Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 81 - 82 - 83

Altair PW
21 grudnia 2006, 20:41
Chętnie bym pomógł, ale mój WoG gdy podam mu te komendy wyrzuca mnie do systemu. Jak się domyślam ten skrypt pochodzi z WoG TE.

val-gaav PW
22 grudnia 2006, 00:08
Dokładnie tak ... pochodzi z TE ... ale myślę , że powinno to i działac w zwykłym WoGu, gdyż w dokumentacji html ERM'a jest ta opcja opisana :

!!UN:

C$1/$2/$3; Set/get/check memory
$1 = memory address
$2 = 1,2,3 or 4 -size of data in bytes
$3 = data


Altair PW
22 grudnia 2006, 00:35
Działać może i powinno, ale nie działa (można pobrać wartość z pamięci, ale zapisać się nie da). Dziwi mnie tylko to, że skrypty ERM (z WoG TE) mają komendy nie występujące w 3.58F (które będą zapewne w 3.59)
Po za tym w WoG TE nie znalazłem skryptu, który by się do funkcji z tymi umiejętnościami odnosił (Po za deklaracją funkcji !?FU23075 oczywiście).
Co do komendy UN:C to było o niej napisane w dokumentacji ERM do WoGa 3.57F w najnowszej dziwnym trafem zniknęła. ;P


val-gaav PW
22 grudnia 2006, 18:23
Cóż dokładnie o tą funkcje w skrypcie trzecim mi chodziło ...

Przeprowadzając szereg testów i znajdując zalezność pomiędzy numeracją adresów doszedłem do rozwiązania problemu.

!!UN:C6547900/4/1028443341; 5 basic
!!UN:C6547904/4/1036831949; 10 adv
!!UN:C6547908/4/1041865114; 15 exp necro

!!UN:C6547964/4/1028443341; 5 basic
!!UN:C6547968/4/1036831949; 10 adv offense
!!UN:C6547972/4/1045220556; 20 exp

Altair PW
22 grudnia 2006, 18:58
Cóż... zainstalowałem WoG TE i muszę powiedzieć, że miałem rację. Oba interpretery ERM różnią się wersjami w zwykłym WoGu jest nadal (przynajmniej u mnie) ERM 2.8.1 a w WoG TE jest 3.0.0 stąd różnice w działaniu skryptów.

val-gaav PW
23 grudnia 2006, 01:25
Tak z czystej ciekawości ... gdzie można (lub może raczej jak) sprawdzić wersję interpretera ERM ?

Altair PW
23 grudnia 2006, 10:21
Wersję ERM można sprawdzić klikając prawym przyciskiem myszy w menu głównym na ikonie autorów.

val-gaav PW
24 grudnia 2006, 15:29
@Altair:

a bawiłeś się może skryptem 64 z orginalnego WoGa? Chodzi mi o "Warfare" łączące balistykę i artylerię i first aid w jeden skill ....

Czy mógłbyś mi doradzić jak to zrobić by do tego skryptu dopisać dodatkowe połączenia skilli ? :

Nobility (diplomacy + estetes + learning )
Traveller (navigation + pathfinding + scouting)
Witchcraft (mysticism , eagle eye , scholar)

Głupia sprawa, ale już 3 dni staram się to przerobić i jakoś mi to nie idze ;-/ .

Altair PW
24 grudnia 2006, 17:07
Cóż modyfikowanie bardzie skomplikowanych skryptów nie zawsze bywa łatwe.
W tym wypadku ja bym zaczął od skopiowania fragmentu od
MANUALLY SET WARFARE MAIN SKILL do
TRIGGERS TO SET CORRECT EXPERTISE FOR THE OTHER TWO WARFARE SKILLS
i wkleił do z pewnym odstępem pod zaznaczoną częścią. Teraz należałoby zmienić numery funkcji w tej kopii na nieużywane numery. Potem to już zabawa ze zmiennymi. Np. trzeba zmienić tą odpowiedzialną za aktualny numer umiejętności (w48) na jakąś inną. To dopiero oczywiście początek...

BTW:
Ja osobiście o wiele bardziej wolę pisać własne skrypty od zera niż modyfikować skrypty Wogifikacji.
Skłonił mnie do tego m.in. fakt, że gdy pojawią się wtedy jakieś błędy to nie wiem, które są moje, a które Wogifikacji. ;P


val-gaav PW
24 grudnia 2006, 22:35
"wkleił do z pewnym odstępem pod zaznaczoną częścią. Teraz należałoby zmienić numery funkcji w tej kopii na nieużywane numery. "
To zrobiłem...

"
Potem to już zabawa ze zmiennymi. Np. trzeba zmienić tą odpowiedzialną za aktualny numer umiejętności (w48) na jakąś inną. To dopiero oczywiście początek..."
a tego już nie ;-/ ... Prawdę mówiąc nie wiedziałem , ze to ma znaczenie :-P

Rzeczywiscie skrypt jest skomplikowany ... no ale podejrzewam , że napisanie tego od zera zajęło by mi więcej czasu ... Ja tam lubie podpatrywać rozwiązania inych ;-D

PS dzięki za pomoc.


RebeliaMuppet PW
30 grudnia 2006, 16:40
Mam pytanie?

Czy za pomocą skryptów da się zrobić tak aby dana jednostka Np. krasnolud mogła być rekrutowana Np w fortecy zamiast gremlina a krasnolud wojownik zamiast większego gremlina?

Tilogour PW
30 grudnia 2006, 17:26
RebeliaMuppet da się. Nawet było tu opisane w tym temacie. Wystarczy poszukać :) .

RebeliaMuppet PW
31 grudnia 2006, 13:30
Jeszcze jedno pytanie.

Mam taki problem w bastionie zamiast krasnoluda mam Niziołka a zamiast krasnoluda wojownika mam elfa a na 3 poz. mam wysokiego elfa ulepszanego do strzelca ale jak kupuje nowego bohatera to w armii ma Np centaury krasnoludy i elfy da się to zmienić jakimś skryptem?


I moje kolejne pytanie :-)


Napisałem skrypt w którym Niziołek należał do bastionu ale nie działa skrypt wyglądał tak

ZVSE

!!MA:o138/1;

Powiedzcie co jest w nim nie tak?

Tilogour PW
31 grudnia 2006, 13:32
ZVSE
!#MA:O138/1;
Tak powinno być :]
Ale jak należy to nie znaczy że można go wynajmować:P
Jeżeli chodzi o to drugie pytanie to też się da[Niestety nie wiem jakim skryptem]

tymolord PW
31 grudnia 2006, 17:45
A teraz trochę duża ilość pytań:
1. Wchodząc do jakiegoś miasta i przejmując je zmienia się w zamek. Jak to zrobić?
2. Określony teren jest przykryty przeklętą ziemią. Jak ją usunąć?
3. Chcę zmienić pewne właściwości jednostek. Na mapie niema być żadnego Serafina, ani nie ma być też ulepszenia archanioła do serafina.
4. Archanioł ma mieć takie właściwości:
ATAK 50
OBRONA 50
WYTRZYMAŁOŚĆ 400
RANY 70-80
SZYBKOŚĆ 19
TYP Latający
KOSZT 10000
Strach - wrogowie panikują niezależnie od ich morale
Nieustraszony.
(dosyć potężny)
5. W określonym miejscu stoi sobie piekielny baron. Określony bohater (np. Drakon) wchodzi w niego, ale zamiast walki wyśfietla się komunikat:
Drakon wyszedł na przód. Zobaczył piekielnego barona i zabił go.

Poczym dostaje 10000 pkt doświadczenia, 2 ataku, 2 wiedzy i 1 obrony.
6. Bohater spotyka czempiona. Czempion się dołącza czy tego bohater chce czy nie. Czempion jest lepszy od zwykłego czempiona o 10 pkt we wszystkim, i ma na imię np. Gotfryd. Jest jedynym czempionem na mapie.
7. Po wejściu na Gotfryda wyśfietla się komunikat z obrazkiem np. Pudziana (ale może to być jaki kolwiek inny obrazek). On coś tam gada.

Jeszcze wymyśle jakieś pytania.
ps: prosze nie usuwać posta, będzie mi potrzebny.


Altair PW
31 grudnia 2006, 18:49
Widzę, że zrobił się ruch w tym temacie. ;)
Odpowiedzi po kolei:

>>>>>>RebeliaMuppet: Mam taki problem w bastionie zamiast krasnoluda mam niziołka a zamiast krasnoluda wojownika mam elfa a na 3 poz mam wysokiego elfa ulepszanego do strzelca ale jak kupuje nowego bohatera to w armii ma np centaury krasnoludy i elfy da się to zmienić jakimś skryptem?

Zmiana jednostek w mieście nie oznacza jeszcze, przypisywanie jednostek do danych bohaterów to dwie różne sprawy. Ogólny skrypt na modyfikowanie przypisanych stworów to:

ZVSE
!#HEn:H0/nr1/min/max H1/nr2/min/max H2/nr3/min/max;

gdzie:
n - numer bohatera
nr1, nr2, nr3 - typy stworów dla danych slotów (0..2)
min, max - wartość minimalna i maksymalna stworzeń w danych slotach

Oczywiście każdego bohatera konfiguruje się oddzielnie :) (wystarczy powtórzyć ost. linijkę skryptu). Można to także zorganizować w jakieś pętli.
Jednakże powyższy skrypt nie modyfikuje aktualnie najętych bohaterów (oraz tych będących aktualnie w karczmie). Aby natomiast ich zmodyfikować należy użyć innego skryptu:

ZVSE
!#HEn:C0/0/nr/ilość C0/1/nr2/ilość C0/2/nr3/ilość;

gdzie:
n - numer bohatera
nr1, nr2, nr3 - typy stworów dla danych slotów (0..2)

To tyle jeśli chodzi o tą sprawę. :)
BTW: Popraw błędy w swoim poście.

@tymolord:
1. Wchodząc do jakiegoś miasta i przejmując je zmienia się w zamek. Jak to zrobić?
2. Określony teren jest przykryty przeklętą ziemią. Jak ją usunąć?
3. Chcę zmienić pewne właściwości jednostek. Na mapie nie ma być żadnego Serafina, ani nie ma być też ulepszenia archanioła do serafina.
4. Archanioł ma mieć takie właściwości:
ATAK 50
OBRONA 50
WYTRZYMAŁOŚĆ 400
RANY 70-80
SZYBKOŚĆ 19
TYP Latający
KOSZT 10000
Strach - wrogowie panikują niezależnie od ich morale
Nieustraszony.
(dosyć potężny)



1. Na to pytanie odpowiedziałem 19 postów wcześniej. Gdybyś tu częściej zaglądał to byś zauważył. :)

2. Nie da się.

3. Na jakiej mapie? WoGowej czy Zwogifikowanej? O ulepszaniu jednostek także było w tym temacie.

4. To samo. O zmianie statystyk było gdzie na początku tego tematu.
Strach i nieustraszenie można dodać chyba tylko używając systemu doświadczeń jednostek.

5 i dalsze... odpowiedzi pojawiają się po poprawieniu błędów w twoich postach ;P
(i niech nikt mi nie wmawia, że mieszkańcy nie mają wpływu na "kształt" Kwasowej Groty ;) ).

tymolord PW
5 stycznia 2007, 17:29
Mam prośbę o skrypt: Grota Zakryta Śniegiem jest monolitem wejścia, a monolitem wyjścia jest śnieżny monolit przejścia. Lepiej też będzie, jeśli to będą monolity przejścia (zamierzam zrobić fajną mapkę).

Altair PW
5 stycznia 2007, 20:39
Oto i skrypt:

ZVSE

!?OB16/12;
!!UN:U45/7/1/10;
!!HE-1:Pv10/v11/v12;
!!OB998:S;
!?OB45/7;
!!UN:U16/12/1/10;
!!HE-1:Pv10/v11/v12;

RebeliaMuppet PW
6 stycznia 2007, 09:24
Da się za pomocą ERM zmienić avatar jednostce?

Altair PW
6 stycznia 2007, 12:28
Nie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel