Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [różne] Teoria Wielkiej Unifikacji
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

val-gaav PW
7 lutego 2017, 09:57
Nie, nie robią tej samej gry. VCMI to w ogóle nie jest gra/dodatek tylko silnik gry (oraz platforma dla modów) pisana od zera na licencji open source GNU GPL.

Perspektywicznie patrząc sądzę, że około 2022 być może większość dodatków/modów będzie bazować na VCMI. Podkreślam, że użyłem zwrotu "być może".

Janosik PW
7 lutego 2017, 10:22
Te wszystkie inne mody/dodatki (oprócz WOG-a 3.58 i oczywiście Hotę) znam tylko z "widzenia". Ale nie pałałem się do ich instalowania, bo odrzucały mnie brzydkie miasta i jednostki, które były sklejkami z już istniejących albo nachalnie skopiowane z innych gier.
Co do Hoty podoba mi się, że jest tu czysto i wszystko do siebie pasuje. Czuć klimat H3.

DrwalDrwalPosty wydzielone z tematu o oficjalnych informacjach na temat Hoty.

Drwal PW
7 lutego 2017, 19:03
Przede wszystkim WoG i HotA to zupełnie inna epoka. Nie da się porównywać samochodów z lat 50 i współczesnych. Podobnie jest z tymi fanowskimi dodatkami. WoG w swoim czasie spełnił swoja rolę, dał setki przegranych godzin, pokazywał, że można. A i nawet teraz nie pokazał ostatniego słowa poprzez rozwój platformy Era.

VCMI to już zupełnie inna bajka. To projekt, który ma znieść wszelkie ograniczenia w modowaniu Heroes III. HotA nie daje praktycznie nic moderom i dlatego taka alternatywa jest bardzo potrzeba. Wszak Rosjanie nie mogą mieć monopolu na modowanie Heroes III. ;)

Janosik PW
7 lutego 2017, 21:26
A VCMI to kto? USA? Niemcy?

avatar PW
7 lutego 2017, 21:58
VCMI w tej chwili jest polsko-rosyjskie.

Szaman PW
7 lutego 2017, 23:09
Drwal:
To projekt, który ma znieść wszelkie ograniczenia w modowaniu Heroes III


VCMI pod względem ERY to jeszcze niemowlę, które chce być już duży... ERA, na razie dominuje w modowaniu dzięki skryptom ERM, jedyny minus to złożoność skryptów ERM... Co dla 90% ludzkości stanowi barierę nie do przeskoczenia.

VCMI jest łatwiejszy w obsłudze, lecz jego możliwości modowania nie są aż tak szczególnie imponujące. Prościej ujmując, to co można zrobić w VCMI, dawno temu można było zrobić w ERZE.

Powodzenie VCMI wywodzi się tylko z tego, że zostały zniesione pewne ograniczenia co do ilości zamków i tyle...

Ludzi grających jeszcze w Heroes 3 nie obchodzą już za bardzo złożone mapy z dużą ilością "bajerów". Tylko proste mapy z nowymi zamkami...

Stąd sukces Hoty i VCMI.... Gdyby nie zamek Grove, to prawie nikt by nie słyszałby o hocie, czy nawet nie miałaby swojej komnaty na tej stronie.

J. M. Sower PW
8 lutego 2017, 00:27
@Janosik, VCMI nie konkuruje z HotA, a pozwala na powstawanie nowych grup moderów, które to dopiero są konkurencją. Zatem niszczy monopol niewielkiej grupy Rosjan na nowości, dając pole do popisu wszystkim innym fanom. Narodowość zespołu VCMI nie ma tu nic do rzeczy.

Drwal PW
8 lutego 2017, 16:15
Szaman:
Stąd sukces Hoty i VCMI.... Gdyby nie zamek Grove, to prawie nikt by nie słyszałby o hocie, czy nawet nie miałaby swojej komnaty na tej stronie.

A co ma Grove do Hoty? :)

Ogólnie nie uważam, że jakaś platforma jest niedoceniona. Każda ma sukces na jaki zasłużyła. HotA ma obecnie największą popularność, gdyż jest dodatkiem klasycznym, grafiki są bardzo profesjonalne, dodane zostało nowe miasto i nowe funkcjonalności. To wciąż to samo kochane Heroes III, tylko z powiększoną zawartością.

WoG/Era to ogromne narzędzie, ale i gotowy dodatek. Zawiera mnóstwo funkcjonalności, możliwości i cholera wie co jeszcze. Jednak dużo, to nie zawsze znaczy najlepiej. Część graczy to przesrata, nie wiedzą jak się za to zabrać, co wybrać, jak zainstalować. Mimo, że autorzy starają się bardzo, to i tak większość ludzi sądzi, że trzeba ciągle zmieniać ustawienia regionalne, kopiować setki razy folder Data, no i błędy to normalność.

No i VCMI, które ma podobny problem co Era. Ludzie trochę boją się tej platformy. Konsolka z kolorowymi napisami przeraża, w dodatku nie raz, nie dwa i nie 100 gra się wyłącza z jakiegoś powodu. Tu jednak w porównaniu do Ery mamy to co graczy interesuje najbardziej - nowe miasta. Niestety po dotknięciu całości, przeanalizowaniu plusów i minusów, najczęściej wracają do standardowych Heroesów lub Hoty. Dlaczego? Dopóki gra będzie chodzić jak gorsza wesja Heroes III, to nigdy VCMI nie dorówna popularności Hocie.

Szaman PW
8 lutego 2017, 23:14
Drwal:
A co ma Grove do Hoty? :)

Mea Culpa:P Miałem na myśli Przystań! Nie wiem co wtedy myślałem xD

Dydzio PW
9 lutego 2017, 00:08
Jako jeden z koderów VCMI chcę się odnieść do ostatnich komentarzy:

Co do możliwości modowania VCMI to jak wspomniał Szaman to może i cudów nie robią. Jednak trzeba uwzględnić fakt, że VCMI w obecnej formie nie jest gotowym produktem. Znaczy to, że możliwości modowania mają być docelowo większe. Powodzenie VCMI może wynikać również z tego, że niektórzy widzą nadzieję w większych możliwościach, których jeszcze nie widać, a inne projekty czy chcą czy nie chcą pewne ograniczenia wynikające z silnika H3 będą musiały mieć.

Dodatkowo VCMI to projekt z dość niską niepewnością jeśli chodzi o jego przyszłość - całość prac jest otwarta. Nie ma ryzyka, że team sobie przerwie pracę i projekt nagle poszedł się paść, bo jego całość w bieżącym stanie jest dostępna publicznie. Zawsze ktoś może się zaopiekować dorobkiem i kontynuować pracę. Pewną zaletą jest tu fakt, że łatwiej się zabrać za rozwój VCMI niż grzebać np w udostępnionym kiedyś kodzie WoG-a - do tego typu projektów trzeba znacznie większych umiejętności programistycznych. Tak samo ciężko by było, gdyby HoTA udostępniło swoje kody. Chcesz wsparcia map w VCMI o rozmiarze milion na milion pól? Jak jesteś dostatecznie zdeterminowany to napisz wsparcie, ograniczenia H3 cię tu nie trzymają. W przypadku VCMI każdy ma szanse podnieść projekt i rozwinąć to, czego potrzeba.

Co do konsoli z kolorowymi napisami to jej zadaniem nie jest przerażać. Moim zdaniem jest super dodatkiem wypisującym dodatkowe rzeczy, których zazwyczaj gry nie wypisują. Producenci gier komercyjnych nie chcą udzielać żadnych ekstra informacji w formie tekstu, szczególnie jeśli mają w ten sposób zdradzać fragmenty działania produktu od strony technicznej. I tak, VCMI chodzi jak gorsza wersja H3, leczp rzypominam, że nie tak dużo czasu minęło odkąd VCMI z oprogramowania które co chwila crashuje stał się czymś co działa i jest grywalne. Obecnie brakujących elementów mechaniki gry jest dość niewiele - dla przypomnienia dopiero w wersji 0.98 dodano podstawowe wsparcie dla fosy i bram do oblężeń.
Niektórym odchyły wizualne (np inna prędkość jednostek na polu bitwy niż w oryginalnej grze, krzywo umieszczone napisy, uproszczenie fragmentów "animowanych" typu budowa budynków lub start bitew) się nie podobają, lecz to i tak w swoim czasie jest elementem do poprawy.

Fandor PW
9 lutego 2017, 00:27
Myślę, i mam nadzieję że VCMI już niedługo zostanie ukończony. Mam przez to na myśli, że będzie miał wszystkie funkcje SoDa oraz może opcjonalnie WoGa. Potem pewnie team nie spocznie na laurach i zacznie wprowadzać coraz więcej ciekawych rozwiązań, których brakowało w grze, poprawiać ją, i wtedy dopiero ta platforma zacznie być modem konkurencyjnym dla HotA.

Janosik PW
11 lutego 2017, 13:10
Zakładając, że przez ten cały czas Hota nie zrobi żadnych kroków.

Dydzio PW
11 lutego 2017, 16:00
HotA jest ograniczona plikiem exe z oryginalnym kodem gry, przykładowo jestem zdania, że prędzej VCMI zrobi wsparcie dla map o rozmiarach milion na milion pól, lub nowy typ pola bitwy do wyboru w ustawieniach (np kwadraty w stylu H5 zamiast heksów) niż HotA. A rozpoczęcie prac przez nową osobę chcącą coś zrealizować jest znacznie łatwiejsze - zwykłe programowanie jest sto razy protsze niż użeranie się w stylu WoG lub HotA teamu + wszystko jest otwarte i nie ma wymagań by "dołączyć do teamu"

Fandor PW
11 lutego 2017, 17:34
Janosik mylisz się, zakładając równomierną pracę osób związanych z VCMI jak i HotA Crew bez problemów VCMI wyprzedzi HotA, a przecież nie pracują równomiernie, w VCMI cały czas coś się dzieje, tylko czasem widzimy to bardziej czasem mniej, HotA dostajemy raz na rok i jak się w tym roku przekonaliśmy nawet dopracowanie przez rok wersji ich właśnie przerosło (a nie wprowadzają jakiś super rzeczy w porównaniu do niektórych poprzednich rzeczy) ponadto, część grafik nie jest dopracowana tak jak wcześniej co według mnie świadczy, że grupa się powoli wypala.

Warmonger PW
11 lutego 2017, 18:12
Cytat:
prędzej VCMI zrobi wsparcie dla map o rozmiarach milion na milion pól
To już jest, pozostaje kwestia ograniczeń sprzętowych :P. Ale tysiąc na tysiąc powinno działać bez większych problemów.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [różne] Teoria Wielkiej Unifikacji

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel