Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Przygody Gunduli - Mini mod-map
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Szaman PW
11 marca 2017, 17:50
Kontynuacja Przygód Gunduli:

Mrok Cześć II.

Po pokonaniu Nieumarłego Rycerza, Gundula wyrusza w głąb Dayji, lecz ona jeszcze nie jest świadoma w co się pakuje:)

Gorąco polecam pograć! Zawiera Nowe Defy freda, Moje własne defy, skrypty ERM, Custom muzykę, nowe pola bitwy, nowe Banki stworów, nowe monstrum! i wiele więcej!:)

Nowe Banki Stworów


Fort Nieumarłych


Mroczne Wzgórza


Kościelisko


Arcygrób


Czarna Cytadela! - Strzeż się wszyscy którzy tam wchodzicie, gdyż mroczni władcy tych cytadel nie lubią gości, lecz te cytadela są znane ze swych bogactw które skrywają.


Prastary Cmentarz - Zamieszkane przez istoty pamiętające czasy przed ciszą, nigdy nie wiadomo jakie to bogactwa mogą być w tych starożytnych grobowcach.

Nowe Monstrum!

Cacolich - Nie znane monstrum na służbie nekromancie Władimirowi.

PS:Nie przyjmujcie się, w grze tak się nie kręci:P

Staro-nowy Artefakt:)


Żelazne Piórko!

W Związku z tym że Fred zaktualizował swoje defy musiałem stworzyć nowy Mod-Baza co umożliwia mi tworzenie w nowych defach, nie niszcząc starych map z starymi defami.

Przygody Gunduli v2.0

Analogicznie jak z starą mod bazą, uruchamiasz nowy Mod baze w Mod menagerze.
UWAGA: PAMIĘTAJ BY WYŁĄCZYĆ STARY MOD BAZĘ I MAPY Z NIĄ ZWIĄZANE CZYLI WSZYSTKIE JAKIE DOTĄD STWORZYŁEM.

Oczywiście nową mapę czyli Mrok cześć II uruchamiamy z Nowym mod-bazą:)

Zaktualizowałem też ustawienia WOG, żeby poprawnie i bez problemowo grać trzeba wgrać te ustawienia. Wszystko ustawienia robisz w grze... Plik z ustawieniami znajdują się w mod bazie "Przygody Gunduli v2.0" czyli OPCJE WOG - Wczytaj zapis ---> Mods--->Przgody Gunduli v2.0--->Data--->Ustawienia do przygod gunduli2 -->OK. I można grać:)

Kilka screenów:




EDIT:

Zaktualizowałem mapę Mrok Cześć II, miała drobny błąd techniczny, co umożliwiało zdobycia zamku niebieskiego, co fabularnie powinno być niemożliwe;)

avatar PW
12 marca 2017, 08:51
Jestem pod coraz większym wrażeniem Twojej wyobraźni!

Drwal PW
12 marca 2017, 10:04
Zapytam z kwestii technicznych. Czemu nie zrobisz jednej wspólnej paczki z nowymi obiektami? Ja wiem, że to w sumie nie problem, ale w czasach gdy Era tak ułatwiła instalacje, to dość mocno utrudniłeś życie potencjalnym graczom. ;)

krasnolud99 PW
12 marca 2017, 11:28
Nie mogę uruchomić tego moda z VCMI.

Godzilla PW
12 marca 2017, 11:32
Bo jest ERĘ II...

Szaman PW
12 marca 2017, 14:46
Drwal:
Zapytam z kwestii technicznych. Czemu nie zrobisz jednej wspólnej paczki z nowymi obiektami?

Zwróć Uwagę, ile waży Mod-Baza;) "Przygody Gunduli v2.0". Raczej nie było to zbyt wygodne, żeby każdy mod z pojedynczą mapą ważył 200 mb:P w Modzie "Przygody Gunduli v2.0" znajdują się wszystko, co na pewno będzie w kolejnych mapach, więc niema sensu wrzucać wszystko za każdym razem, fakt... usamodzielniłoby to mody, ale kosztem ich pojemności.

Drwal:
...to dość mocno utrudniłeś życie potencjalnym graczom

W Porównaniu to, co było pierwotnie (prawie każdy mod osobno!) to teraz to mega łatwe, pobierasz Przygody Gunduli v1.0 (Do pierwszych pięć map) lub v2.0 (nowsze, obecnie tylko Mrok Część II). Wrzucasz do mod manager, w grze wgrywasz Ustawienia WOG tzn. Ustawienie dla Gunduli2 I grasz! Jest to kwestia kilku kliknięć...

Nowy Mod-bazy tak naprawdę są uzależnione od Freda, o ile będzie on dodawał nowe defy, a nie nadpisywał stare. To już nowych mod baz, raczej nie będzie...

EDIT:
Zaktualizowałem mapę Mrok Cześć II, miała drobny błąd techniczny, co umożliwiało zdobycia zamku niebieskiego, co fabularnie powinno być niemożliwe;)


RustDragon PW
14 marca 2017, 11:38
Zrób poradnik filmik jak to wgrać :P

Szaman PW
14 marca 2017, 13:23
Wszystko masz opisane na pierwszej stronie... Jeśli potrafisz samodzielnie zainstalować ERE2 i wiesz co to Mod Menager, to potrafisz zainstalować ten Mod.

Kastore PW
14 marca 2017, 13:52
A jak nie wie? :O

Szaman PW
14 marca 2017, 14:14
Jak nie potrafi zainstalować ERE2, to wiedza jak uruchomić ten mod, jest mu zbędna:)

Szaman PW
23 maja 2017, 19:39
Prace nad nowymi epizodami idą niestety w żółwim tempie z powodów osobistych, jestem zmuszony na jakiś czas je zawiesić:( na pocieszenie mogę powiedzieć że kolejne mapy są w zaawansowanym stopniu już i jak uporządkuje sprawy osobiste wrócę do pracy nad nimi.

Na pocieszenie i daje wam wgląd na nowe menu, które będzie dostępne wraz z publikacją nowych epizodów.


Kastore PW
23 maja 2017, 19:45
Less armor = more protection :)


Kammer PW
23 maja 2017, 19:49
Kastore, nie narzekaj, ten strój wygląda tak, by Gundula miała swobodę ruchów i mogła swobodnie władać mieczami, no!

Szamanie, nagrywaj OBS-em, polecam serdecznie, nie daje znaku wodnego jak Bandicam.

Szaman PW
24 maja 2017, 00:10
Cytat:
Less armor = more protection :)

Jest to częściowo uzasadnione fabularnie... Żelazne Piórko (to ten ładny emanujący światłem miecz). Wyostrza zmysły i percepcji Gunduli. Dzięki czemu jest bardzo zwinna, szybka i spostrzegawcza, jak na ludzkie normy, więc dla niej taka lecąca strzała/kula ognia/zamach miecza od przeciwników zdają się być spowolnione.

So... więc po co jej zbroja jak nikt jej nie może trafić:P

Lord Baffourd PW
24 maja 2017, 03:23
Gundula... Jak na ludzkie normy... Aha.

Wiesz, tak się zastanawiam jaką ta Twoja "Gundula" miała przeszłość w takim razie. Czy chodziła do Krewlodzkiej Szkoły Średniej? Spóźniała się na zajęcia, wbiegając do klasy z tostem w zębach? A może kochała się w długowłosym blondynie, Xeronie - soliście kapeli "Synowie Erebusa w Autobusach"? No bo jak szaleć, to do oporu.

Wiem, było wałkowane, ale nadal uważam, że jak masz do opowiedzenia historię w obrębie jakiegoś uniwersum, to ona się musi w ten świat wpasować - nie odwrotnie.

Kammer PW
24 maja 2017, 08:15
High School Antagarich? :P

Kastore PW
24 maja 2017, 12:11
A ja tam lubię takie szalone historie "what if".

Szaman PW
24 maja 2017, 16:05
Lord Baffourd:
Wiesz, tak się zastanawiam jaką ta Twoja "Gundula" miała przeszłość w takim razie.

Gdybyś uruchomił mój mod i zagrał w pierwszą cześć (albo chociażby przeczytał wstęp) byś wszystko wiedział lub przeczytał jej biografie (tak ma własną!).

Biografia Gunduli:

"Przebrana córka Diuka Winston Boragusa. Diuk znalazł ją, kiedy była jeszcze niemowlęciem w czasie jednych najazdów na ziemie Erathii. Diuk wychował ją jako swoją córkę. Gundula wyrosła na mądrą i odważną wojowniczkę. Wszystko się zmieniło w czasie Festiwalu Życia, kiedy jej przebrany ojciec został zamordowany przez Kilgora a ona sama została jego 312 żoną. Po śmierci Kilogora z rąk Elfickiego Króla, Gundula zaczęła prowadzić wędrowny tryb życia, chętnie pomagając osobom w potrzebie."

Lord Baffourd:
...opowiedzenia historię w obrębie jakiegoś uniwersum, to ona się musi w ten świat wpasować...

Czy narzekałeś na brak życiorysu Królowej Katarzyny z dzieciństwa? Co robiła jako nastolatka? ile tak ogóle ma lat? Co wiemy o jej ojcu po za tym że był Królem Erathii i który zezwolił na nieformalny sojusz sił przeciwko Sandru? (Kampania SoD).

Takie szczegółowe wyszczególnianie każdego aspektu niema zupełnego sensu i jest zbędne, tworzy taki sztuczny przepych... Oczywiście że mam stworzoną jakąż historie tego uniwersum. I nawet się toczy w logiczny sposób. Gdybyś zagrał moją mapę pt: Góry i Cuda, byś wiedział jaki honorowy tytuł dali elfy, Gunduli za jej pomoc.

Chce poznać Gundule? Zagraj w moje mapy i poznasz jej charakter, zalety, wady, poglądy jej, moralność itd..

Dla mnie takie wypisywanie od A do Z wszystkiego i robienie ścianę tekstu, to taka ułomność dzisiejszych gier, gdzie na samym początku wiemy wszystko o XYZ postaci bez szans na jego stopniowe odkrywanie, co zresztą jest bardzo nierealistyczne. Poznajesz nową osobę w pracy/szkole/bloku/osiedlu. To od razu wszystko o niej wiesz czy z czasem ją głębiej poznajesz?

Lord Baffourd PW
24 maja 2017, 16:24
Szaman:
Przebrana córka Diuka Winston Boragusa. Diuk znalazł ją, kiedy była jeszcze niemowlęciem w czasie jednych najazdów na ziemie Erathii. Diuk wychował ją jako swoją córkę.

Mam wrażenie, że goblin, znalazłszy ludzkie dziecko, raczej rozpatrywałby je w kategoriach kulinarnych, ale dobra...

Szaman:
Czy narzekałeś na brak życiorysu Królowej Katarzyny z dzieciństwa?...

Nie, bo też z gry na grę nie stawała się nagle ifrytem albo gryfem. Cały czas była człowiekiem.

Szaman:
Takie szczegółowe wyszczególnianie każdego aspektu niema zupełnego sensu i jest zbędne, tworzy taki sztuczny przepych...

Nie chodzi o szczegółowe opisywanie każdego aspektu. Ba, właśnie nie podobały mi się kilometrowe wywody na temat smoczych bogów i innych kwestii w ashańskich częściach. Ale nie o tym tutaj mówię. Mówię o tym, że jeżeli Gundula w oficjalnym kanonie jest goblinem/ogrem/córką Hulka - to dziwnym jest robienie z niej człowieka...

Szaman:
Poznajesz nową osobę w pracy/szkole/bloku/osiedlu. To od razu wszystko o niej wiesz czy z czasem ją głębiej poznajesz?

Racja. Ale zwątpiłbym, gdyby poznana jednego dnia osoba, następnego była zupełnie kim innym - z tym, że o tym samym imieniu.

Szamanie, nie rozumiesz o co mi chodzi. Masz wizję, świetnie, brawo - wytrwałości i zapału życzę. Ale po co zmieniać całkiem coś, co zostało określone? Nie mówię tu o fabule, mówię o postaci. Bo to tak, jakbyś kręcił dodatkowy film w realiach Tolkienowskiej prozy i stwierdziłbyś, że zrobisz Gandalfa seksowną elfką, albo w Świecie Dysku zrobisz z Rincewinda samuraja jeżdżącego na kozach.

Historie "What if" są zawsze ciekawe, ale moim zdaniem powinno się zostawiać jakieś punkty odniesienia do kanonu lub z nim zgodne.

Poza tym, naprawdę, Gundula - z której strony by nie patrzeć - to nie jest ładne imię żeńskie. Chciałbyś mieć siostrę albo dziewczynę o imieniu Gundula?

...Chociaż może nie odpowiadaj....

Szaman PW
24 maja 2017, 16:34
Robisz jeden podstawowy błąd. Moja historia dzieje się w alternatywnej rzeczywistości czyli wszystko co było/znasz dotychczas jest zmienione. Niektóre elementy nie zmieniałem i pokrywają się z oryginałem. np: Kilgor, Gelu, Boragus, Nazwy Państw... itd.

Cytat:
Poza tym, naprawdę, Gundula - z której strony by nie patrzeć - to nie jest ładne imię żeńskie.

Nie ocenia się książki po okładce, nie ocenia się człowieka po imieniu:) Jak poznasz bliżej bohaterkę, to jej imię będzie ostatnią rzeczą co ci będzie przeszkadzać.

cytat:
Chciałbyś mieć siostrę albo dziewczynę o imieniu Gundula?
Moja była partnerka miała na imię Aurelia.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: Przygody Gunduli - Mini mod-map

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel