Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: [forum] Listy działów i wątków
komnata: Przeklęta Machina

Tarnoob PW
3 czerwca 2017, 20:55
W profilu użytkownika można obecnie wyszukać jego posty – tylko tysiąc, ale zawsze coś. Jest może opcja wy­pi­sa­nia działów, w których ktoś pisał, lub wątków, gdzie są jego wiadomości? Teoretycznie można by to sobie spraw­dzać ręcznie w liście postów, ale to żmudne i niewygodne. Taka lista działów i wątków pozwoliłaby się zo­rien­to­wać, kto kim jest i gdzie kto pisze – o czym kiedyś zakładałem wątek w tutejszej Tawernie.

Alamar PW
3 czerwca 2017, 21:00
Tarnoob, można wiedzieć, po kiego licha używasz dzielenia wyrazów na forum? Nie dość, że stosuje się to tylko w druku, gdzie jest z góry ustalona szerokość kolumn lub strony, to jeszcze jest ono z błędami ("jesz-cze" :P).

Tarnoob PW
3 czerwca 2017, 21:12
Nie tylko w druku. Na dobrych blogach i innych stronach też jest dzielenie wyrazów.
1. Oszczędność miejsca. Zwłaszcza jak ostatni wiersz akapitu jest krótki, to przy dzieleniu wyrazów może całkiem zniknąć.
2. Wyrównana chorągiewka (prawa strona tekstu).
3. Jeśli kiedyś będzie justowanie – mniej prześwitów i kanalików (korytarzy).

Wiem, że przy zmianie szerokości tesktu to dzielenie bierze szlag. Na przykład w głównej tabeli tematu na forum jest inna szerokość niż przy wyszukiwaniu postów. Mimo to lepsze jakiekolwiek dzielenie niż żadne. Może kiedyś uda mi się powstawiać miękkie dywizy do wszystkich wyrazów. Póki co nie znalazłem do tego dobrych narzędzi.

Wiem, że Słownik Ortograficzny PWN pisze, jak dzielić wyrazy, ale np. Adobe InDesign i MS Word podają chyba różne warianty. Jest chyba pewna uznaniowość, przy czym grunt to nie robić zbitek spółgłoskowych, których nie ma w języku polskim. Dlatego bocz-ny a nie „bo-czny”, bo żadne polskie słowo nie zaczyna się na „czny” ani wog­le na „czn”. Innymi słowy: grunt to nie łamać fonotaktyki (w tym wypadku polskiej). Zarówno „je-szcze” jak i „jesz-cze” nie łamią tej reguły, ale to drugie jest lepsze. Jeśli to możliwe, powinno się rozdzielać spółgłoski.

Irhak PW
3 czerwca 2017, 23:53
Cytat:
Nie tylko w druku. Na dobrych blogach i innych stronach też jest dzielenie wyrazów.
Ja powiem od strony technicznej, że jest możliwe automatyczne justowanie i dzielenie wyrazów. Jednakże nie wszystkie przeglądarki obsługują te możliwości. Jeszcze.
A żeby nie było offtopu tylko to...
Cytat:
Jest może opcja wy­pi­sa­nia działów, w których ktoś pisał, lub wątków, gdzie są jego wiadomości?
Aktualnie nie spotkałem się z tym w Grocie. Jednakże można byłoby w nowej wersji forum (o ile taka powstanie) zrobić w profilu coś na wzór tabelki "ostatnia aktywność".

Tarnoob PW
3 czerwca 2017, 23:57
Nawet jeśli przeglądarka interpretuje tę opcję CSS3, to słowniki nie mają np. dzielenia neologizmów i innych rzad­kich terminów. Dlatego miękki dywiz – alt+0173 – warto znać i używać.

Nicolai PW
4 czerwca 2017, 15:08
Powoli nudzą mi się nieudane próby przemówienia Tobie do rozsądku, ale skorzystam z okazji, by zadać jedno pytanie. Jak to jest, że zrobiłbyś komnatę MM6, ale "nie masz czasu", a mimo to po godzinach poprawiasz wszystkie swoje posty w Grocie?

Tarnoob PW
4 czerwca 2017, 17:43
Bo dział MM6 to większy blok – byłby czas, żeby zrobić coś, ale za mało, żeby to skończyć. Poprawianie postów to małe kroczki, widoczne od razu. Poza tym jakbym miał robić jakiś serwis, to chyba na heroes3.eu, gdzie miał­bym największą autonomię.

Drwal PW
4 czerwca 2017, 18:52
Przecież Akademia Wojny nie pisze nic o innych grach. :P W Grocie ktoś Cie cenzuruje, coś nakazuje/hamuje?

Acid Dragon PW
4 czerwca 2017, 19:27
Bardzo proszę o zakończenie offtopu. Każdy ma prawo tworzyć gdzie chce, jak i poprawiać swoje posty, o ile nie sprawi to, że staną się niezrozumiałe lub wprowadzą kogoś w błąd.

W kwestii listy tematów, w których wypowiadał się użytkownik, jest to realne do zrobienia, ale raczej przy ewentualnym nowym mechanizmie forum.

Tarnoob PW
4 czerwca 2017, 22:27
Drwalu, mówię o rozwijaniu tam treści o HoMM3. Może uda się przegonić JB.

Acidzie, czy to związane z tym, że tabela wątków musiałaby być czymś w rodzaju komnaty przypisanej każdemu użytkownikowi?
temat: [forum] Listy działów i wątków

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel