Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Gra planszowa Heroes 6
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)

Bezimienny111 PW
1 maja 2017, 13:54
Proste pytanie. Czy ktoś z Groty miał bezpośrednią styczność z tą grą? Dopiero co ją zakupiłem, więc sam wrażeń żadnych jeszcze nie opisze, ale gdy tylko uda mi się z kimś w to zagrać dam znać co sądzę o mechanice.


PS. Ze względu na grafiki tej gry wrzuciłem do tego działu, jeśli coś o tej grze było (jak ominąłem to przepraszam), albo mod uzna to za nie właściwe miejsce, to proszę o odpowiednie przeniesienie.

Alamar PW
1 maja 2017, 14:00
Cytat:
jeśli coś o tej grze było

Owszem, było... ale tylko pobieżnie, więc wszelkie dodatkowe informacje są mile widziane.

Acid Dragon PW
1 maja 2017, 14:12
Ze trzy(?) lata temu mieliśmy tę grę na Konwencie. Osobiście nie grałem, ale z komentarzy graczy wynikało, że jakieś arcydzieło to to nie jest. Z tego co pamiętam, głównym problemem było "przekombinowanie" zasad, które sprawiały, że dość trudno było nauczyć się w to grać. W każdym razie od tamtego czasu chyba nie było chętnych, więc gra nie powróciła. Acz to tylko wrażenia "z drugiej ręki", więc jak będziesz miał okazję, to sam zapodaj swoje wrażenia - dobrze byłoby, gdyby istniała gdzieś (choćby na forum) jakaś mini-recenzja tego czegoś.

Bezimienny111 PW
1 maja 2017, 14:41
Bardzo możliwe, że w tym tygodniu uda mi się zasiąść do tego, więc postaram się jakąś mini recenzję skleić.

Swoją drogą, jedyne co mnie skusiło aby to zakupić to ogromna przecena na Pyrkonie - 60zł.

Sir Galuf PW
1 maja 2017, 15:03
Ja grałem!!! Całkiem fajne, ale gra ma jedną wadę (oczywiście to tylko moje zdanie) jest na podstawie Heroes 6. Gdyby była robiona na podstawie piątki lub jakiejś innej starszej części, byłoby lepiej. Walki toczy się całkiem ciekawie. Jak dla mnie gra jest całkiem niezła, ale są lepsze. I jak mówił Kwasowy Smok, zasady są trochę przekombinowane, więc raczej nie gra się w to za często.

Nemomon PW
1 maja 2017, 19:55
Myślałem nad zakupem tej gry, ale na myśleniu się zakończyło.

Tutaj jest instrukcja: http://www.herosi.axel.pl/Might_Magic_Heroes_instrukcja.pdf

Jej jedna wada, iż jest długa. Nie jest co prawda najdłuższą instrukcją, takie Bitwy Westeros mają 32 strony, a taka Posiadłość Szaleństwa wraz ze wszystkimi podstawowymi rulebookami ponad 50 stron, ale 24 strony czyta się równie długo i równie zmęczonym się jest po jej lekturze.

Alamar PW
1 maja 2017, 21:42
Lol

To instrukcja do "Gwiezdnego kupca" (pozdrowienia dla tych, co grali) ma 12 stron (+4 strony krótkiego opowiadania). Jeśli instrukcja do planszówki Heroesów wymaga 2x tyle, to ktoś coś sknocił przy jej projektowaniu.

Nemomon PW
4 maja 2017, 14:52
Posiadałem Gwiezdnego Kupca, ale niestety sprzedałem... :(

Różnica jest taka, iż stare instrukcje miały tylko text i ewentualnie grafiki poglądowe jakichś specjalnych elementów gry lub szczególnych sytuacji na planszy. A poza tem i pisane były mniejszą czcionką. Obecne instrukcje zawierają więcej artworków, spisów elementów i tym podobnych rzeczy, które często zawierają więcej miejsca jako sama instrukcja do gry. No i, poza pewnymi wyjątkami, stare instrukcje nie zawierały tytułowej strony. To wszystko powodowało, iż starsze instrukcje miały mniej stron, bo nie miały bezużytecznych pożeraczy miejsca ;).

Nicolai PW
4 maja 2017, 15:25
Ciekawe czy ta planszówka ma gdzieś dostępne wyniki sprzedaży? Zastanawiam się czy przypadkiem nie ma jej więcej osób niż Shutdowna xD Co do instrukcji to GoT ma 32, jest to zawiła i długa gra, ale naprawdę satysfakcjonuje ;) Także może nie jest aż tak źle z Boardgame of Might and Magic, nie wiem... musiałbym dorwać i ograć.

pan G PW
9 kwietnia 2021, 11:46
a wie ktoś gdzie można to kupić ??? bo ja nigdzie tego nie widziałem

anonim1233 PW
10 kwietnia 2021, 13:44
Są jakieś na Allegro. Grałem w nią. Może nie jest jakoś specjalnie tragiczna, ale już od dawna leży na półce. Większość mechanik nawiązuje do serii, ale walka jest bardzo losowa. pod względem wykonania jest całkiem dobra. Miał być do niej dodatek, ale z jakiegoś nieznanego mi powodu anulowano go. Generalnie takie 5/10. Od kiedy zainteresowałem się grami planszowymi to stwierdzam, że są dużo lepsze gry. Nawet zrobione przez Polaków np. Osadnicy Narodziny Imperium, którzy klimatem przypominają serię The Settlers.

pan G PW
12 kwietnia 2021, 08:49
dzięki za to

Yaaqob PW
15 kwietnia 2021, 12:49
Właśnie znalazłem, że "Heroes 5" też miało "swoją" karciankę!
Toteż Heroes 4-6 posiadało towarzyszące sobie planszówki. Żadna z nich nie była sukcesem i przy "Heroes 7" nic takiego już nie spotkamy... Hmm...

pan G PW
15 kwietnia 2021, 12:56
fajnie

Yaaqob PW
15 kwietnia 2021, 13:09
Z BGG dowiadujemy się ponadto, że:
- w 2008 miała pojawić się gra "Hexors of Might & Magic: A Strategic Hex" oparta na "Heroes 1" (notabene opracowana przez Polaka - Marka Szumnego),
- w 2017 miała zostać wydana przez Warp Spawn Games "Cards of Might and Magic" - karciana wersja "Heroes 3".

Obie powyższe gry nie zostały wydane.

anonim1233 PW
15 kwietnia 2021, 14:51
Nawet nie wiedziałem, że H5 doczekało się gry. Jakoś marzy mi się planszówka inspirowana H5. Ta karcianka przypomina Heroes of Might & Magic IV Collectible Card & Tile Game z 2005. Jednak planszówkowych H6 przynajmniej ktoś słyszał bo te karcianki kompletnie bez echa przeszły.

Yaaqob PW
15 kwietnia 2021, 15:55
anonim1233:
Nawet nie wiedziałem, że H5 doczekało się gry. Jakoś marzy mi się planszówka inspirowana H5. Ta karcianka przypomina Heroes of Might & Magic IV Collectible Card & Tile Game z 2005. Jednak planszówkowych H6 przynajmniej ktoś słyszał bo te karcianki kompletnie bez echa przeszły.
Te karcianki chyba nigdy nie były dostępne w Polsce (a gdzie w ogóle były?).
Poza tym ta oparta na H5 to jakaś efemeryda - niby istniała, ale mało kto w nią grał i ją posiada (zobaczcie na wątki na BGG).
temat: Gra planszowa Heroes 6

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel