecież nawet ściągnięcie go przez modem wyjdzie taniej...

Kaazam PW
17 czerwca 2005, 13:19
Bo albo nie słyszeli o WoG-u albo to skończone deb.... A jak nie wiedzą poszukali by w internecie albo popytali znajomych. Wiecie co szkoda mi takich ludzi. Ale co tam " Jak se pościelesz tak sie wyśpisz"

Haregar PW
19 czerwca 2005, 19:12
Heh, przez modem :P Co do lwów, to jedną panią już w ZOO niedŹwiedzie rozszarpały. Zresztą niech kupują. Jak im szkoda rąk na wpisanie do wyszukiwarki: "WoG" to już ich wina. Z początku jak zobaczyłem w starej gazetce z gry "Skye" ten screen z woga, to pomyślałem, że to coś idealnego. Przeczytałem też w internecie, że jest darmowy i są do niego patche. I teraz mój pierwszy heroes III (SoD) trzyma się na półce wraz z innymi heroesami, a ja się cieszę, że ta gra już nie może się znudzić (ale w nią raczej nie gram :P ) .

Boryna PW
19 czerwca 2005, 21:21
Doszłem do wniosku że ten koleś żeruje na dezinformacji klientów.Im więcej osób się dowie czym jest WOG tym mniej osób zostanie przez niego nabitych w butelkę.
A tak w ogóle to dyskutujemy tu tylko o wogu.A ten koleś sprzedaje jeszcze mapy.Te wszystkie mapy raczej jego nie są.Może tu uda nam się coś na niego znaleŹdŹ.

Trang Oul PW
19 czerwca 2005, 21:34
Jeżeli mapy są ściągane (zrobił je ktoś inny), to nie ma prawa ich sprzedawać. Jeżeli są to mapy losowe to również nie może ich sprzedawać, bo sprzedaje coś, co może mieć każdy gracz za darmo. Tylko jak udowodnić, że są to mapy losowe?
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: Prawa autorskie, licencje i inne prawnicze dyrdymały

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel