Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/Projekt] Vori Mod Godzilli/Nitja
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 19 - 20 - 21

Zachari PW
3 marca 2017, 18:54
Wybrałeś dziwny styl architektoniczny :/. Bazujecie na jakiś szkicach?

Godzilla PW
3 marca 2017, 18:57
Toffi:
Wybrałeś dziwny styl architektoniczny :/. Bazujecie na jakiś szkicach?
nie.

Hiro PW
3 marca 2017, 19:48
Na Twoim miejscu zrezygnowałbym z dodawania losowych meshów - kółek, kresek, WoG wie czego jeszcze. Ponieważ nie udaje im się spełniać estetycznej funkcji, są zupełnie bezużyteczne. Na tym etapie tworzenia wywal wszystko, co nie jest niezbędne dla modelu, skup się na stworzeniu solidnej "bazy", która da Ci wyobrażenie końcowego efektu dzieła (wyobraźnia z łatwością podpowiada nam wygląd dodatków i upiększeń, ale nie zrobi tego z ogólną postacią ekranu miasta). Resztę skończysz z łatwością na końcu, gdy już będzie wiadomo na czym pracujesz.

Kuririn PW
3 marca 2017, 19:59
@Hiro.
Ciekawe, ile Godzilla z tej lekcji wyniesie ;)

Godzilla PW
4 marca 2017, 21:31
Do trzech razy sztuka?

Ratusz


Rada Miasta


Rada Osady



Hiro PW
4 marca 2017, 23:56
Chyba wyniósł, albo ulegam efektowi potwierdzenia. Inspirowałeś się Tadż Mahal? :D

Kurek PW
5 marca 2017, 01:27
Zdecyduj się proszę na jeden styl architektoniczny. Tadż Machal + grecki tympanon? Do tego jeszcze inne budynki wyglądają na celtycko-wikingowe. Może to po prostu ma być styl elficki? Jeśli tak, to warto popatrzeć na Rampart lub po prostu ustalić swój własny styl architektoniczny i się go trzymać, a nie mieszać ciągle jedno z drugim. Widać, że idzie ci coraz lepiej jeśli chodzi o jakość i dbałość o szczegóły. Teraz tylko zmodyfikuj wszystko tak, żeby się architektonicznie nie gryzło.

Fandor PW
5 marca 2017, 01:31
Mi tam się podoba pomysł połączenia architektury romańskiej/gotyckiej z arabską z dodatkami greckimi, np kolumnady bardzo podoba, byle nie zbyt dużo dodatków jednocześnie, ale po kilka z każdego, może dać super efekt. Tylko oczywiście Godzil musi jakoś je uporządkować ze sobą.

Godzilla PW
5 marca 2017, 09:24
1.
Kurek:
Zdecyduj się proszę na jeden styl architektoniczny
Po pierwsze:
Hero:
Myślę, że panoramy miast w H3 zawdzięczają swój niepowtarzalny klimat między innymi umiejętnemu łączeniu różnych stylów
2
Kurek:
Jeśli tak, to warto popatrzeć na Rampart lub po prostu ustalić swój własny styl architektoniczny i się go trzymać, a nie mieszać ciągle jedno z drugim
Po drugie:
Faelag:
A jeśli chodzi o architekturę - wyszliśmy z założenia, że elfy z Vori są tymi "wysokimi" i "czystszej krwi", jako że tam jest właśnie kolebka elfów. I ich kultura będzie bardziej wyrafinowana, a nie barbarzyńska, na kształt Nordów

A to ci wygląda na jakąś wysoką architekturę?


****************************************************

Inspirowałem się tym:

Kammer PW
5 marca 2017, 12:43
Już wiem, co mi nie podoba się w tym budynku - nieprzystosowanie do lodowego klimatu.
Na Vori z pewnością zdarzają się burze śnieżne, potężne zawieje i tak dalej. Zatem te... minarety bardzo szybko zostaną oblepione śniegiem ze wszystkich stron i się po prostu zawalą pod swoim ciężarem.
Tak samo z oknami... Takie wielkie, na pół ściany są dobre w klimacie ciepłym, bo tam jest... no, ciepło. Wyobrażasz sobie, ile ciepła by przez nie uciekało w klimacie zimnym? Tak samo ze śniegiem - on by pięknie przez nie napadał. Jasne, są okiennice, ale one będą lepiej przepuszczać zimno od litej ściany.
No i te dachy... cebule sobie średnio będą radzić z opadami śniegu, on się nie będzie po nich zsuwać, będzie zalegał i całość może się zawalić.

Hayven PW
5 marca 2017, 13:10
W Moskwie zimą jest zimno i śnieżnie, co nie przeszkadzało w wybudowaniu takiego Kremla na przykład (wiem, słaby przykład, ale zawsze jakiś :P) z jego kopułami.

Ursus PW
5 marca 2017, 14:40
Modele ładne, ale jednak nie pasują do zimowego klimatu. Jeśli już pojawia się elfia architektura to zazwyczaj posiada ona namiastkę gotyku, np. Sylvan w H7, elfie ruiny w Wiedźminie 2 we Flotsam.

Kammer PW
5 marca 2017, 14:51
Wiesz, Hajek, nie wydaje mi się, by na Vori znali materiały, które wykorzystano do budowy Kremlu. :P

Hiro PW
5 marca 2017, 18:22
Godżu, dobrze, że budynki zaczynają przedstawiać sobą jakikolwiek koncept, powoli przestają też wyglądać jak mieszanka losowych meshy. Niemniej jednak koncept musi być też logiczny, zgadzam się praktycznie ze wszystkim co napisał o niedostosowaniu Twojego budynku do zimowego klimatu Kammer, więc raczej nie tędy droga w tym projekcie (może wykorzystasz te budynki kiedyś w czymś innym? w każdym razie, umiejętności nabyte przy ich tworzeniu nie przepadną). Próbuj dalej, jest duży postęp, będę z ciekawością obserwował Twoje prace.

Hayven PW
5 marca 2017, 19:05
A ja że tak zapytam - czemu właściwie budynki MUSZĄ pasować do klimatu? Wiecie, magia i te sprawy, może mają CO i magiczną izolację? :P A takie wpływy greckie/orientalne w połączeniu z zimowym klimatem mogą wyglądać, no, ciekawie :D

Kuririn PW
5 marca 2017, 19:17



Fandor PW
5 marca 2017, 19:17
Może by tak, płaską część dachu mniejszych budynków także dać na skos? Kopuły zostałyby normalnie tylko po jednej stronie, szły by niżej niż po drugiej. Tak jak Hayven uważam, że połączenie wymienionych przeze mnie wyżej rodzajów architektonicznych z lodowym klimatem może dać świetny efekt.

Godzilla PW
5 marca 2017, 20:32
Hayven:
A takie wpływy greckie/orientalne w połączeniu z zimowym klimatem mogą wyglądać, no, ciekawie :D
Mówiłem o tym od początku tego tematu, jednak pewne osoby mówiły że to zły pomysł i lepiej by były nordyckie klimaty, cóż, teraz wiem żeby ich nie słuchać tak często...

Godzilla PW
6 marca 2017, 18:42
Kolejna wersja rady miasta (ehhhh)


Ursus PW
6 marca 2017, 19:41
Myślę, że rada miasta w obecnym stanie jest dobra. Te brązowe elementy nasuwają mi skojarzenia z Bastionem.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 19 - 20 - 21
temat: [VCMI/Projekt] Vori Mod Godzilli/Nitja

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel