Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Liga Inferno
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3

Górski Krasnolud PW
23 lutego 2017, 23:48
Witam drodzy użytkownicy Kwasowej Groty. Jak powszechnie wiadomo 5 października 2016 roku rozwój nad Might & Magic: Heroes VII został zakończony. Mi osobiście, jako fanowi samego tytułu i frakcji Inferno takowa wiadomość się zbytnio nie spodobała, a ponieważ krasnoludy są uparte postanowiłem działać. ;) Jak już zapewne wielu z was wie na forum Kwasowej Groty udostępniony jest mój list, który postanowiłem wysłać. Polski oddział Ubisoftu niedawno (bo w tym tygodniu) poinformował mnie, iż moja wiadomość zostanie przesłana twórcom gry, co wielce mnie uradowało... ale wtedy do głowy przyszło mi coś jeszcze, a konkretnie myśl "hej, skoro tak łatwo skontaktować się z Ubisoftem, to czemu nie pójść za ciosem i nie stworzyć zgrupowania ludzi, chcących również Inferno w Heroes VII, przecież na pewno jest ich wielu!" Cóż, wiem że na kokosy nie ma co liczyć, ale wraz z grupą fanów Heroesa na FB stworzyliśmy pewną grupę niosącą nazwę Liga Inferno. Jej (jakże ciekawym, lecz trudnym) celem jest poproszenie Ubi o wydanie tego ostatniego, drugiego dodatku do Heroes VII z niskobudżetowym Inferno. Pomysłów jest wiele, jak się chwilę później okazało - chętnych też. Do zgrupowania w przeciągu pierwszego wieczoru dołączyło 6 osób i jeszcze ja. :D Plany są wielkie, lecz w pojedynkę trudno je zrealizować, dlatego szczerze zachęcam abyście dołączali do naszej grupy. :D Wiem, szanse na sukces może największe nie są, jednak czemu nie spróbować? :D Liczę na Was moi mili, nie pożałujecie!

Kammer PW
24 lutego 2017, 00:37
W sumie to jestem pod wrażeniem Twojej zaciętości, Górski.
Przekaż nam koniecznie odpowiedź, jeśli jakąś otrzymasz od Ubi.

Szaman PW
24 lutego 2017, 01:27
Cytat:
...przecież na pewno jest ich wielu!

Sadząc po ilości sprzedanych kopii na steamie, to nie tak wielu. :)

Cytat:
celem jest poproszenie Ubi o wydanie tego ostatniego, drugiego dodatku do Heroes VII z niskobudżetowym Inferno

Prosić to sobie możesz, gry nie robi się, bo "fani chcą" tylko "to się sprzeda!". Nawet gdybyś uzbierał 10 000 podpisów/fanów itp., Ubisoft nie ruszy palcem. Wszystkie zespoły robiące coś w MM (kAshanie) zostały rozwiązane. Powołanie zespołu, by zrobić Inferno i znowu rozwiązać, bo "nie ma nic do roboty", jest finansowo nieopłacalne, bo jak to sobie to wyobrażasz? Kolejny dodatek? Nieopłacalne! Darmowe DLC? Jak? Nie ma zespołu, który mógłby to zrobić.

Że twój list poszedł dalej, to nic nie oznacza, pewnie już nie doczekasz się żadnej odpowiedzi lub grzecznie powiedzą "NIE!".

Lord Baffourd PW
24 lutego 2017, 02:11
Ech. Tracisz czas, mocium panie. To tak, jakby prosić emerytowanego dozorcę o zawieszenie nowych firanek w oknach opuszczonego magazynu.

voncur PW
24 lutego 2017, 03:09
Płatne DLC zawsze w cenie.
Pominąć te 6 osób (teraz 9), to słabo strasznie...
Ale jak na sprzedaż HoMM7, to jednak mocarnie xD

Ale w porównaniu do Twojej twórczości, to przynajmniej Twój język polski jest OK :))

Godzilla PW
24 lutego 2017, 08:52
Ja bym na twoim miejscu poszukał na HC.

Górski Krasnolud PW
24 lutego 2017, 11:49
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, iż taka akcja nie ma jakiś szczególnie wielkich szans powodzenia, ale owe szanse będą jeszcze mniejsze, jeśli będziemy działać sami. Łącząc siły nadal będzie to zadanie bardzo trudne, ale warto spróbować. Wiem, że póki co nie jest nas najwięcej, ale to dopiero pierwszych kilka chwil, zgrupowanie nie istnieje nawet od 24 godzin. Z czasem pewnie będe chciał o Lidze Inferno powiedzieć ludziom spoza granicy Polski (Heroes Community) lecz póki co chciałem poinformować swoich rodaków. :) Cóż, szczerze zachęcam przystąpić do tej grupy. Im nas będzie więcej, tym lepiej! :)

Szaman PW
24 lutego 2017, 13:49
Niepoprawny optymizm jest tak samo toksyczny, jak skrajny pesymizm. Nie pojmujesz prostej rzeczy: Ubisoft nie ruszy, by zrobić grę, bo jakiś fanpage na fejsie powstał, nawet jak by was było 500000. Powstanie gry zależy od ekonomii, nie od fanów!

Zanim nawet ktoś pomyśli, że coś stworzyć to...
- Bada się rynek gier (czy jest teraz "moda" na takie gry?).
- Liczy się koszty ewentualnego powstania produktu.
- Hipotetyczne zyski z produktu.

Nawet nie trzeba być żadnym ekspertem, żeby sobie to uzmysłowić, że jest to nieopłacalne.
Żeby stworzyć głupie DLC, to trzeba powołać zespół, przygotować sprzęt z oprogramowaniem, zatrudnić rysowników, grafików, scenarzystów, programistów itp., zapłacić im, zrobić reklamę, marketing, public relations itd.

Takie DLC to kupa pieniędzy. Z tego co wiadomo, na Steamie Trials of Fire sprzedało się w 4000 egzemplarzach, które kosztuje 30 euro. 4000 × 30 = 120 tys. euro. 120 tys. Za zrobienie produktu, opłaceniu pracowników, zapłacenie za silnik (bo VII jest na bazie Unreal Engine). To Ubisoft wychodzi na minusie! I to wielkim! A zazwyczaj zyski z takich produktów liczy się w milionach, a nie tysiącach!

Godzilla PW
24 lutego 2017, 13:55
Szaman:
zrobić reklamę, marketing
Ubisoft pokazał, że można na tym oszczędzić, więc to można skreślić.

Szaman PW
24 lutego 2017, 14:00
Nadal to nie zmienia faktu, że nic z tego nie będzie.

Kammer PW
24 lutego 2017, 14:01
...co nie zmienia faktu, że taka inicjatywa pozwoli cokolwiek ocenić ilość osób faktycznie zainteresowanych Inferno w H7.
Regularnie słyszę w JB, że strony okołoheroesowe umierają, bo Facebook przejął ich rolę, więc brawa dla Górskiego, że coś ruszył. Osobiście w sumie doradzałbym poreklamowanie Ligi na jakiś grupach FB-owych, jest niezerowa szansa, że ktoś się zainteresuje.

Ewentualnie kogoś to może natchnąć do podjęcia prac wprowadzających Inferno do H7 albo do dołączenia do Darkiego, więc pozytywny efekt pracy już jest.

Osobiście jestem pod wrażeniem gigantycznego reaserchu Górskiego, który on zrobił - to jest pokaźniejsze niż większość modów pokazywanych w Kuźni. :P

Szaman PW
24 lutego 2017, 14:06
@Kammer
Inicjatywa Górskiego miałaby większe szanse, jak by napisał list otwarty do społeczności MM. O modyfikacje, by wprowadzić Inferno do 7. Pisanie do Ubisoftu jest całkowicie bezsensowne, choć intencje szlachetne, ale to nadal walka z wiatrakami.

Godzilla PW
24 lutego 2017, 14:09
W sumie już kiedyś była petycja do Ubi, ale w sprawie H5 i premiery, może by właśnie zorganizować taką petycje?

Chociaż w sumie, wtedy społeczność MM była znacznie większa...

Górski Krasnolud PW
24 lutego 2017, 16:14
Również jestem przekonany, że ślepy optymizm jest równie zły, co skrajny pesymizm, ale ja ani razu nie powiedziałem, że "uda się na 100%". Ja chcę tylko spróbować, nic ponadto. Nie tracimy nic, w sumie musimy jedynie napisać list, lub dwa, potem wysłać jakąś ewentualną petycję, ogólnie chcę działać, gdyż można zyskać naprawdę wiele, a jak wcześniej wspomniałem naprawdę nie tracimy nic. Cieszy mnie pozytywne nastawienie, choć i na wszelką krytykę jestem pozytywnie nastawiony, to dla mnie pewien rodzaj motywacji. :) Zachęcam naprawdę wszystkich, aby dołączyli do Ligi Inferno. Na pewno będziemy informować różne Heroesowe strony o powstaniu takiego zgrupowania i naprawdę każda jedna osoba, która się przyłączy jest bardzo cenna, bo gdyby tak każdy by postawił swoją cegiełkę, to byłoby coś pięknego. Dlatego naprawdę WSZYSTKICH fanów Heroesa zachęcam do działania, wspólnymi siłami może coś zmienimy!

Antalyan PW
24 lutego 2017, 17:56
It's pretty much like what you say :D

Although I don't believe you have any chance to succeed (Ubisoft has zero interest in things which don't generate huge profit), there's currently absolutely nothing to lose, so just go to it!

In the worst case, you manage to get a group of people who would like to see Inferno in H7 at least. And from that, there's only a small step to start working on that in H7 map editor...

I must admit I'm not a huge fan of Inferno itself and I would vote in every situation for Sanctuary but anything which has any potential to improve my favourite H7, is strongly appreciated from my side.

Good luck!



Górski Krasnolud PW
24 lutego 2017, 21:34
Thank you for the good words. Well, I can not say that to succeed, but really worth a try. Dear Antalyan, cordially invite you to "Inferno League" sure that together we came up with something interesting. :D We are positive on every idea, but in general the beginning we focus on writing letters to Ubisoft. Then maybe it will be written a petition, who knows, for now I just want to lead the formation of the grouping reached the highest number of people. :)
Written by an translator, so I apologize for any spelling mistakes. ;)

Hiro PW
24 lutego 2017, 21:41
Inicjatywa bardzo szlachetna i w ogóle, ale nie rozumiem, dlaczego Ubisoft miałby cokolwiek zrobić. Szaman dobrze gada. Na czym opieracie nadzieję powodzenia tej akcji?

Górski Krasnolud PW
24 lutego 2017, 21:53
Drogi Hiro, rozumiem, iż szanse powodzenia są nieduże, byłem przygotowany na to od początku. Nadzieję opieramy na współpracy, wiem że ciężko zebrać dużą grupę ludzi o podobnych celach co ja, to wręcz naturalne, ale spróbuję, spróbuję przekonać jak największą ilość ludzi w społeczności fanów serii Might & Magic, aby wsparli zgrupowanie. O ile byłoby łatwiej, gdyby każdy, kto przeczytał moje posty w tym temacie, dołożył malutką cegiełkę od siebie i napisał choć krótki list do Ubisoftu (bo czyż nie lepszy taki niż żaden?). Nie tracimy absolutnie NIC, a zyskać możemy naprawdę WIELE. Próbować warto, takiego jestem zdania.

Fandor PW
24 lutego 2017, 23:34
Musicie liczyć, że Ubi pozwoli twórcom gry (o ile Ci są w posiadaniu materiałów z czasów H6 i H7 bo już nie pamiętam jak firma była twórcą gry) utworzyć ten dodatek/DLC czy jak to tam zwać, bo samo Ubi nie ruszy palcem ani bym bardziej budżetem w tym kierunku. Także mobilizacja w celu dostania pozwolenia od Ubi i proszenie twórców gry. Powodzenia

Górski Krasnolud PW
25 lutego 2017, 11:56
Ciężkie zadanie, prawda? Może wręcz prawie niemożliwe, kto wie, ale chcę spróbować. Zdaję sobie sprawę Fandorze, że to co chcę zrobić najprostsze nie jest... ale jak wspomniał Godzilla parę postów wcześniej, fanom raz już udało się przekonać Ubisoft, aby opóźnili premierę Heroesa V, wiem, iż mamy do czynienia tutaj z czymś innym, ale... czy ktoś w ogóle próbował do nich pisać w tej sprawie? Nawet jeśli, to ja będę kolejny, a Liga Inferno jest po to, by ludzi chcących Inferno w Heroes VII zorganizować i zebrać w jedną liczną grupę.

+
+
+

A tak swoją drogą - zapraszam wszystkich do zapoznania się z artykułem, w którym poruszana jest kwestia demonicznych elementów w Heroes VII. W artykule są zawarte prace oficjalne, jak i te otrzymane od fanów. Miłej lektury! :)
strona: 1 - 2 - 3
temat: Liga Inferno

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel