Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI] Amethyst Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

zeryss PW
11 maja 2017, 12:55
DrwalDrwalMiasto wzorowane na mitologii chińskiej.


Video 1
Video 2
Download
Platforma: VCMI


Amethyst Town v0.1

Kurek PW
11 maja 2017, 18:56
@UP
Pomysł świetny, ale to miasto wymaga jeszcze duużo pracy. Zostawiłbym tylko samuraja i smoka, reszta jednostek jest bez sensu.

Kuririn PW
11 maja 2017, 19:01
zeryss ma tysiąc "pincet" projektów na godzinę. :)

zeryss PW
11 maja 2017, 19:18
"author" : "XEricSin ported Zeryss",

Drwal PW
15 maja 2017, 13:22
Posty przeniesione, ponieważ miasto to nie mała modyfikacja. Zaktualizowałem pierwszy post by był bardziej przejrzysty dla nowo odwiedzających.

Od siebie dodam, że miasto jest średniej jakości. Najmocniejsza strona to grafika ekranu miasta i muzyka (tak na 6/10). Jednostki są tragiczne, pochodzą zresztą z innych projektów. Ciężko też tutaj mówić o dobrym pomyśle. Nie ma nic charakterystycznego w tej frakcji.

Eggyslav PW
15 maja 2017, 18:05
Nie mówiąc już o tym, że Samuraje to raczej Japonia niż Chiny...

Kuririn PW
15 maja 2017, 18:14
A możne... jest jakiś chiński japończyk :D Nawet nie będę testował...

Fandor PW
16 maja 2017, 12:54
Myślę, że Zeryss robi te wszystkie projekty dla fanów, oraz aby rozwijać swoje zdolności programistyczne nie graficzne, jeżeli tak jest i się nie mylę to powinniśmy się cieszyć, bo grafików kilku mamy, a z programistami słabo, także chyba lepiej będzie jak skupicie się na konstruktywnej krytyce budowy mody, plików json itd. a nie na grafice i krytyce tego, ilu to miast Zeryss już nie dodał.

James_Dean PW
16 maja 2017, 17:48
To jest tylko pod VCMI, nie pod Erę?

Drwal PW
16 maja 2017, 17:57
Póki co wersji pod Erę nie widziałem.

avatar PW
16 maja 2017, 18:01
Zeryss nie tworzy swoich miast, tylko robi porty tych istniejących. Tak więc ten mod jest oryginalnie pod Erę już od jakiegoś czasu, z innym lineupem i co ważniejsze - poprzez wtyczkę Amethyst dodaje stworzenia nie zastępując oryginalnych.

Drwal PW
16 maja 2017, 18:15
W takim razie poproszę o link avatarze, bo google dziś mi nie znajduje. :D

MinosKing PW
16 maja 2017, 18:28
Drwalu a sprawdzałeś pod tym adresem: http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=42498&pagenumber=1 :?

Nie wiem co mam sądzić o tym mieście? Wygląda średnio, a co do doboru jednostek dla tego miasta to również nie wygląda to za dobrze.

avatar PW
16 maja 2017, 20:30
Tak to ten mod. A nazwa Amethyst w zeryssowym modzie pewnie wzięła się z nawy jednego z plików, który jest wtyczką Ametyst pozwalającą na dodanie nowych stworzeń, więc ten tego ...;]

Cytat:
Zostawiłbym tylko samuraja i smoka, reszta jednostek jest bez sensu.
Akurat autor pierwotnego moda XEricSin wytknął temu portowi pod VCMI, że co jak co ale Samuraj nigdy nie był elementem kultury chińskiej, a właśnie na owej kulturze oparte jest to miasto.

Kammer PW
16 maja 2017, 20:40
Dzięki, MinosKing za linka, dzięki niemu sobie sporo przypomniałem.

Drwalu, wstyd, że nie pamiętasz swojego tematu o tym mieście. :P

Magiellan PW
17 maja 2017, 12:01
Też pobrałem i muszę przyznać, że macie rację... Tak jak Drwal pisał. Fajna muzyka i bardzo dobry ekran miasta... Niestety słabe jednostki... Raz, że jakieś takie dziwnie wyglądające, dwa, że ich dobór bez jakiegoś większego sensu... Mi osobiście nawet nawet podobają się jednostki z poziomu 1,3,4 i ewentualnie 6 choć ten małpiszon trochę przypomina mi behemonta z H4. Nie zmienia to jednak faktu, że te jednostki w żaden sposób do siebie nie pasują i ma się wrażenie jakby były podobierane wręcz losowo. Niemniej dobrze, że w ogóle coś się dzieje...


Kurek PW
19 maja 2017, 12:55
Czy to jest ukończone miasto, czy autor uznaje to jako wersję alfa?

Warmonger PW
19 maja 2017, 15:13
Zeryss wszystkie miasta robi w ten sposób >< Na poprawę nie ma co liczyć.

Magiellan PW
20 maja 2017, 13:08
Nie wiem jak tam innym podoba się ten zamek, ale pomyślałem, że może takie małe ostrzeżenie komuś się przyda... U mnie jest jakiś problem z tym zamkiem... Nie wiem, być może gryzie się z jakimiś innymi modami czy coś... Gram na erze 2. W każdym razie, za pierwszym razie pograłem tym zamkiem tak tylko chwilę żeby go sprawdzić i wszystko było normalnie... Jednak gdy później ponownie włączyłem herka i tego moda i wziąłem nową mapę losową to zaczęły występować problemy... Otóż dokładnie 4 dnia przed przewinięciem wyrzuca mnie z gry... Gdy wczytam autozapis i wejdę do zamku to wszystkie wybudowane dotychczas budowle są jakby na sobie w jednym miejscu... Gdy chcesz wyjść z zamku i naciskasz tego takiego ptaszka to otwiera się rekrutacja pierwszego poziomu... Gdy natomiast wyjdziesz escapem to wyrzuca do pulpitu... Ps: Sprawdziłem, taka sytuacja ciągle się powtarza... Nie wiem z czego to wynika ale może ktoś będzie chciał tym zamkiem trochę pograć więc niech się spodziewa (chyba, że to tylko u mnie występuje ten problem). Z drugiej jednak strony mi on w sumie aż tak bardzo nie przeszkadza... Raczej i tak nie miałem zamiaru grać za bardzo tym zamkiem... A jeszcze jedno. W przypadku innych zamków gra działa normalnie...

voncur PW
20 maja 2017, 13:29
To era2 jest kompatybilna z modami z vcmi?
strona: 1 - 2
temat: [VCMI] Amethyst Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel