Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Zmiana specjalności głównej bohatera
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

zientek PW
8 grudnia 2016, 22:01
Witam serdecznie!

Szukam rozwiązania do zmiany specjalności głównej bohatera. Jako, że gramy na największej dostępnej mapie w HOTA i próbujemy według swoich potrzeb zbilansować grę (według nas) potrzebuję informacji, szukałem kilka godzin na forach, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak zmienić specjalność głowną dla bohatera w heroes3 hota.

Udało mi się zmienić dwie pierwsze umiejętności podstawowe dla Gunnara, Kyrre i Dessa poprzez edycję pliku h3hota.exe, a dokładniej to pierwszą na dyplomacje, a druga została logistyka.

Dokładnie to chodzi o to, że wszyscy chcemy grać bohaterami ze specjalnością logistyka, a w grze jest ich niestety tylko trzech, a nas jest 4 czasem 5 i brakuje nam kolejnych bohaterów z tą specjalnością.

Czy dostanę jakąś wskazówkę w jakich plikach należało by to zmienić, aby jakiś inny bohater dostał tą specjalność (ikonka nie ważna - ważne aby działało) - ktoś mnie naprowadzi który to plik (pliki) należało by zmienić, edytować aby osiągnąć taki efekt ? Zależy mi na wielkich mapach dlatego HOTA jest tutaj warunkiem no i jest stabilna w miare - w trakcie 4-6godzinnach przy 3-4 graczach ze dwa błędy wywalające z gry.

Z góry dziękuję za pomoc i czekam z niecierpliwością na jakąkolwiek wskazówkę :)


avatar PW
8 grudnia 2016, 22:04
Ja się na tym nie znam, ale to bardzo popularny temat:
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=42152

Szaman PW
9 grudnia 2016, 13:21
Więc czeka cię zabawa z Hex Edytorem ewentualnie Cheat Engine. Są to programy manipulujący pamięcią gry i dającą możliwość zmiany, w tym umiejętności ale musisz mieć minimalną wiedzę nt: Kodu binarnego. Więc dużo babrania się a efekt trudno osiągalny dla laika.

Nie łatwiej byłoby edytować X mapkę (w edytorze map), dać 5 bohaterów z logistyką i wysłać znajomym z edytowaną mapką.

Sprawa byłaby łatwiejsza gdybyście się zdecydowali na ERE zamiast Hoty. Wtedy można by było zastosować prosty skrypt ERM i po sprawie.

zientek PW
9 grudnia 2016, 23:28
Dzięki za odpowiedzi zainstalowałem VCMI, ale nie znalazłem możliwości zmiany rozmiaru mapy np. dla XL, żeby była dwa albo 3 razy większa - mówię o mapach z generatora, czy ktoś już kiedyś to zmieniał ? :)

Gertos PW
12 grudnia 2016, 18:03
Da się zmienić specjalność główną bohatera za pomocą hexedycji, nawet w SoD, tutaj link do chińskiego forum gdzie jest wszystko opisane.

Drwal PW
12 grudnia 2016, 18:07
Nagroda dla tego kto to przetłumaczy i wrzuci tutaj na forum. ;)

Gertos PW
12 grudnia 2016, 18:09
Ja sobie tłumaczę stronę na angielski i wszystko jasne. Aczkolwiek muszę się kiedyś za to wziąć i na polski przetłumaczyć by było dla wszystkich dostępne ;)

avatar PW
12 grudnia 2016, 19:14
Można po chińsku, ale wygodniej jest... po polsku!
http://soe.bnx.pl/readarticle.php?article_id=6

Gertos PW
12 grudnia 2016, 20:13
Tylko że to nie to ;) Ten poradnik jest od dawien dawna, wszystkie parametry bohatera można było zmienić już dawno, ale specjalność bohatera to inna bajka, jest zapisana w kodzie w zupełnie innym miejscu. Chodzi tu o specjalność np: Sir Mullich - speed +2, Adela - bless

Szaman PW
12 grudnia 2016, 23:27
No tak.... ale nie łatwiej za pomocą ERM to zrobić? Po co babrać się w tym kodzie, co jest trudne i niebezpieczne, bo można sobie grę rozwalić.

zmudziak22 PW
13 grudnia 2016, 00:09
Możesz bez problemu zrobić nowych fachowcňw od logistyki w VCMI.

zientek PW
18 stycznia 2017, 22:43
tyle, że w vcmi nie ma map gigans random i do tego brakuje możliwości synchronicznej gry w jednym czasie co udostępnia mod hd tylko dla hota, a dzięki temu można zaoszczędzić dobre kilka godzin
temat: Zmiana specjalności głównej bohatera

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel