Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA/dodatek] The Succession Wars
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 38 - 39 - 40 ... 49 - 50 - 51

Hieronim PW
23 stycznia 2017, 15:40
Ja również dodam swoje 3 grosze.

Zamek barbarzyńcy w kolejnych częściach i tak ma już jednostki latające, więc mi osobiście harpia w ogóle nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie - jest solidnie wykonana i pasuje stylem do gry. Choć faktycznie może wydawać się dziwne, że w homm2 harpia jest u barbarzyńców, w homm3 u czarnoksiężnika, a w homm4 znowu u barbarzyńców ;)

Najbardziej sceptycznie podchodzę do gnoma. Jaka to będzie jednostka? Bo jeśli strzelająca ( bo na taką wygląda ) to w tym momencie czarodziej dysponuje aż czterema takimi jednostkami, co według mnie jest przesadą. Jeśli nie strzela to powiedzmy, że mi pasuje :]

Co do reszty zamków nie mam uwag. Oczywiście to tylko moja skromna opinia.

Pozdrawiam

Kastore PW
23 stycznia 2017, 16:27
Cytat:
Choć faktycznie może wydawać się dziwne, że w homm2 harpia jest u barbarzyńców, w homm3 u czarnoksiężnika, a w homm4 znowu u barbarzyńców ;)
Roszady w Heroesach były od zawsze, więc nie jest to problem.

Hayven PW
23 stycznia 2017, 16:32
No to może skonfrontuję swój punkt widzenia z Twoją wypowiedzią, Fandorze :)

Cytat:
Idąc moją logiką, pasowałby tu więc jakiś strzelec, skoro i rycerz dostał kusznika

Wtedy Barbarzyńca miałby aż trzech strzelców, co drugi poziom. Może i Ork nie jest najatrakcyjniejszą jednostką, ale kolejny strzelec to byłaby już przesada.

Nie jestem pewien, jaka będzie w modyfikacji mechanika lotu, ale jeśli bardziej "trójkowa" niż "dwójkowa", to latająca jednostka u Barbarzyńcy, zwłaszcza jeśli niezbyt silna, nie jest może takim złym pomysłem? Zapewne twórcy modyfikacji wiedzą, jak to zbalansować :)

Problemem jest jeszcze kwestia tego, CO mogłoby się tu nadawać, bo faktycznie trochę się wyczerpały możliwości.

Cytat:
najoczywistszy byłby jakiś barbarzyńca lub "rdzenny mieszkaniec", który mógłby miotać toporami lub włóczniami, wybaczcie oryginalniejszego pomysłu nie mam

Nie wydaje mi się, żeby to był dobry pomysł, bo Barbarzyńca to bohater, a jednostka... taki wiking? Ale to już nie ten klimat miasta dzikusów położonego na odludziu. Fakt faktem, uprzedzając ewentualne argumenty, harpie w MM6 mieszkały bardziej w górach, niż na pustyni, ale MM6 w paru kwestiach się od H2 różni jeśli chodzi o występowanie różnych potworów, więc nie traktowałbym tego jako jedynego punktu odniesienia.

Cytat:
W Zamku Czarodziejki bolączkę sprawia mi Satyr, jakoś mi nie pasuje, i jest to tylko subiektywne odczucie, podobał mi się pomysł Owlbeara, który był kiedyś prezentowany, było to coś zupełnie nowego i oryginalnego. Uważam, że już bardziej pasuje do tego miasta Leprechaun i umieściłbym go na 3 poziomie, a elfa na 4. Szkoda, że w grze elf już posiada ulepszenie, bo myślę że fajnie by wyglądał spikselizowany elf arystokrata.

Czyli chodzi o wygląd czy samą koncepcję? Jeśli chodzi o wygląd, to i ja uważam, że przydałyby mu się poprawki, bo jest trochę zamazany (przynajmniej sprawia takie wrażenie w zestawieniu z pozostałymi jednostkami Czarodziejki).

Leprekaun jednak nadawałby się najwyżej na 1. poziom, więc nawet gdyby się nadawał (a nie wydaje mi się, aby był specjalnie złym pomysłem), to nie byłoby go gdzie wstawić.

Elf Arystokrata... ciekaw jestem, jak sobie go wyobrażasz, bo moja wyobraźnia nie widzi tutaj nic wystarczająco dobrego, żeby mogło pasować - ale czasem po prostu mnie zawodzi, więc tutaj nie mogę nic więcej powiedzieć :P

Cytat:
U Czarodzieja na 3 poziomie jest kolejny niziołek? Bardzo mi się to nie podoba, nie byli oni nigdy dominującą rasą w mieście (nawet nie wiem, czy któryś z bohaterów nim był), ponadto jeżeli to jakaś jednostka "mag" to bardzo dziwnie wg mnie wygląda taka różnica między jednostkami magicznymi (3 a 6 poziom) niby oczywiście może być to słabiutki mag zwłaszcza, że niziołek

To nie niziołek tylko, jak wcześniej wspomniano, Gnom (niziołki przede wszystkim nie noszą obuwia ani bród), zaś Gnomy w starych M&M były całkiem dobrymi Klerykami, Złodziejami i Czarodziejami. Ciekawi mnie, co ten tutaj w ogóle robi i jak się sprawuje. Można też uznać, że nie zajmuje się on magią jako druid, kapłan czy czarodziej, tylko że para się magią naturalną... o ile się para. Musiałbym zobaczyć go w akcji, żeby ocenić :D

Przede wszystkim dziwne byłoby wprowadzanie czwartego strzelca do zamku Czarodzieja, bo Tytanów liczę jako strzelców.

Za to strój ma troszeczkę zbyt wyszukany jak na ten poziom, z drugiej strony - coś tak mikrej postury nie powinno znajdować się wyżej. Wydaje mi się, że to taki rodzaj kompromisu :)

Cytat:
w H3 jednostki mago podobne oscylowały na granicy 4-6 poziomu, przy czym 6 poziomowy Czarodziej pojawił się dopiero w dodatkach

Nie wiem, czy taka argumentacja jest uzasadniona, bo H3 to H3, ale faktycznie daje to jakiś tam punkt odniesienia. Jednakowoż - patrz wyżej :)

Cytat:
ciężki orzech do zgryzienia

Twardy :) Nawet jak się zapomina, warto wiedzieć, więc tak na wszelki wypadek ;)

Cytat:
do dwójkowej koncepcji czarodzieja mało co już pasuje

O, to to. Poza tym... pomyśl, że twórcy z NWC nie mieli pomysłu, co zrobić, to wcisnęli tam DZIKA, najbardziej czarodziejską istotę pod słońcem - i patrz jak pasuje :D

Cytat:
Czarnoksiężnik ma cudowny skład, chociaż jeżeli zależy wam na harpii nad którą po kilku wersjach widać, że długo pracowaliście, to wcisnąłbym ją tutaj na 4 poziom.

Tutaj się zgodzę, Złe Oko wyszło idealnie :) I tak, tutaj jest jedyne ewentualne miejsce dla Harpii... w razie czego, są też Ptaszyska Agara :D Tylko że one by się dublowały z gryfami :/

Cytat:
Nekromanta jest gotowy.

A tutaj bym jeszcze chętnie widział tego Rycerzyka z nieco większym kontrastem kolorów, takim jak u innych jednostek Nekromanty :)

Cytat:
Zamek Wiedźmy (?) jest według mnie do gruntownego przemyślenia i remontu. Nie widzę w nim żadnego wspólnego mianownika.

Jakby się tak dokładniej przyjrzeć... hmm... Możesz mieć rację. Ale z drugiej strony - wszystko, co tam jest, kojarzy się z jakimiś mrocznymi, cuchnącymi bagnami, więc jakby patrzeć pod tym kątem, to jest ok :) Może gdyby zrobić coś z tymi Ludożercami... bo oni faktycznie tutaj trochę mniej pasują.

Za nich mógłby wejść... Leprekaun? :D

Albo rzucić tam Jaszczuroczłeka, na jego miejsce z kolei żabę (która, według mnie, mogłaby jeszcze być ładniejsza), dalej Wilkołak... (Czyli podobna koncepcja do Twojej).

Tarantula? Nie...eee? A może...? Na pewno pasowałaby tu Hydra albo Meduza :D Skoro jednak nie... to może... Gorgona? Było to już wcześniej sugerowane.

Ale z drugiej strony, jakby Kanibale zostali, będzie w porządku :)

Cytat:
Wyverny nie widzę na 7 poziomie, jest zbyt dalekim kuzynek smoków, aby to się przyjęło (tak zdaje sobie sprawę, że taki Dżin, Feniks, Cyklop, czy człowieczek z mieczem w realnym świecie mogłyby być słabsze, ale jednak Wyvernę, umiejscowiłbym gdzieś między Hydrą a Gryfem (w kontekście siły potworów mistycznych, nie żeby migrowała od razu do Czarnoksiężnika ;) .

Nie odniosę się, bo to kwestia odczucia, sam nie mam problemu z zaakceptowaniem Wiwerny jako bestii potężnej :) To chyba zależy też od tego, jak była ona przedstawiana później w serii, ale zauważ, jaka degradacja spotkała np. Minotaury. Poza tym, w DM było podobno coś takiego, jak Pao Kai, uważany za zdeformowanego smoka, silne draństwo, a w H5 ulepszenie wiwerny :)

Cytat:
Właściwie jakie są jej specjalne umiejętności?

A muszą jakieś być? :D W H2 niewiele jednostek MA jakieś specjalne umiejętności, większość po prostu bije szybciej lub wolniej, słabiej lub mocniej, w ten czy inny sposób :) Wystarczy, jeśli będzie kicać po polu bitwy :D

Cytat:
Może niegłupim pomysłem, byłoby faktycznie pójść tutaj bardziej w owady? W pewnym sensie byłoby to bardzo ciekawe.

Uch, nie :/ W sensie... nie wiem, czy to by pasowało, poza tym nie wiem, czy to byłoby takie znowu ciekawe. Jak teraz są w mieście dwa zwierzątka (Żaba i Osa), jest w porządku, może i to za dużo - poprzednio w całej grze były w sumie dwa :P

Cytat:
Gdybyście jeszcze chcieli jakieś akcenty nie owadzie, to można pomyśleć o Quetzalcoatl z mitologii azteckiej

Pomysł niezgorszy, pytanie, czy to by pasowało. Stworzenia, jakie są w H2, na ogół kojarzą się dość jednoznacznie (wyłączając Roki albo Lisze :P) praktycznie każdemu, a Quetzalcoatl jest u nas dość "egzotyczny".

Cytat:
Chociaż, jeżeli chcielibyście jeszcze gdzieś przemieszczać Wyvernę, to jakąś jej pustynną odmianę widziałbym właśnie tutaj, niestety wtedy zamiast Mantykory.

Pustynna Wiwerna? Czemu nie, ale mam nadzieję, że nie będą jej przesuwać :)

Cytat:
Ale nie może być zbyt pięknie, jednostka magiczna na 2 poziomie zdecydowanie nie. Wygląda jak troszkę pomniejszony, przebrany mag, więc tym bardziej nie ma żadnego uzasadnienia, aby była taka jednostka na 2 poziomie.

Mnie też troszeczkę to zgrzyta, zwłaszcza że dostajemy miasto z trzema ludzkimi jednostkami z rzędu, a to już było, poza tym tak, mag na drugim poziomie brzmi trochę nie w porządku...
... ale JEŚLIBY (?) się powołać na MM6, to tam mamy Kultystów Baa i Wędrownych Magów, którzy idealnie pasują do definicji "maga-cieniasa".

Zauważmy, że na szóstym poziomie u Czarodzieja mamy poważnego koksa, który w pojedynkę ubije gryfa albo bandę rozbójników, równie dobrze magią, jak i kijem. A tutaj to może być właśnie jakiś prawie-mag, z którym dałby sobie radę przeciętny szeregowiec z armii Rycerza.

Cytat:
Co do pomysłów na możliwe jednostki, to mógłbym zaproponować wojowniczkę z czakramem, albo jakąś derwiszkę, lub coś na wzór krwawych sióstr z lochu z H5.

Jakby tam miało być coś innego, to już niech to nie będzie kolejny ludź :D

Prędzej byłbym za jakimś sfinksem na wyższym poziomie (dżin pozbawiony umiejętności wylądowałby niżej i by się zwolniło miejsce, ale to by była daleko idąca zmiana, więc może lepiej nie) :)

Cytat:
Inny trochę głupi pomysł, to może lotnik magicznego dywanu? :D

A jak byś go nazwał? :D

Cytat:
Jeżeli żaden z moich pomysłów się nie nadaje, to wróćcie po prostu do skorpiona, był miodzio. ;)

Wincyj źwirzont, wincyj! :D

Ogólnie bardzo mi się podoba efekt dotychczasowych prac zespołu i dlatego tak chętnie go bronię, a jeśli coś wytykam, to głównie czepianie się o szczegóły, nie zawsze uzasadnione :)

Fandor PW
23 stycznia 2017, 17:17
Mi też się dotychczasowe prace zespołu bardzo podobają, ale trochę bym pomieszał. ;) Zwierzoludzi też nie było zbyt dużo w H2 (chyba, że orków i ogry zaliczymy do zwierzoludzi, to ciut więcej) a teraz nagle harpia, satyr, jaszczuroczłek, wilkołak, i strażnik VARNu na swój sposób.
Tak więc co do Zamku Barbarzyńcy, w H4 występował berserker, jednostka barbarzyńców, to czemu teraz nie może wystąpić w formie strzelca? :) Oczywiście może być też jakaś piechota, np. wyżej wymieniony berserker, albo może zębacz z H4? Bo tą harpię bardzo chętnie bym jednak ujrzał u czarnoksiężnika.
Uważam, że u czarodziejki bardzo dobrze wyglądałby Leprechaun na 3 poziomie, po prostu byłby bardzo słabą jednostką, ale miałby pozytywny wpływ na morale lub jakąś inną zdolność pasywną.
Gnomi złodziej, byłby na pewno ciekawszą jednostką niż bandyta, ale w oryginale jest jaki jest, natomiast ten mag mi zupełnie nie pasuje, zbyt duże podobieństwo do niziołka na sąsiednich prawie że poziomach. Uważam, że ten Ent w formie takiego wysuszonego górskiego drzewa byłby ciekawy.
Do czarnoksiężnika Harpię.
Rycerzowi może faktycznie ciut więcej fioletu i czerwieni by się zdało, bo złoto chyba by nie pasowało, przynajmniej do podstawowej jednostki.
Teraz szerzej myśląc skorpion lub beholder ukradziony od czarnoksiężnika w tym pustynnym mieście naprawdę nie jest głupim pomysłem, Sfinks i Lammasu nie mogą być obok zbyt podobnej do nich Mantykory, chociaż jak wspomniałem, Mantykorę zamieniłbym na jakąś pustynną Wyvernę, bardzo by mi tu pasowała.
Wracając według mnie do najmniej gotowego w tej chwili miasta, na Preserve Hei Rega było kilka koncepcji, np. puszcza równikowa. Rozumiem argument, że nie ma w grze zbyt dużo zwierząt, ale jak powstanie miasto stricte zwierzęce to będzie to tak dużym problemem? Można by się pokusić np. o zrobienie z Goryla rasy rozumnej, a modliszka w tej wielkości to bardziej potwór niż zwierze. Tak jak jednak mówię, trzeba obrać jakąś strategię na to miasto, ja bym je jak najbardziej "odgadził" bo gady mamy u Czarnoksiężnika, i mam nadzieję na pustyni (Meduza, Wyverna), dlatego zostawiłbym tylko Jaszczuroczłeka, po przesunięciu na 1, i Żabę (wiem, że to płaz) na 2/3. Można także pomyśleć, nad dziką roślinnością, Osetnica z H4? Dużo mogę mieć pomysłów na to miasto, ale jakoś tak nie wedle obecnej koncepcji.

Hieronim PW
23 stycznia 2017, 17:24
Zgadzam się z tymi roszadami. Ale przyznasz, że i tak mało ponarzekałem w porównaniu do innych, więc można mi to wybaczyć :P

Najbardziej nie trawię tego gnoma, jeśli to strzelec, ale widzę, że nie tylko ja ;)

Bo tak w ogóle, powinien napisać to na samym początku: zawsze bardzo lubiłem grać w heroes II, tylko niestety gra mi się co chwilę zawieszała. Poza tym brakowało mi w niej elementów z heroes 3 takich jak: możliwość posiadania wszystkich istot w armii, a nie tylko 5 na 6 ( choć niektórzy pewnie powiedzą, że to uczyło strategii i mają rację, ale jednak skoro w zamku jest 6 rodzajów to chcę się cieszyć całością, a nie tylko częścią, choć co do strategii to i tak prawie zawsze rezygnowało się z pierwszej jednostki, więc w sumie to... ) lub przechodzenie bohaterów z misji na misje w kampaniach.

Dlatego jak zobaczyłem pierwsze grafiki to oczom nie wierzyłem - coś pięknego! Ale najbardziej w tym projekcie podobał mi się sam pomysł. Nigdy do głowy by mi nawet nie przyszło, żeby połączyć homm2 z homm3. A tu proszę, jednak można. Świetna, profesjonalna robota!

Wcześniej tego nie zaznaczyłem, a powinien. Powodzenia w pracach =]

@Fandor

Ale czemu tak bardzo chcesz podmienić mantikorę na wiwernę? Przecież mantikora jest śliczna. Jak się uprzeć to np. cyklopy w homm3 też zostały zdegradowane, więc jak dla mnie wiwerna na 7 poziomie to nic dziwnego. W dodatku pasuje do bagien. W końcu to nie Aschan.

Kammer PW
23 stycznia 2017, 17:49
Tak z ciekawości - co z umiejętnościami jednostek? Jak mniemam - te z H2 pewnie będą mieć oryginalne, ale co z nowymi jednostkami w starych miastach?
I co z nowymi miastami? Jakimi umiejętnościami będą się cechować przedstawiciele miasta Derwisza i tego drugiego (Wiedźmy, dobrze pamiętam?)?

Fandor PW
23 stycznia 2017, 18:12
Hieronim, a czy ja powiedziałem, że chciałbym coś zmienić ze względu na wykonanie, Ragoon odwala kawał dobrej roboty w kwestii jakości grafik, po prostu opisałem swoją wizję, jeden gad więcej bardzo by pasował do Zamku Derwisza, a kocur jakoś nie. ;)

Hayven PW
23 stycznia 2017, 18:26
Cytat:
Zwierzoludzi też nie było zbyt dużo w H2 (chyba, że orków i ogry zaliczymy do zwierzoludzi, to ciut więcej) a teraz nagle harpia, satyr, jaszczuroczłek, wilkołak, i strażnik VARNu na swój sposób.

Nie nazywałbym tego tak bardzo zwierzoludźmi, to nie Ashan, to są oddzielne rasy (chociaż z tymi Harpiami nie mam pewności do końca, ale prawie na pewno są one dzikie), stworzenia baśniowe lub mitologiczne (wyłączając jaszczurkę, ale ona się pojawiła na Enroth i raczej pasuje tutaj). H2 ma klimat bardzo bajkowo-magiczny i to starają się przywrócić twórcy modyfikacji; ma na to wpływ nie tylko grafika, ale i dobór jednostek, które będą wprowadzane do gry.

Zwróć uwagę na to, że większość jednostek nazywa się bardzo prosto i jednoznacznie z nazwy wynika, co to jest ("Wilk", "Goblin", "Jednorożec", "Centaur", "Ork", "Ogr"), Berserker... nie brzmi źle, ale pytanie: czy pasuje do reszty? Do klimatu?

Cytat:
Tak więc co do Zamku Barbarzyńcy, w H4 występował berserker, jednostka barbarzyńców, to czemu teraz nie może wystąpić w formie strzelca? :)

W H4 w tym samym mieście byli jeszcze Nomadzi, Ogrzy Magowie i Ptaki Gromu, całość wyglądała nieco inaczej.

Cytat:
albo może zębacz z H4

Jw., nawet sama nazwa "Dziki Zębacz" nie kojarzy się absolutnie z niczym, zobaczysz to i będziesz się zastanawiał, co to jest. A widzisz taką np. Hydrę i wiesz, że to Hydra :)

Cytat:
zbyt duże podobieństwo do niziołka na sąsiednich prawie że poziomach

Tutaj nie można się nie zgodzić.

Cytat:
Rycerzowi może faktycznie ciut więcej fioletu i czerwieni by się zdało, bo złoto chyba by nie pasowało, przynajmniej do podstawowej jednostki.

Myślałem o większym kontraście oświetlenia - żeby było więcej białych-białych fragmentów, jak u innych jednostek tego miasta, albo żeby ta zbroja była mocniej czarna, albo w sumie nie wiem, ale teraz wygląda niezbyt ciekawie.

Cytat:
Teraz szerzej myśląc skorpion lub beholder ukradziony od czarnoksiężnika w tym pustynnym mieście naprawdę nie jest głupim pomysłem, Sfinks i Lammasu nie mogą być obok zbyt podobnej do nich Mantykory, chociaż jak wspomniałem, Mantykorę zamieniłbym na jakąś pustynną Wyvernę, bardzo by mi tu pasowała.

Wobec Obserwatora - sprzeciw :) Nie twierdzę, że pomysł jest głupi, ale nie widzę tego, tutaj nie pasuje (wybacz, że nie potrafię podać argumentów :/).

Sfinks... no tak, dublowałby się z Mantykorą, więc lepiej nie. Podobnie Lamasu, ale to to już w ogóle pojawia się na tyle rzadko, że sytuacja podobna jak z Quetzalcoatlem :/

Cytat:
Można by się pokusić np. o zrobienie z Goryla rasy rozumnej, a modliszka w tej wielkości to bardziej potwór niż zwierze.

Co do Modliszki się zgodzę, rozumny goryl... nie, zwłaszcza że mamy na myśli miasto w założeniu bagienne, nie dżunglę.

Cytat:
Tak jak jednak mówię, trzeba obrać jakąś strategię na to miasto, ja bym je jak najbardziej "odgadził" bo gady mamy u Czarnoksiężnika

Hydrę i smoki ;) To nie jest znowu dużo :D

Cytat:
Można także pomyśleć, nad dziką roślinnością, Osetnica z H4?

To jest jakiś pomysł, niekoniecznie Osetnica, ale jakieś COŚ mogłoby być... interesujące. Na przykład... mandragora (coby było nawiązanie do legend)? A może lepiej nie...

Fandor PW
23 stycznia 2017, 19:00
Twój sprzeciw wobec Beholdera u Derwisha jest jak mój do Satyra u Czarodziejki, niby nie ma żadnych obiektywnych przeciwwskazań, ale jednak coś przeszkadza. :D Rozumiem argumentację brak zwierząt i brak stworzeń "orientalnych", ale z drugiej strony trzymanie się stricte popkultury, mitologii greckiej itd. sprawiło, że na 2 poziomie czarodzieja mamy dzika a na 3 u barbarzyńcy wilka (a mogłyby być ciekawe jednostki z innych mitologii).
Mandragora coś ala twór Tritha z pierwszych wersji Courtyardu (Dworu)? Mogłoby być ciekawe, ale osetnica też by pasowała, plus jeszcze jakieś owady, i ten jaszczuroczłek? Już buduje się jakiś sensowny zarys. :)
A ty Hayvenie masz jakąś wizję co można umieścić u Czarodzieja zamiast Gnoma?

Ragoon PW
23 stycznia 2017, 19:41
Nie będę się odnosił do każdej pojedynczej wiadomości, bo nie chcę brać głosu za cały team (najlepszym pomysłem byłoby przedstawienie pomysłów na angielskim forum gdzie najszybciej się dostanie odpowiedź).

Odnośnie bardziej wymyślnych potworów, to raczej nie przejdzie. Tak jak Owlbear itp itd
Jednostki w H2 zostały tak dobrane, aby 5 latek potrafił każdą z nich nazwać, nie umiejąc nawet czytać - to jest jednorożec, to jest łucznik, to jest rycerz. Im prostsze pomysły tym lepiej.




Napisze dalej o umiejętnościach jednostek które w tym momencie są programowane do wersji beta (tyle ile wyniosłem z dyskusji, bo podczas prac kilka jednostek może skończyć z czymś nieco odmiennym)

Kusznik - Strzelec, mocniejsza wersja łucznika. Nie jestem pewny czy zostanie wprowadzona kara za dystans więc więcej nie pisze.
Harpia - Tak jak w heroes 3
Satyr - brak lub podniesienie morale pojedynczej sojuszniczej jednostki
Gnom - Na początek, do bety postaram się zmienić jego wygląd aby był bardziej oryginalny, możliwe że coś w stylu mechanika lub alchemika. Będzie mógł się teleportować (niższa magia) ale nie będzie strzelał.
Obserwator/beholder - Strzelanie, możliwe, że coś więcej (może brak kary wręcz?)
Rycerz śmierci - brak lub ostrze śmierci z heroes 3

Tubylca - Brak, troche tank pierwszego poziomu (6 PŻ, dużo obrony)
Osa - Latanie, ew trucizna bądź osłabienie ale narazie brak informacji
Jaszczuroczłek - Łucznik zaczynający walkę z efektem osłabienia (im dłużej trwa walka tym jest silniejszy)
Wilkołak - Narazie brak informacji, nowa jednostka
Ropucha - Skok działający tak jak latanie
Ent - Tak jak w h3, zakorzenia jednostki które zaatakuje
Wiwerna - Latanie, o reszcie brak informacji o ile będą

Akolita - strzela, brak więcej info
Meduza - zamienia w kamień, ulepszenie strzela i ma większą szansę na zamianę w kamień, brak kary wręcz
Mantikora - Lot, brak info
Anubit (dobre tłumaczenie? napewno nie anubis (bóg)) - Raczej brak
Dżin - Lot, podobnie jak w H2 reszta

Hayven PW
23 stycznia 2017, 20:24
Cytat:
Tubylca

A nie "Tubylec"? :o

Tak z ciekawości: czy planowany zakres obrażeń wynosi 1-1? :)

Cytat:
Anubit

Chyba ciężko wykombinować coś lepszego :)

Hieronim PW
23 stycznia 2017, 20:58
Szczerze? Najważniejszy jest dla mnie balans. Choć zacznijmy od tego, że heroes II nigdy nie było zbalansowane ( rycerz-czarnoksiężnik ). No więc jako taki balans :)

Skoro gnom nie strzela, tylko się teleportuje to dla mnie jest już ok i nie mam więcej problemów.

Powodzenia w pracach!

Ragoon PW
23 stycznia 2017, 21:03
Sorki, nie jestem specjalistą od tłumaczeń :p Chociaż możliwe, że z pomocą kogoś z teamu będę współpracował przy tworzeniu polskiej lokalizacji o ile taka powstanie (będę nalegał)

Statystyki jednostek wiedźmy można znaleźć tutaj:
http://heroes2.forumactif.com/t447-h3sw-witch-faction-lineup#4621

Statystki klasycznych frakcji (wraz z nowymi jednostkami) można znaleźć tutaj:
http://heroes2.forumactif.com/t442-h3sw-canonical-faction-lineups

Orzie PW
27 stycznia 2017, 19:03
(in response to a deleted post)

It's not that simple. There aren't any D&D concepts in the game, like the Beholder, or Owlbear, or Serpent Fly, or any other not met in Greek mythology, Lord of the Rings or European fairy tales. The Gorgons in D&D are based on catoblepi, being a reimplementation of bronze bulls with the added deadly breath, which is way out of Heroes 2 concept. Heroes 2 are just based on the most common images, not necessarily representing their original look in mythology, but closer to 1996's popular images and impressions - with the Elves not looking like gremlins. Same goes for Medusas who started being Medusas instead of Gorgons (Medusa was a woman's name once as we remember) much earlier than D&D appeared.

What's based almost purely on D&D is Heroes 3 with its darker style and complex concepts, this is beyond any doubt.

diegojuanalvaro PW
21 lutego 2017, 16:55
Nie jestem wytrawnym forumowiczem i trudno mi się nawiguje po stronie, jednakże byłbym wiele rad, jeżeli ktoś by podesłał link do najświeższej nitki lub bezpośrednio do linka z możliwością pobrania.

Pozdrawiam Diego J. A. Lopez.

avatar PW
21 lutego 2017, 19:16
Nie ma publicznej, najświeższej wersji SW. Jedyna dostępna wersja pochodzi z 2013 roku.
http://heroes3mod.webs.com/download.htm

Orzie PW
22 lutego 2017, 10:41
Witaj! Najnowszy otwarta wersja 2013 beta.
http://www.moddb.com/mods/h3sw/downloads/succession-wars-mod-beta-from-january-9th-2013

Jednak radzę poczekać trochę dla dużej aktualizacji.

Orzie PW
4 kwietnia 2017, 06:05
Although it is a common opinion that Heroes of Might and Magic III prevails over its prequel in every aspect, there is a selection of technical peculiarities which put this statement under question. We have already discussed the more complex font format and multi-colored H2 flags which were once a big trouble for us, not allowing the game to look truly H2-ish. Fortunately, we found a way to implement these features to Heroes 3, like many others which were absent.

Now we are happy to announce that we have just defeated another very important technical issue, which didn't allow our maps look like Heroes 2: the 4 shades of half-transparent shadows!

As many players know, original Heroes 3 has only 2 shades of black-and-grey shadow. That was enough for grimdark graphic style of Heroes 3, but was too little for the bright pixel graphics of Heroes 2 which require much softer shadows in order for objects to stack properly. Through all these years our shadows were too much aggressive and spoiled the mentioned "warm fairy-tale atmosphere" of the game which is mostly created by the special graphic style. The adaptation process of our map objects may take a while even after the release of v0.8 open beta, because a global work awaits.


avatar PW
4 kwietnia 2017, 08:43
I like to watch how your project is getting bigger, harder and stronger :] Fingers crossed to overhaul all technical problems! This will be outstanding conversion!

Kammer PW
4 kwietnia 2017, 09:38
In general - I am not convinced of the correctness of adding minor graphical changes (many changes in HotA for example), but in this particular case I have to admit that it actually looks much better, the improvement is noticeable.

Also, obviously, I'm impressed by the successive overcoming of code related adversities. Keep it up!
strona: 1 - 2 - 3 ... 38 - 39 - 40 ... 49 - 50 - 51
temat: [ERA/dodatek] The Succession Wars

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel