Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: H7 - Pytania o fabułę
komnata: Biblioteka Legend

Hieronim PW
22 stycznia 2017, 13:34
Witajcie,

Nie wiem czy to dobry dział i czy był już taki temat. Tak czy owak od razu mówię, że przed założeniem tego tematu trochę się naszukałem i niestety nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.

Nie mogę pojąć jednej rzeczy: Skoro w Heroes VI Anastazja zostaje wskrzeszona jako nieumarła, z czasem zostaje nekromantką, a kult Pajęczej Królowej trwa w najlepsze, to jakim cudem nagle w Heroes VII ta sama Anastazja walczy z magami o przetrwanie i opowiada o POCZĄTKACH istnienia nekromantów? To się kupy nie trzyma, ale może po prostu o czymś nie wiem. :)

Kolejna sprawa, choć nie aż tak ważna jak poprzednia, to co się stało ze Sveltaną? W opisie do Rady Ivana jest taki kawałek: "Po tym jak w drodze sukcesji przejęła rolę Sveltany jako naczelnej Hierofantki Domu Eterny". Przecież nieumarli nie umierają ze starości. Ale akurat to jest pierdołą. Najważniejsza jest dla mnie pierwsza kwestia.

Z góry dziękuję

NicolaiNicolaiZmieniłem nazwę tematu, coby służył przyszłym pytaniom.

AlamarAlamarSpacje

Ursus PW
22 stycznia 2017, 13:46
W czasach H6 nekromanci wraz z czarodziejami tworzyli Siedem Miast, a Anastazja żyła jeszcze w tym okresie. Sveltana wcale nie umarła, tylko "robi coś ważnego na nieodkrytym południu".

AlamarAlamarAnastazja wcale nie "żyła" w Heroes 6 - była nieumarłą. Sveltana tak samo.

Alamar PW
22 stycznia 2017, 14:01
1. Nekromancji byli jednym z czterech domów czarodziei i zwali się Dom Eterny. Z czasem inne domy zazdrościły nekromantom potęgi i długowieczności, zaczęły się represje, sądy i wygnania aż w końcu wybuchła Wojna Złamanego Berła, która zniszczyła państwo nekromantów - Heresh - oraz państwo czarodziei - Siedem Miast. Heresh nie pozbierało się do kupy (z zielonej krainy pozostał jałowy półwysep), a na ruinach Siedmiu Miast powstało Drugie Królestwo Magii - Srebrne Miasta.
W Heroes 7 masz opowieśc właśnie o prześladowaniach i o wybuchu Wojny Złamanego Berła. W Heroes 6 nekromanci de facto wciąż należą do czarodziei, a poznajemy nie tyle ich początki, co przemianę domu magii w kult religijny (po tym jak Swiełtana sprowadziła Matkę Namtaru).

2. Swiełtana postanowiła wyruszyć z ekspedycją badawczą na południe od Thallanu (kontynentu, na którym rozgrywają się akcje gier Heroes 5-7), by dowiedzieć się co nieco na temat owego "Niezbadanego Południa" (Shrouded South).

Nicolai PW
22 stycznia 2017, 14:01
Hieronim:
Skoro w Heroes VI Anastazja zostaje wskrzeszona jako nieumarła,z czasem zostaje nekromantką,a kult Pajęczej Królowej trwa w najlepsze, to jakim cudem nagle w Heroes VII ta sama Anastazja walczy z magami o przetrwanie i opowiada o POCZĄTKACH istnienia nekromantów?
Wszystko pokręciłeś. W H7 Anka o nic nie walczy tylko doradza Iwanowi i nie opowiada o początkach Nekromancji, ale o tym jak musieli walczyć o przetrwanie. Jak to możliwe? Cóż, H6 i H7 dzieli 300 lat, podczas których Magowie przestali się dogadywać z Umrzykami i wytoczyli przeciwko nim wojnę. Trupy otarły się o śmierć i tylko poświęcenie (i szaleństwo) Zendy ich uchroniło od zagłady. Czemu o tym opowiadała? Bo taki charakter mają kampanie w H7. Są historyjkami z morałem, po wysłuchaniu których Iwan ma powiedzieć "say no more... I'll save the Empire".
Hieronim:
Kolejna sprawa, choć nie aż tak ważna jak poprzednia, to co się stało ze Sveltaną?
Ciotka udała się badać Niezbadane Południe, a Anastazję Matka Namtaru wzięła do siebie na czas Wojny Złamanego Berła. Cóż... z jednej strony nie chcieli je zabijać, a z drugiej wadziły przy fabule, więc skopiowali rozwiązanie ze Skyrima, gdzie Nerevaryjczyk went Makłowicz, a Kvatch był w niebie.

Edit: Jeszcze odpiszę Alowi.

Alamar:
Z czasem inne domy zazdrościły nekromantom potęgi i długowieczności, zaczęły się represje, sądy i wygnania aż w końcu wybuchła Wojna Złamanego Berła, która zniszczyła państwo nekromantów - Heresh - oraz państwo czarodziei - Siedem Miast.
Mnie zawsze bawiła ta "ashańska inwersja". W Thallanie to Ty knujesz intrygi przeciwko Mrocznym Elfom. W Thallanie to Nekromanci służą naturalnemu porządkowi. Czekam aż okaże się, że nie Urgash, a Asha wypacza stworzenie ;) W każdym razie Heresh nie było osobnym państwem, a częścią Siedmiu Miast, a stała się pustkowiem, bo Zenda odpaliła brudną bombę duchową i od wtedy tylko nieumarli mogli tam "przeżyć".

Hieronim PW
22 stycznia 2017, 15:03
Zacznę od spacji - najpierw miałem dobrze, ale potem nie wiedzieć czemu stwierdziłem, że jest to niepoprawne. Koniec końców i tak wyszło źle, ale teraz już przynajmniej wiem na przyszłość, więc dziękuję Ci Alamarze. Za wyjaśnienie też :]

Dobrze, że dodałem w pierwszym poście, że mogę czegoś nie wiedzieć i dlatego tego nie pojmuję.
Niestety nadal nie do końca rozumiem ( możliwe, że to z powodu grypy i gorączki ;] ). Uporządkujmy to:

- Heroes VII: "W Heroes 7 masz opowieść właśnie o prześladowaniach i o wybuchu Wojny Złamanego Berła"


- Heroes VI: "W Heroes 6 nekromanci de facto wciąż należą do czarodziei, a poznajemy nie tyle ich początki, co przemianę domu magii w kult religijny (po tym jak Swiełtana sprowadziła Matkę Namtaru)."

Czyli chronologicznie najpierw jest VI a potem VII? Nie ma tutaj takich zabiegów, jak między piątką a szóstką?


Hayven PW
22 stycznia 2017, 15:12
Akcja VI jest przed akcją VII, która jest z kolei przed akcją V.

Jednakowoż, w Heroes VII kampanie stanowią szereg retrospekcji, w szczególności: opowiadają o wydarzeniach sprzed akcji H7, a niektóre wybiegają nawet przed akcję H6 (bodajże opowieść Murazel jest sto lat przed H6, ale nie jestem pewien).

Sama opowieść Anastazji opowiada o wydarzeniach kilkadziesiąt lat przed akcją H7, wiele lat po akcji H6:

H6 -> Wojna Złamanego Berła -> H7 -> H5

Nicolai PW
22 stycznia 2017, 15:17
Spójrzmy w chronologię Ashanu. H6 rozgrywa się w 564 RSS, a finał H7 w 853 RSS. Jednak pozostałe kampanie są opowiastkami z zamierzchłych czasów przedstawianymi Iwanowi. To o czym mówiła Anka rozgrywało się w 813-822 RSS.

Hieronim PW
22 stycznia 2017, 15:33
No cóż... sam bym tego nie ogarnął, także dziękuję wam bardzo i miłej niedzieli wam życzę ;)

Dark Dragon PW
22 stycznia 2017, 19:08
Polecam jeszcze spojrzeć na chronologię gier i poszczególnych scenariuszy.

Irhak PW
22 stycznia 2017, 23:00
Cytat:
Czekam aż okaże się, że nie Urgash, a Asha wypacza stworzenie ;)
A to czasami tak nie jest? Naturalny porządek to raczej żyjesz-umierasz-koniec. Asha zaczęła pierwsza od żyjesz-umierasz-reinkarnacja :P

Alamar PW
23 stycznia 2017, 08:19
Zyjesz, umierasz, kasacja expa ;) i odradzasz się jak np. drzewo. :P

U Urgasha masz podobnie, tylko nikt ci doświadczenia nie zabiera i zawsze pojawiasz się jako imp (wyjątek to sukuby i inkubvy, które odradzają się pod swoja postacią).

Nicolai PW
23 stycznia 2017, 08:41
Irhak:
A to czasami tak nie jest? Naturalny porządek to raczej żyjesz-umierasz-koniec. Asha zaczęła pierwsza od żyjesz-umierasz-reinkarnacja :P
E... nie. Asha cykl reinkarnacji stworzyła dopiero po Wojnach Stworzenia (co samo w sobie jest retconem), a u Urgasha nie mamy przesłanek, by twierdzić, że kiedykolwiek było inaczej. No i jak już to naturalnym porządkiem była Pustka i chaotyczna, niezorganizowana Magia Pierwotna płynąca przez nią.

zmudziak22 PW
23 stycznia 2017, 12:12
U demonów, gdy giniesz, nie tracisz wspomnień, lecz stajesz się Impem/Maniakiem.

Sukkuby i Inkuby są kultystami demonów(nie są stricte demonami).

Nicolai PW
23 stycznia 2017, 12:15
Nie, *kuby i kultyści to dwie różne rzeczy. Kultyści, wiadomo, są to Ashanti służące Urgashowi, a *kuby to kultyści już po śmierci i odrodzeniu się w Sheoghu. Z racji swojej "genealogii" mają nietypową naturę, ale jak najbardziej są demonami.
temat: H7 - Pytania o fabułę

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel