Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Porównanie uniwersów
komnata: Podziemna Tawerna
Które uniwersum bardziej lubicie?
Stare unwersum (26)
 
 50%
Nowe uniwersum (8)
 
 15%
Lubię oba (18)
 
 35%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3

Bluearga PW
20 lipca 2017, 14:43
Stare uniwersum na pewno było bardziej oryginalne bo było tam nieco sc-fc. Sami Kreeganie, czyli de facto kosmiczne demony już były czymś co na tle innych "typowych" fantasy się wyróżniało. Fabuła była wciągająca, przemyślana, ale też nie jakaś bardzo skomplikowana.

Nowe uniwersum czyli jak rozumiem to Ubisoftowe jest dosyć... Chaotyczne. Głównie chodzi mi tu o brak chronologii pomiędzy częściami, o ile dobrze się orientuje to akcja H6 dzieje się przed H5 czy jakoś tak... Wiem, że gdzieś było nie po kolei ale już nie pamiętam gdzie :P Samo uniwersum jednak wydaje się być bardziej rozległe, a fabuła, przynajmniej niektóre z wątków, też jest całkiem ciekawa (fabuła ludzi zawsze jest nudna), chociaż tutaj Ubi bardziej poszło w klasykę więc na próżno tu szukać jakiś nietypowych podejść do fantasy.

Ja wiem, że sentymenty sentymentami ale nie jestem fanbojką starego uniwersum, w sumie lubię oba.

Ursus PW
20 lipca 2017, 15:21
@Bluearga Z grami od Ubi sprawa ma się tal, że H6 toczy się 400 lat przed H5, Cienie Mroku mniej więcej 70 lat po podstawce H6, MMX kilka lat po podstawce H6, H7 około 130 lat przed H5, a DM mniej więcej 20-30 lat po Dzikich Hordach.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Porównanie uniwersów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel