Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Might and Magic I-III Emulacja [nie tylko DOS]
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

Dark Dragon PW
25 listopada 2011, 13:59
Słuchajcie, jak pewnie wiecie albo i nie wiecie najbardziej zaawansowaną wersją Might and Magic jest wersja na NEC Turbo Grafx 16 CD. Na tą konsolę wyszły MM:I i MM:III. Przechodząc do meritum - mam problem z emulacją. Plik pobrany z strony http://edgeemu.net/details-34687.htm. Pytanie jak go odpowiednio zemulować? Drugie pytanie - jaka jest najlepsza wersja MM:II? Na NEC PC-9801, Mega Drive/Genesis, czy SNES?

Alamar PW
25 listopada 2011, 15:49
Co do drugiego, to chyba SNES, ale w 100% nie jestem pewien. Wersja na Super Nintendo posiada jedną rzecz, której brakuje w wersji na PC-ta - możliwość zapisania gry w dowolnym momencie.

juzek2004 PW
16 kwietnia 2017, 16:53
W ramach trwającego od maja 2014 do lutego 2017 projektu NESMania, The Mexican Runner, na żywo, na Twitchu, ukończył wszystkie licencjonowane przez Nintendo gry, które ukazały się na konsolę NES. W tym, pierwsze Might and Magic. Jak wynika z jego strony (themexicanrunner.com), przejście MM1 zajęło mu ponad 86 godzin (pod tym względem jest to drugi wynik, najdłuższą grą okazał się Miracle Piano Teaching System, który zajął aż 91 godzin ciężkiej, wymagającej umiejętności gry na pianinie i czytania nut, rozgrywki). Gra została przez niego bardzo wysoko oceniona (9/10 punktów), "dziesiątkę" dostała za poziom trudności, muzykę i mechanikę, kolejną "dziewiątkę" dostała grafika.

Archiwalny zapis z rozgrywki znajduje się na YT. Miałem okazję obejrzeć pierwsze dwie godziny i zaskakujące jest, że poza korzystaniem z oficjalnej, dołączanej do gry instrukcji i mapy, TMR gra zupełnie "na ślepo" - dosłownie, w wielkich bólach odkrywa grę samemu (np. o tym, jak zakłada się broń, dowiaduje się dopiero po półtora godziny).
temat: Might and Magic I-III Emulacja [nie tylko DOS]

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel