Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Gra jedną postacią
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

Zealot PW
27 października 2006, 16:58
Temat był już poruszony w topicu o poradach, ale niestety tylko 'poruszony'. ;( Chciałbym go tutaj nieco rozbudować, a mianowicie postawić kilka pytań:
- Czy kiedykolwiek próbowaliście grać jedną postacią w którąś z części M&M?
- Jaką wybraliście klasę/rasę?
- Czy jest możliwe przejście 1 postacią wszystkich części tej wspaniałej gry?

oraz podzielić się własnymi doświadczeniami. :) Części 6 i 8 przechodziłem pełną drużyną, a także próbowałem pojedyńczymi bohaterami:

W 6 użyłem na początku druida, którego dosyć szybko zmieniłem na maga. Na początku gra była trochę uciążliwa - ciągły brak many, tylko jeden łuk, ogólnie za sielankowo nie było. Gdy zdobyłem awans na czarodzieja i miałem w końcu upragniony fireball, poszło bardzo szybko - kolejne questy nie sprawiały dużych problemów, many przestało brakować (a po uzyskaniu pierścienia regenerujacego ją już w_ogóle nie było żadnych problemów. :D ) Jedyne co mnie zdołało zatrzymać, był VARN i centrum dowodzenia. Gre skończyłem na poziomie koło 100 i mogę powiedzieć, że sprawiło mi to dużą radochę.

W 7 jeszcze nie próbowałem grać, co niedługo naprawię. Mam już kilka ciekawych koncepcji co do przejścia (oczywiście Mag rządzi xD).

8 jest chyba najłatwiejszą częścią ze wszystkich, zarówno solo jak i w drużynie. Grając solo użyłem mrocznego elfa - normalnie maszynka do zabijania! Moja taktyka na zewnątrz opierała się na deszczu meteorytów, a wewnątrz na szybkim przeładowaniu broni, które następowało bardzo szybko. Problemy miałem podobnie jak w 6 przy końcu gry - wymiar ognia i wnętrze kryształu było chyba najbardziej dobijające.

Teraz chciałbym poznać wasze opinie na ten temat. :P

PS Czy jest możliwe przejście MM3 tylko magiem? Jeżeli tak, to muszę spróbować. :D

Trang Oul PW
27 października 2006, 17:20
Ja przeszedłem MM8 liszem.

Zealot PW
27 października 2006, 20:06
Jedynym sposobem jest chyba zabicie pozostałych 3 postaci. W częściach 6 i 7 najlepsze jest to, że możemy wziąć sobie staty od reszty postaci, które i tak idą na zabicie. Dzięki czemu mamy od razu lepszy start.

sielo PW
28 grudnia 2006, 18:03
Wczoraj z kumplem zaczęliśmy grać nekromantą w mm8. Na razie idzie nam dobrze i nie jest trudno. Trzeba tylko często się leczyć.

darmowy hosting obrazków

Kreator PW
26 marca 2007, 18:12
Ja przeszedłem niedawno M&M8 Dark Elfem.
Zainwestowałem dosyć szybko w mistrza mieczy, dzięki czemu używałem dwóch swordów.
Szukałem także intensywnie najlepszych rud (te po 1000), przy opcji save/load płatnerz zrobił mi cudeńko wysysające życie! Drugi miecz "anielskie ostrze", obrażenia od ognia 3-18. Oczywiście inwestowałem jeszcze w umiejętność łuk, gdy kończyłem grę, łuk miałem na AM i przydzielone 26 pt.

ponury PW
5 kwietnia 2007, 16:09
Moją kochaną ósemeczkę, przeszedłem już z trzydzieści parę razy i najczęściej smokiem_(jednym), minotaurem_(jednym) i trollem_(jednym). Był jednak czas, że grałem jedynie jednym minotaurem i szło mi nadzwyczaj łatwo i jak raz usiadłem przy kompie, przeszedłem ją w parę godzin.

Kreator PW
5 kwietnia 2007, 17:04
@Ponury, skończyłeś grę samym minotaurem w parę godzin?
I my mamy w to uwierzyć? Weź się zastanów co piszesz, bo nie gadasz ze swoimi znajomymi na szkolnym korytarzu ;P.

I jeszcze jedno, czy pisanie hurtowo postów po całej Grocie sprawia Ci taką wielką satysfakcję?

ponury PW
5 kwietnia 2007, 22:32
Możecie nie wierzyć, ale jak się zna już całą grę na pamięć i przy kompie siedzi się 10 godzin i to jeszcze w sobotę, to bardzo łatwo przejść grę, nawet jednym Minotaurem. No i mam też obmyśloną taktykę w grze, to jest dywersja (w pewnym sensie) .

Gandalfica PW
6 kwietnia 2007, 09:52
Ja na razie przechodzę MM7 1 postacią czyli - mój mag robi wszystko, a reszta... albo w grobie albo zemdlała...

Ginden PW
14 lipca 2007, 17:05
Gram teraz 1, 5 postacią (mag + złodziej z 10 punktami w rozbrajaniu. Złodzieja nie rozwijam, kiedy będę miał magię ciemności będę go reanimował). Idzie łatwo. Czasami. Jak się zainwestuje jak najszybciej w mistrza magii ognia i powietrza (wcześniej Windmaster) to jest prosto.

Lukier PW
6 stycznia 2008, 00:20
Ja aktualnie jestem w trakcie gry jedną postacią w MM7 (pozostała trójka uśmiercona na starcie). Jest to człowiek łucznik. Nie zdarzyło mi się w dotychczasowej grze (a jest to początek, mam 26 poziom) napotkać jakichkolwiek kłopotów, łucznik wydaje się idealny do samotnej rozgrywki :)

Mroczny Łowca PW
2 lutego 2009, 23:10
Szybko (i sposobnie) rozwinięty minotaur, rycerz, bądź troll to gwarancja przejścia gry jedną postacią MM8. ;p

Próbowałem też innych, ale ciężko się grało. Nie ma to jak siła i mocna stal, czy porządny kamień.

Solmyr PW
3 lutego 2009, 18:13
To chyba elfem nie próbowałeś :D.
Nim może być trudno jedynie na samym początku i w wymiarch żywiołów (szczególnie w ognia się nieźle nagimnastykowałem) :P.
Wydaje mi się, że elf może osiągać wysokie poziomy w kluczowych umiejętnościach i dlatego jest stosunkowo prosty do gry nawet jako samotna postać.
temat: Gra jedną postacią

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel