Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/Projekt] Vori Mod Godzilli/Nitja
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 19 - 20 - 21

MinosKing PW
25 czerwca 2017, 18:57
Nitj'sefni co to jest Irbis? I Glacjomanta? Pierwsze słyszę. :D

Co do sugestii to proponuję zmienić nazwę z Glacjomanty na coś bardziej zrozumiałego, zaś co do Irbis to mógłbyś jakoś przedstawić co to za istota?

Poziom 7 zaś przypomina mi Upiornego Żmija z Disciplesa! Zaś z tą umiejętnością tymbardziej. :P Czy ta istota będzie ziała jak smoki? Czy raczej atakowała w jakiś inny sposób niż przez zionięcie? Co do Gnomów może zamień miejscami go z Koboldem? Wtedy mógłbyś dać mu pozytywne morale dla sojuszniczych jednostek? Lub jakąś inną przydatną umiejętność.

Edit: Kriomante i Glacjomante może zamienić by na Śnieżną Wiedźmę i Królową Śniegu? Oczywiście to tylko luźna propozycja.

Nitj'sefni PW
25 czerwca 2017, 19:06
Irbis to gatunek wielkiego kota zamieszkujący górzyste rejony Azji. Bardzo ładne zwierzę. Nazywany też śnieżną panterą.
http://dinoanimals.pl/wp-content/uploads/2013/02/Irbis-pantera-śnieżna-lampart-śnieżny-7.jpg
http://s2.manifo.com/usr/a/a96F/b0/manager/pbl/irbis.jpg
https://images.robertharding.com/preview/RM/RH/HORIZONTAL/832-373769.jpg

Glacjomanta pochodzi od łacińskiego glacies, czyli lód. Od tego samego słowa pochodzi angielskie glacier - lodowiec.

Linnorm nie ma zdolności zionięcia. Atakuje normalnie.

Co do Gnoma, to wydaje mi się, że zostanie tak jak jest.

MinosKing PW
25 czerwca 2017, 19:13
No cóż dzięki za objaśnienie czym jest Irbis, a co do Glacjomanty jesteś pewien że Śnieżna Wiedźma i Królowa Śniegu nie były by ciekawszym pomysłem?

Linnorm tak? Hm skoro nie zionie to trudno mi sobie wyobrazić jak będzie wyglądał jego atak. Jotun i Ettin aby nie zostali zaczerpnięci z MMH7? Bo z tego co kojarzę to były tam jakieś jednostki o tej nazwie? I też były Olbrzymami. :P

Nitj'sefni PW
25 czerwca 2017, 19:25
Myślałem nad tym, żeby jednostka czwartego poziomu była kobietą, ale ostatecznie się rozmyśliłem. Niemniej skonsultuję Twój pomysł z Fimrysem.

Linnorm i jego jadowite ulepszenie będą atakować poprzez ugryzienie.

W MMH7 nie było takich jednostek :) Pewnie pomyliło Ci się z Einherjarem. Jotunn został zaczerpnięty z mitologii skandynawskiej, a Ettin z Dungeons & Dragons.

MinosKing PW
25 czerwca 2017, 19:31
Hm faktycznie możliwe że mogły mi się pomylić te jednostki ze sobą. Dzięki że mnie poprawiłeś. ;]

Kastore PW
25 czerwca 2017, 19:34
Po pierwsze chciałem powiedzieć, że Wasz line-up jest beznadziejny.
Nitj'sefni:
1. Gnom -> Kobold
W D&D kobold wygląda bardziej jak jaszczuroczłek, a w MM gnom wygląda jak elf, także nie wiem czy to dobry pomysł, żeby jedno ulepszało się w drugie.
Nitj'sefni:
Głęboka jaskinia
Mało ma to wspólnego z jednostką. Nie lepiej coś w stylu "Jaskinia gnomów" czy coś?
Nitj'sefni:
2. Siepacz -> Berserker
NIE!!! Po pierwsze, elfy są już w Bastionie. Po drugie, jeżeli nadajesz jakąś profesję, to jednostka musi być człowiekiem. Po trzecie, nawet jeśli byłby człowiekiem, to byłaby to jednostka nudna jak fabuła Vori. Dlaczego np. tutaj nie dacie kobolda?
Nitj'sefni:
Sala wojowników
A nie siepaczy?
Nitj'sefni:
3. Irbis -> Mistyczny irbis
Nie wyobrażam sobie jak taki kot miałby być wymodelowany i zanimowany, żeby nie budził uśmiechu politowania.
Nitj'sefni:
(duża jednostka, podwójny atak) [Glasscanon. Podwójny atak tylko u ulepszenia.
Już jest coś takiego w Twierdzy.
Nitj'sefni:
Śnieżna jama
A nie jama Irbisów? Nazwa ma mało wspólnego z jednostką.
Nitj'sefni:
4. Kriomanta -> Glacjomanta
Po pierwsze "manta" pochodzi z greki a "glacjo" z łaciny, więc słowotwórstwo z dupy. Po drugie w H3 nie ma wymyślonych jednostek, wszystkie są zaczerpnięte z mitologii/D&D, więc gaciomanta tym bardziej nie pasuje. Po trzecie ELFY JUŻ SĄ W BASTIONIE!!! Może wprowadźcie tu jakąś inną rasę, np. ... ekhm... koboldy.
Nitj'sefni:
(strzela, rzuca krąg zimna)
W jaki sposób rzucą krąg zimna? Jeśli tak jak magog kulę ognia, to raczej nie będzie zbyt przydatną jednostką.
Nitj'sefni:
5. Wendigo -> Starożytny wendigo
Oh, oh, od razu starożytny. Umiejek trochę dużo, ale ogólnie jest OK.
Nitj'sefni:
Wigwam
Mało wspólnego z jednostką.
Nitj'sefni:
6. Jotun -> Ettin
Ogry już są w grze. Wprowadzanie ich nudnej, niebieskiej wersji jest bez sensu.
Nitj'sefni:
Mroźny portal
Mało wspólnego z jednostką. Jak mi powiesz, że przychodzą ze świata Thora i Odyna to Cię wyśmieję.
Nitj'sefni:
7. .Linnorm -> Nidhoggr
Smoków i tak jest już w cholerę w grze.
Nitj'sefni:
(duża jednostka, nieskończony kontratak, zatruwa)
Haspid?
Nitj'sefni:
Sugestie mile widziane.
Sugeruję sobie odpuścić, albo konsultować decyzję z kimś, kto ma o tym jakieś pojęcie.

Nitj'sefni PW
25 czerwca 2017, 19:56
Kastore:
Po pierwsze chciałem powiedzieć, że Wasz line-up jest beznadziejny.
Dziękujemy i polecamy się na przyszłość.
Kastore:
Mało ma to wspólnego z jednostką. Nie lepiej coś w stylu "Jaskinia gnomów" czy coś?
Bardzo dobry pomysł. Dzięki, zaraz zmienię.
Kastore:
NIE!!! Po pierwsze, elfy są już w Bastionie. Po drugie, jeżeli nadajesz jakąś profesję, to jednostka musi być człowiekiem. Po trzecie, nawet jeśli byłby człowiekiem, to byłaby to jednostka nudna jak fabuła Vori. Dlaczego np. tutaj nie dacie kobolda?
Wiem. Niestety, gdybym chciał się trzymać zasady nazewnictwa, to w mieście nie mogłoby być żadnego elfa, a Vori to w końcu miasto mroźnych elfów i dlatego złamiemy tę zasadę. Myślę, że jest to lepsze wyjście niż zastępowanie elfów koboldami. Poza tym nie wydaje mi się, żeby komuś poza Tobą to nazewnictwo przeszkadzało.
Kastore:
A nie siepaczy?
Kolejna dobra sugestia. Zaraz zmienię.
Kastore:
Już jest coś takiego w Twierdzy.
No to w Vori się powtórzy. Chyba, że damy Irbisowi atak perwersyjny :P
Kastore:
A nie jama Irbisów? Nazwa ma mało wspólnego z jednostką.
OK
Kastore:
W jaki sposób rzucą krąg zimna? Jeśli tak jak magog kulę ognia, to raczej nie będzie zbyt przydatną jednostką.
Właśnie tak jak magog. Dlaczego nie będzie?
Kastore:
Ogry już są w grze. Wprowadzanie ich nudnej, zielonej wersji jest bez sensu.
Ta jednostka nie będzie przypominać ogra i nie będzie zielona, ani nawet niebieska.
Kastore:
Mało wspólnego z jednostką. Jak mi powiesz, że przychodzą ze świata Thora i Odyna to Cię wyśmieję.
Nie do końca. Asowie jak Odyn, czy Thor pochodzą z Asgardu, a Jotuny z Jotunheimu.
Oczywiście zostanie to wytłumaczone w sposób mniej drastyczny dla fabuły.
Kastore:
Smoków i tak jest już w cholerę w grze.
To nie jest smok.
Kastore:
Haspid?
Poza zatruwaniem ta jednostka nie ma wiele wspólnego z Haspidem.

MinosKing PW
25 czerwca 2017, 20:10
Nitj'sefni a co powiesz na to by Irbis został zastąpiony przez Wilkory i Feniry? Zaś Śnieżne Pantery moglibyście by wykorzystać jako jednostkę neutralną? Podobnie jak to zrobili z MDT dając Aliena jako nową jednostkę neutralną. Oczywiście to nadal tylko luźne sugestie.


Kammer PW
25 czerwca 2017, 20:12
Nitj'Sefni:
Dlaczego nie będzie?
Bo... frostring bije naokoło celu, więc glacjomanta nigdy nie zrani celu, za to otaczających go będzie bić.

Nitj'Sefni:
Nidhoggr [...] zatruwa.]
Nie zrobicie tego w VCMI.

Nitj'sefni PW
25 czerwca 2017, 20:21
MinosKing:
Nitj'sefni a co powiesz na to by Irbis został zastąpiony przez Wilkory i Feniry?
Będą się dublować z wilczymi jeźdźcami. Szczególnie jeśli spojrzeć na umiejętności.
Kammer:
Bo... frostring bije naokoło celu, więc glacjomanta nigdy nie zrani celu, za to otaczających go będzie bić.
Zrani cel, jeżeli uderzy obok niego.
Kammer:
Nie zrobicie tego w VCMI.
Będzie zatruwał na takiej samej zasadzie jak Wiwerna.

Kammer PW
25 czerwca 2017, 20:27
Nitj'sefni:
Zrani cel, jeżeli uderzy obok niego.
Jak zamierzasz zmusić jednostkę, by atakowała pusty hex?

Nitj'sefni PW
25 czerwca 2017, 20:37
To rzeczywiście może być problem...
W takim razie glacjomanta będzie rzucał na sojusznicze jednostki radość na poziomie podstawowym.

Kastore PW
25 czerwca 2017, 20:40
Satyry z Hoty już rzucają radość. Poza tym, co ma kriomanta do radości?

Mistrz PW
25 czerwca 2017, 23:40
A gdzie Fenrir? Walkirie? Yeti? Trochę marnujecie potencjał.

Wielkie gady na ostatnim levelu są w pięciu zamkach, więc tu bym zmienił a wręcz wywalił je kompletnie z line up'u. To samo z kriomantami (MK?). Jest za dużo bajeranckich istot kojarzonych z lodem i północą, żeby w ich miejsca wciskać średnie pomysły.

lv7 Tu Jotun lub Fenrir.

lv4 Walkiria

lv2 Berserker => Niedźwiedziołak/ Werebear

Tak to widzę.

Saki PW
26 czerwca 2017, 12:12
Ja tam chciałem tylko wspomnieć, że każda osoba choć trochę ogarnięta w D&D na widok kobolda i gnoma w jednej frakcji, a co dopiero gnoma ulepszającego się w kobolda, pokręci tylko głową z politowaniem. Koboldy i gnomy w D&D byli najbardziej zażartymi przeciwnikami. Nienawidzili się do granic możliwości i praktycznie każde spotkanie gnomów i koboldów kończyło się walką (sytuacja była tym bardziej poważna, że konflikt sięgał w zasadzie ich głównych bóstw). Wiem, że jest jeszcze folklor, i w ogóle, ale D&D jest niezmiernie ważne dla kształtowania line-upów w H3 i szczerze wątpię, czy autorzy kiedykolwiek zrobiliby coś takiego.

avatar PW
26 czerwca 2017, 12:46
Zrobili. W D&D Elfy i Krasnoludy też się nie darzyli się sympatią :)

Kastore PW
26 czerwca 2017, 12:57
Miszczu:
A gdzie Fenrir?
Sytuacja podobna do tygrysa, nie wyobrażam sobie zanimowania tego, żeby dobrze wyglądało.
Miszczu:
Yeti?
Biały behemot.
Miszczu:
lv2 Berserker => Niedźwiedziołak/ Werebear
No, no, a wilkołaka na którym byś umieścił? Na 1.?
Co do gnoma ulepszającego się w kobolda zdecydowane nie, co do gnoma i kobolda w jednym zamku OK.

Saki PW
26 czerwca 2017, 14:57
Avatar:
Zrobili. W D&D Elfy i Krasnoludy też się nie darzyli się sympatią :)

Nope, to gadka z Tolkiena, może z Młotka (przy czym nie sądzę, ale nie upieram się, bo nie znam aż tak dobrze lore). W D&D jedyne info było takie, że krasnoludy i elfy średnio się dogadują, bo pokurcze są zazwyczaj dość poważne i twardo stąpają po ziemi, a elfy są znowu kapryśne i bardziej "mistyczne". Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, żeby krasnolud i elf walczyli ramię w ramię w jednej drużynie. Z gnomami i koboldami sytuacja jest kompletnie inna - obie rasy nienawidzą się i skaczą sobie do gardeł przy każdej możliwej okazji (choć bardziej wynika to z podejścia koboldów niż gnomów).

Kastore:
Co do gnoma ulepszającego się w kobolda zdecydowane nie, co do gnom i kobolda w jednym zamku OK.

Nie do końca rozumiem rozumowanie, które za tym stoi.

Kastore PW
26 czerwca 2017, 16:41
Saki:
Nie do końca rozumiem rozumowanie, które za tym stoi.
Bo ulepszając jedno w drugie tracimy jedną z tych ras, zwłaszcza, że w DnD wyglądały zupełnie inaczej. A to jakie miały tam nastawienie do siebie to już kwestia drugoczwartorzędna.

Mistrz PW
26 czerwca 2017, 17:33
@Kastorze
Cytat:
Sytuacja podobna do tygrysa, nie wyobrażam sobie zanimowania tego, żeby dobrze wyglądało.

Twój problem prosiaczku, pracuj nad wyobraźnią. Rozumiem że piekielne ogary też nie wyglądają poważnie? Cerbery, wilczy jeźdźcy, dziki etc. etc. wszystko niepoważne tak?

Cytat:
Cytat:
Yeti?
Biały Behemot.

Znów wyobraźnia. Kwestia modelu i animacji.

Cytat:
No, no, a wilkołaka na którym byś umieścił? Na 1.?

Centaurom i Gnolom to nie przeszkadza. Gwoli ścisłości to bardziej zależało mi na podaniu sensownego upgrade'u dla Berserkera.
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 19 - 20 - 21
temat: [VCMI/Projekt] Vori Mod Godzilli/Nitja

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel